Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2008 o 19:42, Mejzor napisał:

> Ja sięz tym nie spotkałem. A masz orginalno wersje.
Kupiłem niedawno z platynowej kolekcji. I pytam o rozwiązanie problemu a nie o test czy
orginał czy nie ;-)

Ale jak ma się pirata to wszystko możliwe.
P.S. też mam z platyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja - ''shader'' nie znaczy po polsku ''cień''. Może pośrednio, ale mimo wszystko.

Shadery i ich wersje to sposób cieniowaniania pikseli. W Gothicu 3 mamy wybór shaderów dlatego, że gra jest przystosowana do sm 3.0, jednak nie wszystkie karty go obsługują. Wszystkie opcje, które uaktywniają się dopiero przy sm 3.0 mają bezpośrednią w tym przyczynę - po prostu go wymagają. Ta wersja shaderów dodaje w Gothicu efekt HDR, rozmycie i szczegółowe cienie. Zmniejszenie wersji shaderów do 2.0 spowoduje usunięcie wyżej wymienionych efektów. Obniżenie poprzeczki do 1.4 usunie efekt zróżnicowania przez wzgląd na materiał (np. zbroje się nie błyszczą) i usuwają te co bardziej podstawowe efekty, jak bump mapping. Jasno? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć ze na nowym patchu gra sie naprawdę przyjemnie i mam naprawdę rzadkie ścinki. Gram na full detalach na Radeonie X1950 pro, Pentium D (3 Ghz) i 2 Gb Ram. Gra wygląda ładnie, troche dłużej sie wczytuje ale działanie gry w stu procentach to rekompensuje. Wielkie brawa dla ekipy Community i Spellbound.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

włączył ktoś opcję "kreskówka" w ustawieniach po zainstalowaniu patcha? czy gra u was też wygląda wtedy jak "obraz olejny" z photoshopa (albo innego programu graficznego, już nie pamiętam) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mama mały problem :P grałem kiedys na moim kompie w gothica ale mi sie zacinał
usunołem i zapomniełem o nim na dlugie miesiące kiedy dokupilem ram i karte graficzną chciałem zainstalowac go ponownie ale podczas uruchamiania pokazuje mi sie komunikat cos w stylu "nie wysyłaj albo wyslij" co moze byc spowodowane tym problemem z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:37, TROLL1216 napisał:

mama mały problem :P grałem kiedys na moim kompie w gothica ale mi sie zacinał
usunołem i zapomniełem o nim na dlugie miesiące kiedy dokupilem ram i karte graficzną
chciałem zainstalowac go ponownie ale podczas uruchamiania pokazuje mi sie komunikat
cos w stylu "nie wysyłaj albo wyslij" co moze byc spowodowane tym problemem z góry dzieki

widac jakis blad a to o czym piszesz "nie wysylaj albo wyslij" to raport o bledzie.Podaj wiecej szczegolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakich szczegułów po prostu mi nie chodzi i nie wiem co robic :/a narazie nei moge powiedziec cos wiecej o raporcie bo usunolem Gohica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:43, TROLL1216 napisał:

jakich szczegułów po prostu mi nie chodzi i nie wiem co robic :/a narazie nei moge powiedziec
cos wiecej o raporcie bo usunolem Gohica

no tak ale przez szczegoly rozumialem to np czy podgrywales jakies patche,jaka wersja gry,konfig sprzetu itp.Sam przyznasz ze opis "zainstalowalem gre i nie chodzi"jest malo obrazowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:43, TROLL1216 napisał:

jakich szczegułów po prostu mi nie chodzi i nie wiem co robic :/a narazie nei moge powiedziec
cos wiecej o raporcie bo usunolem Gohica

No to jeżeli nie możesz powiedzieć więcej to my ci nie pomożemy i raczej nikt ci nie pomoże;)

A ja jeszce raz pisze o problemie ze wzorkami na pustyni :D
Mam je dopiero po zainstalowaniu patcha 1.6 coś takiego powinno być czy u mnie jest coś nie tak, chodzi mi o ten
screen na pustyni, czyli pierwszy, ale dam jeszcze dla tych co nie widzieli jak dziala zaklęcie meteoryt.
BTW: Gdzie można się nauczyć najpotężniejszych zaklęć Adanosa?
BTW2: Oceńcie wog€le jak wam się podobają moje screeny ;)

20080208205032

20080208205044

20080208205111

20080208205143

20080208205212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:51, TROLL1216 napisał:

nic nie dogrywałem kupiłem ją1 miech po premierze (gdzie mona sprawdzic jaka wersja)
komp
Sempron 2600+
GF 8600GT
1gb ram

sciagnij oficjalny patch 1.12 ze strony cenegi i community patch 1.6 do Gothic 3 ale nie pamietam z jakiej stronki i wtedy sprobuj uruchomic gre,a przedtem polecalbym ci jeszcze wyczyscic rejestr systemowy z ewentualnych pozostalosci wpisow z gry jakims porogramem do czyszczenia rejestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2008 o 20:55, okaz1981 napisał:

sciagnij oficjalny patch 1.12 ze strony cenegi i community patch 1.6 do Gothic 3 ale


Nie.
Ściąga się tylko 1.6 bo on zawiera w sobie poprzednie poprawki [tak piszę w readme]
A link podany kilka stron wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!
Zainstalowałewm gothic 3. Wszystko było ok, ale nagle coś się zrypało że nie mogłem w ogóle uruchomic (przy próbie uruchomienia było wyślij raport lub nie). A więc odinstalowałem, wywaliłem savy itp. A teraz przy próbie instlacji wywala m taki oto błąd jak na screenie widac. I tak już 2 raz po rząd! Gra instalowana z kopii (wcześniej zainstalowany był patch 1.5.2 i później wykonana kopia). Powinno byc ok a tu... Co robic???

20080208211607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Wie ktoś może gdzie można kupić/znaleźć/dostać/ukraść cudeńko co sie zwie Katana? Jedną już mam ale nie pamiętam skąd a potrzebne mi są dwie.

Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle taki błąd oznacza że jakiś plik na płycie jest uszkodzony.

Według mnie nic się już nie da zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:16, Matias16162 napisał:

POMOCY!!
Zainstalowałewm gothic 3. Wszystko było ok, ale nagle coś się zrypało że nie mogłem w
ogóle uruchomic (przy próbie uruchomienia było wyślij raport lub nie). A więc odinstalowałem,
wywaliłem savy itp. A teraz przy próbie instlacji wywala m taki oto błąd jak na screenie
widac. I tak już 2 raz po rząd! Gra instalowana z kopii (wcześniej zainstalowany był
patch 1.5.2 i później wykonana kopia). Powinno byc ok a tu... Co robic???


A próbowałeś uruchamiać w różnych trybach zgodności? Chociaż wydaje mi się że nie na tym polega błąd to można sprobować w końcu to Windows ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 21:26, Matias16162 napisał:

można jaśniej?


klikasz PPM na ikonie wybierasz właściwości, potem zakładkę zgodność i próbujesz uruchomić G3 w trybie Win 95, 98 itd. Czasami niektóre gry wymagają zmiany w tym menu ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć tego kowala z klanu wilka, po tym jak się wybrał gdzieś na północ, gdzie mniej więcej znajdowałby się na mapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się