Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Wybierając pomiędzy Be Quiet Straight Power 650W, a Antec NeoPower wybrałem ten drugi... ale oczywiście Quiety jak najbardziej do polecenia - to kwestia który Ci łatwiej kupić (dostępność i cena) :)

Dark Power to znowu zasilacze z najwyższej półki, ale dla większości użytkowników zupełnie niepotrzebne - jeśli nie bawisz się w oc całego sprzętu, testujesz zestawów, albo nie masz bzika na tym punkcie (bo jednak dopłacić trzeba całkiem sporo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 13:11, Laid back napisał:

Dark Power to znowu zasilacze z najwyższej półki, ale dla większości użytkowników zupełnie
niepotrzebne - jeśli nie bawisz się w oc całego sprzętu, testujesz zestawów, albo nie
masz bzika na tym punkcie (bo jednak dopłacić trzeba całkiem sporo)

Dzięki za odpowiedź, w OC raczej się nie bawię, a na pewno nie w jakieś ekstremalne.
Zdecydowałem się jednak na BeQuiet Straightpower 600W jest o 1 zł droższy od 550 W, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2008 o 16:15, KrzysztofMarek napisał:

> Jak by to miało znaczenie, podaję model: Codegen 300W
To nie zasilacz, to sprzęt zasilaczopodobny. Dobry do Pentium 133, 166 i 200 MMX.


Wiem wiem to było rok temu, ale ale ten sprzęt zasilaczopodobny utrzymuje kompa P4 2,4 GHZ, 1,25 GB RAM, HDD 64 GB, i radeona X1950 pro( który w zaleceniach ma 400-450W), więc chyba znowu miałem szczęście i trafiłem na dobry model, ba mam go już 5 lat chyba i nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 20:37, DJ Danielus napisał:

Mam ten sam zasilacz i też ma mniej więcej tyle lat i również działa. Napięć trochę nie
trzyma, ale są w normie :)

pamiętam jak mnie wszyscy obśmiewali że jak włożę kartę wymagającą zasilacz minimum 400W to nie powinno w ogóle wystartować, a zwłaszcza na Codegenie 300W, ale się mylili, fakt napięć nie trzyma, ale jak się OC nie robi to nie jest źle, ale mimo wszystko u mnie blisko w serwisie kiedyś montowali takie w swoich zestawach, ale szybko przestali bo mieli za dużą awaryjność, coś w tym musi być, ale z drugiej strony nigdy nie ma tak że 100% danej partii jest wadliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Chiefteca 450W i kompa jak w podpisie. Moge jeszcze wymienic jakis podzespół bez zmiany zasilacza i aby nadal nie było jakiegos lawirowania na krawędzi stabilności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 00:47, Citkowsky napisał:

Obecnie mam Chiefteca 450W i kompa jak w podpisie. Moge jeszcze wymienic jakis podzespół
bez zmiany zasilacza i aby nadal nie było jakiegos lawirowania na krawędzi stabilności?


Bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Mam obecnie zasilacz EVER 430 Watt, mam C2Duo E6550, 4 Gb Ram, 1 Hdd 500MB 7200, 1 DVD, GF 8600 GTS, 2 urządzenia zasilane z USB (Klawiatura + mysz), karta dźwiękowa.
Czy na pewno jest konieczność wymiany asilacza na silniejszy jeżeli chcę zmienić kartę graf na GF 9800 lub GF 260?
Czy komputer będzie stabilny czy na granicy stabilności?
Z wyliczeń wychodzi że raczej troszkę może brakować, może ktoś z was ma system jak pisałem oparty na takim zasilaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:46, blacklio2 napisał:

No ten Ever nie grzeszy wydajnością, pod 260GYX radziłbym coś mocniejszego i markowego

Też tak mi się wydawało, chciałem się upewnić. Ever póki co napięcia trzyma ładnie ale z lepszą kartą podejrzewam, że wszystko się posypie. Kolejny zasilacz będzie miał550- 600 W.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 13:11, Laid back napisał:



Ej czy ten zasilacz jest dobrym zasilaczem , bo chciałem mieć kartę graficzną GeForce 9800 Gt albo Radeona Hd4670 i nie wiem czy ten zasilacz udźwignie to wszystko , procka mam dwa rdzenie Athlona , 3 GB ram i cała reszta bzdetów + więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu kupiłem Tagan - a TG 600 Below Zero (600 W). Udało się okazyjnie bo za 410 zł.
Powiem wam, że wykonanie tego zasilacza to mistrzostwo świata. Żadnych niedoróbek, wszystko najwyższej jakości (oprócz rękawiczek).
Do kompletu rękawiczki (do bani, ślizgają się w nich narzędzia i ręce), podkładka wygłuszająca, śrubokręt i śrubki.
O napięciach nie pisze bo wiadomo że to Tagan i napięcia trzyma super :).
Do tego wcale go nie słychać, głośniej chodzi wiatrak na procesorze i karcie graficznej. Do tego jest fajnie podświetlony.
Polecam ten zasilacz jak by ktoś się zastanawiał nad wymianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej konfiguracji:
ASUS A7V8X-X
AMD Duron 1800 (możliwość kręcenia)
256MB lub 768MB
GF4MX 440 ew. Radeon X1300PRO
i takie tam...
Który zasilacz będzie lepszy?
Codegen 300W czy Megabajt 350W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 19:23, DJ Danielus napisał:

Który zasilacz będzie lepszy?
Codegen 300W czy Megabajt 350W?

Codegeny 300W znane są z tego, ze się lubią palić. No ale ponoć istnieją egzemplarze działające dobrze :-)
Faktycznie lepiej Fortrona brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 22:33, DJ Danielus napisał:

Nie zamierzam nic kupować - te zasilacze mam na stanie ;)

No to dziwne pytanie - po prostu podłącz którykolwiek, jeśli się nie spali znaczy że ok :-)
Podobny zestaw (celeron i GF440) u mnie szedł przez parę lat na jakimś 300W no name (tylko po jakiś 2-3 latach resety często się zdarzały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować