Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2007 o 21:17, Sztaba123 napisał:

Chodzi ci o to żeby zeskoczyć z tego balkoniku rozwalonego nad tym przejściem???Bo mi to nie
wychodzi ale popróbuję jeszcze jutro bo dziś mi sie nie chce już

Chyba były tam schody ale nie pamiętam już. Też się troche namęczyłem. Dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 00:40, hans olo napisał:

Konsola to inna bajka, ale nie myśl, że nie ma tam zabezpieczeń. Zwłaszcza Xbox360 jest pod
tym względem niebezpieczny, bo tak narawdę w każdej chwili można paść ofiarą widzimisię microshitu
poprzez internet.


Ee? Nie zrozumiałem za bardzo tego bełkotu. Xbox 360 jest niebezpieczny, bo gry nań mają zabezpieczenia? I co miałeś na myśli pisząc, że "w każdej chwili można paść ofiarą widzimisię microshitu poprzez internet"? Mógłbyś to troszeczkę rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:22, des1og napisał:

Ee? Nie zrozumiałem za bardzo tego bełkotu. Xbox 360 jest niebezpieczny, bo gry nań mają zabezpieczenia?
I co miałeś na myśli pisząc, że "w każdej chwili można paść ofiarą widzimisię microshitu poprzez
internet"? Mógłbyś to troszeczkę rozwinąć?

Widzę, że nie na czasie. Polecam poszukać informacji o praktykach stosowanych przez MS w XBox live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:37, hans olo napisał:

Widzę, że nie na czasie. Polecam poszukać informacji o praktykach stosowanych przez MS w XBox
live.


Może jakaś mała wskazówka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:42, des1og napisał:

Może jakaś mała wskazówka? ;)

Np ban konta na 9999 lat (czy ile to tam było) za coś, co w regulaminie wyszczególnione wcześniej nie było. Było tego sporo i większość zakrawa o absurd. Wystarczyregularnie obserwować newsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:46, hans olo napisał:

Np ban konta na 9999 lat (czy ile to tam było) za coś, co w regulaminie wyszczególnione wcześniej
nie było. Było tego sporo i większość zakrawa o absurd. Wystarczyregularnie obserwować newsy.


Chodzi Ci o tego newsa: http://www.gram.pl/news_9gnrGe7_Microsoft_banuje_na_tysiace_lat.html? Czytałem go od razu po opublikowaniu i nie było tam nic o łamaniu regulaminu. Co do samego banowania, to Microsoft po prostu nie daje się okradać i takie działanie ma na celu walkę z szerzącym się piractwem. Napisałeś wcześniej, że każdy może paść ofiarą widzimisię MS, ale Twoja ostatnia wypowiedź oraz wspomniany przez Ciebie news niestety mają się nijak do tego stwierdzenia. Nadal nie wiem, o co Ci chodziło. O naginanie dla własnych potrzeb jakiegoś regulaminu (o którym nawet nic nie wiem, bo nie było o nim mowy w newsie)? Jeżeli tak, to wystarczyło, że napiszesz o tym od razu; miło z Twojej strony byłoby, gdybyś poza tym sprecyzował, jakich to przewinień względem graczy dopuścił się gigant z Redmond. Ale i tak jedyny wniosek, jaki mogę wyciągnąć z tej polemiki, jest taki, że MS uważasz za najgorsze zło i wytkniesz każdą, najmniejszą nawet błahostkę, by go tylko zmieszać z błotem i udowodnić światu, jaki to on niedobry. Może i MS złamał jakiś regulamin, o którym nie wiem, ale jeżeli zrobił to tylko po to, by walczyć z graczami korzystającymi z kopii bezpieczeństwa, to nie mam nic przeciwko, bo złodzieje z pewnością zasługują na takie traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:30, des1og napisał:

Chodzi Ci o tego newsa: http://www.gram.pl/news_9gnrGe7_Microsoft_banuje_na_tysiace_lat.html?
Czytałem go od razu po opublikowaniu i nie było tam nic o łamaniu regulaminu...

Problem w tym, że zabezpieczeniaMSu są bardzo niedoskonałe (jak zwykle). I jak najbardziej zawsze mozesz paśćich ofiarą miumo posiadania oryginała. Szczególnie dotyczy to ich planów wprowadzenia DRM niech nas Bóg od tego uchroni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:48, hans olo napisał:

Problem w tym, że zabezpieczeniaMSu są bardzo niedoskonałe (jak zwykle). I jak najbardziej
zawsze mozesz paśćich ofiarą miumo posiadania oryginała. Szczególnie dotyczy to ich planów
wprowadzenia DRM niech nas Bóg od tego uchroni).


Jakiś przykład? I źródło, z którego zaczerpnąłeś te rewelacje również by się przydało. Osobiście nie spotkałem się z przypadkami, by uczciwi użytkownicy padli ofiarą bana (co prawda było kilka takich sytuacji w maju, kiedy M$ dopiero wprowadzał w życie kampanię wymierzoną w piratów, ale te nieliczne wypadki przy pracy można zrzucić na karb niezorganizowania i niedopracowania akcji banowania złodziei). Poza tym zauważyłem dziwną tendencję, że na mojego pierwszego posta, od którego się zaczęła ta dyskusja, w każdej wypowiedzi odpowiadasz na inny sposób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: W sumie to pomiszałem ze sobą dwa różne newsy (słaba pamięć), ten drugi dtyczył banowania za używanie gry przed premierą, przy czym tutaj MS miał tyle "opiniii" ilu przedstawicieli ma firma, a tych ze względu na szerokie drzewo zarządzania jest mnóstwo.
PS2: Na XBOX już jest DRM w sumie a to sie wiąże z koniecznością przeczytania tego artykuyłu http://bytowisko.pl/?page_id=819 który to pomoże Ci zrozumieć niebezpieczeństwa. Wiem, że to o Viście, ale to nie ma znaczenia, bo zabezpieczenie jest takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:02, des1og napisał:

Jakiś przykład? I źródło, z którego zaczerpnąłeś te rewelacje również by się przydało. Osobiście
nie spotkałem się z przypadkami, by uczciwi użytkownicy padli ofiarą bana (co prawda było kilka
takich sytuacji w maju, kiedy M$ dopiero wprowadzał w życie kampanię wymierzoną w piratów,
ale te nieliczne wypadki przy pracy można zrzucić na karb niezorganizowania i niedopracowania
akcji banowania złodziei). Poza tym zauważyłem dziwną tendencję, że na mojego pierwszego posta,
od którego się zaczęła ta dyskusja, w każdej wypowiedzi odpowiadasz na inny sposób :P

Błąd. To nie jest żadna "akcja", bo tego nie robią ludzie. Wprowadza się do systemu warunek programowy, który sprawdza połączenia z systemem i banuje automatycznie i nikt się nie przejmuje jeśli system zrobi coś źle. A to, że nic nie słychać o kolejnych przypadkach to juz tylko i wylącznie taka naturalna siła rzeczy. Dziś przecież nikt już nie rozpamiętuje poprzednich wyborów. Tych przypadków napewno jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:02, hans olo napisał:

PS: W sumie to pomiszałem ze sobą dwa różne newsy (słaba pamięć), ten drugi dtyczył banowania
za używanie gry przed premierą, przy czym tutaj MS miał tyle "opiniii" ilu przedstawicieli
ma firma, a tych ze względu na szerokie drzewo zarządzania jest mnóstwo.


Fakt, w tym przypadku Microsoft się zbłaźnił, i to na całej linii, ale jako że pomyliłeś newsy, nie mogłem wiedzieć, że chodziło Ci o bany za granie w Halo 3 przed premierą.

Dnia 18.10.2007 o 18:02, hans olo napisał:

PS2: Na XBOX już jest DRM w sumie a to sie wiąże z koniecznością przeczytania tego artykuyłu
http://bytowisko.pl/?page_id=819 który to pomoże Ci zrozumieć niebezpieczeństwa.


Na razie możemy tylko dywagować, jakie skutki w przyszłości przyniesie wprowadzenie DRM do gier na X''a; na osądzanie Microsoftu, czy postąpił dobrze, czy źle, przyjdzie jeszcze pora; teraz natomiast rozmawiamy o czasie teraźniejszym i przeszłym i jak do tej pory gracze korzystający tylko z orginałów nie mają problemów z graniem na Live''ie (z kilkoma wspomnianymi wyjątkami, vide H3 i majowy start banowania kont piratów na szeroką skalę; w tym pierwszym przypadku Microsoft rzeczywiście zachował się idiotycznie, ale jeśli chodzi o drugą sytuację, to jak już pisałem w poprzednim poście jest to skutek złego zorganizowania całego procesu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:05, hans olo napisał:

Błąd. To nie jest żadna "akcja", bo tego nie robią ludzie. Wprowadza się do systemu warunek
programowy, który sprawdza połączenia z systemem i banuje automatycznie i nikt się nie przejmuje
jeśli system zrobi coś źle. A to, że nic nie słychać o kolejnych przypadkach to juz tylko i
wylącznie taka naturalna siła rzeczy. Dziś przecież nikt już nie rozpamiętuje poprzednich wyborów.
Tych przypadków napewno jest mnóstwo.


Wiem, na czym polega banowanie na Live''ie, a słowa "akcja" użyłem dlatego, bo żadne inne nie przychodziło mi na myśl chcąc nazwać ten, hmm, proces (tylko nie łap mnie teraz za słówka ;p). O kolejnych przypadkach nie słychać, bo ich po prostu nie ma. Gdyby tak było dalej, to Microsoftowi ładnie dostałoby się teraz po tyłku za to, że banuje ludzi, którzy na oczy nie widzieli pirata. Jak już wielokrotnie pisałem takie wypadki zdarzały się tylko na początku, może przesadzę stwierdzając, że to odosobnione przypadki, ale w skali całego przedsięwzięcia są to na pewno ułamki procent. Obecnie nic już nie słychać o takich wypadkach; gdyby to się dalej działo, to fani (a może głównie antyfani) x''a od razu podnieśliby raban na forach tak niebywale wielki, że odbiłoby się to echem na wszystkich ważniejszych stronach poświęconych grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale banowanie za granie przed premierą to była plotka, wszystkie serwisy rzuciły się na ten temat, ale na sprostowanie już nikt bo MS nikogo nie zbanował za to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:34, Selv napisał:

No niestety ale banowanie za granie przed premierą to była plotka, wszystkie serwisy rzuciły
się na ten temat, ale na sprostowanie już nikt bo MS nikogo nie zbanował za to ;)

Taa wiem, ale MS jakoś sam nie wiedział co robi i to w tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz bo to takim problemem nie jest, wszystko jest kwestią rozdmuchania tematu. Wiesz ile niesprawiedliwych banów poszło np: w Wowie? Ogrom. Znaczy to, że w wowa jest niebezpiecznie grać bo można paść od widzimisię Blizza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:40, Selv napisał:

Przesadzasz bo to takim problemem nie jest, wszystko jest kwestią rozdmuchania tematu. Wiesz
ile niesprawiedliwych banów poszło np: w Wowie? Ogrom. Znaczy to, że w wowa jest niebezpiecznie
grać bo można paść od widzimisię Blizza?

Pff nie gram, nie wiem. Poprostu mi się to nie podoba. Piraci i tak znajdą obejścia, a poszkodowany co zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszkodowany ma prawo domagać się wyjaśnienia sprawy i o dziwo, takie sprawy się wyjaśniają w 100%
Kawał języka za przewodnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytanie, może i dla wielu śmieszne, ale ja nie wiem, otóż:
czy jeśli gra wykorzystuje np. dźwięk EAX 4.0 lub 5.0 jak bioshock, a ja mam karte SB AUDIGY SE, która wykorzystuje EAX 3.0, TO wtedy będę mógł korzystać z eax, czy nie?, z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować