Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2009 o 14:43, Starscream napisał:

Orkowie atakuja mnie nawet w Varancie, po prostu do nich podchodze otwieram konsole i wpisuje kill, kiedy probowalem "recznie" zabijac niektorych z nich rzucali si na mnie tez assasyni, nawet jesli walczlem z orkami daleko poza miastem.


Widzę, że nadal nie rozumiesz. Autorzy zastosowali takie rozwiązanie, aby wprowadzić nieco realizmu i przede wszystkim: uczucia, że toczy się wojna między wielkimi frakcjami, w którą wplątuje się bohater i ostatecznie staje po jednej ze stron. Ty już tego dokonałeś.

Dnia 12.07.2009 o 14:43, Starscream napisał:

Bez sensu jest ta gra


Bzdura.

Dnia 12.07.2009 o 14:43, Starscream napisał:

miliardy bugów


Bzdura. Na łatce 1.72, chociaż mam już ~60 poziomu i podbiłem większość Myrtany i Nordmaru nie spotkałem trzech błędów. Kiedyś było źle, obecnie jest zupełnie dobrze (dla porównania - lepiej niż w Oblivionie). Dramatyzujesz i demonizujesz całą sprawę.

Dnia 12.07.2009 o 14:43, Starscream napisał:

najgorsza optymalizacja w dziejach (gorsza nawet od tej w STALKERze)


Tutaj już nie ma co się kłócić, gra chodzi raz dobrze, innym razem gorzej. Ja nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 14:51, Merovingian napisał:

Widzę, że nadal nie rozumiesz. Autorzy zastosowali takie rozwiązanie, aby wprowadzić
nieco realizmu i przede wszystkim: uczucia, że toczy się wojna między wielkimi frakcjami,
w którą wplątuje się bohater i ostatecznie staje po jednej ze stron. Ty już tego dokonałeś.

Widzę ze nadal nic nie rozumiesz xD nie no rozbrajajacy jestes gosciu
Bez gry na cheatach (kill) nie moglbym odwiedzic paru miast na pustyni, mimo ze np stalbym po prostnie assasynow wlasnie przez to idiotyczne rozwiązanie.

Dnia 12.07.2009 o 14:51, Merovingian napisał:


> Bez sensu jest ta gra

Bzdura.

Podnieciles sie?:D

Dnia 12.07.2009 o 14:51, Merovingian napisał:


> miliardy bugów

Bzdura. Na łatce 1.72, chociaż mam już ~60 poziomu i podbiłem większość Myrtany i Nordmaru
nie spotkałem trzech błędów. Kiedyś było źle, obecnie jest zupełnie dobrze (dla porównania
- lepiej niż w Oblivionie). Dramatyzujesz i demonizujesz całą sprawę.

Tez gram na 1,72, duzo razy zarzylo mi sie utkwic w grafice (najczesciej przy brzegu), wpasc w ziemie (jak mam to inaczej napisac? Idziesz sobie i nagle spadasz do jakiejs jaskini, bo dotkneles zlej tekstury), puste okienka dialogowe, AI sojusznikow (masakra), nie mowiac o tym co sie dzieje jak przejmiesz te 2 miasta za duzo, wtedy zostaje ci tylko Nordmar. Ja to uznaje za bug, wiem ze to bylo zamierzone dzialanie tworcow ale dalo sie to robic milion razy lepiej, nie mieli pomyslow po prostu i dali taki syf, a teraz naiwniacy ich bronia na forach mowiac ze to realizm- dobry zart.
Gra jest tez wkurzajaca pod paroma innymi wzgledami np- spokojnie pokonasz 20 uzbrojonych bandytow, za to wykoncza cie 4 wilki, w ogole walki z wilkami i dzikami to ponury dowcip

Dnia 12.07.2009 o 14:51, Merovingian napisał:


Dnia 12.07.2009 o 14:51, Merovingian napisał:

Tutaj już nie ma co się kłócić, gra chodzi raz dobrze, innym razem gorzej. Ja nie narzekam.

Na kompie GF 8800 2 rdzenie 4 gb RAM powinno chodzic bez jednego malutkiego sciecia a scinalo sie na wysokich na patchu 1,72, nie narzekasz bo tak kochasz te gre ze nie dostrzegasz w niej bledow, mimo ze sama gra to jeden wielki błąd i kpina ze strony tworcow
W poprzednie czesci Gothica gralem wiele razy i mi sie podobaly wiec tym bardziej mnie boli ze jako kontynuacje zrobiono takiego potworka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Merovingian że pozwolę sobie wtrącić się w tę dyskusję. ;)

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Widzę ze nadal nic nie rozumiesz xD nie no rozbrajajacy jestes gosciu
Bez gry na cheatach (kill) nie moglbym odwiedzic paru miast na pustyni, mimo ze np stalbym
po prostnie assasynow wlasnie przez to idiotyczne rozwiązanie.


WTF? Ja jakoś grę przeszedłem kilka razy i jakoś ani razu nie użyłem cheatu by dostać się do jakiegokolwiek miejsca w grze. Wychodzi na to że nie umiesz pojąć gry i pogodzić się z jej optymalizacją(która po najnowszym patchu nie jest tragiczna) i zwalasz całą winę na twórców. :)

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Podnieciles sie?:D


Ominę ten element humorystyczny(nie udany zresztą:P) szerokim krokiem...

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Tez gram na 1,72, duzo razy zarzylo mi sie utkwic w grafice (najczesciej przy brzegu),
wpasc w ziemie (jak mam to inaczej napisac? Idziesz sobie i nagle spadasz do jakiejs
jaskini, bo dotkneles zlej tekstury), puste okienka dialogowe, AI sojusznikow (masakra),


Wiesz, widocznie jesteś strasznie uczulony na takie krzaczki(które na moje są śmieszne i raczej mnie nie irytują) bo strasznie sie tym bulwersujesz. Z pustymi oknami dialogowymi się nie spotkałem, a AI została poprawiona w patchu najnowszym(tutaj nie mam pewności, zdaję się na pamięć). :)

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

nie mowiac o tym co sie dzieje jak przejmiesz te 2 miasta za duzo, wtedy zostaje ci tylko
Nordmar. Ja to uznaje za bug, wiem ze to bylo zamierzone dzialanie tworcow ale dalo sie
to robic milion razy lepiej, nie mieli pomyslow po prostu i dali taki syf, a teraz naiwniacy
ich bronia na forach mowiac ze to realizm- dobry zart.
Gra jest tez wkurzajaca pod paroma innymi wzgledami np- spokojnie pokonasz 20 uzbrojonych
bandytow, za to wykoncza cie 4 wilki, w ogole walki z wilkami i dzikami to ponury dowcip


Z tymi miastami to przesadzasz kolego, przecież to składa się w logiczną całość. Ale Mero już ci to tłumaczył, ja się nie będę powtarzał.

Co do walki - Wilki to masakra, z dzikami nie mam najmniejszego problemu. A bandytów można potraktować jako ludzi którzy nie umieją walczyć. :)

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Na kompie GF 8800 2 rdzenie 4 gb RAM powinno chodzic bez jednego malutkiego sciecia a
scinalo sie na wysokich na patchu 1,72


Ściny to nieodłączny element Gothica 3. Ale dla mnie nie były uciążliwe i nawet na patchu 1,6 miałem jedną, pół sekundową na jakieś 30-60 sekund gry. Nie zauważalne właściwie.

, nie narzekasz bo tak kochasz te gre ze nie dostrzegasz

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

w niej bledow, mimo ze sama gra to jeden wielki błąd i kpina ze strony tworcow
W poprzednie czesci Gothica gralem wiele razy i mi sie podobaly wiec tym bardziej mnie
boli ze jako kontynuacje zrobiono takiego potworka


Heh, kpiną G3 można nazwać tuż po premierze, teraz po "paczach" gra stała się niesamowicie grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja właśnie po raz pierwszy ukończyłem G3, oczywiście z najnowszym patchem i nikt mi nie wmówi, że bugów nie ma. Na pewno mnóstwo zostało poprawionych przez CPT, ale jeszcze musieliby wydać parę patchy (czego nie zrobią, bo ten jest ostateczny) żeby wszystko naprawić.
Najbardziej mnie wkurzający problem to poruszanie się naszych towarzyszy, potrafią zgubić się na byle wzniesieniu, a czasem na prostej drodze, praktycznie co chwilę musiałem się odwracać, czy mój friend jeszcze za mną idzie, czy też gdzieś zginął. Pod koniec gry kilku moich pomocników np. Diego czy paladyn z Klanu Ognia tak się zawieruszyło, że nie wrócili już do swoich wiosek i nie mogłem korzystać z ich pomocy, bo nie wiedziałem gdzie są.
Druga sprawa - dość częste wpadanie NPC i wrogów w podłogę, ściany. Np. uciekam przed wrogiem na wielki kamień a on w niego wnika (bo wskoczyć nie może) i mnie okłada od dołu ze środka kamienia. Albo wyzwoliłem kopalnię w Nordmarze i proszę Morta żeby zaprowadził mnie do Klanu Ognia, a on wchodzi w podłogę w jaskini i zapala się, bo poniżej jest lawa (dopiero za jakąś piątą próbą udało mi się go wyprowadzić z tej kopalni).
Raz widziałem spadającego z nieba jelenia, a raz strażnik w Geldern spadł z murów, po czym wniknął w ten mur :)
Nie wiem czy CPT dopisywało jakieś linie dialogowe, bo niektóre kwestie nie były czytane przez lektorów.
O błędach w wyświetlaniu cieni nie wspominam, bo jak się okazało to problem sterowników ATI.

Pochwalić muszę grę za stabilność - ani jednej zawieszki przez 10 dni grania. :)
Ale ostatecznie gra mi się podobała, w końcu to Gothic i klimacik jest :) Cieszę się tylko, że nie grałem w zarobaczoną wersję zaraz po premierze, nie wiem czy bym to zniósł.
Swoją drogą mogliby jeszcze trochę popracować nad kolejnym patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 16:37, Shage napisał:

WTF? Ja jakoś grę przeszedłem kilka razy i jakoś ani razu nie użyłem cheatu by dostać
się do jakiegokolwiek miejsca w grze. Wychodzi na to że nie umiesz pojąć gry i pogodzić
się z jej optymalizacją(która po najnowszym patchu nie jest tragiczna) i zwalasz całą
winę na twórców. :)

WTF? Co ty bredzisz? :) Albo nie potrafisz czytac albo tematy ci sie pomyliły :) Wyjasnie ci t jak przedszkolakowi, moze wtedy zrozumiesz.
Jestem na calej mapie atakowany przez orków, dlatego że podbiłęm za duzo miast. W jednym z miast na pustyni zaatakowali mnie orkowie. Gdy wybiegłem z miasta a za mna podążyli orkowie, zabiłem ich za miastem. Jednak po zabiciu jednego z orków, atakuja cie assasyni z całego miasta. Więc musialem uzyc killa zeby chocby pogadac z jakims NPCem w miescie. Teraz rozumiesz? Czy mam to przerzucic przez jakis translator?

Dnia 12.07.2009 o 16:37, Shage napisał:

Wiesz, widocznie jesteś strasznie uczulony na takie krzaczki(które na moje są śmieszne
i raczej mnie nie irytują) bo strasznie sie tym bulwersujesz. Z pustymi oknami dialogowymi
się nie spotkałem, a AI została poprawiona w patchu najnowszym(tutaj nie mam pewności,
zdaję się na pamięć). :)

Nie irytuje cie jak zakopujesz sie w ziemie i musisz wczytywac sejva sprzed pol godziny bo ne mozesz sie ruszyc? Czy ja rozmawiam ze spambotem?

Dnia 12.07.2009 o 16:37, Shage napisał:


Co do walki - Wilki to masakra, z dzikami nie mam najmniejszego problemu. A bandytów
można potraktować jako ludzi którzy nie umieją walczyć. :)

Czyli maja na oko po 12 lat i sa uzbrojeni w plastikowe miecze? To sprawia ze 20 takich kolesi to drobnostka, ale 4 szczekajace pieski moga bez wiekszego wysilku zabic obladowanego zelastwem przypakowanego szbkiego wojownika? Masz fajne poczucie humoru

Dnia 12.07.2009 o 16:37, Shage napisał:

Heh, kpiną G3 można nazwać tuż po premierze, teraz po "paczach" gra stała się niesamowicie
grywalna.

Patche poprawily za malo rzeczy. W ogole te gre powinno sie przerzucic przez zespol programistow ktorzy by pomieszali w kodzie... albo od razu zrobili nowa gre pozostawiajac z pierwszej wersji tylko swietne dialogi i muzyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 16:59, Starscream napisał:

WTF? Co ty bredzisz? :) Albo nie potrafisz czytac albo tematy ci sie pomyliły :) Wyjasnie
ci t jak przedszkolakowi, moze wtedy zrozumiesz.
Jestem na calej mapie atakowany przez orków, dlatego że podbiłęm za duzo miast. W jednym
z miast na pustyni zaatakowali mnie orkowie. Gdy wybiegłem z miasta a za mna podążyli
orkowie, zabiłem ich za miastem. Jednak po zabiciu jednego z orków, atakuja cie assasyni
z całego miasta. Więc musialem uzyc killa zeby chocby pogadac z jakims NPCem w miescie.

Wyzwalając miasta Krain Centralnych Orkowie w Varrancie są na ciebie i tak obojętni. Coś żeś skopał.

Dnia 12.07.2009 o 16:59, Starscream napisał:

Nie irytuje cie jak zakopujesz sie w ziemie i musisz wczytywac sejva sprzed pol godziny
bo ne mozesz sie ruszyc?

Jest coś takiego jak skok i to zwykle pomaga się odkopać. Albo zwykły teleport...

Dnia 12.07.2009 o 16:59, Starscream napisał:

Patche poprawily za malo rzeczy.

Ponad 1200 to malutko, fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 17:40, Piciambeer napisał:

> WTF? Co ty bredzisz? :) Albo nie potrafisz czytac albo tematy ci sie pomyliły :)
Wyjasnie
> ci t jak przedszkolakowi, moze wtedy zrozumiesz.
> Jestem na calej mapie atakowany przez orków, dlatego że podbiłęm za duzo miast.
W jednym
> z miast na pustyni zaatakowali mnie orkowie. Gdy wybiegłem z miasta a za mna podążyli

> orkowie, zabiłem ich za miastem. Jednak po zabiciu jednego z orków, atakuja cie
assasyni
> z całego miasta. Więc musialem uzyc killa zeby chocby pogadac z jakims NPCem w miescie.

Wyzwalając miasta Krain Centralnych Orkowie w Varrancie są na ciebie i tak obojętni.
Coś żeś skopał.


Możliwe, mam nakrecic filmik wrzucic na YT i dac linka? Jesli trzeba to ok. Boje sie tylko ze w wiekszych miastach ci orkowie beda wazni (na razie zabijalem gosci w stylu "przynies mi 3 mikstury" albo "pomoge ci zalatwic tych bandytow") i bez rozmowy z nimi nie zrobie jakiegos duzego zadania.

Dnia 12.07.2009 o 17:40, Piciambeer napisał:

Jest coś takiego jak skok i to zwykle pomaga się odkopać. Albo zwykły teleport...

Nie dobijaj mnie czlowieku, bylem w wodzie zaraz przy brzegu, nie moglem ani skoczyc ani wyciagnac broni, grales w ogole w ta gre? Tu nie mozna skakac na F8 tak jak w Gothic I i II

Dnia 12.07.2009 o 17:40, Piciambeer napisał:

Ponad 1200 to malutko, fakt.

poprawly 1200 bledow na 1200 tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 17:47, Starscream napisał:

> Jest coś takiego jak skok i to zwykle pomaga się odkopać. Albo zwykły teleport...

Nie dobijaj mnie czlowieku, bylem w wodzie zaraz przy brzegu, nie moglem ani skoczyc
ani wyciagnac broni, grales w ogole w ta gre? Tu nie mozna skakac na F8 tak jak w Gothic
I i II

Jest coś takiego tylko że jest to kombinacja dwóch klawiszy. Tak przynajmniej było w instrukcji jak mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 18:03, Los_Emilos napisał:

> > Jest coś takiego jak skok i to zwykle pomaga się odkopać. Albo zwykły teleport...

>
> Nie dobijaj mnie czlowieku, bylem w wodzie zaraz przy brzegu, nie moglem ani skoczyc

> ani wyciagnac broni, grales w ogole w ta gre? Tu nie mozna skakac na F8 tak jak
w Gothic
> I i II
Jest coś takiego tylko że jest to kombinacja dwóch klawiszy. Tak przynajmniej było w
instrukcji jak mnie pamięć nie myli.

Było w instrukcji do gry jak latac po zmienieniu testmode w pliku cfg? Dobre. Ale w sumie powinni cos takiego robic- sorry spieprzylismy wam gre, oto lista cheatow, uzywajcie jak natraficie na bugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może, czy są dwie katany w patchu 1.72? Jedną znalazłem w skrzyni ostatniej z komnat Zubena, niestety w skrzyni Kertha nie ma drugiej, a Angar nie daje nam nic po wygraniu z nim na arenie (jak to było w patchach do 1.60), dostajemy tylko księżycowe ostrze...Czyżby ktoś wpadł na kretyński pomysł, żeby zlikwidować możliwość wykucia miecza mistrzowskiego? Przecież i tak w Gothic 3 dobrych mieczy jest raptem kilka...o.O

@Gumisiek2
> CPT poprawiło część błędów, dodając kolejne. 1.6 rządzi :P

Dokładnie tak jest niestety...z tego co widzę, to na 1.60 miałem o WIELE mniej błędów niż na 1.72...Jedyne co jest na plus to SI npc władających mieczem (bo zwierzęta zachowują się tak samo), oraz działający blok, reszta jest IDENTYCZNA jak w poprzednich patchach, poza takimi kwiatkami jak wspomniane na początku problemy z kataną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to już będzie... jeżeli CPT nie będzie tworzyć kolejnych patchów to nikt za to się nie weżmie w najbliższym czasie. Może kiedyś, kiedy G3 będzie przeżytkiem... Do tego czasu możecie pograć w Gothic-Online ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ledwo zacząłem grać, a już mnie atakują bugi... Najpierw musiałem powtarzać pierwszą misję [Milten się zaciął i nie mogłem pogadać...] a teraz nagle zniknął mi pasek szybkiego użycia. Da się go jakoś przywrócić? Może coś przez pomyłkę kliknąłem i dlatego zniknął. A tak BTW - walka jest póki co banalnie łatwa, wnerwia mnie tylko to cofanie się przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Widzę ze nadal nic nie rozumiesz xD nie no rozbrajajacy jestes gosciu


Gościu mój drogi, czy tak bardzo raduje Cię Twoja kompletna ignorancja względem mechaniki G3? Wiem, najlepiej byłoby, gdybyś dostał trzech bossów na krzyż na ścieżce do lasu X, rozpierniczył ich i skończył z wielką satysfakcją tę niewątpliwie skomplikowaną i rozbudowaną grę.
To że gra ogranicza Cię za własne zachowanie jest normalne, choć nieczęsto spotykane. Nie wszystko musisz wykonywać od ręki, gra jest nastawiona na wielokrotne przejście.

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Gra jest tez wkurzajaca pod paroma innymi wzgledami


Trudno się mówi. Jak małe dziecko wrzeszczysz, bo to akurat jest ''be'', to na pewno bug!
Ta gra nie jest doskonała, a Ty z uporem maniaka rzucasz się jak małpa w czerwonym, bo coś zostało rozwiązane nie po Twojej myśli.

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

Nie narzekasz bo tak kochasz te gre ze nie dostrzegasz w niej bledow,


Waćpan kpi czy o drogę pyta? Na narzekania na tę grę poświęciłem tyle tekstu, ile Ci się nie śniło. To nie ja toczę pianę z buzi tylko dlatego, że ta gra ma w tytule frazę "Gothic" i jest słabsza niż poprzednie. Błędy widzę. I nie wytykam palcem po dwóch latach od premiery, skoro ich już właściwie nie doświadczam.

Dnia 12.07.2009 o 16:18, Starscream napisał:

W poprzednie czesci Gothica gralem wiele razy i mi sie podobaly wiec tym bardziej mnie boli ze jako kontynuacje zrobiono takiego potworka


Mnie boli, że 99% graczy nie potrafi zauważyć zalet produktu innego niż sobie zakładali i w swoim ''sentymencie'' plują nań mimo, że na to nie zasługuje.

->Verbum
Grałem sobie wczoraj, chodziłem po Normarze i znalazłem dwie katany w skrzyniach. Hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się