Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Wracając do sprawy Polańskiego

W najnowszym numerze forum jest ciekawy artykuł o Polańskim.
Niestety nie o sprawiedliwość tu idzie a o pieniądze , DUŻE pieniądze.

Cóż "Zasady ustala ten co ma złoto".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu muszę na naszą służbę zdrowia ponarzekać.
Mój dziadek był po zabiegu urologicznym, jakieś kilka miesięcy temu. Nie mógł oddawać moczu. Dzisiaj bardzo źle się poczuł, słabo, znów - mimo że zabieg był udany i niby wszystko w normie - nie mógł oddać moczu. Jakoś dziwnie majaczył, tracił kontakt z rzeczywistością. No to dzwonimy na pogotowie. Po wyjaśnieniach pierwsze co usłyszeliśmy przez telefon: "A nie mogą go państwo sami przywieźć?" No szlag człowieka trafia. Leżącego i zwijającego się z bólu będziemy ładować do małego niewygodnego miejskiego autka, w ogóle nie wiedząc jak należy z nim postępować w takim stanie, czy mu nie zaszkodzi jazda w takich warunkach itd. To po co te ambulansy z ratownikami którzy wiedzieliby jak kogoś takiego przetransportować?
Ale po rozmowie przysłali ambulans. Weszli, popatrzyli, pogadali, ponarzekali, i stwierdzili że oni nie mogą go zabrać, żeby zadzwonić po karetkę do transportu, albo zamówić sobie taksówkę. :/ Świetnie prawda? Przyjechali ambulansem, dzwonią po inny. I przyjechała za jakiś czas kolejna karetka, dużo mniejsza, wygląd zbliżony do małej furgonetki jak Citroen Berlingo czy coś w tym stylu. I zabrali dziadka. Oczywiście babci nie pozwolono z nimi jechać żeby od razu czegoś się dowiedziała i była przy dziadku od początku. Kazali jechać oddzielnie. Ciekawe co na tym zyskali...
Za chwilę kolejny cyrk się zaczął, bo pojechałem 15 minut później z babcią do tego szpitala gdzie jechali, i nagle dzwonią mi z domu (właśnie parkowałem pod szpitalem) z informacją że "wracajcie bo dziadka przywieźli z powrotem, uznali że się nie kwalifikuje czy coś takiego". Fantastycznie prawda? Dziadek teraz leży i nie wiadomo co z nim w nocy będzie. To nie jest służba zdrowia. To jest zakład przed-pogrzebowy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:13, Galadin napisał:

Znowu muszę na naszą służbę zdrowia ponarzekać.

/.../
E tam , ja dostałem raz ostrzem łopaty po palach u nogi i skończyło się na maści na stłuczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:13, Galadin napisał:

Znowu muszę na naszą służbę zdrowia ponarzekać. /.../

Jak to nie będzie "służba zdrowia" tylko prywatny lekarz, a za pieniądze, które płacimy w podatkach (przeciętnie około 190 zł miesięcznie!) nie będziemy mogli wykupić ubezpieczenia, to tak będzie zawsze. Żeby leczyć się w "służbie zdrowia" to trzeba mieć końskie zdrowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest słowo dziadek.... nie wpłaca na pensje i premie pracowników NFZ tylko wydatki Zakładu Utylizacji Szmalu zwiększa, więc trzeba się go szybko pozbyć bo to przecież same koszta i żaden zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 22:07, S1G napisał:

Kluczem jest słowo dziadek.... nie wpłaca na pensje i premie pracowników NFZ tylko wydatki
Zakładu Utylizacji Szmalu zwiększa, więc trzeba się go szybko pozbyć bo to przecież same
koszta i żaden zysk.


Ile to razy słyszałem jak jechałem z nim na badania czy do szpitala, że w takim wieku to nie ma sensu się leczyć itd. To jest ta nasza cywilizacja? :./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 22:14, Galadin napisał:

Ile to razy słyszałem jak jechałem z nim na badania czy do szpitala, że w takim wieku
to nie ma sensu się leczyć itd. To jest ta nasza cywilizacja? :./


Nie tylko nasza w USA to dopiero jest rozbój , polecam film "Sicko" , włosy dęba stają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Afera rozkręca się na całego. Ciężka ta bomba, pięknie ktoś rozwala PO. Ta partia chyba skończy jak PIS, czyli zacznie tracić regularnie poparcie. Tusk będzie się bronił nogami i rękami, głowy polecą, połowa ministrów jest zagrożona. Jeszcze się okaże że nowe wybory będą po nowym roku. Donald będzie chciał jakoś przetrwać do wyborów prezydenckich. Moje poglądy ostatnio bardzo do PO się zbliżyły, ale chyba nadszedł kres tej partii no i nie lubię w niej szczególnie kilku członków. I na kogo tu znowu głosować? :/ Wychodzi na to że politycy w naszym kraju to sami złodzieje, krętacze, kolesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 21:29, Galadin napisał:

Afera rozkręca się na całego. Ciężka ta bomba, pięknie ktoś rozwala PO. Ta partia chyba
skończy jak PIS, czyli zacznie tracić regularnie poparcie. Tusk będzie się bronił nogami

/.../

Ciągle wierzę że wyborcy patrzą trochę głębiej niż na niusy prasowe , a widać się mylę.
Działalność Mariusza K. fałszowanie podpisów , dokumentów , podszywanie się pracowników CBA pod inne służby np. CBŚ , wymuszenia , szantaż i do tego postawiono mu zarzuty prokuratorskie , to niby co miał zrobić Tusk ? , pogłaskać go po główce ? , nie przypominam sobie aby sąd postawił jakieś zarzuty Schetynie albo Schejnfeldowi.
A prasa nie zawsze ma rację przykład piłkarzy i rzekomego pobicia policjantów.
Natomiast prasa i Pis zachowują się jak wataha wilków która chce krwi.
Poczekajmy aż sąd postawi zarzuty , a przed wszystkim na wyniki śledztwa.

Ps. Nasz "kochany prezydent" oszalał , publicznie oświadczył że Wacław Klaus nie powinien od razu podpisywać traktatu a wytargować coś od UE dla nas znaczy się Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 17:15, kerkas napisał:

Ciągle wierzę że wyborcy patrzą trochę głębiej niż na niusy prasowe , a widać się mylę.
Działalność Mariusza K. fałszowanie podpisów , dokumentów , podszywanie się pracowników
CBA pod inne służby np. CBŚ , wymuszenia , szantaż i do tego postawiono mu zarzuty prokuratorskie
, to niby co miał zrobić Tusk ? , pogłaskać go po główce ? , nie przypominam sobie aby
sąd postawił jakieś zarzuty Schetynie albo Schejnfeldowi.
A prasa nie zawsze ma rację przykład piłkarzy i rzekomego pobicia policjantów.
Natomiast prasa i Pis zachowują się jak wataha wilków która chce krwi.
Poczekajmy aż sąd postawi zarzuty , a przed wszystkim na wyniki śledztwa.


Tusk powinien dawno temu wziąć za jaja całe służby i odświeżyć je po PISie. Teraz mam wrażenie że CBA to jak SB za dawnych lat. Co prawda jestem zwolennikiem prowokacji, ale gdzieś granice są.
W dodatku mam wrażenie że ostatnio PO nic nie robi w tym państwie. Same mniej ważne rzeczy, a służbą zdrowia czy edukacją to się nie zajmą. :/

Dnia 07.10.2009 o 17:15, kerkas napisał:

Ps. Nasz "kochany prezydent" oszalał , publicznie oświadczył że Wacław Klaus nie powinien
od razu podpisywać traktatu a wytargować coś od UE dla nas znaczy się Polski.


Cyrk. Na targowanie był czas, teraz to możemy się tylko pogrążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:18, Galadin napisał:

Tusk powinien dawno temu wziąć za jaja całe służby i odświeżyć je po PISie. Teraz mam
wrażenie że CBA to jak SB za dawnych lat. Co prawda jestem zwolennikiem prowokacji, ale
gdzieś granice są.


Wtedy to dopiero byłoby wycie że TKM , że wyrzynanie watahy , zemsta polityczna itd. itp.
Po prostu są twarde dowody w ręku to jest podstawa aby odwołać Kamińskiego , oczywiście Pis nie łamie sobie głowy takimi drobiazgami , zresztą CBA i Pis działają według starej Stalinowskiej metody "dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie"
CBA to KGB Pis-u.

Dnia 07.10.2009 o 18:18, Galadin napisał:

W dodatku mam wrażenie że ostatnio PO nic nie robi w tym państwie. Same mniej ważne rzeczy,
a służbą zdrowia czy edukacją to się nie zajmą. :/


Powiem rzecz straszą w czasie kryzysu nie podejmuje się reform bo one kosztują.
Po drugie jak mają coś zrobić przy wiecznym wecie prezydenta ?.
Po trzecie na kryzys nie ma mądrych , trzeba przejść przez to jak przez Odrę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 20:17, KrzysztofMarek napisał:

W rozumieniu polskiego prawa gwałtu nie było. Według amerykańskiego był.

Wg polskiego również był. Podanie komukolwiek jakichkolwiek środków psychotropowych (w tym alkoholu) w celu dokonania stosunku lub czynu lubieżnego jest gwałtem. I nawet nie ma nic do tego wiek ofiary bo byłoby to gwałtem zarówno gdyby ofiara miała lat 30 jak i 13 - i to bez względu na jej płeć.
Z drugiej strony oceniając każde zdarzenie trzeba oceniać skutki które wywołało i ewentualną krzywdę. Na przykład stosunek płciowy z "napaloną laską" ma zupełnie inny skutek niż z dzieckiem. W pierwszym wypadku nie ma mowy o krzywdzie, w drugim krzywda może być tak duża, że może spowodować trwały wpływ na całe późniejsze życie konkretnej osoby.
Po to właśnie są sądy. Życia nie da się zamknąć w kodeksie karnym, cywilnym, handlowym, ani żadnym innym.

Tak na marginesie - tej prostej prawdy najwyraźniej nie rozumieją polscy urzędnicy i politycy. Biorąc pod uwagę rozbudowanie polskiego prawa, to sądy nie powinny mieć wiele roboty, a rozprawy powinny być jedynie ustaleniem faktów i wymiaru kary. Paradoksalnie jest dokładnie odwrotnie. Ustalenie faktów jest dla polskich sądów szczytem niemożliwości.

Dnia 02.10.2009 o 20:17, KrzysztofMarek napisał:

Zdaje się, że i tak histeria polskich i francuskich osobistości w niesieniu pomocy Polańskiemu wyrządziła mu niedźwiedzią przysługę.

A to inna sprawa. Jestem nawet skłonny się z tym zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 20:53, kerkas napisał:

Powiem rzecz straszą w czasie kryzysu nie podejmuje się reform bo one kosztują.

To nie tak. Reformy podejmuje się wyłącznie w czasie kryzysu. W czasie gdy nie ma kryzysu nie nazywa się ich reformami, a normalnym stanowieniem prawa. I oczywiście nikt nie zwraca na to większej uwagi zakładając, że wszystko działa dobrze. Taki stan istnieje od dłuższego czasu w starych demokracjach (w szczególności anglosaskich).

@Galadin

Dnia 07.10.2009 o 20:53, kerkas napisał:

W dodatku mam wrażenie że ostatnio PO nic nie robi w tym państwie. Same mniej ważne rzeczy, a służbą zdrowia czy edukacją to się nie zajmą. :/

A jak mogą zająć się ważnymi reformami jeżeli nie mają większości parlamentarnej, a w połączeniu z zasadniczo pewnym wetem oznacza to, że Polską "nierządzi" większość blokująca PiS+SLD. Mówienie więc o tym, że "Polska nierządem stoi" jest dzisiaj wybitnie aktualne.
W naszym "pięknym kraju", żeby zlikwidować ustawy trzeba mieć wolę reformowania, większość ustawową, a oprócz tego wiedzę, co należy usunąć oraz pewną dozę ryzykanctwa. Obecnie PO nie ma ani jednego składnika tej niezbędnej do reformowania kraju mieszanki. Ale jednocześnie tylko ta partia ma jakąkolwiek szansę pozyskania lub wykształcenia wszystkich czterech. Inne partie nie mają na to chyba żadnych realnych możliwości - poczynając od woli reformowania (której nigdy nie nabyły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Europy jest pewna nauka na przyszłość. A chodzi o prawo do podpisywania ratyfikacji. Z praktycznego punktu widzenia umowy międzynarodowe formułuje i podpisuje władza wykonawcza kraju. Aby jednak stał się taki akt prawem musi on zostać ratyfikowany przez większość parlamentarną. To dlatego w konstytucjach wielu europejskich państw są zapisy o tym, że prezydent państwa za zgodą parlamentu uzyskuje prawo podpisania dokumentów ratyfikacyjnych. Haczyk polega na tym, że w wielu krajach prezydent nie jest władzą wykonawczą - ba, nie musi nawet pochodzić z tego samego obozu rządzącego. Stąd problemy takie jak z Kaczyńskim w Polsce czy Klausem w Czechach.

Są tylko trzy rozwiązania tego problemu (sprowadzające się w gruncie rzeczy do dwóch). Albo uczynienie prezydenta realną władzą wykonawczą, albo pozbawienie prezydenta władzy reprezentacyjnej przekazując ją premierowi, co oznacza de facto likwidację urzędu prezydenta, albo zapisanie w konstytucji obowiązku podpisania dokumentów ratyfikacyjnych przez reprezentanta (czyli prezydenta), i to w ściśle określonym terminie maksymalnym. Ten ostatni sposób jest jednak zwykłym wytrychem ustrojowym bo jest zwyczajnie niespójny prawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 11:13, Vaxinar napisał:

Wciąż mam nadzieję, że to tylko kolejna bzdura wymyślona przez niedorobionych redaktorów wp.pl, ale aż się boję sprawdzić w innych źródłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 11:16, hans_olo napisał:

Wciąż mam nadzieję, że to tylko kolejna bzdura wymyślona przez niedorobionych redaktorów
wp.pl, ale aż się boję sprawdzić w innych źródłach.


W TVN24 jest to samo, w CNN też no chyba że wins to jeszcze nie znaczy że dostanie?
Zaraz się zsypia posty, że jego wspaniałe przemówienia o wycofaniu broni jądrowej są początkiem drogi do budowania nowego, wspanialszego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 11:20, Vaxinar napisał:

Zaraz się zsypia posty, że jego wspaniałe przemówienia o wycofaniu broni jądrowej są
początkiem drogi do budowania nowego, wspanialszego świata.

Cóż, usunięcie broni atomowej to przynajmniej szansa na Nie Usunięcie z istnienia Starego Paskudnego Świata :-P Chociaż na to akurat nie ma szans, wszyscy się będą zębami trzymać swoich atomówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie się dowiedziałem. Powiedzmy sobie szczerze - na tej zasadzie powinny Nobla dostawać wszystkie Miss Świata.

"Chciałabym, żeby na całym świecie był pokój i wszystkie dzieci miały co jeść!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się