Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2008 o 15:15, Szperacz Robson napisał:

> Mi o to chodzi, że umierając skoczyli z ziemi aż na dach i się tam wtopili (w ardei
tak
> miałem- dopiero zaczynam grać bo czekałem na patcha)
Chodzi Ci o coś takiego?

Orkowie poprostu chodzą po ścianach budynków:)
U mnie takie coś nie miało miejsca, a szkoda bo taki drobny bug morze rozbawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:40, Matias16162 napisał:

naprawdę nigdy nie zwróciłeś uwagi że w gothic 3 leci krew szkieletom???? W innych częściach
nie, ale tu tak :D
Ładny paradoks :)

Może to szpik kostny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:18, Matias16162 napisał:

Nie tylko gobliny się rozciągają... Topielce i inne poczwary też ;p
Najlepsza jest krew lecąca ze szkieletów :D


Najlepsze są niewidzialne szkielety. Tylko widoczna ich broń ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:50, Matias16162 napisał:

Nie spotkałem się z czymś takim... ale z tym że cały Bezi znikł i widac było tylko miecz
(można było atakowac!) owszem... :D


U mnie na rozdzielczości 1024x768 szkielety znikały było widać lewitującą broń i podpis na głową i to wszystko ;] a normalnie krew tryskała i przeciwnik machał mieczem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkielety nie znikają wtedy kiedy ma się opcję pixel sharder przynajmniej 2.0.

A jaki ty miałeś? Jeśli 1.4 to mogą ci znikać szkielety, bo jak ja mam 2.0 to mi nie znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... Jest jakaś różnica między shaderami 1,4 a 2.0? Albo 2.0 a 3.0? Bo ja między 2.0 i 3.0 nie wiedzę różnicy w grafice tylko bardziej się tnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:56, Meykan napisał:

Szkielety nie znikają wtedy kiedy ma się opcję pixel sharder przynajmniej 2.0.


Raczej nie od tego to zależy. Widziałem filmiki prezentujące bugi kręcone ma mocnych kompach i był tam ten bug. Nawet w drugiej części Gothica to występowało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No między każdą jest różnica.

Między 1.4 a 2.0 jest to że woda nie jest taka byle jaka tylko że w 2.0 są małe fale.

Między 2.0 a 3.0 to że woda jest jeszcze bardziej realistyczna.

YahooPL - Hmm...to nie wiem, mi przynajmniej szkielety nie znikały na opcji pixel sharder jeśli miałem większą niż 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 16:03, Meykan napisał:

Między 1.4 a 2.0 jest to że woda nie jest taka byle jaka tylko że w 2.0 są małe fale.


Oczywiście to nie są jedyne różnice rozumiem, że próbowałeś przedstawić tylko przykład :P
Ogólnie trzeba zrozumieć czym są shadery. Sa to jednostki odpowiedzialne za wyświetlane cienie czyli wpływają na to jak będą one wyglądać w grze. Czyli na przykład cienie na drewnianym domku bedą lepiej wyglądały, cień korony drzewa również będzie lepiej wyglądał. Czyli ogónie prawie wszystko na co wpływa maja cienie.

Dnia 08.02.2008 o 16:03, Meykan napisał:

YahooPL - Hmm...to nie wiem, mi przynajmniej szkielety nie znikały na opcji pixel
sharder jeśli miałem większą niż 1.4


To po prostu zależy jakiego masz pecha. Albo się tak stanie albo nie. Grając na 2.0 miałeś pewnie więcej szczęścia niż na 1.4 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tylko tyle? Woda? Łeee tam, a tak przynajmniej mam kilka fps więcej.... zostawiam 2.0

YahooPL
To po co dali możliwośc wyboru jakości cieni, skoro to od shaderów zależy? Wiem co znaczą shadery :)
shadow-cień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:10, MTSMAFIOSO napisał:

Jak gra mam mi nie chodzić? :P
Nie rozumiem wypowiedzi :D

>
Źle się wypowiedzialem :)
Chodzilo mi o to że gra ci nie powinna tak chodzić, u mnie się takie żeczy nie zdażały i chodzi mi o to że możesz mieć
takie problemy skoro ci się zdarzają na początku gry.
A ja mam inny problem, na pustyni robią mi się takie dziwne wydmy zrobilem screena chodzi mi o te wzorki czasami to dziwnie wygląda tutaj jest ich tylko kawałem jednak czasami jest tym obsypany caly obszar, mam to po zainstalowaniu patcha 1.6 dopiero.
Jeszcze jedno, gdzie można się nauczyć zaklęcia bąbel czasu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 16:09, Matias16162 napisał:

YahooPL
To po co dali możliwośc wyboru jakości cieni, skoro to od shaderów zależy? Wiem co znaczą
shadery :)
shadow-cień :)


Boże nie rób mi tego ... Jak mam Ci to wytłumaczyć ???
No dobra spróbuję. Autorzy gry dali nam taki wybór dlatego, że jak mamy kartę np. 7600 GS, która obsługuje shader 3.0 to możemy sobie zmienić na 2.0 bo karta moze być za słaba żeby uciagnąć shadery 3.0 z teksturami na maksa i maksymalną odległościa widzenia. Rozumiesz??? Karta obsługuje 3.0 ale jeśli mamy jeszcze ochotę na inne detale możemy sobie zmienic na słabsze shadery a przy tym zostać przy wysokiej rozdzielczości. Teraz masz jakiś jaśniejszy obraz tej sytuacji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shader nie odpowiada za żadne cienie.

Tylko powoduje że w grze wszystko się ładniej błyszczy.


Na przykład w jakimś murowanym mieście Trelis lub Vengrad skały na murze miasta są od siebie ładnie oddzielone i ładnie się błyszczą.

Właśnie za to odpowiada pixel shader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 16:22, Meykan napisał:

Shader nie odpowiada za żadne cienie.
Tylko powoduje że w grze wszystko się ładniej błyszczy.


Shader - cień.
Rzeczywiście to pewnie przypadek, że sie tak nazywa.

"Shader - krótki program komputerowy, często napisany w specjalnym języku (shader language), który w grafice trójwymiarowej odpowiada za cieniowanie obiektów". --> Wikipedia.
To że na wikipedii też tak piszą to pewnie też przypadek :P

Dnia 08.02.2008 o 16:22, Meykan napisał:

Na przykład w jakimś murowanym mieście Trelis lub Vengrad skały na murze miasta są od
siebie ładnie oddzielone i ładnie się błyszczą.


Sposób odwzorywania promieni slonecznych na powierzchniach płaskich (teksturach) też podchodzi pod cieniowanie. Tylko mi teraz nie piszcie, że jak cień nie jest czarny to nie jest cieniem bo dostanę ataku serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tutaj pisze jak ja zaobserwuję w grze co się dzieje jak shader jest włączony.

Nie wzoruję sie na tym co w Wikipedii pisze.

Ale jeśli ta opcja podchodzi też pod cieniowanie to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 16:38, Meykan napisał:

Ja tylko tutaj pisze jak ja zaobserwuję w grze co się dzieje jak shader jest włączony.


To o czym wspomniałeś wcześniej to HDR czyli efekt odpowiadający za odwzorowanie światła słonecznego itp.

Dnia 08.02.2008 o 16:38, Meykan napisał:

Ale jeśli ta opcja podchodzi też pod cieniowanie to rozumiem.


Nie wiem o co dokładnie chodzi ale na pewno jest to albo HDR albo cieniowanie. No ale nie róbmy offtopa bo nie o efektach graficznych tu mowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 14:41, songohanssj2 napisał:

Ja sięz tym nie spotkałem. A masz orginalno wersje.

Kupiłem niedawno z platynowej kolekcji. I pytam o rozwiązanie problemu a nie o test czy orginał czy nie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się