Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2012 o 00:26, DeithWX napisał:

Minęło już hohoho od czasu jak żyłem światem Gothica jednak dalej nie grałem w trójkę
z obawy żeby nie zepsuć sobie serii. Warto po takim czasie spróbować? Czy lepiej żyć
w świecie gdzie gra skończyła się na Nocy Kruka?

W trójkę możesz grać, dalej nie tykaj, bo to już nie robota Piranii. Dalej sprawdź Risen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierzch Bogów..brr, niedawno spróbowałem do tego podejść, po raz kolejny. Nie da się, tej gry nie warto ruszać metrowym kijem, w ogóle nie czuć, ze to "stary, dobry" Gothic. Co do trójki, wiadomo, że klimatem nic nie pobije 1, ale naprawdę warto, wciąż wiadomo, co to za gra, ja na xfire mam ponad 100 przegranych godzin i znowu ciągnie mnie do kolejnego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 00:26, DeithWX napisał:

Minęło już hohoho od czasu jak żyłem światem Gothica jednak dalej nie grałem w trójkę
z obawy żeby nie zepsuć sobie serii. Warto po takim czasie spróbować? Czy lepiej żyć
w świecie gdzie gra skończyła się na Nocy Kruka?


jeśli mam być szczery to w 3 osobiscie mozna pograć ale nie umywa się do poprzeniczek.Za dużo questów które polegają na przebijaniu się przez hordy mobów np nieumarłych.I nieodczuwam mocy postaci chociaż mam 60 lev (gram wojownik/łucznik) i całkiem niezły sprzęt.Mam dziwne wrażenie ,że ta gra została wydana za szybko.Gra jest bardzo długa ale nuży przez te questy do któych mam zastrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko:
od jakiegos czasu nie jestem na bieżąco w temacie modyfikacji do G3 a wiem że szykował się jakis potężny mod z podziałem gry na rozdziały itd. ..nie pamietam nazwy tego projektu.
Słyszeliście coś o tym? I na jakim etapie jest teraz ten projekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 13:41, castlerock napisał:

Takie małe pytanko:
od jakiegos czasu nie jestem na bieżąco w temacie modyfikacji do G3 a wiem że szykował
się jakis potężny mod z podziałem gry na rozdziały itd. ..nie pamietam nazwy tego projektu.
Słyszeliście coś o tym? I na jakim etapie jest teraz ten projekt?


Mówisz o Community Story Project? Jeszcze mod nie jest skończony, i nie wiadomo kiedy mod ujrzy światło dzienne.

http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Community_Story_Project

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 02:34, Gumisiek2 napisał:

Gothic 3 otrzyma narzędzia modderskie:

http://www.worldofgothic.de/?section=newsdetail&id=2253

Świetna wiadomość, liczę na wiele ciekawych modów ;-)


Dokładnie, jak ludzie sie do tego dobiora to dostaniemy cos meeega pieknego. wystarczy poczekac :) Ah i Oh!
Na modowanie Gothica nigdy nie jest kilka lat za pozno, lepiej pozno niz wcale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy informacje, które znalazłem na stronie gothic.org.pl wniosą coś nowego, ale warto looknąć:D Co prawda jest to przestarzały materiał, bo napisano go w kwietniu 2010 i już wtedy premiera zapowiadana była na 2011, także premiera stale się przesuwa:

"Specjalne informacje o projekcie Community Story Project miały zostać opublikowane w minione święta wielkanocne. Nastąpiło to jednak z lekkim poślizgiem kilka dni temu [...] O ile można to nazwać zwykłą modyfikacją - bardziej jest to edycja rozszerzona dla Gothic 3 produkowana z zacięciem przez samych fanów [...] Każdy wie, ile trzecia cześć przygód Bezimiennego miała tzw. bugów czasami wręcz uniemożliwiających nam grę. Wiele czasopism pisało, że gdyby nie pośpiech wydawcy, gdyby dać czas programistom, gra zyskała by o wiele więcej. Dlatego też powstała grupa Community Patch Team, która wzięła na cel poprawianie poszczególnych elementów gry za pomocą łatek. Ich najnowszy patch jest w wersji 1.73, wiemy, że w przygotowaniu jest następny. Niektórzy chcieli iść dalej, wprowadzić więcej rozbudowanych zadać, zagęścić świat (by nam nie było samotnie na pustyni) Z tych właśnie ludzi uformował się zalążek CSP. Na początku była to zaledwie grupa 4 osób rozrzuconych po całej Europie. Dzisiaj drużyna CSP liczy prawie 34 osoby, podzielonych na odpowiednie sekcje: projektowania, fabuły, technicznych rozwiązań oraz testerów. Informacje wypływające od nich są rzadkością, ale jeśli postanowią poinformować o swoich postępach, robią to z hukiem i prawdziwym profesjonalizmem"

Jakie zmiany wprowadza mod:

"... Przedstawiono na nim [w nowym trailerze] ogólne zarysy zmian, jakie będą wprowadzone w nieoficjalnej edycji rozszerzonej Gothic 3 [...] Projekt Community Story Project w ogólnym zarycie ma wyciągać wszystko to co najlepsze z poprzednich części sagi (Gothic I, II) i przenieść do trzeciej części. Niżej zostanie dokładnie wszystko rozpisane. Podzielone wg obszarów, na jakich grupa się skupiła, i które są najważniejsze dla miłej atmosfery w graniu. A więc: System frakcji, Fabuła, Grafika, Muzyka, Balans systemu walki. Możemy zauważyć, że o ile ekipa CPT skupiła się głównie na naprawianiu krytycznych błędów uniemożliwiających nam normalną grę czy też artefaktów graficznych, o tyle pole działania ludzi z CSP ogarnia aż sześć obszarów. Zapraszam do zapoznania się z działaniami w każdym z nich."

Postępy w pracy:

"Do tego momentu poczyniliście wielkie postępy w prawie wszystkich aspektach gry. Testowanie rozdziału pierwszego trwa już od jakiegoś czasu i jest prawie zakończone. Testy kolejnego rozpoczną się za parę dni. Prace nad rozdziałami 3 i 4 są w zaawansowanej fazie, nasi nowi scenarzyści rozpoczęli udanie swoją pracę w tej dziedzinie"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 15:52, matek24 napisał:

Wiadomo komuś czy Gothic Complete Collection i Gothic 3 Gold Enhanced zostaną wydane
w polsce?


Nic na razie raczej o tym nie wiadomo, ale znając CDP to zostanie to wydane w Polsce :)
To kwestia czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 20:11, Varo napisał:

Jak mogę nauczyć się wyrobu ostrych strzał? Mam łatkę 1.73.

Myśliwy na północ od Silden sprzedaje recepturę na naukę tej umiejętnośc,i wystarczy kliknąć i przeczytać, nie trzeba nawet przeznaczać punktów nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 01:28, Bjorn napisał:

Myśliwy na północ od Silden sprzedaje recepturę na naukę tej umiejętnośc,i wystarczy
kliknąć i przeczytać, nie trzeba nawet przeznaczać punktów nauki

Szukałem u tego kolesia z futrami, a o tym od wilków nie pomyślałem, wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada Gothica 3 z Topsellera? Jeżeli tak,to czy w pudełku znajduje się płyta making of,i co mnie najbardziej interesuje, mapa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o "zwykłego" Gothica 3 z TopSellera, takiego jak pod poniższym linkiem?
http://merlin.pl/Gothic-3-TopSeller_CDProjekt/browse/product/8,760717.html
Jeśli tak, to w zestawie jest karta rejestracji elektronicznej na cdprojekt.pl, instrukcja, płyta z materiałami dodatkowymi (czyli chyba ten making-of, o który Ci chodzi) i oczywiście płyta z grą. Żadnej dodatkowej mapy niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się