Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2008 o 23:15, albinskia napisał:

To tak myśląc. Masz tarczę i jakiś długi(nie model tylko przymiotnik) miecz to zasłaniasz
się tarczą i unikasz ciosów nie dopuszczając przeciwnika do zadania obrażenia i czekasz
na okazję i cios w brzuch i znowu się zasłaniasz i czekasz jak trucizna wykończy przeciwnika.
Czyli opyla się z tego korzystać ;)


Nie opyla, bo znacznie skuteczniejsze jest zwykłe zaklikanie przeciwnika na śmierć. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
Mam wieelka prozbe;]
Czy nie wyslalby mi ktos seves z gothica 3 tak miej wiecej z ok 20 poziomu z miasta trelis czy okolic poniewaz cos mi sie stalo z saves ze nie widzi mi ich gra i nici a od nowa zaczynac troszke duza strata! Jak ktos bedzie chetny to podam maila ;]
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem gdyż proboje zdobyć zaufanie w monterze mam już 56 a żeby dojsc do króla trzeba miec 75. I tutaj już bym miał gdybym nie zwalił misji u tego klienta który daje misje aby wymienić niewolników na farmerów otóż anulowałem tą misję i czy jest jakaś opcja żeby ja jeszcze raz mieć. a Po drugie ukradłem temu samemu gościowi liste z niewolnikami on sie zoorientował i nie chce ze mna wogóle gadać czy da się cos z tym zrobić bo musze oddac teraz ta liste a nie ma opcji zeby sie odezwal do mnie.

A drugi problem jest taki iż nie moge znaleść złodziejów zboża szukałem wszędzie w okolicy farmy ale ich nie ma gdzie oni są????

dodam ze ciagle bralem szybki zapis i nie moge wrocic o misje wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 18:34, krzychu1910 napisał:

Mam taki problem gdyż proboje zdobyć zaufanie w monterze mam już 56 a żeby dojsc do króla
trzeba miec 75. I tutaj już bym miał gdybym nie zwalił misji u tego klienta który daje
misje aby wymienić niewolników na farmerów otóż anulowałem tą misję i czy jest jakaś
opcja żeby ja jeszcze raz mieć. a Po drugie ukradłem temu samemu gościowi liste z niewolnikami
on sie zoorientował i nie chce ze mna wogóle gadać czy da się cos z tym zrobić bo musze
oddac teraz ta liste a nie ma opcji zeby sie odezwal do mnie.

Jeśli grasz po stronie buntowników możesz wywołać rebelie zabijąc orków.

Dnia 27.05.2008 o 18:34, krzychu1910 napisał:

A drugi problem jest taki iż nie moge znaleść złodziejów zboża szukałem wszędzie w okolicy
farmy ale ich nie ma gdzie oni są????

Pewnie szukałeś według poradnika, jak jesteś przy tej ostatniej farmie (gdzie wziąłeś quest) i idziesz w lewo wzdłuż tej skały

Dnia 27.05.2008 o 18:34, krzychu1910 napisał:

dodam ze ciągle brałem szybki zapis i nie moge wrocic o misje wczesniej

twój błąd co jakiś czas należy zapisywać normalnie żeby unikać takich kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 20:17, krzychu1910 napisał:

zabiłem 2 strażników bramy i teraz całe miasto montera chce mnie lać co mam zrobić
stoje po stronie buntowników

Teraz to już nic nie zrobisz. Dobrze by było wczytać save. Albo po prostu samemu wyzwolić miasto (ale to będzie trudne, i przepadnie ci sporo doświadczenia z innych zadań)

Rozumiem że zabiłeś ich w ramach zadania z pozbycia się strażników od buntowników ? Ich się nie zabija, tylko podchodzi do każdego z osobna, i wali jakiś głupi tekst, wciągając ich w pułapkę (idą w kierunku buntowników) Możesz ich tam pokonać dla doświadczenia, ale dobić muszą buntownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 20:17, krzychu1910 napisał:

zabiłem 2 strażników bramy i teraz całe miasto montera chce mnie lać co mam zrobić
stoje po stronie buntowników

A co możesz zrobić zabijasz ludzi z którymi współpracujesz i pytasz co możesz zrobić?
Dam ci odpowiedź, albo ich wybić, albo omijać z daleka, albo wczytac sava, albo przyjść po kilku dniach może zapomną jednak wątpie że to podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 20:21, Gorn7 napisał:

> zabiłem 2 strażników bramy i teraz całe miasto montera chce mnie lać co mam zrobić

> stoje po stronie buntowników
A co możesz zrobić zabijasz ludzi z którymi współpracujesz i pytasz co możesz zrobić?

Dam ci odpowiedź, albo ich wybić, albo omijać z daleka, albo wczytac sava, albo przyjść
po kilku dniach może zapomną jednak wątpie że to podziała.



albo użyj czaru amnezja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem sprawdzić pewien kod dający po 100 szt. wszystkiego.
Wyniki eksperymentu były ciekawe:)
1. Są hełmy "lekki rogaty hełm" oraz "Rogaty hełm" - czy ktoś je znalazł? Są gorsze niż hełm Ejnara ...
2. W oknie umiejętności złodziejskich pojawiła się umiejętność skradanie. Ciekawe ... skoro skradać możemy się już na początku i bez konieczności nauki.
3. Pojawiło się siedem rodzajów kamieni druidów podczas gdy w czasie gry natrafiłem tylko na pięć (cieniostwora , zębacza , wilka, rozpruwacza i lwa - zepsutego rozpruwacza nie liczę ), a w czasie rozmów z druidami dowiadujemy się że jest ich sześć a nie siedem. Pytanie znalazł ktoś sześć kamieni?
4. Z ciekawych rzeczy pokazała się też tarcza rycerza - też jej nie widziałem. Czy można ją gdzieś znaleźć?
5. Niektóre zioła pojawiły się w dwóch wersjach , z tym że do mikstur daje się wykorzystać tylko jedną wersję :)

Mam takie nieśmiałe wrażenie że ten kod wpakował mi wszystko co wymyślili twórcy gry , ale niekoniecznie wprowadzili w ostatecznej wersji. Tylko że jest jeszcze ta odrobina niepewności, zwłaszcza w kwestii kamieni druidów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tego akurat nie wiem, nie używałem Hełmów bo mi się nie podobają :P
2. Pewnie chodzi o "Podkradanie się do zwierząt" bo normalnie zwierzę zaraz się odwraca w naszą stronę, dopiero gdy nauczymy się "skradania" można podejść na tyle blisko od tyłu, aby zaatakować mieczem itp.
3. Także wydaje mi się że jest 5-ciu druidów i 5-ć kamieni (nie licząc uszkodzonego :P)

* 1 W Varancie - Kamień Lwa
* 2 W Nordmarze - Kamień Wilka (czy lodowego wilka)
* 3 Przy wodospadzie na północny-wschód od Silden - Kamień Cieniostwora
* 4 Między Geldern a Trelis - Kamień Zębacza
* 5 Na południowy-wschód od montery - kamień rozpruwacza (czy dzika?)

Więcej sobie nie przypominam...
Może podaj dokładną nazwę tych kamieni?

4. A czy tak nie nazywała się przypadkiem Tarcza Robhara?
5. No tak - Zwykła i Zimowa - Z Nordmaru. Może do zimowych są jakiś inne mikstury? :P Albo da się je wykorzystać przy warzeniu, DOPIERO gdy skończy się normalna wersja danej rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 10:02, MTSMAFIOSO napisał:

1. Tego akurat nie wiem, nie używałem Hełmów bo mi się nie podobają :P


Hełm paladyna jest fajny

Dnia 28.05.2008 o 10:02, MTSMAFIOSO napisał:

2. Pewnie chodzi o "Podkradanie się do zwierząt" bo normalnie zwierzę zaraz się odwraca
w naszą stronę, dopiero gdy nauczymy się "skradania" można podejść na tyle blisko od
tyłu, aby zaatakować mieczem itp.


Nie. Dołączam screena. Po wpisaniu kodu pojawiła się umiejętność która w grze istnieje bez swojej ikonki w oknie umiejętności

Dnia 28.05.2008 o 10:02, MTSMAFIOSO napisał:

3. Także wydaje mi się że jest 5-ciu druidów i 5-ć kamieni (nie licząc uszkodzonego :P)


Te o których pisałeś oczywiści znalazłem.
Te "nowe"--> Patrz screen. Kamienie Topielca i Jaszczura.

Dnia 28.05.2008 o 10:02, MTSMAFIOSO napisał:

4. A czy tak nie nazywała się przypadkiem Tarcza Robhara?


Patrz screen. Tarcza Robara zaznaczona obwódką. Tarcza rycerza to coś pośredniego między tarczą czaszki a tarczą paladyna.

Dnia 28.05.2008 o 10:02, MTSMAFIOSO napisał:

5. No tak - Zwykła i Zimowa - Z Nordmaru. Może do zimowych są jakiś inne mikstury? :P
Albo da się je wykorzystać przy warzeniu, DOPIERO gdy skończy się normalna wersja danej
rośliny?


Chyba raczej coś w stylu wersja jeszcze rosnąca , a wersja zerwana:)

20080528121035

20080528121104

20080528121115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pełen błędów, ma niezoptymalizowany kod a także kulejącą fabułę (przynajmniej w porównaniu z poprzednimi częściami).
Jeśli spojrzeć na niego jako na samodzielną grę to jest on przeciętny i można sobie w niego pograć (przynajmniej po zainstalowaniu wszystkich najnowszych patchy), jednak jako kontynuacja serii Gothica wypada dosyć słabo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 12:21, marlen230 napisał:

czy warto kupować Gothic III? Słyszałam że jest gorsze od II...


Podstawowa sprawa - musisz mieć porządny sprzęt. Jeśli tak nie jest, zapomnij o tej grze, póki możesz! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 12:21, marlen230 napisał:

czy warto kupować Gothic III? Słyszałam że jest gorsze od II...

jest owiele gorsze od 2 po:
1. duze wymagania sprzetowe
2. brak klimatu gothica
glowna ocena : 4/10 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 12:21, marlen230 napisał:

czy warto kupować Gothic III? Słyszałam że jest gorsze od II...

Poczekaj do osobnego dodatku, który nie wymaga podstawki, a mianowicie Zapomniani Bogowie.
Fabuła z G3 będzie zapomniana, bo dodatek nową wprowadzi.
Będzie również wzmocniony pod względem technicznym i zoptymalizowany.
Fabuła jest biedna, a na samą grę trzeba na prawdę mooocneeegoo sprzętu. Możesz kupić, ale lepiej poczekać na dodatek, ponieważ liczne bugi i zawieszki mogę ostro zdenerwować. ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo studio zapowiadałą znów wielką grę. Dlatego zastanawiam się, i kupię zamiast niego najprawdopodobniej AC lub Witchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 14:09, marlen230 napisał:

Szkoda, bo studio zapowiadałą znów wielką grę. Dlatego zastanawiam się, i kupię zamiast
niego najprawdopodobniej AC lub Witchera.


Skoro tak piszesz... Jeśli grałaś w pozostałe Gothicki, na Twoim miejscu mimo wszystko zainwestowałbym w G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się