Zaloguj się, aby obserwować  
DevilFish

Counter Strike - temat ogólny

3123 postów w tym temacie

Ha, kupiłem w końcu CS-a 1.6 za 10zł na allegro. Właśnie ściągam ze Steama Counter Strike, ale widziałem jeszcze, że są razem z nim inne gry
Jak się miewa sprawa graczy i jakości grania w Day of Defeat i TF Classics? Sporo osób w nie gra? Fajne są?

I jeszcze macie jakieś rady dla początkującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:43, Ancient_Lord napisał:

I jeszcze macie jakieś rady dla początkującego?


Próbuj celować w głowę, nigdy nie strzelaj "full-auto", bo zamiast w przeciwnika będziesz trafiał w sufit i wszystko wokół i na początek nie polecam grać na serwach gdzie jest friendly fire ;p Polecam również poszukać map a''la "wh_dd2", "wh_nuke", bo zobaczysz wtedy gdzie można skanować na danej mapie (chociaż takie mapy nie pokazują wszystkich miejsc). Nie graj na haxach i powodzenia ! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdy atakuje wroga, to np. podskakiwać, żeby mnie nie trafił (w BF2 to było dobre, a w niego grałem długo)? Korzystać z jakiś innych "tricków"?

No i jeszcze słyszałem, że na serwerach ogólnie gra się z jakimiś pozmienianymi ustawieniami w konsoli? Jak to zmienić?

Aha, no i nie mam botów. Da się je jakoś legalnie zainstalować? Mam HalfLife Pack na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 08:58, Ancient_Lord napisał:

A gdy atakuje wroga, to np. podskakiwać, żeby mnie nie trafił


Nie radzę tego robić kiedy strzelasz, bo będziesz strzelał po suficie ;p Ale jeśli np. musisz przeładować to najlepiej nauczyć się robić "bunny hopa" (zobacz sobie na YT) i wiać gdzie popadnie ^^

Z dwoma następnymi pytaniami ci nie pomogę, bo configiem nie bawiłem się prawie wcale, a z botów nigdy nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a polecasz w ogole trening z botami?
Jeśli nie, to znasz jakieś serwery, gdzie jako totalny newbie w miarę sobie poradzę i nie będę narażony na zbytnią krytykę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie graj na botach, bo to Ci nic nie da.
Wiesz co ? Najlepiej pograj ze 2 miesiące, to sam się wszystkiego nauczysz. Patrz jak graja lepsi i tyle.
No i parę podstawowych rad dla Ciebie :
1. Gdy nie ma wroga biegaj z nożem - będziesz szybszy
2. Rób czasami tzw. "eko", czyli gdy nie masz kasy na m4, lub kałacha, nie kupuj nic. (na publiku zawsze kupuj 2 flashe i he, oraz hevalr+hełm, broń zawsze możesz podnieść od zabitego.
3. Naucz się kupować broń numerami - dzięki temu możesz kupić wszystkie przedmioty które chcesz w 2 s.
4. Nie zachowuj usp czy glocka.xd (gdy jest podłożona paka, a ty zostaniesz sam i jesteś np. z glockiem, albo usp idź do przodu, staraj się kogoś zabić, a gdy Cię zabiją zawsze w nowej rundzie dostaniesz broń.

No i to tyle, oczywiście jest tego dużo, dużo więcej, ale najpierw musisz nauczyć się podstaw.
aaa... Co do tego by nie strzelać full - auto - największa głupota jaką słyszałem, dalej komentować nie będę, bo muszę spadać.

A i tak na koniec - pakę rozbraja się przyciskiem "e" .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

Nie, nie graj na botach, bo to Ci nic nie da.
Wiesz co ? Najlepiej pograj ze 2 miesiące, to sam się wszystkiego nauczysz. Patrz jak
graja lepsi i tyle.

Grałem trochę u kolegi na LAN-ie, ale graliśmy z botami, więc jestem może tak średnio-zielony, ale niestety nigdy nie grałem z full żywymi przeciwnikami.

Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

No i parę podstawowych rad dla Ciebie :
1. Gdy nie ma wroga biegaj z nożem - będziesz szybszy
2. Rób czasami tzw. "eko", czyli gdy nie masz kasy na m4, lub kałacha, nie kupuj nic.
(na publiku zawsze kupuj 2 flashe i he, oraz hevalr+hełm, broń zawsze możesz podnieść
od zabitego.

A jak łatwo wybierać te bomby itd? Wiem, że nóż i broń zmienia się klawiszem Q, a jak łatwo rzucać granaty itd?

Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

3. Naucz się kupować broń numerami - dzięki temu możesz kupić wszystkie przedmioty które
chcesz w 2 s.

To już umiem :)

Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

4. Nie zachowuj usp czy glocka.xd (gdy jest podłożona paka, a ty zostaniesz sam i jesteś
np. z glockiem, albo usp idź do przodu, staraj się kogoś zabić, a gdy Cię zabiją zawsze
w nowej rundzie dostaniesz broń.

>
usp? Co to jest? I co to są te "paki"? Nie słyszałem o nich jeszcze.

Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

No i to tyle, oczywiście jest tego dużo, dużo więcej, ale najpierw musisz nauczyć się
podstaw.
aaa... Co do tego by nie strzelać full - auto - największa głupota jaką słyszałem, dalej
komentować nie będę, bo muszę spadać.

To już wiem z innych shooterów, jak ET, BF2 :) Generalnie chyba w żadnym sieciowym FPS długie serie nie są wskazane.

Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

A i tak na koniec - pakę rozbraja się przyciskiem "e" .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 10:46, Piotrekmysza napisał:

aaa... Co do tego by nie strzelać full - auto - największa głupota jaką słyszałem


Dla początkującego ? Przestań. Jak ja zaczynałem grać w cs''a to kumpel mi powiedział, żebym nie strzelał full-auto puki się nie nauczę strzelać normalnie. Ja oczywiście nie posłuchałem i trafiałem typów max 2 razy, a reszta pocisków po bokach i w sufit. Jak przestałem od razu zaczęło mi lepiej iść ;p Teraz z full auto mogę spokojnie strzelać, ale i tak wolę serie po 3-4 strzały.

Co do punktu 3 to warto też zrobić sobie bindy na kupowanie broni ;)

EDIT:
usp - pistolet, który dostajesz automatycznie jeśli grasz jako CT
paka - bomba ;p i jej się nie kupuje tylko automatycznie dostaje ją jedna osoba z TT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:02, Bambadil napisał:

EDIT:
usp - pistolet, który dostajesz automatycznie jeśli grasz jako CT
paka - bomba ;p i jej się nie kupuje tylko automatycznie dostaje ją jedna osoba z TT


Aaa, rozumiem :) Ale raczje nie chccę grać na mapach z bombami, typu de_dust. Wolę coś w stylu cs_assault.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:12, Ancient_Lord napisał:

> EDIT:
> usp - pistolet, który dostajesz automatycznie jeśli grasz jako CT
> paka - bomba ;p i jej się nie kupuje tylko automatycznie dostaje ją jedna osoba
z TT

Aaa, rozumiem :) Ale raczje nie chccę grać na mapach z bombami, typu de_dust. Wolę coś
w stylu cs_assault.


Niestety zdecydowaną większość granych map stanowią mapki de_* czyli defuse czyli z bombą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:01, Ancient_Lord napisał:

To już wiem z innych shooterów, jak ET, BF2 :) Generalnie chyba w żadnym sieciowym FPS
długie serie nie są wskazane.


Źle mnie zrozumiałeś. Mi chodziło o to, że jak najbardziej można strzelać full - auto. Tylko potrzeba trochę pracy, żeby to opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:21, Piotrekmysza napisał:

Źle mnie zrozumiałeś. Mi chodziło o to, że jak najbardziej można strzelać full - auto.
Tylko potrzeba trochę pracy, żeby to opanować.


Teraz też widzę, że zbyt szybko przeczytałem ;) Owszem, można, ale ja zawsze preferowałem serie po kilka strzałów z dalekiej odległości.

Maciejas
Oj, szkoda ;/ Ale będę musiał się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze jak grałem z kolegami i grałem Terro, to zawsze kupowałem Kriega. Ostatnio jednak usłyszałem, że lepszy jest AK-47. Co w końcu wybierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 12:49, Ancient_Lord napisał:

aha, jeszcze jak grałem z kolegami i grałem Terro, to zawsze kupowałem Kriega. Ostatnio
jednak usłyszałem, że lepszy jest AK-47. Co w końcu wybierać?


Kałach i M4 to podstawy, najlepsze bronie, jeśli je ogarniesz. Spójrz, wszyscy tym grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 14:17, Maciejas napisał:

Kałach i M4 to podstawy, najlepsze bronie, jeśli je ogarniesz. Spójrz, wszyscy tym grają.


Ano właśnie pograłem godzinkę. Biegałem z AK47, a gdy grałem CT - z Maverickiem. Nabiłem kilka fragów, ale i sporo razy padłem. Szukałem map cs_assault, ale znalazłem same jej modyfikacje.

Nikt nie gra już na klasycznym assaulcie?
No i jak jeszcze można szybko rzucić granat oprócz ustawienia go pod klawiszem "Q"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2010 o 14:20, Ancient_Lord napisał:

Ano właśnie pograłem godzinkę. Biegałem z AK47, a gdy grałem CT - z Maverickiem. Nabiłem
kilka fragów, ale i sporo razy padłem. Szukałem map cs_assault, ale znalazłem same jej
modyfikacje.

Hmm swego czasu na serwerze na którym grałem trafiała się ta kampa. Teraz nie widuję... Ale modyfikacje assaluta są znacznie lepsze jak oryginalna mapa bo wyrównują szanse CT

Dnia 12.08.2010 o 14:20, Ancient_Lord napisał:

Nikt nie gra już na klasycznym assaulcie?
No i jak jeszcze można szybko rzucić granat oprócz ustawienia go pod klawiszem "Q"?

Nie da się, klikasz albo 4 albo pod ostatnią zmienianą bronią i rzucasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:37, Ancient_Lord napisał:

A znacie jakiś sposób na laga? Co minutę mam zwiechę na jakieś 3sek ;/ Właśnie przez
to dostałem heada ;f

Tak znamy- dobry internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:37, Ancient_Lord napisał:

A znacie jakiś sposób na laga? Co minutę mam zwiechę na jakieś 3sek ;/ Właśnie przez
to dostałem heada ;f

Jakiego masz windowsa, i antywirusa, oraz karte graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 21:08, Yoruaaw napisał:

Jakiego masz windowsa, i antywirusa, oraz karte graficzną.

Win XP, Avira AntiVir i GF GTX460.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować