Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Zwracam się do osób doświadczonych w grze magiem. Mam do dyspozycji 190 punktów nauki i zamierzem wytrenować Bezimiennego na maga (nastawionego na czarną magię). Nie wiem jednak, w jaką ilość prastarej wiedzy powinienem zainwestować i ile many wybłagać w chramie :-). Oprócz tego, ile czarów wystarczy na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:11, squeglee napisał:

Zwracam się do osób doświadczonych w grze magiem. Mam do dyspozycji 190 punktów nauki i zamierzem
wytrenować Bezimiennego na maga (nastawionego na czarną magię). Nie wiem jednak, w jaką ilość
prastarej wiedzy powinienem zainwestować i ile many wybłagać w chramie :-). Oprócz tego, ile
czarów wystarczy na początek?

many styka 300-400, a wiedzy ~400-450 - ale w calej grze mozna zdobyc z ksiag i tabliczek ok. 300 wiedzy, wiec jesli dociagniesz do 250 i wezmiesz regeneracje, to juz lepiej w cos innego PN ladowac, a nie w wiedze...

a czar na cala gre starczy jeden - blyskawica
dla wygody mozna jeszcze wziasc leczenie, przywolanie demona oraz strach i zadze krwii - reszta jak sobie tam chcesz, nie ma to znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:17, phobian napisał:

czy ktos z was wie gdzie znalesc czysta magiczna rude

jak wybijesz wszystkiich orkow z nordmaru, zglos sie do wodza klanu ognia - bedziesz mogl wybrac nagrode...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli równie dobrze mogę 200 wiedzy zdobyć na księgach i tabliczkach, nie wydając PN (na początku) i wydać je np. na manę, tak? A co z ulepszaniem szat i walką kosturem? Przydają się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:14, barteg napisał:

Jak dołączyć sie do buntowników i jak uwolnić Vatrasa w Lago ?

w tej grze do nikogo nie da sie dolaczyc - po prostu wykonuje sie zadania dla okreslonych grup...
a Vatrasa mozna uwolnic dopiero po wycieciu assasynow z Lago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:20, trollf napisał:

> czy ktos z was wie gdzie znalesc czysta magiczna rude
jak wybijesz wszystkiich orkow z nordmaru, zglos sie do wodza klanu ognia - bedziesz mogl wybrac
nagrode...

a jakies plany broni ??? gdzie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:21, squeglee napisał:

Czyli równie dobrze mogę 200 wiedzy zdobyć na księgach i tabliczkach, nie wydając PN (na początku)
i wydać je np. na manę, tak? A co z ulepszaniem szat i walką kosturem? Przydają się?

moze nie do konca ;-]
bo ta wiedza w tabliczkach i ksiegach jest rozsiana po calym obszarze gry - wiec chcac startowac z postacia, ktora ma ok 200 pkt wiedzy na starcie, bys musial nie wykonywac zadnych zadan na poczatku, tylko odwiedzic z buta wszystkie miejsca, gdzie sa ksiegi i tabliczki do zdobycia... po prostu na poczatku wszystkie punkty oszczedzaj na wiedze i jak najszybsze zdobycie ''szybkiego uczenia'', a pozniej zbieraj je na regeneracje - do ok. 20-25 poziomu (az zdobedziesz regeneracje) bedziesz musial normalnie jak wojownik sobie radzic, lub ew. tworzyc mikstury many...

ulepszanie zbroi i walka kosturami jest zbedna, bo mag nie walczy w zwarciu i praktycznie nie otrzymuje zadnych obrazen, a wszystkich zabija znim do niego podejda...

zreszta punktow jest az nadto - w grze mozna osiagnac spokojnie 50-60 poziom i na sporo rzeczy wystarczy punktow nauki - a jak skrupulatnie sie zbiera doswiadczenie, to nawet i ten 70-80 poziom jest w zasiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:24, gunman1 napisał:

no jak tę kosolkę wywołać do chaeatow proszę pomóżcie

w poprzednich częściach aby wywołać c marvin c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:22, phobian napisał:

a jakies plany broni ??? gdzie ???

tylko w skrzyniach, albo u niektorych kupcow (np kowal w Ben Sala, Ingvar w klanie mlota itp. (wszystko losowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele tabliczek jest w ruinach gdzie przesiadują magowie wody. Szybkie nauczanie=200 prastarej wiedzy. A ja na razie mam 180 pkt. nauki... Załóżmy, że pogram jak wojownik do 25 lvl. Dopiero wtedy rozszerzać manę i uczyć się czarów, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:29, phobian napisał:

> no jak tę kosolkę wywołać do chaeatow proszę pomóżcie
w poprzednich częściach aby wywołać c marvin c


Są 2 sposoby:

- wciskasz b, wpisujesz MARVIN (z caps lockiem), znów b

- w ge3.ini znajdz linię TestBug=False i zmień na TestBug=True

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:14, barteg napisał:

Jak dołączyć sie do buntowników i jak uwolnić Vatrasa w Lago ?

W G3 nie ma "dołączania się", po prostu robisz dla nich questy, wyzwalasz wiochy to Cię lubią...
A co do Vatrasa... Rozwal całe Lago, wytnij wszystkich, weź klucz od tego szefa tam i już Vatras wolny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szybkie nauczanie wymaga 100 pkt wiedzy, a nie 200 ;-]
daje ono to, ze co poziom masz dodatkowy punkt nauki, wiec im szybciej sie je zdobedzie tym wiecej gratisowych punktow bedzie ;-]

zdobycie regeneracji many jest takim punktem granicznym, do tego momentu jest magowi trudniej niz wojownik, bo oszczedza punkty - w sumie mozesz grac jak chcesz i zdobyc ta regeneracje pozniej - ale roznica jest kolosalna - im predzej ja zdobedziesz tym szybciej gra stanie sie o wiele latwiejsza - wybor nalezy do ciebie ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się