Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Czemu po zainstalowaniu spolszczenia z Kolekcji Klasyki, gra nie chce się uruchomić? Pokazuje się tylko logo Bioshocka i nic się nie dzieje. Bez tego spolszczenia gra działa prawidłowo. Można jakoś sobie z tym poradzić tak, aby grać w wersję polskojęzyczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 14:33, Erunn0 napisał:

Czemu po zainstalowaniu spolszczenia z Kolekcji Klasyki, gra nie chce się uruchomić?
Pokazuje się tylko logo Bioshocka i nic się nie dzieje. Bez tego spolszczenia gra działa
prawidłowo. Można jakoś sobie z tym poradzić tak, aby grać w wersję polskojęzyczną?

A jest do tej gry spolszczenie? Ja słyszałem tylko o patch''ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 15:27, zadymek napisał:

A jest do tej gry spolszczenie? Ja słyszałem tylko o patch''ach...


To źle słyszałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założe się, że masz Windows Vista/7... Jeśli tak, to prawdopodobnie czeka ciebie granie na wersji 1.0 lub wcale, patch 1.1 psuje coś z dźwiękiem (możesz spróbować uruchomić grę dopisując do linii komend w skrócie gry "nosound", jeśli się uruchomi to znaczy że jest problem z dźwiękiem właśnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 15:36, Azvar napisał:

(...)

Trochę przejrzałem neta i znalazłem właśnie informacje o problemach na Viście, ale problem w tym, że gram na XP-ku. Mimo to sprawdzę czy faktycznie chodzi tutaj o problemy z dźwiękiem, ale na razie muszę poczekać aż się na nowo gra zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 15:34, Azvar napisał:

To źle słyszałeś :)

A to spolszczenie jest dostępne na stronie Cenegi? Czy to jest ten patch 1.1 PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten patch 1.1 PL, który w przypadku choćby wydania z Premium Games jest od razu spolszczeniem gry (gra oryginalnie jest instalowana po angielsku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Bioshock miał coś w stylu DRM, czy teraz w serii "kolekcja klasyki" nadal jest ograniczona liczba instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 16:29, Azvar napisał:

Chodzi o ten patch 1.1 PL, który w przypadku choćby wydania z Premium Games jest od razu
spolszczeniem gry (gra oryginalnie jest instalowana po angielsku).

A, to jeśli o niego idzie to z reguły albo nie działała jego instalka albo kaszanił grę. Może ma to coś wspólnego z problemem kolegi Erunn0''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, DRM zdejmuje patch 1.1. Ja generalnie nie miałem żadnego problemu z ponowną instalacją.

@ zadymek - nie działa ten patch wydany w wersji Premium Games (ten dołączony na płytce), natomiast samo spolszczenie niczego w grze nie kaszani, za to patch 1.1 tak i to bardzo (powoduje właśnie liczne problemy z dźwiękiem, do tego stopnia że gra może się uruchomić tylko bez dźwięku). Mnie to tak poirytowało, że BioShocka 2 ani myślę kupować, przynajmniej w wersji na PC... 2K Games to cholerni olewatorzy, im się po prostu nie chce robić patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 21:42, error721 napisał:

Czy w wersji pl (1.0) kiedy odczytuje się dzienniki audio itp. pojawiają się napisy?


Tak, są napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zakupiłem Bioshocka w pomarańczowej edycji, zainstalowałem (w wersji angielskiej), a następnie włożyłem drugą płytkę i uaktualniłem do wersji 1.1. PL. Niestety gra nie chciała się uruchomić, więc jąodinstalowałem i spróbowałem ponownie. Pokasowałem wszystkie foldery, itp. Jednak pod sam koniec instalacji, gdy ma się ściągać jakaś zawartość z internetu wyskakuje kominikat "Please insert the original disc instead of a backup (1000)" i instalacja się kończy. Gra nie zostaje zainstalowana. Przy drugiej próbie instalacji dzieje się to samo. Co zrobić? Posiadam Windows XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie mówię, że uporałem się już z wcześniej wspominanym błędem. Wystarczyło przeinstalować pakiet Microsoft Visual C++. Rozwiązałem również problem z "niechodzeniem" gry po łatce 1.1 PL. Nie wiem co dokładnie rozwiązało problem, bo zamierzony efekt uzyskałem dopiero po restarcie systemu. Najpierw dodałem linię w pliku default.ini, o której wspominał Azvar. Włączyłem grę, ale zawiesiła się ona na pulpicie i nie dało rady nic zrobić. Następnie ściągnąłem hotfixa dla kart ATI, zainstalowałem go i zrestartowałem komputer. Teraz wszystko działa, grę mam po polsku i problemów z dźwiękiem na razie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:01, Cubstone napisał:

Mam takie pytanko.
Czy to, że

Spoiler

zabiłem Cohena

ma jakiś wpływ na dalsze losy bohatera?



Nie to tylko kwestia zdobycia lub nie osiągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:04, The_Only_Truth napisał:

witam, mam problem z bioshockiem. otoz nie mam dzwieku, dziala tylko logo nvidii. poza
tym glucha cisza. troche glupio tak grac. no i przy tym wlacza mi sie w oknie, nie na
pelnym ekranie.

Witam.
Podaj proszę system operacyjny i model karty dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:20, DonSzabla napisał:

> witam, mam problem z bioshockiem. otoz nie mam dzwieku, dziala tylko logo nvidii.
poza
> tym glucha cisza. troche glupio tak grac. no i przy tym wlacza mi sie w oknie, nie
na
> pelnym ekranie.
Witam.
Podaj proszę system operacyjny i model karty dźwiękowej.

Windows Vista;
Realtek High Definition Audio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:29, The_Only_Truth napisał:

Windows Vista;
Realtek High Definition Audio

Dobrze. Zaczynamy raczkować ;P
Mam pytania:
1-Czy posiadasz może najnowsze sterowniki do karty graficznej?
2-Masz zainstalowany patch 1.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować