Zaloguj się, aby obserwować  
ginx2

Muzyka gotycka

18 postów w tym temacie

Witam

Mam problem. Ostatnio spodobała mi się muzyka gotycka i nordycka. Czy zna ktoś zespoły, które ją grają (nazwy, ew. gdzie można kupić ich płyty)? Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam
ginx2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podam ci nazwy czterech zespołów grających gotyk, chociaż ostatnio ten gatunek jest podciągany chyba do wszystkiego, więc nwiem, czy o taką właśnie muzykę będzie ci chodziło.
1. Protoplaści gatunku, a więc The Sisters of Mercy i kapitalna płyta Floodland. Jeśli się nie spodoba, nie przejmuj się, jest to muzyka bardzo daleka od dzisiejszego wyobrażenia od gotyku. Mimo to, wciąż pozostaje na prawdę świetna :)
2. Fields of the Nephylim i chyba ich najlepszy album, czyli Elysium. Tutaj już jesteśmy dużo bliżej czasów dzisiejszych, album legendarny i w pewnym sensie jest szczytem gatunku zapoczątkowanego przez siostry (bo dzisiaj gotyk to jakiś złagodzony death metal z wyjącą niewiastą)
3. Lacrimosa, nie wiem, który album ci polecić, ja najbardziej lubię chyba Lichtgestalt. Zespół z bardzo specyficznym wokalem, w dodatku śpiew jest po niemiecku i nie każdemu to pasuje, ja jednak zespól ten bardzo lubię i szanuję.
4. Coś, co jest gotyckie wg dzisiejszych kryteriów, czyli ostatni projekt Arjena Lucassena - Stream of Passion z albumem, jeśli się nie mylę, o takim samym tytule. Gitary w tle, na wokalu kobieta, która nie dość że głoś ma śliczny (i powiedzmy, że nie tylko głos, ale to już musiałbyś DVD kupić :P), to jeszcze śpiewać potrafi, a nad całością nagrań unosi się niesamowita, mistyczna aura. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gotyk to może polecę coś z polskich kapeli - Artrosis, Closterkeller, Moonlight.
Zagraniczni - Tristania, Theatre of Tragedy, Lacrimosa i Lacuna Coil. Przy czym Tristania to imo jest MUST have.

Tristania - bardzo klimatyczna muza, dużo smyczków, świetny bas i wspaniały kobiecy wokal + czasem chór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 21:02, vauxhall napisał:

Przepraszam, ale mógłby mi ktoś podać artyste wykonującego pieśń "Ameno" ?

To kawałek zespołu Gregorian.
Ja preferuje rock gotycki np.Nightwish, Therion, Within Temptation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie jeszcze, że wyczytałem, że płyta Limp Bizkit "The Unquestionable Truth p.1" ma jakieś zajawki z gotyku, ale to tak chyba raczej dla ciekawostki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzięki! Akurat niektórych z nich słucham.
I jeszcze jedno małe pytanko... Kiedy strona www.dynamedion.de (ta od muzyki z gier, m.in. ze Spellforce) będzie miała sprawny download, bo po niemiecku to ja za bardzo nie "szprecham":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 10:23, ginx2 napisał:

Wow, dzięki! Akurat niektórych z nich słucham.
I jeszcze jedno małe pytanko... Kiedy strona www.dynamedion.de (ta od muzyki z gier, m.in.
ze Spellforce) będzie miała sprawny download, bo po niemiecku to ja za bardzo nie "szprecham":)

Pisze że dział jest w budowie i niedługo będzie dostępny. Nie ma dokładnego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słcham zespołu Tristania. Bardzo podoba mi się ich muzyka - utwory Angina i World of Glass doskonale pasują do moich kryteriów. Przeploty żeńskiego chóru i mocnego męskiedo wokalu kopią ... ;)

Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś inne zespoły grające Gothic-Metal? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 17:51, lewak napisał:

Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś inne zespoły grające Gothic-Metal? Z góry dziękuję.


Starsze płyty Katatonii (nie pierwsze, nie nowe :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 17:51, lewak napisał:

Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś inne zespoły grające Gothic-Metal? Z góry dziękuję.

Mógłbym polecić ci zespół Penumbra. Połączenie klasycznych klimatów gotyckich, w tym wokal z chórami, a także ostrzejszym metalowym wokalem. Głosy za równo męskie jaki i żeńskie. Z ich płyt znam: "The Last Bewitchment", "Seclusion" i "Emanate" - możliwe, że to są wszystkie ich albumy.
Warto też polecić portugalski zespół gothic/metal Moonspell - podchodzą nawet pod mocniejsze klimaty. To już w zasadzie klasycy tego gatunku - dość mroczna muzyka by się zdawało, ale ciekawa. Czasem słychać u nich nawet dworskie przygrywki sprzed wieków jak np. w "Trebaruna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałam , że już ktoś pisał w temacie o zespole Lacrimosa, od siebie dodam tylko,że polecam kawałek "Halt mich"--> imo ich najlepszy... I przy okazji przesłuchaj sobie album "Auf deinen Schwingen" austriackiej grupy L''Âme Immortelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry temat ale szukam zespolu/choru spiewajace utwory stylizowane na sredniowieczne/gotyckie, cos jak ameno ery, najlepiej po łacinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować