Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Ja jak już obiorę ścieżkę to się jej trzymam.
Ot, chociażby ostatnio 90% pkt nauki poszło w siłę :> Troszkę tylko ZM bo mi brakło do czegoś_tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 20:59, Piciambeer napisał:

Ja jak już obiorę ścieżkę to się jej trzymam.
Ot, chociażby ostatnio 90% pkt nauki poszło w siłę :> Troszkę tylko ZM bo mi brakło
do czegoś_tam...

Czemu tak malo umiejetnosci?:] Poza tym przy tak wysokim poziomie powinienes miec chyba wszystkie zdolnosci bojowe? Hp masz rzeczywiscie sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 21:00, Piciambeer napisał:

F%@&...


Grałeś z wyłączonym Alternatywnym Balansem (gdzie kupno skilla to zawsze koszt 5 PN)? Bo jakoś trudno mi uwierzyć że udało Ci się nagromadzić tyle siły (przy jednoczesnych bogatych inwestycjach w inne skille. Np. po co aż 101pkt. Kowalstwa?). Do tego masa HP.

BTW. Jakbyś dobił do 500pkt Siły to mógłbyś sie pobawić Ogrowym Morgenszternem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 22:08, SpecShadow napisał:

Grałeś z wyłączonym Alternatywnym Balansem (gdzie kupno skilla to zawsze koszt 5 PN)?
Bo jakoś trudno mi uwierzyć że udało Ci się nagromadzić tyle siły (przy jednoczesnych
bogatych inwestycjach w inne skille. Np. po co aż 101pkt. Kowalstwa?). Do tego masa HP.

Raczej chyba gra bez AB. Bo 83 lvl to 830 pktów nauki. i to można na oko sobie oblukać. 466 siły + 54 za hp + 180 itp itd oczywiście trzeba brać pod uwagę ,że sporo punktów dostaje się za różne zadania np. na arenie czy wykonując zlecenia dla myśliwych no i są jeszcze pulpity. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Risena czy Arcanię? W tej drugiej w klimat Gothicowy wątpię, a w Risenie też raczej taki "trójkowy", co widać chociażby na [kolorowych] trailerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 22:08, SpecShadow napisał:

Grałeś z wyłączonym Alternatywnym Balansem (gdzie kupno skilla to zawsze koszt 5 PN)?

Alternatywny Balans + Alternatywna SI --> wsio co oferuje 1.72

Dnia 13.07.2009 o 22:08, SpecShadow napisał:

Bo jakoś trudno mi uwierzyć że udało Ci się nagromadzić tyle siły (przy jednoczesnych
bogatych inwestycjach w inne skille. Np. po co aż 101pkt. Kowalstwa?). Do tego masa HP.

Kowalstwo kosztowało mnie (ło, pamiętam!) 17 punktów, bo mi brakło na umiejętność dodającą bonus do ciężkich zbroi. Dopiero później jakoś się w Nordmarze questów zaroiło i do stówy doszło :s Bym był 17 pkt do przodu...
A siła? Jako mat-fiz-inf wszystko przeanalizowałem. Kiedy od 250 siły każdy punkt zaczął kosztować 5PN, zainwestowałem w alchemię. No i popodnosiłem kamienie młyńskie [bo zostawiałem je właśnie aż się drożej zrobi]. Tym sposobem po wyuczeniu się trwałych mikstur miałem ok. +60 do siły i +120 do PŻ. Czy może nawet więcej, nie pamiętam. Później jak już miałem te 450 siły (aaa bo jeszcze Innos dał mi 25 bodaj :)) to wsio waliłem w HP i jakoś tak dużo wyszło. Do 500 spokojnie bym dojechał gdybym naprawdę ślepo szedł drogą siły :)

Dnia 13.07.2009 o 22:08, SpecShadow napisał:

BTW. Jakbyś dobił do 500pkt Siły to mógłbyś sie pobawić Ogrowym Morgenszternem :]

Bawiłem się, bawiłem, wszak to był mój cel :) Ogrowy Morgenstern wymaga 450 siły. I wyobraź sobie moje zdziwienie i smutek na wieść, że w 1.7 zlikwidowano trick z zaklęciem snu :( A Krusha Tarracha też nigdzie nie dostałem :[

@Starscream

Dnia 13.07.2009 o 22:08, SpecShadow napisał:

Czemu tak malo umiejetnosci?:]

Bo cała para poszła w pięty, czyt. współczynniki. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2009 o 13:27, Piciambeer napisał:

@Starscream
> Czemu tak malo umiejetnosci?:]
Bo cała para poszła w pięty, czyt. współczynniki. ^^

ale zeby nie miec 3 lvl walki mieczem grajac wojownikiem? Heh
Ale i tak masz bardo silna postac, ja w tym tygodniu jeszcze troche pogram to wrzuce fote statystyk po apdejcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 20:00, Starscream napisał:

ale zeby nie miec 3 lvl walki mieczem grajac wojownikiem? Heh

1. Skupiłem się na Ciężkim Orężu [w każdej grze preferuje dwuręczniaki/topory/glewie]
2. Myślisz, że to przeoczyłem? :] Jak się chciałem pobawić z jednym mieczem to po prostu El Bastardo brałem. Tak samo z Mieczem Mistrzowskim - do zabawy z dwoma mieczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 19:55, RobeN napisał:

Katana jest dostępna w którejś skrzyni z bronią. To już było przerabiane.


- tyle, że ja pytałem o to czy można znaleźć grając z patchem 1.72 dwie katany, bo napisałem przecież że jedną już znalazłem...wyszukiwarka (a zawsze sprawdzam zanim coś napiszę), nic mi na ten temat nie pokazała, a to co było w poprzednich patchach doskonale wiem.

@Piciambeer

- zaznaczyłeś mi na mapie obszar w okolicach grobu Haran Ho oraz Nefariusa i cóż z tego? Czyżby miałeś na myśli, że tam w którejś skrzyni znalazłeś katanę? Nawet jeśli tak, to ja z pewnością otwierałem je w innej kolejności zatem...

Teraz w zasadzie mam cały Varant i Nordmar oraz wszelkie rubieże Myrtany (jaskinie, leśne ostępy, wszystko poza miastami), wyczyszczony i jakoś druga katana mi się nie trafiła...- jeśli Merovingian pisał prawdę, że znalazł dwie w skrzyni, to pewnie po otwarciu którejś ze skrzyń w miastach Myrtany lub Varantu by się pojawiła. Jednak drugi raz kończyć tej gry nie zamierzam...ledwie skończyłem kiedyś. Gothic 3 do wielokrotnego przechodzenia nie zachęca, daleko mu do grywalności poprzednich części serii...(tylko mi dyskusji nie zaczynać znowu, bo to co miałem do powiedzenia na temat tej gry dawno już napisałem, chciałem tylko przetestować patch i to zrobiłem - wniósł niewiele, dziedzictwo dziadunia i dodanie działającego bloku to trochę za mało, aby rzecz nazywać "Enhanced Edition", powinni zostać przy numeracji patcha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze z patchem 1.72 są 2 katany, z czego jedna jest w skrzyni No.14?
Tyle ze swojej strony mogę powiedzieć.
Niestety nie pamiętam już w jaki sposób i gdzie znalazłem drugą z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 07:57, RobeN napisał:

W grze z patchem 1.72 są 2 katany, z czego jedna jest w skrzyni No.14?
Tyle ze swojej strony mogę powiedzieć.
Niestety nie pamiętam już w jaki sposób i gdzie znalazłem drugą z nich.


Czyli tę pierwszą już znalazłem (w komnatach Zubena), druga pewnie jest w reszcie skrzyń, tylko niestety jedyne skrzynie jakie mi zostały to te w miastach, i tylko w takich miejscach gdzie nie da się ich otworzyć bez rozpoczęcia rozpierdziochy...a mi właśnie potrzebny własnoręcznie wykuty miecz mistrzowski do wyzwalania miast, po ich odbiciu to już mi on niepotrzebny...;) (poszedłem w miecze jednoręczne niestety)


Może zbyt krytycznie oceniałem ten patch 1.72 do tej pory, bo jednak kilka istotnych rzeczy on zmienił - jest w zasadzie jedynym patchem, który starał się zbalansować grę i w pewnym stopniu na pewno mu się to udało. Ograniczenie wolnej ilość PN poprzez podniesienie wymagań co do nauki umiejętności również było dobrym pomysłem - nie można już tak łatwo być multiinstrumentalistą, co było zupełnie nie gothicowe w porównaniu do poprzednich części.
Cóż, niestety, jak wspominałem wcześniej żaden patch tej gry nie zmieni, jednak jeśli ktoś polubił Gothic 3 takim jaki jest to ten ostatni patch wniósł sporo dobrego (dodając kilka błędów, z którymi jednak da się grać). Mimo wszystko na nazwę "Edycja Rozszerzona" nie zasługuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Monterze. Żeby wywołać rewolucję muszę zabić 6 krów z farmy i nakłonić najemnika do opuszczenia miejsca spotkań buntowników, ale z oboma zadaniami mam problem. Krów nijak nie idzie zabić, gdyż [wbrew poradnikowi] wszyscy się na mnie rzucają. Z kolei wzgórza spotkań nie mogę znaleźć. Idę na południe, ale zaraz docieram do obozu bandytów i tyle mnie ten świat nosił. Poza tym nie widzę tam żadnej zrujnowanej wieży [wspomnianej w poradniku]. Może mi ktoś podrzucić screena mapy z zaznaczonym wzgórzem? I jakiś sposób na krowy by się przydał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 11:14, JayL napisał:

Mam problem w Monterze. Żeby wywołać rewolucję muszę zabić 6 krów z farmy i nakłonić
najemnika do opuszczenia miejsca spotkań buntowników, ale z oboma zadaniami mam problem.
Krów nijak nie idzie zabić, gdyż [wbrew poradnikowi] wszyscy się na mnie rzucają. Z kolei
wzgórza spotkań nie mogę znaleźć. Idę na południe, ale zaraz docieram do obozu bandytów
i tyle mnie ten świat nosił. Poza tym nie widzę tam żadnej zrujnowanej wieży [wspomnianej
w poradniku]. Może mi ktoś podrzucić screena mapy z zaznaczonym wzgórzem? I jakiś sposób
na krowy by się przydał...

Miejsce spotkan jest niedaleko grupki buntownikow u ktorych dostajesz to zadanie, (chyba) na lewo od nich.
Co do krow to owszem rzucaja sie na ciebie najemnicy ale jak juz je zaijesz to idziesz do goscia u ktorego dostales to zadanie mowisz ze zabiles krowy i pozniej tak jakby wszyscy zapominaja o tych krowach, nikt cie nie goni ani nie zaczepia i mozesz swobodnie chodzic po tej farmie. Krowy zabijaj z plonacych/wybuchajacych strzal najlepiej, bo rozumiem ze masz niski poziom (dopiero Montera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 10:41, JayL napisał:

Masz na myśli Risena czy Arcanię? W tej drugiej w klimat Gothicowy wątpię, a w Risenie
też raczej taki "trójkowy", co widać chociażby na [kolorowych] trailerach.

Na myśli mam Arcanie a Risen za bardzo bajkowo jest ukazany, coś na wzór Fable :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzgórze znalazłem [szukałem w ogóle nie tu gdzie trzeba. :P]. Problem z krowami nadal mam... Zatłukłem już chyba z 7, ale zebrałem z nich tylko 3 czy 4 butelki mleka. Nie wiem czy to, czy może fakt, że krowy w większości zabiłem już poza gospodarstwem [uciekają mi...]. Na farmie nie ma już ani jednej, nie mam sejwów sprzed zadania, a Mason nie chce ze mną gadać, co jest? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:52, Piciambeer napisał:

Już ci pisałem, że katenę znajdziesz przed świątynią Haran Ho :]

O: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=35532


Chyba przed grobowcem Haran Ho...- jeśli w skrzyni to na pewno tam jej nie ma (otworzyłem wszystkie dostępne skrzynie w tej okolicy, zresztą w skrzyniach liczy się kolejność otwierania - mi katana trafiła się w skrzyni u Zubena), a jeśli ma gdzieś leżeć, to wybacz, ale musiałbyś wskazać dokładniej...biegałem tam kilka razy, wszystko wyczyszczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się