Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Ciekawostka- wczoraj odpaliłem Gothica 3 na wysokich i okazało sie ze chodzi tak samo plynnie jak na najnizszych ale mimo to momentami przycina (tak jak na najnizszych...)
Wie ktos co moze powodowac te sciecia? Moze jak mi sie uda wyeliminowac ten "problem" to zaczne grac jeszcze raz tym razem od poczatku na wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo w Twoim wypadku przycina.
Ale nie da się w G3 wyeliminować okazjonalnych przycięć w 100%.
Tak została napisana gra...

Można natomiast zredukować je do minimum, które nie przeszkadza w rozgrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 14:45, RobeN napisał:

Nie wiem jak bardzo w Twoim wypadku przycina.
Ale nie da się w G3 wyeliminować okazjonalnych przycięć w 100%.
Tak została napisana gra...


Najbardziej przy walkach, w duzych miastach, kiedy odwiedzam nowe lokacje, po wczytaniu save''a, na duzych zapelnionych przestrzeniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytanie, nowa lokacja (po teleporcie) - standard, aczkolwiek nie powinno to być bardzo doskwierające.
Może podaj skład swojego PC-ta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 15:03, RobeN napisał:

Wczytanie, nowa lokacja (po teleporcie) - standard, aczkolwiek nie powinno to być bardzo
doskwierające.
Może podaj skład swojego PC-ta?

Procesor jednordzeniowy 3,2 ghz, 1 gb RAM, geforce 7600 GS, czyli slabiak, ale tak jak mowie na high chodzi mniej wiecej tak jak na low co jest troche dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 15:47, Starscream napisał:

Procesor jednordzeniowy 3,2 ghz, 1 gb RAM, geforce 7600 GS, czyli slabiak, ale tak jak
mowie na high chodzi mniej wiecej tak jak na low co jest troche dziwne.


Sam procek OK. Gorzej z RAM. Tutaj bym obstawiał główną przyczynę lagów.
Gra na najniższych i najwyższych zjada cały RAM - stąd mała różnica w działaniu.
Mając 1 GB RAM po starcie systemu wolnej pamięci zostaje Ci pewnie ok. 768 MB lub nawet mniej.
Zatem po odpaleniu gry na najniższych i na najwyższych gra i tak zaczyna wykorzystywać plik wymiany Windows, który mieści się na dysku twardym - im więcej na operacji na tym pliku, tym więcej lagów. => to bardzo skrótowy opis... tak dla zobrazowania sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 16:48, Starscream napisał:

Czyli jedyne wyjscie to dokupić RAMy..


Ale to chyba nie jest nic strasznego?Żal ci wydać 40 zł na 1 gb ramu?A korzyści będziesz miał z tego ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 16:51, NecroVisioneR napisał:

> Czyli jedyne wyjscie to dokupić RAMy..

Ale to chyba nie jest nic strasznego?Żal ci wydać 40 zł na 1 gb ramu?A korzyści będziesz
miał z tego ogromne.

1 GB RAMu 40 zl kosztuje? o OJest jeden problem tylko sie nie smiejcie. Moj komp jest tak genialny ze na plycie sa tylko dwa wejscia na RAMY. W obu wejsciach siedza 512stki. Wiec co polecacie zrobic? Kupic 2x 1gb RAMu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam taki problem, którego nie miałem kiedyś (1.12). Screen dołączono, nie kłopotać się marvinem, włączyłem tylko dla ss. Kiedy w czasie gry wczytam save, to czasem robi mi się takie coś. Czasem przez wczytywanie wyłączała się głębia pola, jak miałem włączoną poświatę z opcji graficznych. Używam modpacka 1.72, ale raczej na pewno to nie jest jego wina. Ponadto, gdy widoczne są artefakty tego typu (tylko na brzegach rzek, jezior i oceanu(?))(jeżeli ktoś nie widzi - przenikające pola na brzegu rzeczki) znikają też pancerze paladynów. Dosłownie - widać tylko głowę, broń i tarczę. Po prostu, same z siebie uciekają detale, po wczytaniu w czasie gry. Jakieś pomysły?
PC: 2GB RAM, GF7600GT, Sempron 2800+ (soc.A)

Edit: Ofc mam wersję gry 1.72
Ten problem się jeszcze mi nie pojawił, jeżeli wczytam po śmierci.

20090720171533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że mam najnowsze WHQL, dla mojej karty (zapomniałem dopisać) i inne sterowniki i DX też. No i problem nie jest cały czas, tylko po wczytaniu w trakcie gry (wygenerowany świat, a ja wczytuję np za pomocą F9).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:22, sirdoom napisał:

W tym sęk, że mam najnowsze WHQL, dla mojej karty (zapomniałem dopisać) i inne sterowniki
i DX też. No i problem nie jest cały czas, tylko po wczytaniu w trakcie gry (wygenerowany
świat, a ja wczytuję np za pomocą F9).


To i tak masz lepiej, u mnie czase widzę chodzącą broń :]
Problem minął gdy trochę grzebałem w Szczegółach graficznych, no z tym że to sporo czasu zajmuje bo co nie zmienię to "nalezy zrestartować grę" :/
Nie wiem, coś za wysoko ustawiłeś np. Bufor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2GB ram, nie rozumiem czemu nie miałbym bo ustawić na full? (opcja "optymalne") Ale może faktycznie, możliwe, że ta ostatnia opcja przewidziana jest dla systemów 64 bit. Hmmm pokombinuję, dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że to zbyt proste ?
Na pustyni możemy nauczyć się walki dwoma mieczami, więc wcale nie musimy przychodzić na pustynie, dopiero wtedy gdy będzie taka konieczność.
Nic nam się nie stanie, jeżeli zagościmy tam na przykład na początku gry :]
Btw. żeby się tego nauczyć, oczywiście najpierw musimy wykonać kilka questów :D
No i walka dwoma mieczami wymaga mistrzostwa w mieczach i odpowiedniej ilości siły, ale to taki szczegół, wszystkiego tego możemy się nauczyć n@a pustyni.

@sirdoom
Wiesz, nie chcę tutaj uchodzić za speca, ale jak dla mnie jest to po prostu najzwyklejszy w świecie bug.
Nawet w 1.72, nie wszystkie błędy zostały usunięte, zauważ,że Gothic miał bardzo wielką ilość bugów, wątpię by je wszystkie dało się usunąć.
Jakoś musisz to przeżyć, ja raz w połowie wykonywania questa (eskorta Rufusa do okary) chłopak po prostu zniknął mi w środku lasu, i nie zaliczyłem questa, nad czym ubolewałem, gdyż dodatkowy xp, poza tym grałem Buntownikiem, a za to sie dostaje u nich (buntowników) dodatkową reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:16, sirdoom napisał:

To teraz mam taki problem, którego nie miałem kiedyś (1.12). Screen dołączono, nie kłopotać
się marvinem, włączyłem tylko dla ss. Kiedy w czasie gry wczytam save, to czasem robi
mi się takie coś. Czasem przez wczytywanie wyłączała się głębia pola, jak miałem włączoną
poświatę z opcji graficznych. Używam modpacka 1.72, ale raczej na pewno to nie jest jego
wina. Ponadto, gdy widoczne są artefakty tego typu (tylko na brzegach rzek, jezior i
oceanu(?))(jeżeli ktoś nie widzi - przenikające pola na brzegu rzeczki) znikają też pancerze
paladynów. Dosłownie - widać tylko głowę, broń i tarczę. Po prostu, same z siebie uciekają
detale, po wczytaniu w czasie gry. Jakieś pomysły?
PC: 2GB RAM, GF7600GT, Sempron 2800+ (soc.A)

Edit: Ofc mam wersję gry 1.72
Ten problem się jeszcze mi nie pojawił, jeżeli wczytam po śmierci.


To nie bug. Miałem identycznie po zainstalowaniu patcha 1.7 , problem znikł gdy zainstalowałem na nowym lepszym kompie. zatem problem był raczej sprzętowy. może karta graficzna nie lubiła sie z najnowsza łatką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się