Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2006 o 12:22, gaax napisał:

/.../ A jak PiS wytłumaczy powrót warcholstwa do rządu? Nijak. Ot, nie
było innego wyjścia.

Jak to, "jak wytłumaczy"? Po prostu znaleziono nowe dokumenty w szafie Lesiaka, z których wynika, że rozpad koalicji wywołany został przez działania Lesiaka właśnie. No to trzeba, dla dobra Państwa, znów się zjednoczyć i dać odpór...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 15:24, SwenG napisał:

Nie wiem czy to już czytaliście: http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3684136.html
mnie szczęka opadła...

Sądzę, że warto przeczytać to co napisane pod ''zobacz także''.
Muszę przyznać, że ataku na teorię ewolucji się u nas nie spodziewałem...w końcu to specjalność wszelkiej maści protestantów, katolicyzm już dawno się z tym faktem pogodził.
Myślę, że na miejscu będzie przedstawienie jakiś dowodów, które tę teorię potwierdzają:
Zaobserwowane przykłady specjacji: http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html#part5
Przykład z Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_evolution#Hawthorn_fly
Jeszcze inny: http://www.ewolucja.org/d3/d310-7a.html
Już rozumiem, co kryło się pod czwartym P ministra Giertycha-Pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:34, tkoeman napisał:

Muszę przyznać, że ataku na teorię ewolucji się u nas nie spodziewałem...w końcu to specjalność
wszelkiej maści protestantów, katolicyzm już dawno się z tym faktem pogodził.

Nie tylko się pogodził. W końcu Grzegorz Mendel jakby nie patrzeć zakonnik dał podwaliny do genetyki i prawa dziedziczności. No ale... girtychy są z 15 wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli coś wspólnego z XV w. to słyszeliby o soborze w Konstancji, a zapytaj któregoś z nich czy wiedzą to było:D
No jasne spoko, teorię ewolucji można podważać tak samo jak za życia Darwina, ale jakby ktoś nie zauważył genetyka jest już trochę dale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, Wy tutaj o genetyce, Darwinie... jak dla mnie jest to dziurawa teoria, ale teoria i dobrze. Skoro jest, to trzeba o niej wiedzieć. Ale ja nie o tym.
Żeby dostać prawo jazdy, trzeba przejść szkolenie, wykazać się umiejętnościami i dodatkowo przejść badania psychologiczne . Żeby dostać pozwolenie na broń to samo, szkolenie, badania psychologiczne i to w dodatku powtarzane co 5 lat. Formacje uzbrojone to chyba co roku takie badania przechodzą. Psychiatrzy (tutaj nie jestem na 100% pewien) sami idą co roku na badania - bo rzeczywiście, badając wariatów to samemu można zwariować.
A co z politykami!? Oni mają większy zakres władzy, oni ustanawiają prawo i wykonują zadania wynikające z posiadania władzy. To do tego już nie przeba być normalnym!?
Zgłaszam postulat: każdy kandydat na polityka powinien przedstawić świadectwo zdrowia psychicznego. Co więcej, powinien poddawać się badaniom co dwa lata, w końcu wariat na stanowisku ministra, czy, nie daj Boże, prezydenta, jest groźniejszy od wariata, któremu wydano pozwolenie na broń, czy dano prawo jazdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2006 o 10:41, KrzysztofMarek napisał:

A co z politykami!? Oni mają większy zakres władzy, oni ustanawiają prawo i wykonują zadania
wynikające z posiadania władzy. To do tego już nie przeba być normalnym!?
Zgłaszam postulat: każdy kandydat na polityka powinien przedstawić świadectwo zdrowia psychicznego.
Co więcej, powinien poddawać się badaniom co dwa lata, w końcu wariat na stanowisku ministra,
czy, nie daj Boże, prezydenta, jest groźniejszy od wariata, któremu wydano pozwolenie na broń,
czy dano prawo jazdy...

Hehehe, słuszny postulat.
Jeden polityk już dostał wezwanie: http://wiadomosci.onet.pl/1405784,11,item.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 10:52, tkoeman napisał:

/.../> Jeden polityk już dostał wezwanie: /.../


Jestem głęboko rozczarowany. Na początek proponowałbym 100 senatorów, potem 460 posłow, nawet byłbym skłonny w tej kadencji pominąć tych, którzy dostali pozwolenie na broń. W końcu jakieś badania przeszli ;) Ale reszta? do psychiatry marsz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No ale... girtychy są z 15 wieku.
mszcza sie na ewolucji... bo ich ominela :)

zrozumial bym jeszcze gdyby to byly mroki sredniowiecza ale takie poglady teraz....

tkoeman- dodaj algorytmy genetyczne - ewolucja sie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 15:24, SwenG napisał:

Nie wiem czy to już czytaliście: http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3684136.html
mnie szczęka opadła...


No ładnie sobie poczynają, nie ma co. Te ptysie zapominają tylko o jednej sprawie. Bibli nie należy brać dosłownie, trzeba ją najpierw zinterpretować. Zanim zaczną głosić, że teoria ewolucji jest sprzeczna z doktryną wiary katolickiej powinni porozmawiać chociaż z jednym księdzem. Zastanawia mnie,jak Pan Wiceminister wyobraża sobie stworzenie człowieka, że Bóg wziął trochę gliny w wiaderku, trochę wody i ulepił człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 10:41, KrzysztofMarek napisał:

Zgłaszam postulat: każdy kandydat na polityka powinien przedstawić świadectwo zdrowia psychicznego.


A to nie ma czegoś takiego ? Zdaje się, że w USA tak mają, albo tylko w CIA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 22:48, Vaxinar napisał:

> /.../> A to nie ma czegoś takiego ? Zdaje się, że w USA tak mają, albo tylko w CIA ?

W CIA pewnie mają, u nas w wojsku, policji i ABW pewnie też, ale polityków nikt nie sprawdza. Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 23:57, Vaxinar napisał:

> /.../> U nas nie, ale sądzę, że w niektórych państwach tak.

Być może, ale ja o czymś takim nie słyszałem. Jak znajdziesz jakąś wiarygodną informację, to podja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 10:41, KrzysztofMarek napisał:

Słuchajcie, Wy tutaj o genetyce, Darwinie... jak dla mnie jest to dziurawa teoria, ale teoria
i dobrze. Skoro jest, to trzeba o niej wiedzieć.


No tak. Ale w nie jednej teorii mamy dziury. Do tej pory nikt nie potrafi połączyć teorii newotowskich z teorią względności Einsteina. I co? Mamy także i to wywalić ze szkoły.
Badania psychologiczne (a może nawet psychiatryczne) wszystkich polityków chyba są w pełni zasadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 23:15, KrzysztofMarek napisał:

Absolutnej pewności nie mam, ale czytałem szacunki z których wynika, że zaniżyłeś przypadające
na dorosłych długi. Na każdego przypada około 13 000, to na dorosłych pewnie jakieś
16-17 000 :(
Wygląda to nawet prawdopodobnie, bo oficjalnie podane zadłużenie Państwa wynosi 510 000 000
000 zł. To daje właśnie około 13 400 zł "na łebka"


Ale od tego nalezaloby odliczyc posiadany majatek - czyli szkoly, szpitale, budynki samorzadow, budynki administracji centralnej (Sejm!), poligony, budynki roznych agencji rolnych i wojskowych, razem z wyposazeniem, a takze panstwowe przedsiebiorstwa i udzialy w przedsiebiorstwach nie do konca panstwowych. Jeszcze bys zarobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 09:41, Hegemon napisał:

Ale od tego nalezaloby odliczyc posiadany majatek - czyli szkoly, szpitale, budynki samorzadow,
budynki administracji centralnej (Sejm!), poligony, budynki roznych agencji rolnych i wojskowych,
razem z wyposazeniem, a takze panstwowe przedsiebiorstwa i udzialy w przedsiebiorstwach nie
do konca panstwowych. Jeszcze bys zarobil.

Zapomniałeś o najdroższej rzeczy - grunty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 15:23, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> I te kilkanascie milionow zaoszczedzonych wydatkow na administracje rozwiazaloby
problem kolejek
> w sluzbie zdrowia i niskich pensji lekarzy?
Kolejek na pewno tak. Po co stać w dwóch kolejkach, jak można w jednej?
A ile mamy zbędnej administracji w służbie zdrowia, to nie wiem. W przychodni, dość dużej,
są trzy rejestracje,


To dlaczego ludzie narzekaja na kolejki w publicznej sluzbie zdrowia? Rozmiar biurokracji to kwestia do rozwazenia, ale naiwne jest myslenie, ze zmniejszanie jej bez konca pozwoli na ciagle ograniczanie kosztow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 11:11, Olamagato napisał:

ps. Najbardziej niesprawdzonym na świecie typem podatku jest podatek regresywny. Nikt go jeszcze
nie przetestował w skali większej niż kilka osób. Nikt więc nie wie czy za jego pomocą można
uzyskać rozwój i w jakiej skali. :)


Pamietaj, ze rozwoj gospodarczy nie jest jedynym celem panstwa. Spotkalem sie kiedys z opinia: "Wole, zeby Polska byla biedna, byle katolicka". I co mialem odpowiedziec? To taki sam czlowiek, jak Ty czy ja, tez ma prawo do opinii i moze miec wplyw na sytuacje w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 09:45, SwenG napisał:

Zapomniałeś o najdroższej rzeczy - grunty.


Masz racje - pisalem o budynkach agencji rolnych i wojskowych, a myslalem o gruntach. A do tego jeszcze Lasy Panstwowe, rezerwaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się