Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2010 o 22:37, Budo napisał:

Izraelczycy zrobili akcję w bardzo słabym stylu, nie;profesjonalnie, z ofiarami.


Tu się nie zgodzę. Nie można winić "chłopców" za to, że zrobili to, do czego zostali przyuczeni. Więc gdy taki "specjalista" widzi niemilca z kijem bądź nożem czającego się na jego życie bądź kolegę, to po prostu strzela, a potem się pyta. Cóż, zachciało się dzielnym bojownikom o wolność - cytując osła ze Shreka - rumakowania, to dostali co mieli.

Prawdziwe pytanie, jakie można... a właściwie to trzeba zadać Izraelowi, brzmi: kto wpuścił na cywilne statki komandosów z ostrą amunicją? Nie mieli sił policyjnych? Broni obezwładniającej? Mówimy tutaj o jednym z najbardziej zmilitaryzowanych państw świata, które z walką miejską, z zagrożeniami asymetrycznymi jest za pan brat. Cóż więc za bezmyślny bałwan wpadł na taki pomysł...

Fascynujące jest, jak niektórzy ludzie z radością popełniają PRowe seppuku. A Tel Aviv niczego się nie nauczył jeszcze od czasów Sabry i Szatili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 22:48, Dexter_McAaron napisał:

Tu się nie zgodzę. Nie można winić "chłopców" za to, że zrobili to, do czego zostali
przyuczeni.


Sorry, ale nie do tego zostali przyuczeni. Miało nie być ofiar, sytuacja wymknęła im się spod kontroli. Ofiary wywołały bardzo negatywne komentarze na całym świecie to nie na rękę Izraelowi.

Dnia 12.06.2010 o 22:48, Dexter_McAaron napisał:

Prawdziwe pytanie, jakie można... a właściwie to trzeba zadać Izraelowi, brzmi: kto wpuścił
na cywilne statki komandosów z ostrą amunicją? Nie mieli sił policyjnych? Broni obezwładniającej?
Mówimy tutaj o jednym z najbardziej zmilitaryzowanych państw świata, które z walką miejską,
z zagrożeniami asymetrycznymi jest za pan brat. Cóż więc za bezmyślny bałwan wpadł na
taki pomysł...


Może policja nie jest od tego, albo coś. Wybór jednostki to chyba sprawa drugorzędna... ale to fakt, że bronie obezwładniające były chyba lepszym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 23:29, Budo napisał:

Sorry, ale nie do tego zostali przyuczeni. Miało nie być ofiar, sytuacja wymknęła im
się spod kontroli. Ofiary wywołały bardzo negatywne komentarze na całym świecie to nie
na rękę Izraelowi.


Owszem, do tego. Hej, przecież mowa tu o komandosach: ludzie poddani długim treningom, przyuczeni do strzelania by zabić, a nie zastanawiania się na widok gościa z nożem, czy lepiej go postrzelić w kolano czy w łokieć, i co na to powie BBC, a co Al-Jazeera.

Zawaliła tutaj wierchuszka, wybrano tutaj złe środki, wykonanie było po prostu logiczną tego konsekwencją. Trudno obwiniać ogień że strawił dom, jeśli samemu się go podłożyło (że tak sobie pozwolę na takową nieudolną metaforę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ogólnie co ten wątek tutaj robi, w końcu z Polską ma chyba raczej mało cokolwiek wspólnego.
Ale...

Izrael ma w głębokim poważaniu opinię "świata", co chyba doskonale widać po ich postępowaniu.
Takie działania są tylko i wyłącznie "nie na rękę" samemu Hamasowi, bo w końcu się doigra kiedyś wraz z resztą Palestyńczyków i zostaną zwyczajnie eksterminowani tudzież wydaleni do Libanu czy innego Egiptu. A Izrael nie omieszka się tego zrobić, tym bardziej gdy będą mieli pretekst z racji działań Hamasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że w obecnych czasach nie ma szans na rozwalenie socjalizmu. Nawet dzięki jakiemuś większemu kataklizmowi czy wojnie, albo kryzysowi widać, że np. w USA jeszcze bardziej ten system zapuszcza swoje korzenie.
Media, banki, korporacje, rząd - im jest z tym dobrze. Wystarczy ugłaskać zdenerwowane społeczeństwo i dalej je doić.
Nawet nie wiem czy gdyby JKM i jego partia zdobyli większość w wyborach do sejmu i senatu oraz mieli prezydenta po swojej stronie, to raczej niewiele zdziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że dzisiejszy dzień zakończy się tak wspaniale:)
Przeczytałem, że od jutra nie będę w końcu przyciszał telewizora w czasie reklam. Zawsze był to wyścig z czasem, aby zdążyć uciszyć wrzaski jak najszybciej.
W końcu ktoś tak dobitnie przeciwstawił się tej kurtyzanie pisu Sztaniszkisz, że aż wyszła ze studia.
Media publiczne potwierdziły też swój żałosny poziom, a Komorowski w paszczy lwa radził sobie bardzo dobrze(nie chodzi oczywiście o żadne konkretne argumenty, czy poglądy bo formuła spotkania automatycznie je wykluczyła )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 16:42, Galadin napisał:

Nawet nie wiem czy gdyby JKM i jego partia zdobyli większość w wyborach do sejmu i senatu
oraz mieli prezydenta po swojej stronie, to raczej niewiele zdziałają.

Z takim podejściem, to najlepiej od razu położyć się w trumnie. :D
Będą pozytywne skutki ujawnienia horrendalnego zadłużenia państw, które przeholowały z "życiem" na kredyt - skończy się socjal i eldorado dla emigrantów, którzy za najdalej 2 pokolenia zdominowaliby ludność Niemiec czy Francji. Nie muszę mówić co to oznacza w demokracji. Wzorem może być Norwegia - legalnie przebywać możesz tam tylko przed jakiś czas, a potem wraz ze swoim pracodawcą udajesz się na najbliższy posterunek policji, gdzie na podstawie umowy o pracę prawo do pobytu jest wydłużane.
Drugim pozytywem jest ujawnienie utopii wspólnej waluty bardzo gospodarczo zróżnicowanego regionu - w końcu ktoś uderzy pięścią w stół, bo ile czasu można przymykać oko na beztroskie życie ponad stan sąsiada, który wpadł w pułapkę zadłużenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.06.2010 o 23:14, In_The_End napisał:

W końcu ktoś tak dobitnie przeciwstawił się tej kurtyzanie pisu Sztaniszkisz, że aż wyszła
ze studia.


Obejrzałeś do końca , gratuluję ja nie zdzierżyłem.
Zresztą ostatnio kiedy w tv pojawia się ktoś z pis-u zaczynam "gadać" z telewizorem.
Zastanawia mnie tylko fakt jak ludzie tacy jak profesor Staniszkisz zaprzedają duszę idei IV RP ?

Cóż przypomina mnie się cytat tylko zamiast ZSRR proponuję wstawić pis i ideę IV RP

"Akwarium" Wiktor Suworow

"...sowiecki szpieg, zakonspirowany w Niemczech , zwierzał się ze swego marzenia.
Skromnego marzenia - żeby już po wszystkim , kiedy wyzwolicielska Armia Czerwona
przetoczy się pancernym cielskiem przez syte i rozbawione miasta Zachodu, zostać
komendantem łagru, najlepiej w malowniczych górach Szwarcwaldu. I mieć w nim
wszystkich, z którymi jako szpieg pracował i którzy mu oddawali nieocenione usługi,
pacyfistów, postępowych intelektualistów, lewaków - wszystkich swoich ochotniczych pomagierów , co to nigdy nie zaznali sowieckiego piekła, ale dla jakiejś intelektualnej
perwersji albo w geście znudzonych dobrobytem dzieciaków gotowi byli mu służyć.
Umieścić ich wszystkich w osobnym sektorze, nie dawać ani kęsa i tylko codziennie
patrzeć. "Niech pożerają się nawzajem. Niech każdego dnia ustalają, kto z nich jest najsłabszy. Niech każdy boi się zmrużyć oka, żeby nie udusili go we śnie i nie zjedli.
Wtedy może zrozumie..."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie oglądało się wczorajszą debatę a jeszcze przyjemniej, kiedy to p. Komorowski przegrywał z p. Napieralskim. Marszałek sejmu nadal nie ma przemawiających za sobą argumentów, gubi się w swoich wypowiedziach. Nie mam swojego faworyta lecz mam nadzieję, że kandydat platformy nie dojdzie do władzy. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 10:13, kerkas napisał:

/.../
Zastanawia mnie tylko fakt jak ludzie tacy jak profesor Staniszkisz zaprzedają duszę
idei IV RP ? /.../

Mam wrażenie, że Ona, przy całym szacunku dla Jej inteligencji i profesorskiego tytułu, należy do wcale liczniej grupy kobiet, które kochają "silnych facetów", choćby oni byli niekoniecznie przyzwoitymi ludźmi, ważniejsze, aby "silni" byli. Ona kocha Kaczyńskiego nieodwzajemnioną miłością i kochać będzie do końca dni swoich, choćby jej idol sam ją znielubił, czy poniżył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 05:27, Olamagato napisał:

Znam poniekąd JKM i jego partię. Niestety facet jest nieudacznikiem bo nie potrafił przeprowadzić
tego, co Tuskowi już się udało. Nie chodzi o to, żeby przyciągnąć do siebie 3% liberalnych
radykałów, ale o to, żeby z ~60% społeczeństwa zrobić liberałów. W UK to się się udało.
W Polsce też może. Ale trzeba na to cwaniaka, a nie teoretyka brydżowego nie znającego
najsilniejszej strategii wygrywającej jaką sobie wypracowała ludzkość. Przyzwoitości.

to nie on jest "nieudacznikiem" tylko polacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 12:46, SoieR napisał:

to nie on jest "nieudacznikiem" tylko polacy

Gdyby tak twierdził, to byłaby to typowa arogancja słabego polityka. Silny polityk będzie skuteczny w każdych warunkach - nawet w sytuacji gdy większość społeczeństwa nie bardzo rozumie jego idee. Gdybyśmy do dzisiaj w polityce mieli taki bajzel jak wtedy kiedy JKM był posłem, to nie powiedziałbym o nim złego słowa. Ale przez te 20 lat niewiele zrobił aby ludzie poznali jego idee, a jednocześnie zrobił bardzo wiele, aby od nich i od swojego ugrupowania odrzucić jak największą ilość potencjalnych wyborców. To również dzięki niemu słowo "liberał" stało się w Polsce nie tak dawno temu obelgą (oczywiście główną zasługę ma tu Kaczyński i Lepper).

Dlaczego JKM nie założył czegoś na kształt platformy obywatelskiej, gdzie miałby szansę przebić się z liberalnymi poglądami do jak największej liczby ludzi? A Tuskowi się to jakoś udało. Ba, nawet wpłynął na Pawlaka, że ten zaczął coś plumkać o ordo-liberalizmie.
To oznacza, że jeden poszedł po rozum do głowy, a drugi nadal jest w lesie. I tym w lesie jest niestety JKM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok nie bardzo potrafi kłamać i lizać dupy wyborcom pięknymi słówkami ale swoje racje ma, a że polacy naród głupi... lepiej nazwać coś czego się nie rozumie "dziwactwami" niż zastanowić sie odrobine, pozatym polskie media skutecznie dbają o jak najgorzy wizerunek JKM, właściwie to ciekawe dlaczego nie zaprosili go do publicznej debaty- hmmm... ;] o wait mógłby po raz kolejny z resztą powiedzieć coś co na ręke czerwonym nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie określaj nieudacznikiem kogoś, kogo motywów, ani sposobów nie rozumiesz, lub nie uznajesz. Poza tym jkm to nie tylko polityk, więc słowo nieudacznik wobec bogatego, znanego gościa, ojca rodziny jest trochę chybione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 15:33, Fatal-X napisał:

Szkoda, bo ta debata akademicka z wczoraj była strasznie nudna, tutaj mogłoby być ciekawiej.


Hmm... , jak dla mnie była bardzo emocjonująca

- Komorowski pojawił się zupełnie niespodziewanie (przynajmniej dla mnie)
- Pawlak ośmieszył się stwierdzeniem trzeba doić brukselkę
- Kaczyński pokazał znów swoje prawdziwe ja
- Komorowski do którego należało ostatnie zdanie w tej "debacie" ładnie podsumował IV RP i Kaczyńskiego i Napieralskiego oraz całą tzw. telewizję publiczną.

Ps. Nie będzie debat bo Kaczyński znów by się ośmieszył a co ważniejsze puściłby mu nerwy , sztab wyborczy pis nie może do tego dopuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 15:23, SoieR napisał:

właściwie to ciekawe dlaczego nie zaprosili go do publicznej debaty- hmmm... ;]
o wait mógłby po raz kolejny z resztą powiedzieć coś co na ręke czerwonym nie jest...


Gorzej, po prostu ośmieszyłby i zmiażdżył całą tą czwórkę.
Ja nie muszę się zgadzać w 100% z jego poglądami na różne sprawy, ale przynajmniej to jest jedyny gość który mi mówi że powinienem dostawać całą kasę za pracę i robić z nią co chcę, inwestować jak chcę a nie przez całe życie oddawać państwu które mi odda dużo mniej tego po latach, a nie wiadomo czy ja w ogóle dożyję w takim tempie jak się zapowiada. Hasła wielkiej czwórki może i ładne - chcemy dla Polski dobrze - ale co gdy nie będą wiedzieli skąd wziąć kasę i wiek emerytalny będzie wzrastał o 2 lata co 5 lat? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się