Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2006 o 16:26, gaax napisał:

Te czystki to im tylko na dobre wyszły. Teraz Olejniczak się całkowicie odcina od jego poprzedników
i choć sam niewiele znaczy to stoi na czele partii mającej blisko 10% poparcie,a to chbya dobry
początek. Powiem więcej za kilka lat SLD może znów cieszyć się dużym poparciem jako prawdziwie
odrodzona lewcia.

Duża część elektoratu SLD odeszła do PiS , a widać to było obserwując jednoczesny spadek poparcia dla SLD i jego wzrost dla PiS.Obecne zamieszanie spowoduje przynajmniej częściowy powrotny odpływ tych wyborców.Poza tym jakaś część naszego społeczeństwa ma poglądy laicko-liberalne i nie ma ona w tej chwili swojej reprezentacji w Sejmie w odpowiedniej wysokości , więc polityczne przetasowania , są , moim zdaniem tylko kwestią czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 16:26, gaax napisał:

/.../ Powiem więcej za kilka lat SLD może znów cieszyć się dużym poparciem jako prawdziwie
odrodzona lewcia.

Tak!? No to ja zapiszę się do moherów

Dnia 17.10.2006 o 16:26, gaax napisał:


A nasza "nowa" koalicja? Możliwe że w bólach dotrwa do końca kadencji, przepchnie te swoje
reformy, a wtedy to się już od krytyki wyborców nie wywinie;)

Do końca kadencji dotrwają, reform nie zrobią, przecież im tylko na stołkach, pardon, fotelach zależy. I na rozbiciu "układu" (czytaj: zastąpieniu go swoim układem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:23, KrzysztofMarek napisał:

Tak!? No to ja zapiszę się do moherów

He he gratuluję wyboru ale mnie to chyba nikt na to nie przekona ;p

Dnia 17.10.2006 o 21:23, KrzysztofMarek napisał:

Do końca kadencji dotrwają, reform nie zrobią, przecież im tylko na stołkach, pardon, fotelach
zależy. I na rozbiciu "układu" (czytaj: zastąpieniu go swoim układem).

To prawda każdy rząd jest taki sam i nie sądzę aby w najbliższej przyszłości się to zmieniło niestety ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:52, spider88 napisał:

> Tak!? No to ja zapiszę się do moherów
He he gratuluję wyboru ale mnie to chyba nikt na to nie przekona ;p

Ojciec Rydzyk op.... przepraszam, zwrócił delikatnie uwagę Braciom, że etyka katolicka nie pozwala zostawić na lodzie posłów, którzy w dobrej wierze opuścili inne ugrupowania, żeby wspomóc swoimi głosami PiS... Przynajmniej wykazuje stałość uczuć nie znaną politykom... I pomogło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś na to zwrócił uwagę wcześniej, ale dzisiaj przeczytałem tak zwanego niusa, że pani rzecznik ds. rodziny [czy dziecka?] chce, żeby związki niebędące małżeństwami musiały się rejestrować, a kiedy się rozpadną, żeby ludzie [którzy do momentu ich rozpadu je tworzyli] zgłaszali się do urzędu i podawali przyczynę rozpadu związku.
A teraz moje zdanie w tej materii: Pani rzecznik - do garów marsz!!! I to biegusiem! Tak to jest jak ćwierćinteligencja dostaje stanowisko i próbuje się wykazać. Szkoda, że jedynie piramidalną głupotą [bo mogłaby chociaż tymi 25%]. Może niedługo powstanie stanowisko rzecznia ds. regularnego odwiedzania wychodka i każdy będzie musiał zapisywać w dzienniczku i przedstawiać co miesiąc wykaz odwiedzin w WC, bo władza musi wiedzieć [sensowność tego rozwiązania rzecz jasna jest jak najbardziej do obrony]. Ci, którzy będą mieli gorszą średnią będą musieli napisać czemu tak rzadko goszczą tam, gdzie król piechotą chadza...
[Biedny kraj...].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej ten pomysł wprowadzić wraz z podatkiem za kurz wzniecany przy poruszaniu się :D

Najlepsze jest w tym podanie powodu. Co państwu do tego? Chyba nam konstytucja gwarantuje, że państwo nie może wkraczać w pewne sfery życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 22:39, gaax napisał:

Chyba nam konstytucja gwarantuje, że państwo nie może wkraczać w pewne sfery życia.


Tylko, że z tego co wiem to pan prezydent już chce przejąć kontrolę nad tym całym parlamentem konstytucyjnym (nie wiem jak to się zwie, ten zarząd, niezależy - na razie - który stoi na straży tego, aby to co było wprowadzane było zgodne z prawem).
Prezydent ostatnio się tam pchał jak wybierali tego ich prezesa, kandydaci byli, ale Kaczyńskiemu się nie podobali. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 22:08, KrzysztofMarek napisał:

Ojciec Rydzyk op.... przepraszam, zwrócił delikatnie uwagę Braciom, że etyka katolicka nie
pozwala zostawić na lodzie posłów, którzy w dobrej wierze opuścili inne ugrupowania, żeby wspomóc
swoimi głosami PiS... Przynajmniej wykazuje stałość uczuć nie znaną politykom... I pomogło!

Ciekawe czy będzie tak wyrozumiały gdy emigracja nastąpi w przeciwnym kierunku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 22:35, Yarr napisał:

/.../
A teraz moje zdanie w tej materii: Pani rzecznik - do garów marsz!!! /.../

Absolutnie się nie zgadzam, żeby do garów! Do tego, to jest do garów, też trzeba mieć jakąś inteligencję! No, chyba, żeby tylko do szorowania, bo już gotowanie przekracza możliwości umysłowe pani (niedo)rzecznik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 16:26, gaax napisał:

Teraz Olejniczak się całkowicie odcina od jego poprzedników (...) Powiem więcej za kilka lat SLD może znów cieszyć się dużym poparciem jako prawdziwie
odrodzona lewcia.


No i chyba o to chodziło - stworzyć przynajmniej pozory nowoczesnej lewicy, która nie ma nic wspólnego z PZPR i o której nie można już skondinąd brzydko powiedzieć "postkomuniści".

Dnia 17.10.2006 o 16:26, gaax napisał:

A nasza "nowa" koalicja? Możliwe że w bólach dotrwa do końca kadencji, przepchnie te swoje
reformy, a wtedy to się już od krytyki wyborców nie wywinie;)


Pewnie i nie wywinie. Pytanie tylko, czy i ile czasu będzie potrzeba aby naprawić to wszystko co spartaczą (o ile zwycięzcy będą chcieli to naprawiać). Od czasów Millera trwa olbrzymie upolitycznienie wszystkiego co popadnie. Ta koalicja z tego punktu widzenia jest zwykłą kontynuacją rządzów Pana Leszka. Boję się, że następni mogą robić to samo. Jak do tego dojdzie nieodparta pokusa rządzenia pod sondarze to nic się nie zmieni. Przynajmniej nie prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowanie par - sam pomysł jest zabawny, dopóki pozostaje pomysłem... Dzisiaj dowiedziałem się, że to już ponoć nie tylko pomysł, ale niemal gotowa ustawa... Teraz tylko pozostanie mi czekać w domu razem ze squaw na wizytę Policji, Straży Miejskiej tudzież ABW, którzy to zaprowadzą mnie do urzędu rejestracji par...

A dziś przeczytałem o kolejnym pomyśle, już mało zabawnym - 800 zł bezterminowego zasiłku dla bezrobotnych... Solidarne tanie państwo?
Solidarne tanie draństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 09:58, Wodzasty napisał:

Rejestrowanie par (...)


Akurat dla tej koalicji to normalka - kontrola, kontrola, kontrola i jeszce raz kontrola.

Dnia 18.10.2006 o 09:58, Wodzasty napisał:

A dziś przeczytałem o kolejnym pomyśle, już mało zabawnym - 800 zł bezterminowego zasiłku dla
bezrobotnych...


No i nie ma już co liczyc na spadek bezrobocia. Bo i po co iść do pracy, kiedy do końca życia można nie robić nic a dostawać prawie tyle samo co ci, którzy charują. A na dodatek można coś ugryźć na boku, na czarno i bez konieczności płacenia jakichkolwiek podatków. A może nawet ci, co pracują za minimalną pensję też pójdą na bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 09:58, Wodzasty napisał:

/.../ już mało zabawnym - 800 zł bezterminowego zasiłku dla
bezrobotnych... Solidarne tanie państwo?
Solidarne tanie draństwo!

Dlaczego zaraz draństwo? Najpierw trzeba pomysł sprawdzić eksperymentalnie: każdy poseł i senator biorą na swoje utrzymanie 4 bezrobotnych i płacą im ze swoich diet po 800 zł miesięcznie. W zamian mogą poprosić bezrobotnych o wysprzątanie mieszkania. Jeśli eksperyment w skali mikro się uda, należy go rozszerzyć, po czterech bezrobotnych na każdego na stanowisku wybieralnym (lub obsadzanym w drodze konkursu) a posłom i senatorom przydzielić po sześciu. Dopiero jak eksperyment w średniej skali się powiedzie, rozszerzyć na resztę społeczeństwa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 09:58, Wodzasty napisał:

A dziś przeczytałem o kolejnym pomyśle, już mało zabawnym - 800 zł bezterminowego zasiłku dla
bezrobotnych... Solidarne tanie państwo?
Solidarne tanie draństwo!

Draństwo i na dodatek bardzo drogie.Licząc na jakieś 2 miliony chętnych do zasiłku , a niewykluczone , że przy takim podejściu liczba bezrobotnych wzrośnie , to potrzeba 19,2 miliarda zł. rocznie.Pozostanie Kaczyńskich przy władzy będzie kosztowało wiele miliardów , ale jak widać oni są gotowi zapłacić taką cenę.W końcu kasa pójdzie z kieszeni mojej i milionów podobnych podatników , a PiS będzie mógł snuć opowieści o solidarnym państwie i odnowie moralnej w IV RP i dalej grzebać w teczkach przy aplauzie co bardziej radykalnej gawiedzi.A podobno , to poprzednie ekipy były rozrzutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 09:58, Wodzasty napisał:

Rejestrowanie par - sam pomysł jest zabawny, dopóki pozostaje pomysłem... Dzisiaj dowiedziałem
się, że to już ponoć nie tylko pomysł, ale niemal gotowa ustawa... Teraz tylko pozostanie mi
czekać w domu razem ze squaw na wizytę Policji, Straży Miejskiej tudzież ABW, którzy to zaprowadzą
mnie do urzędu rejestracji par...

:D ciekawe... bo ja wynajmuje mieszkanie z dziewczyna i dwiema kolezankami - jak by sie doliczyli?
swoja droga co rozumieja przez pare - juz widze okrzyki jakie to mamy tolerancyjne panstwo ;)

Dnia 18.10.2006 o 09:58, Wodzasty napisał:

A dziś przeczytałem o kolejnym pomyśle, już mało zabawnym - 800 zł bezterminowego zasiłku dla
bezrobotnych...

i zostaniemy pierwszym krajem ze 100% bezrobociem... o przepraszam, poslom na czarno nie wypada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 11:01, KrzychW napisał:

[...]


Z umowy koalicyjnej zniknął ponoć zapisek o tanim państwie... Tedy nie trzeba już krygować się przed narodem tylko szastać tym co jest póki jeszcze trwa koalicja... Bo później może nie być okazji do nachapania się...
Do tych wyliczeń trzeba jeszcze doliczyć koszty zatrudnienia nowych urzędników w UP, bo przy takiej liczbie bezrobotnych ci co są obecnie najzwyczajniej w świecie nie dadzą sobie rady... No i konieczne będą nowe urzędy, coby taki legion mógł się pomieścić...

KM -> zmasakrowałeś mnie...:))) gorąco popieram eksperyment, jakby co to podpiszę listę...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 11:06, gmx napisał:

:D ciekawe... bo ja wynajmuje mieszkanie z dziewczyna i dwiema kolezankami - jak by sie doliczyli?


To musisz się trzy razy zarejestrować...:) I pójdziesz siedzieć za .... bigamię...:))))

Dnia 18.10.2006 o 11:06, gmx napisał:

i zostaniemy pierwszym krajem ze 100% bezrobociem... o przepraszam, poslom na czarno nie wypada...


Nie mów hop - po ustaniu kadencji pierwsi ustawią się w kolejkach do UP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 10:55, KrzysztofMarek napisał:

Dlaczego zaraz draństwo? Najpierw trzeba pomysł sprawdzić eksperymentalnie: każdy poseł i senator
biorą na swoje utrzymanie 4 bezrobotnych i płacą im ze swoich diet po 800 zł miesięcznie.
W zamian mogą poprosić bezrobotnych o wysprzątanie mieszkania. Jeśli eksperyment w skali
mikro się uda, należy go rozszerzyć, po czterech bezrobotnych na każdego na stanowisku wybieralnym
(lub obsadzanym w drodze konkursu) a posłom i senatorom przydzielić po sześciu. Dopiero jak
eksperyment w średniej skali się powiedzie, rozszerzyć na resztę społeczeństwa ;D

A czy kiedykolwiek widziałeś , żeby władza robiła eksperymenty na swoich kieszeniach?Dorzucą akcyzy tu i tam , coś sprzedadzą , może zabiorą vat z samochodów osobowych( zabieranie przedsiębiorcom ma w naszym kraju długą tradycję i daje wiele radości milionom mniej zaradnych rodaków) i na jakiś czas wystarczy.Następne wybory pewnie przegrają i finansowe bagienko zostawią innym , a sami będą krytykować.I będzie cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 11:06, gmx napisał:

> Rejestrowanie par -/.../
:D ciekawe... bo ja wynajmuje mieszkanie z dziewczyna i dwiema kolezankami - jak by sie doliczyli? /.../

Czarno widzę Twój los... Pójdziesz siedzieć, za trigamię nierejestrowaną...Alimenty będą ściągane z Ciebie profilaktycznie i z 22% VATem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../> A czy kiedykolwiek widziałeś , żeby władza robiła eksperymenty na swoich kieszeniach?/.../
Widziałem. Ciągle sobie dodają, albo zwalniają od podatku i patrzą, czy można dalej eksperymentować, czy jeszcze nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się