Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

Wszystko o zasilaczach

805 postów w tym temacie

Zasilacze są w 100% sprawne. Wybrałem Megabajta - jest bardzo cichy i podobno ma 350W. Dzięki temu udało mi się stworzyć niemalże bezgłośny zestaw.

To była raczej próba, bo zamierzam z dwóch słabych komputerów zrobić jeden, lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 15:36, 143872 napisał:

Po czym poznać czy zasilacz jest AT czy ATX?


AT ma 2 wtyczki po 6 pinów, ATX ma jedną wtyczkę 2x10 pinów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe, czy moglibyscie doradzic mi jaki zasilacz kupic? Zmieniam niedlugo kompa i potrzebuje zasilacza, ktory pociagnalby radeona 4870 i jakis lepszy procesor. A, i jeszcze jedno...niech bedzie w miare niedrogi;) Z gory dzieki za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to jakieś 200zł i wzwyż, lepszych marek. Ja też mam 4870 Gigabyte, podkręconego (rdzeń do 785, pasmięć do 1060) i Enermaxa 495W. Jak przedmówca pisał 450W to minimum i najlepiej żeby nie była to jakaś "okazja" za 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 20:06, blacklio2 napisał:

Po pierwsze nie do mnie ten post po drugie do 4780 z sporym zapasem wystarczy 450W markowe,
a na pewno nie jest to minimum


Masz dzisiaj problem z przystosowaniem sie ?.....obrazasz niewinnych ludzi :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest dobry markowy zasilacz? Ciągle piszecie o markowych, ale jakich? Nie znam się na nich, a musiałbym mieć nowy zasilacz, ale niezbyt drogi tak ok 400 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 20:34, Bartkula napisał:

Jaki to jest dobry markowy zasilacz? Ciągle piszecie o markowych, ale jakich? Nie znam
się na nich, a musiałbym mieć nowy zasilacz, ale niezbyt drogi tak ok 400 W



Tagan, Revoltec, Enermax, Chieftec, Corsair, Cooler Master, Topower, dla bardziej zamożnych Yesico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 20:42, igor8472 napisał:

> Jaki to jest dobry markowy zasilacz? Ciągle piszecie o markowych, ale jakich? Nie
znam
> się na nich, a musiałbym mieć nowy zasilacz, ale niezbyt drogi tak ok 400 W


Tagan, Revoltec, Enermax, Chieftec, Corsair, Cooler Master, Topower, dla bardziej zamożnych
Yesico.

Yesico dla zamożnych ????? Revoltec ?? Ten post to jakiś dowcip ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 21:33, igor8472 napisał:

http://www.proline.pl/sklep.php?g=Zasilacze
Polecam na dól listy zobaczyć, jeśli 500 zł to jest normalna cena da zasilacza to ja
jestem święty mikołaj.

Może spojrzyj do lustra :-)
Z tego co widzę to jest zasilacz pasywny - takie zawsze są droższe niż "zwyczajne", co wcale nie oznacza, że lepsze. Antec Phantom też jest sporo droższy niż zasiłki wentylatorowe - tyle tylko że Antec to uznana firma. Tymczasem to Yesico to nawet nie wiadomo przez kogo robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 22:31, Clegan napisał:

>/.../ Antec Phantom też jest sporo droższy niż zasiłki wentylatorowe
- tyle tylko że Antec to uznana firma. Tymczasem to Yesico to nawet nie wiadomo przez
kogo robione.

Zasilacze Antec''a robione są w Chinach (kontynentalnych). Mam dwa takie zasilacze - jeden 650W drugi 850W. Prawdę mówiąc, to ten 850W jeszcze nie jest używany - kupiłem go "na zapas", jak złotówka stała wysoko. Ma 5 lat gwarancji, zostały jeszcze niemal cztery i pół roku ;-D
Kupiłem, jak wysiadł mi zasilacz Chiefteca 620W. W Chieftecu padła jedna linia i wentylatory w obudowie chodziły jak chciały. A jak nie chciały, to nie chodziły, więc wolałem wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze do tych markowych i lepszych Pentagrama - całkiem spoko zasilacze, z certyfikatami i widać po nich, że dobrze wykonane - mam 500W i cichuteńko ciągnie mi całego kompa na E8400. Nie podważam wymienionych wcześniej firm większość z mojej wiedzy to dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawałem je orientacyjnie, oczywiste że dla każdego dobre będzie to czego używał i się nie psuło :-). Ja najpierw używałem Topowera 400 bądź 420W, nie pamiętam już teraz, jak kiedyś wieki temu w Chipie były chyba pierwsze testy lepszych zasilaczy i Topowery prowadziły, Enermaxa 495 W od gdzieś 3-3,5 roku i dla mnie to dobre firmy, dla kogo innego coś innego :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 22:31, Clegan napisał:

Tymczasem to Yesico to nawet nie wiadomo przez
kogo robione.

Jak nie wiesz przez kogo robione to co się odzywasz? Sirtec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować