Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2008 o 20:16, Mangekou napisał:

Jeszcze mógłby mi ktoś podać, które ustawienia najbardziej obciążają grę. Chodzi mi o paramtery w "Szczegółowości"


Zdecydowanie najbardziej grę obciąża filtrowanie anizotropowe. Jeśli masz mało pamięci VRAM na karcie graficznej, warto ustawić niższą rozdzielczość tekstur i ogólną rozdzielczość. Na dobitkę przy słabej karcie graficznej należy obniżyć roślinność. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 20:23, DJ Szlafrok napisał:

> Jeszcze mógłby mi ktoś podać, które ustawienia najbardziej obciążają grę. Chodzi
mi o paramtery w "Szczegółowości"

Zdecydowanie najbardziej grę obciąża filtrowanie anizotropowe. Jeśli masz mało pamięci
VRAM na karcie graficznej, warto ustawić niższą rozdzielczość tekstur i ogólną rozdzielczość.
Na dobitkę przy słabej karcie graficznej należy obniżyć roślinność. ;-)


Czyli musiałbym to wszystko wyłączyć? Parametry mojego kompa podawałem parę postów wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 20:27, Mangekou napisał:

Czyli musiałbym to wszystko wyłączyć? Parametry mojego kompa podawałem parę postów wyżej


Możesz próbować, ale na Twoim miejscu pozbawiłbym gry tylko filtrowania anizotropowego - tak czy inaczej nie łudź się, że gra raptownie przyspieszy. Nie zdziwiłbym się, gdyby w ogóle to nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 20:05, Mangekou napisał:

Procesor - Intel Core 2 Duo 2,4GHz

Pamięć Ram - 2GB Samsung DDR2 prędkość do 667MHz, albo 800MHz

Karta Graficzna - Geforce 8600GTS 256mb DDR3 (wiem, wiem...słaba - wymieniam na 8800GT)

Ja mam podobnego kompa z tym, że GeForce 8600GT 256MB DDR3, i Intel Corde 2 Quad 2,4Ghz
Działa bezproblemowo, na maksymalnych :) Z tym, że jak ustawiam Overglow to się zaczyną przycinac :)
Przycinanie się jest naturą gothiców :) z tym, że polecam zmiane parametrów graficznych... Mam na myśli efekty widoczności... Ustaw samą głebie pola bez overglow :) powinno trochę pomóc.
Co do dysku - niestety nie mogę pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 14:25, Infes napisał:

Dla Ciebie,jakbyś był fanatykiem Gothic''a też był tak twierdził :) Ja grę przeszedłem
kilka razy mimo przycinek i nadal jestem zadowolony :)

Byłem fanatykiem Gothika (teraz mniej, ale nadal można mnie nazwać "fanboyem" ^^ ) , ale również cenię sobie komfort gry, a jeżeli trójka jest zabugowana, niezoptymalizowana w dużym stopniu to co będę marnował pieniądze? Uwierz mi, soundtrack jest ładny, bo grałem w demo, ale jakbym miał grać w pełną wersję tak jak w demie... to dzięki bardzo. Kupię oczywiście po zmianie sprzętu. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 22:31, PredAtor360 napisał:

> Procesor - Intel Core 2 Duo 2,4GHz
>
> Pamięć Ram - 2GB Samsung DDR2 prędkość do 667MHz, albo 800MHz
>
> Karta Graficzna - Geforce 8600GTS 256mb DDR3 (wiem, wiem...słaba - wymieniam na
8800GT)
Ja mam podobnego kompa z tym, że GeForce 8600GT 256MB DDR3, i Intel Corde 2 Quad 2,4Ghz

Działa bezproblemowo, na maksymalnych :) Z tym, że jak ustawiam Overglow to się zaczyną
przycinac :)
Przycinanie się jest naturą gothiców :) z tym, że polecam zmiane parametrów graficznych...
Mam na myśli efekty widoczności... Ustaw samą głebie pola bez overglow :) powinno trochę
pomóc.
Co do dysku - niestety nie mogę pomóc...



Teraz już mi nie zacina :P Zmieniłem tylko filtrowanie anizotropowe 16x na liniowe. Liczba klatek w Myrtanie to 40-70 (aż sam się zdziwiłem) A efekt overglow mam włączony, a nic nie przycina. W każdym bądź razie spróbuję zmienić na głębię pola, może będzie jeszcze lepiej chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 20:05, Mangekou napisał:

> Karta Graficzna - Geforce 8600GTS 256mb DDR3 (wiem, wiem...słaba - wymieniam na 8800GT)


Według mnie nie jest słaba. Jest nawet bardzo dobra. Crysis bez zacinki na High, 1024x768, Assassin''s Creed na maksymalnych przy 1024x768 także bez ścinki. Ja wiem, że u siebie zmieniałem w "Szczegółowości" ostatni parametr - teraz mam chyba "Głębia Pola".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 12:50, Szperacz Robson napisał:

Czy po wymianie dysku z ATA 80 GB na SATA 250 GB będę miał mniej freezów? Konfig reszty
w podpisie.


Jest możliwa poprawa ale na zbyt wiele bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:11, Infes napisał:

> Czy po wymianie dysku z ATA 80 GB na SATA 250 GB będę miał mniej freezów? Konfig
reszty
> w podpisie.

Jest możliwa poprawa ale na zbyt wiele bym nie liczył.


Ale zasilacz raczej nie wpływa na przycinanie się gier? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:32, JanoP napisał:

Czy na moim kompie : Intel Core 2 Duo 2.80 Ghz GeForce 8600 1 GB ramu i zasilacz 450...
Będzie mi chodził G3 na max detalach beż ścinki??


G3 na żadnym kompie nie chodzi bez ścinki. :P To znaczy o płynności zapomnij. Ale na średnich powinno się dać grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:33, KAROLMACIEJ napisał:

G3 na żadnym kompie nie chodzi bez ścinki. :P

To zależy. Na moim tylko nieznacznie spada wydajność w miastach, ale i tak gra się wtedy płynnie.
Tylko że ja na swój nowy komputer trochę wydałem, i gdyby na nim gra do d... chodziła, to oznaczałoby to, że naprawdę nic jej już nie pomoże.
Nawiasem mówiąc wiele problemów z silnikiem naprawia patch 1.6. Z nieznanych mi powodów, wielu ludzi nie zainstalowało go do tej pory (chyba dlatego że już olali grę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:33, KAROLMACIEJ napisał:

> Czy na moim kompie : Intel Core 2 Duo 2.80 Ghz GeForce 8600 1 GB ramu i zasilacz
450...
> Będzie mi chodził G3 na max detalach beż ścinki??

G3 na żadnym kompie nie chodzi bez ścinki. :P To znaczy o płynności zapomnij. Ale na
średnich powinno się dać grać.


Thx, a czy ktoś się orientuje po ile jest teraz G3 w Empiku albo w Kolporterze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:22, Mangekou napisał:

Ale zasilacz raczej nie wpływa na przycinanie się gier? xD

Poczytaj trochę o sprzęcie, a dopiero potem się udzielaj. Czy słowo "dysk" dla ciebie oznacza zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:36, Szperacz Robson napisał:

> Ale zasilacz raczej nie wpływa na przycinanie się gier? xD
Poczytaj trochę o sprzęcie, a dopiero potem się udzielaj. Czy słowo "dysk" dla ciebie
oznacza zasilacz?


Przeanalizuj mój post, a post poprzednika. Ja nie pytam się o jakiś dysk, tylko zasilacz. Moja wypowiedź nie była nawet związana z jego tematem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:36, JanoP napisał:

> > Czy na moim kompie : Intel Core 2 Duo 2.80 Ghz GeForce 8600 1 GB ramu i zasilacz

> 450...
> > Będzie mi chodził G3 na max detalach beż ścinki??
>
> G3 na żadnym kompie nie chodzi bez ścinki. :P To znaczy o płynności zapomnij. Ale
na
> średnich powinno się dać grać.

Thx, a czy ktoś się orientuje po ile jest teraz G3 w Empiku albo w Kolporterze??



59zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:41, Mangekou napisał:

Przeanalizuj mój post, a post poprzednika. Ja nie pytam się o jakiś dysk, tylko zasilacz.
Moja wypowiedź nie była nawet związana z jego tematem...

To czemu odpowiedziałeś na post który był związany z moim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 17:33, Szperacz Robson napisał:

> Przeanalizuj mój post, a post poprzednika. Ja nie pytam się o jakiś dysk, tylko
zasilacz.
> Moja wypowiedź nie była nawet związana z jego tematem...
To czemu odpowiedziałeś na post który był związany z moim problemem?


To było coś w rodzaju dopisu do twojego posta. Tzw. "dopiska do pytania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się