Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2008 o 12:47, wdowiakm napisał:

Co do łopaty to gdzie mogę ją znaleźć bo szukałem już chyba wszędzie?


Najłatwiej będzie ją kupić. Na początku gry, łopatę po prostu zdobywasz, jest to jedna z tych rzeczy, których nigdy nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 12:14, Varo napisał:

> Zauważyłem, że do ekwipunku wpadła mi łopata. Czy w grze mozna jej używać i jak
już to
> gdzie?
Łopata służy do kopania w wyznaczonych miejscach. Jeden możesz znaleźć w Faring w tej
jaskini. Wtedy wykopiesz np.złoty puchar, czyli coś wartościowego.


Niech próbuje też kopać przy grobach. Z niektórych chyba można coś wykopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 14:50, maciekstaar napisał:

Najłatwiej będzie ją kupić. Na początku gry, łopatę po prostu zdobywasz, jest to jedna
z tych rzeczy, których nigdy nie brakuje.


Już znalazłem była Cape Dun nie wiem jak ją mogłem przegapić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko czy gdzieś indziej niż w Ishtar da się zdobyć umiejętność Mistrz dwóch ostrzy, bo ta wioska została przeze mnie.... zneutralizowana, łącznie ze znajdującym się w niej nauczycielem... dodam tylko że nie była to moja wina a obecnych tam orków którzy już atakują mnie od razu gdy się skapną że się pojawiłem... tak więc czy ktoś jeszcze tego uczy i czy, jeżeli nie "legalnie" to da się zdobyć w inny sposób??nie lubię grać na kodach ale jeżeli mam tylko takie wyjście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 00:22, lukesky16 napisał:

mam takie pytanko czy gdzieś indziej niż w Ishtar da się zdobyć umiejętność Mistrz dwóch
ostrzy,


Nie, jedyny nauczyciel tej umiejętności znajduje się właśnie w Ishtar. Alternatywnie możesz jednak użyć Miecza Mistrzowskiego (najlepiej wykutego własnoręcznie) który zapewnia tą zdolność tak długo jak jest wyekwipowany.

Dnia 17.10.2008 o 00:22, lukesky16 napisał:

dodam tylko że nie była to moja wina a obecnych tam orków
którzy już atakują mnie od razu gdy się skapną że się pojawiłem...


To skutek tego że wyzwoliłeś za dużo miast w Myrtanie - teraz wszystkie orki będą Cię atakować jak Cię tylko zobaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 00:38, Karharot napisał:

> mam takie pytanko czy gdzieś indziej niż w Ishtar da się zdobyć umiejętność Mistrz
dwóch
> ostrzy,

Nie, jedyny nauczyciel tej umiejętności znajduje się właśnie w Ishtar. Alternatywnie
możesz jednak użyć Miecza Mistrzowskiego (najlepiej wykutego własnoręcznie) który zapewnia
tą zdolność tak długo jak jest wyekwipowany.

> dodam tylko że nie była to moja wina a obecnych tam orków
> którzy już atakują mnie od razu gdy się skapną że się pojawiłem...

To skutek tego że wyzwoliłeś za dużo miast w Myrtanie - teraz wszystkie orki będą Cię
atakować jak Cię tylko zobaczą.



thx za odpowiedź. co do pierwszej miecza mistrzowskiego- bardzo chętnie go sobie wykuję tyle że tam trzeba dwie katany a ja przez całą dotychczasowa grę(50lvl) ma jedną... gdzie więc mozna zdobyć owe katany wie ktoś??
PS. ja się spodziewałem tego że mnie orki będą gonić, ale myślałem że asasyni mnie zostawią w spokoju... jak idę do innych miast asasynów i tam nie ma orków to wszystko jest oki robię questy itd. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 01:17, lukesky16 napisał:

gdzie więc mozna zdobyć owe katany wie ktoś??


Jedną możesz znaleźć w 14 specjalnej skrzyni którą otworzysz, drugą dostaniesz od Angara w Mora Sul o ile masz zainstalowane najnowsze patche.

Dnia 17.10.2008 o 01:17, lukesky16 napisał:

PS. ja się spodziewałem tego że mnie orki będą gonić, ale myślałem że asasyni mnie zostawią
w spokoju...


Asasyni zostawiają Cię w spokoju o ile w pobliżu nie ma żadnego orka, jeśli ork jest i Cię zaatakuje to Asasyni się do niego przyłączają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że w necie są konfiguracje pliku ge3.ini dla poszczególnych konfiguracji kompa. Ja już długo szukałem takowej dla mojego pieca i znaleźć nie mogę. Czy wiecie gdzie mogę znaleźć taki opis optymalizacji dla takiego konfigu? :

Athlon 64 3000
1GB Ram
GF 6600 128MB

PS: jeśli zainstaluję G3 i chcę go spatchować to ściągnąć najnowszę wersję patcha czy po kolei patchować? Grę mam z dni premiery także wersja jest najwcześniejsza (chyba 1.05 albo 1.06).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2008 o 19:41, Sarturias napisał:

PS: jeśli zainstaluję G3 i chcę go spatchować to ściągnąć najnowszę wersję patcha czy
po kolei patchować? Grę mam z dni premiery także wersja jest najwcześniejsza (chyba 1.05
albo 1.06).


Ja zainstalowałem odrazu najnowszego pacza i nie było żadnych problemów czy czegoś w tym stylu, niektórzy mówią że lepiej wszystki, inni że można odrazu najnowszego =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyzwoliłem Ardeę, Cape Dun, Monterę, Gothę, Bragę, Vengard (od środka) i Kopalnię Młota (jeżeli to coś pomoże). Czy jeżeli wybiję Orków przed Vengardem, to będą oni atakować mnie w innych miastach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 12:30, Gumiś2 napisał:

Wyzwoliłem Ardeę, Cape Dun, Monterę, Gothę, Bragę, Vengard (od środka) i Kopalnię Młota
(jeżeli to coś pomoże). Czy jeżeli wybiję Orków przed Vengardem, to będą oni atakować
mnie w innych miastach?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=700

Czyli wychodzi na to że tak, będą cie atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po podliczeniu jednak wyszło mi że nie:
Kopalnia młota się nie liczy bo to rejon Nordmaru (możesz wybić tam wszystkie orki i nikt poza samym Nordmarem nie zwróci na to uwagi). Braga to miasto Asasynów i liczy się do ich limitu a nie orków (możesz mieć z tego powodu problemy na późniejszym etapie w Varancie).
W Myrtanie na razie Wyzwoliłeś Ardeę, Gothę i Vengard które się nie liczą oraz dwa inne miasta (Cape Dun i Monterę), jeśli wyzwolisz jeszcze jedno to będzie źle ale póki co jest jeszcze w porządku. Orki oblegające Vengard nie liczą się jako miasto więc możesz z nimi zrobić co zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdy robiłem zadanie o nazwie "Oczyścić południowe jaskinie w Reddock", i gdy zszedłem niżej zaatakował mnie jaszczur i niestety mnie zatruł:( Kupiłem już 2 odtrutki ale nie rozwiązują mojego problemu. Zatrucie objawia się tym że moja stamina regeneruje się strasznie wolno. Czy zna ktoś jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 15:04, Artas15 napisał:

Mam problem, gdy robiłem zadanie o nazwie "Oczyścić południowe jaskinie w Reddock",
i gdy zszedłem niżej zaatakował mnie jaszczur i niestety mnie zatruł:( Kupiłem już 2
odtrutki ale nie rozwiązują mojego problemu. Zatrucie objawia się tym że moja stamina
regeneruje się strasznie wolno. Czy zna ktoś jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?


To nie odtrutki tylko "leczenie choroby" bodajże tak sie to nazywało... taka biała butelka z niebieskim krzyżem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 15:04, Artas15 napisał:

Mam problem, gdy robiłem zadanie o nazwie "Oczyścić południowe jaskinie w Reddock", i gdy zszedłem niżej zaatakował mnie jaszczur i niestety mnie zatruł:( Kupiłem już 2 odtrutki ale nie rozwiązują mojego problemu. Zatrucie objawia się tym że moja stamina regeneruje się strasznie wolno. Czy zna ktoś jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?


Jeśli masz możliwość, można to zadanie wykonać w bardzo prosty sposób bez ubytku na zdrowiu. Pierwsze co należy zrobić, to wygrać walkę na arenie z Copperem. Zaoferuje on współpracę, na którą się zgódź. Następnie wejdźcie w tunel prowadzący do południowego wyjścia. Kiedy zobaczysz dowolnego przeciwnika, strzel w niego strzałą z łuku. Copper natychmiast ruszy na potworka, a Ty będziesz mógł spokojnie zabić go, zachodząc od tyłu. Ważne jest tylko, byś starał się wyciągać przeciwników pojedynczo, nie całymi grupami. W gruncie rzeczy jednak jest to proste zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie ;). Gra na 2 gb ramu (ew. 2,5) może chodzić bez problemu bez ścięć :D? Bo udało mi się całkiem nieźle grać na 512 mb ramu ^^. (wiem brzmi to dziwnie ale to prawda) na średnich detalach i zastanawiam się, czy jak dam dużo więcej ramu to gra będzie chodziła perfect ^^? Mam kartę graficzną GF7600gs i chciałbym wyciągnąć full detale bez ścięć ^^.
Ps. Gdzie jest oaza obok Bakareshu gdzie trzeba zabić bandytów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:25, garrick napisał:

Jak sądzicie ;). Gra na 2 gb ramu (ew. 2,5) może chodzić bez problemu bez ścięć :D?


Nie.

Dnia 18.10.2008 o 23:25, garrick napisał:

Bo udało mi się całkiem nieźle grać na 512 mb ramu ^^. (wiem brzmi to dziwnie ale to prawda)


To prawda - brzmi to mało przekonująco.

Dnia 18.10.2008 o 23:25, garrick napisał:

zastanawiam się, czy jak dam dużo więcej ramu to gra będzie chodziła perfect ^^?


Nie. Ta gra nigdy w żadnych warunkach nie będzie chodziła doskonale.

Dnia 18.10.2008 o 23:25, garrick napisał:

Mam kartę graficzną GF7600gs i chciałbym wyciągnąć full detale bez ścięć ^^.


Powodzenia. Będziesz tego potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 23:28, DJ Szlafrok napisał:

> Jak sądzicie ;). Gra na 2 gb ramu (ew. 2,5) może chodzić bez problemu bez ścięć
:D?

Nie.

> Bo udało mi się całkiem nieźle grać na 512 mb ramu ^^. (wiem brzmi to dziwnie ale
to prawda)

To prawda - brzmi to mało przekonująco.

> zastanawiam się, czy jak dam dużo więcej ramu to gra będzie chodziła perfect ^^?

Nie. Ta gra nigdy w żadnych warunkach nie będzie chodziła doskonale.

> Mam kartę graficzną GF7600gs i chciałbym wyciągnąć full detale bez ścięć ^^.

Powodzenia. Będziesz tego potrzebował.

:/
No więc widziałem filmik ;P zresztą sam uruchomiłem full detale u siebie (wtedy miałem włożone 1024 mb ramu) i jakoś chodziło :D.
Teraz będę mieć te 2 gb :) i jestem ciekawy efektów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że moge się tu wypowiadać związku z nowym dodatkiem do G3? Jestem przecholernie ciekawy jaki efekt udało się uzyskać nowym współpracownikom Joowoda. Bo z tego co wiem piranha bytes zerwała prace na dalszymi odsłonami Gothica, zaraz po premierze trzeciej części?. Kto teraz zastąpił niemców z PB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się