Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Mam pytanie.
czy planujecie (CDP) jeszcze wystawienie w sklepie Edycji Kolekcjonerskiej Gothica III??
A jeżeli macie jeszcze jakieś niezakupione egzemplarze to proszę o kontakt pod lukaszpotas@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury technicznej.

Cytat z pliku readme:
3. Polecane sterowniki karty graficznej
3.1 NVIDIA Geforce
ForceWare Release 90; Version: 91.47; Release Date: September 1, 2006; WHQL Certified
Odwiedź www.nvidia.com

No więc odwiedzam stronę nvidii i ściągam sobie to:
Wersja: 93.71
Data publikacji: 2.11.2006
Certyfikat WHQL

Czy mogę mieć nadzieję że gra zacznie lepiej działać i przestanie się zacinać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja tam z dostawą przez masterlink nigdy (uno wyjątek ale nie warty wspomnienia) nie miałem problemów. Zawsze przed premierą dostaję zamówione pre-ordery(AoE3, HoMMV no i G3). Ja zacząłem grac już we czwartek a mam sprzęt dobry to i duże detale... pomimo wszystko jednak brakuje mi tego charakterystycznego klimatu poprzednich części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przesyłkę, mozna powiedzieć dostałemw terminie, ale to nie do końca było tak. Wystąpiły DUŻE problemy, które działały i nadal działają mi na nerwy. Piszę tego posta z nadzieją, że ktoś z ekipy gram.pl zareaguje.
Dzwoniłem dziś chyba z 1000 razy i dodzwonić się nie mogłem! Albo było cały czas zajęte, albo nikt nie odbierał! I tak, pewno dzwoniłem w godzinach, w który obsługa winna działać poprawnie. Jako dowód moge powiedzieć, że raz udało mi się dodzwonić, ale do CD Projektu, skąd przekierowany zostałem do gram.-a, ale połączenie zrealizowane nie zostało!

Sprawy wyglądają następująco:
Najpierw, kilka dni po zamówieniu, oczekiwałem na maila, z linkiem, którym miałem potwierdzić swoje zamówienie. Maila NIE otrzymałem. Za to dzień przed premierą, dostałem wiadomość, że moje zamówienie NIE zostało zrealizowanie, ponieważ nie go nie potwierdziłem.
Na szczęście sprawę udało się załawić po mojej mysli. Zadzwoniłem do serwisu, zgłosiłem sprawę i jakimś cudem udało się wygenerować kolejne zamówienie, tak więc wszystko było OK. Do czasu...

Dziś przyjechał kurier... Zapłaciłem, podziękowałem i przystąpiłem do instalacji produktu.
Sytuacja jednak wygląda tak, że w moim komputerze nie ma DVD - romu, toteż zrobiłem tak jak zawsze w tego typu przypadkach. Mianowicie, w pokoju obok jest komputer mojego brata, który DVD - rom posiada. Mój i jego komp, sa połączone kablem sieciowym, co umożliwia mi korzystanie z jego DVD - romu, jakby był podłączony do mojego kompa. Tak też zrobiłem.
Z uwagi na to, że podejrzewałem, iż gra będzie wymagała płytki nawet podczas grania, utworzyłem z DVD - romu mojego brata, wirtualny dysk gry, na dysku w swoim komputerze. W międzyczasie, zarejestrowałem swój egzemplarz gry, na stronie gram.pl, z czym wiąże się kolejna przykra sprawa, ale o tym później...

Gdy wirtualny dysk został utworzony, przystąpiłem do instalacji Gothica. Procedura przebiegła bez najmniejszych problemów - szybko i sprawnie.
Postanowiłem odpalić grę. I tu właśnie spotkała mnie ta, jakże przykra niespodzianka. Za każdym razem gdy odpalam grę, pokazuje się komunikat, abym włożył płytę, do napędu... Jakby nie było, wirtualny dysk jest i płytę z grą w napędzie zastępuje. Gdyby było inaczej, nie mógłbym nawet Gothica zainstalować!
Tu pojawia się moje pierwsze pytanie - co mam z tym fantem zrobić???
MAM NADZIEJĘ, ŻE ODPOWIEDŹ UZYSKAM, BO DO POMOCY TECHNICZNEJ, ANI DO BIURA OBSŁUGI KLIENTA, DODZWONIĆ SIĘ NIE MOGŁEM!!

Kolejna sprawa, a raczej problem, jest związany z rejestracją produktu, o czym już wyżej wspomniałem.
Po wejściu na stronę gram.pl, przystąpiłem do rejestracji swojego egzemplarza Gothica 3.
Za pierwszym razem, po wpisaniu kodu z karty rejestracji, wystąpił błąd - było napisane, że kod jest niewłaściwy. Sprawdzałem go jednak 10 razy i wydawało mi się to mało prawdopodobne... No, ale kto wie, różnie bywa.
Wprowadziłem kod raz jeszcze. Tym razem rejestracja powiodła się. Wszedłem w zakładkę "Moje konto", aby się upewnić, czy wszytko jest w porządku - nie było.
Jak się okazało, wirtualne pieniądze, nie wpłynęły na moje konto sklepowe!!

To chyba tyle, jak na razie.

Jak wspomniałem wcześniej, napisałem tego posta z nadzieją, że ktoś z administratury, czy też ekipy sklepu, spostrzeże go i zareaguje, tak jak zareagować powinien. Będę jutro próbował dzwonić na pewno i sprawy wszystkie po kolei wyjaśniać i mam wielką nadzieję, że wszystko się wyjaśni!

Tymczasem proszę o pomoc.
Czy ktoś miał moze podobny problem?
Jak go rozwiązał?
Uprzejmie proszę o wszelkie rady i sugestie. Gdy uda mi się do sklepu dodzwonić, lub też w jakiś sposób, dzięki temu tekstowi skontaktować z obsługą techniczną, napiszę w tym miejscu raz jescze, jak się to skończyło.

Pozdrawiam serdecznie...
Zawiedziony i trochę zdegustowany użytkownik...

PS. Z góy przepraszam za wszelkie błędy, ale nie mam już siły sprawdzać, tego co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem do gry tweaka i muszę powiedzieć, że na średnich detalach gram (i najniższej rozdzielczości ;)) i prawie wcale nie tnie, a zaznaczam, że wcześniej cięło mi na najniższych ustawieniach... najgorzej muli podczas teleportu, albo przy jakichś odległych od Ardei lokacjach, w których jeszcze nie byłem, no ale do rzeczy... Cholender... Nie myślałem, że tu o to zapytam ale cóż... Jestem w Monterze i chciałem zabić te wilki co zagrażają farmom, ale nie mogę znaleźć ich jaskini :( ... Dalej, czy w tej jaskini z wilkami znajdę miecz Wenzela? ... To samo ze złodziejami zboża, nie mogę mośków znaleźć... Proszę Was o podanie dokładnych instrukcji, gdzie znaleźć wilki i złodziei, bo w Monterze siedzę już od południa, a rewolucji zrobić nie mogę, bo mnie nie chcą orkowie wpuścić na zamek... :( Może te pytanie są banalne, ale niestety nie dałem rady sam... Aha i jeszcze jedno, ile reputacji u buntowników trzeba mieć, żeby nosić normalny pancerz buntownika?

Help... ;)


Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 19:26, SadraX napisał:

Jestem w Monterze i chciałem zabić te wilki co zagrażają farmom, ale nie mogę znaleźć ich jaskini
:( ... Dalej, czy w tej jaskini z wilkami znajdę miecz Wenzela?

Idąc od tej farmy tego mośka na D. po lewej stronie jest jaskinia, a wniej kilka Zabłakanych Wilków. I miecz Wenzela.

... To samo ze złodziejami

Dnia 07.11.2006 o 19:26, SadraX napisał:

zboża, nie mogę mośków znaleźć...


Tez jestem w Monterze, ale tego jeszcze nie robilem.

Proszę Was o podanie dokładnych instrukcji, gdzie znaleźć

Dnia 07.11.2006 o 19:26, SadraX napisał:

wilki i złodziei, bo w Monterze siedzę już od południa, a rewolucji zrobić nie mogę, bo mnie
nie chcą orkowie wpuścić na zamek... :(


Bitwy na Arenie sporo do reputacji dodają wszędzie.

Może te pytanie są banalne, ale niestety nie dałem

Dnia 07.11.2006 o 19:26, SadraX napisał:

rady sam... Aha i jeszcze jedno, ile reputacji u buntowników trzeba mieć, żeby nosić normalny
pancerz buntownika?


To chyba nie zalezy od reputacji, tylko od kasy. Ale moge sie mylic, bo u niech reputacje mam wysoką od samego poczatku, gdy nie bylo mnie stac na nic solidnego na grzbiet.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 15:21, paluszek napisał:

witam
mamp pytanko :
czy G3 pojdzie mi na :
intel Pentium IV 1,7 GHz
DDRAM 256 MB + DDRAM 512 MB (czy moze lepiej zamiast 512MB kupic 1 GB ??)
Geforce 7600 GS 256 MB AGP x8

czy moj komputer pozwoli mi na to aby grac w G3 chodzy na malych detach lub na minimalnych
??
z gory thx za odpowiedz



czy jest ktos w stanie mi odpowiedziec ?
jak gra bedzie mniej wiecej chodzic na moim sprzecie o ile bedzie wogole chodzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na arenie w Monterze już wszystkich rozwaliłem, a co do pancerzy to reputacja też jest potrzebna, inaczej Ci nie sprzedadzą... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 19:09, Sapher napisał:


> Ja również jeszcze czekam mimo, że przesyłka powinna dotrzeć do mnie w ciągu trzech dni
roboczych
> (poczta), a ponoć została wysłana tydzień temu (31.10.2006).
>
> BARDZO MI SIĘ TO NIEPODOBA!
>
> Za co ja płacę? Za tygodniowe oczekiwanie na przesyłkę z Warszawy do Warszawy?

Nieuwierzycie !!!! Właśnie przed chwilą listonosz przyniósł mi paczkę z Gothic''kiem!


Sapher farciarzu, może jak ja się też wyżalę to mi kurier szybciej Gothic''ka przyniesie :) Jednak czekania tydzień Ci nie zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podążałeś do Montery północną drogą (od farmy na której znajduje się Domenik) i przebrnąłeś przez obóz bandytów, na samym dole ścieżki (niedaleko fruwającego tu i ówdzie krwiopijcy) skieruj wzrok na zbocze po lewej aż znajdziesz jaskinię. Po zabiciu wilków zabierz mieczyk i wszystko inne co tylko można :)

Złodziei zboża natomiast odnajdziesz idąc wzdłuż zbocza górskiego, które to z kolei znajduje się obok lasu naprzeciw farmy.

Zwykły pancerz (nie chodzi mi o lekki) buntownika będziesz mógł założyć dopiero po osiągnięciu 25% respektu (reszta wymaga 50%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 19:26, SadraX napisał:

Aha i jeszcze jedno, ile reputacji u buntowników trzeba mieć, żeby nosić normalny
pancerz buntownika?


0 dla lekkiego pancerza
25 dla średniego
50 dla zbroi paladyna

takie same progi reputacji są dla pancerzy w innych frakcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 19:36, SadraX napisał:

Na arenie w Monterze już wszystkich rozwaliłem, a co do pancerzy to reputacja też jest potrzebna,
inaczej Ci nie sprzedadzą... ;)


Byc moze, nie wiedzialem ze to od tego zalezy. No to mi sprzedali, ale teraz kupię ten za 20 tys. Po spacyfikowaniu Cape Dun duzo zlota sie zrobilo. Co ciekawe, rozwalilem cale Cape Dun we dwojke z Wenzelem :)
(info: gram an latwym stopniu trudnosci, bo to pierwszy kontakt z grą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam problem z grą Gothic 3. Minimalne wymagania mój komputer spełnia (GF FX5500 zgodną z pixel shader 2.0+ , procesor intel celeron D 2.6GHz , 1.5 GB MB ram Windows XP profesional{+ 2 servis pack} , napęd DVD) i gra mi się wyłancza a przy tym komputer mi sie restartuje niewiem dlaczego? Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam że gam.pl ma pewną wadę z mianowicie: brakuje mi możliwości osobistego odbioru, mam świadomość że mogłoby to pewne trudności sprawić cd projektowi jednak bardzo pomogłoby graczom np. z Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 18:05, windows00 napisał:

> Wiec mówisz ze system walki jest gorszy niz w poprzednich czesciach. A teraz sie walczy
na
> LPM i PPM??!!
> a powiedzial bys mi jak jest roznica walczac PPM od walki LPM??
Źle mnie zrozumiałeś, teraz do walki używa się LPM i PPM oraz kombinacji tych dwóch przycisków.
LPM odpowiada za normalny atak, PPM - za szybki atak. długie przytrzymanie LPM to silny atak,
a długie przytrzymanie PPM to blok. Jest jeszcze pchnięcie lub dobicie nieprzytomnego przeciwnika
(przytrzymanie PPM i długie kliknięcie LPM) oraz przejście od parowania do ataku/atak specjalny
(trzymanie LPM i krótkie kliknięcie LPM).
System ten strasznie mi nie pasuje, bo czyni z Gothica hack''n''slash (idziesz i bezmyślnie
klikasz na przyciski myszy, pokonując hordy przeciwników).

Ah to sie okarze jak sobie kupie gothica :) tak czy inaczej dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się