Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2010 o 16:58, kerkas napisał:

- Pawlak ośmieszył się stwierdzeniem trzeba doić brukselkę


Owszem, biorać pod uwagę, że to brukselka doi nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas<--- : '''' - Komorowski do którego należało ostatnie zdanie w tej "debacie" ładnie podsumował IV
> RP i Kaczyńskiego i Napieralskiego oraz całą tzw. telewizję publiczną. ''''

Dla mnie to zupełnie nietrafiony wniosek, jak można stwierdzić, iż p. Komorowski podsumował '''' IV RP '''' panów Kaczyńskiego i Napieralskiego, skoro patrząc obiektywnie na całą tą debatę, kandydat platformy po prostu przegrał batalie na argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.06.2010 o 17:13, MSPRISON napisał:

Dla mnie to zupełnie nietrafiony wniosek, jak można stwierdzić, iż p. Komorowski podsumował
'''' IV RP '''' panów Kaczyńskiego i Napieralskiego, skoro patrząc obiektywnie na całą
tą debatę, kandydat platformy po prostu przegrał batalie na argumenty.


W tej debacie nie było argumentów , były tylko pobożne życzenia kandydatów na prezydenta , bo niby jak prezydent ma zapewnić internetyzację wsi ?. Pawlak
Jak można mówić o bezpieczeństwie energetycznym w oparciu o gaz łupkowy skoro nawet nie mamy odpowiednich technologii jego wydobycia ? Kaczyński
itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 17:02, Mogrim napisał:

> - Pawlak ośmieszył się stwierdzeniem trzeba doić brukselkę

Owszem, biorać pod uwagę, że to brukselka doi nas.


Chodziło mi o język jakim się posługuje toć to kompromitacja dobrze że nie używa staropolszczyzny uć ja pobrusza, a ti pocziwaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kerkas<--- Pisząc o argumentach miałem na myśli najczęściej krótkie, ale jednak, wymiany zdań pomiędzy kandydatami. W sumie to wszyscy się gubili, wychodzi więc na to, że po raz kolejny.. kręcili. Ktoś tu wcześniej wspomniał o JKM - szkoda, że media kreują tego pana na wariata, choć takowym nie jest. Jeśli już mówimy o mediach - ciekawe słowa padły ze strony.. A. Leppera, który to mówił, by ludzie nie głosowali telewizją, gazetą itp. Takie wypowiedzi i tak nic zapewne nie dadzą, ludzie chyba sami nie wiedzą, w jak zakłamanym świecie żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 15:23, SoieR napisał:

ok nie bardzo potrafi kłamać i lizać dupy wyborcom pięknymi słówkami ale swoje racje
ma, a że polacy naród głupi...


Żeby to było takie proste.
Polacy nie są głupi lecz zamiast spokojnie przemyśleć sytuację , na zimo ocenić kandydatów dają się ponieść emocjom.
To śmierć Barbary Blidy i zapłakana posłanka Sawicka były gwoździem do trumny wyborczej pis w 2007 r.
Za to dwa lata wcześniej znikająca żywność z lodówki , znikające zabawki z pokoju dziecka oraz inne świńskie chwyty żerujące na lękach , fobiach i strachu Polaków zapewniły zwycięstwo pis.
Tragedia Smoleńska jest BEZWZGLĘDNIE WYKORZYSTYWANA PRZEZ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO
w myśl zasady że Kaczyńskiego atakować nie wolno bo jest po przejściach , natomiast sam J.Kaczyński podkłada świnie , szuka haków , obrzuca błotem , kłamie ale złego słowa o jego działalności powiedzieć nie można bo przecież jest po przejściach.
Kaczyński znów gra na emocjach Polaków a to prywatyzacją szpitali , a to na Powodzi (jak bym bym był premierem to bym dał więcej pieniędzy)
a i jego ostatnie Świętokradztwo
Żerowanie na ludzkim nieszczęściu w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego już przerabialiśmy ale
że można szargać świętości (msza beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki) tego się po pis-ie i Kaczyńskim nie spodziewałem.
Kaczyński i pis to hiena cmentarna i szakal.

KACZYŃSKI JAKO ŚW. JERZY

Jarosław Kaczyński na koniu przebija biało-czerwoną włócznią smoka. Jest w zbroi, trzyma tarczę z logo PIS.
Na odwrocie napis: "przebrała się miarka, głosuję na Jarka". Taką widokówkę autorstwa redakcji pisma "Idż pod prąd" można było wczoraj dostać na pl. Piłsudskiego w Warszawie na mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki (na innych widnieją premier i marszałek Sejmu wystylizowani na rosyjskich sprzedawczyków)...

Sam widzisz jak silnie są w Polakach emocje a rozum schodzi na plan drugi.
Natomiast Ci którzy mogli by coś zrobić mówią to nie dla mnie , nie jestem godny , trzeba przeczekać (jak szczur w norze) i efekt jest taki że do władzy dochodzą ludzie którzy mają żyletki w łokciach pokroju Leppera , Giertycha , Kurskiego , Wierzejskiego , Kaczyńskiego.
Takich osób jest mnóstwo ba powiem więcej niektórzy udzielają się w tym temacie.
Po prostu demokracja nie jest systemem dla ludzi leniwych a Polacy chyba tacy są skoro frekwencja wyborcza wynosi około 40%.

Ps. Także stwierdzenie że Polacy są głupi jest naprawdę dużym uproszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 17:27, MSPRISON napisał:

kerkas<--- Pisząc o argumentach miałem na myśli najczęściej krótkie, ale jednak, wymiany
zdań pomiędzy kandydatami. W sumie to wszyscy się gubili, wychodzi więc na to, że po
raz kolejny.. kręcili.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=31252

>Ktoś tu wcześniej wspomniał o JKM - szkoda, że media kreują tego

Dnia 14.06.2010 o 17:27, MSPRISON napisał:

pana na wariata, choć takowym nie jest.


Dwa dni temu coś około 1:00 w nocy słuchałem w radiu wywiadu z JKM , stwierdził że każdy 15 latek powinien w ciągu 14 dni obyć przeszkolenie z obsługi czołgu , obsługi artylerii , saperstwa , strzelania z karabinu , pistoletu itd. a na koniec powinien dostać na własność pistolet.

>Jeśli już mówimy o mediach - ciekawe słowa padły

Dnia 14.06.2010 o 17:27, MSPRISON napisał:

ze strony.. A. Leppera, który to mówił, by ludzie nie głosowali telewizją, gazetą itp.
Takie wypowiedzi i tak nic zapewne nie dadzą, ludzie chyba sami nie wiedzą, w jak zakłamanym
świecie żyją.


mój post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 17:19, kerkas napisał:

Chodziło mi o język jakim się posługuje toć to kompromitacja dobrze że nie używa staropolszczyzny
uć ja pobrusza, a ti pocziwaj


A które słowo w tym zdaniu jest kompromitujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Żeby to było takie proste.

Ależ jest proste: na tym polega polityka:)

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Polacy nie są głupi lecz zamiast spokojnie przemyśleć sytuację , na zimo ocenić kandydatów
dają się ponieść emocjom.

Odkrycie! Chętnie poznam kontrast, naród na tle którego wypadamy tak słabo.

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

(...)Za to dwa lata wcześniej znikająca żywność z lodówki , znikające zabawki z pokoju dziecka
oraz inne świńskie chwyty żerujące na lękach , fobiach i strachu Polaków zapewniły zwycięstwo
pis.

To się nazywa PR i jest skuteczne w każdej profesji: nie ważne czy sprzedajesz lodówki, ubezpieczenia czy "przywracasz normalność".

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Tragedia Smoleńska jest BEZWZGLĘDNIE WYKORZYSTYWANA PRZEZ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Czy bezwzględnie to bym się kłócił -bo niby jak miałbyś to wykazać: JarKacz powinien publicznie wrzasnąć: nie współczujcie mi, patrzcie na mój program, nadal jestem złym kandydatem na prezydenta!"?
On po prostu ucichł, tragedia robi resztę.

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Kaczyński znów gra na emocjach Polaków a to prywatyzacją szpitali , a to na Powodzi (jak
bym bym był premierem to bym dał więcej pieniędzy
)

A PO ma IV RP i naciski, każdy ma swój straszak.

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Kaczyński i pis to hiena cmentarna i szakal.

Znaczy rasowy polityk:)

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Na odwrocie napis: "przebrała się miarka, głosuję na Jarka". Taką widokówkę autorstwa
redakcji pisma "Idż pod prąd" można było wczoraj dostać na pl. Piłsudskiego w Warszawie
na mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki (na innych widnieją premier i marszałek
Sejmu wystylizowani na rosyjskich sprzedawczyków)...

No to mamy fail ekipy Jarka, wujek Bronek miał Bartoszewskiego i Wajdę, Jarek ma widokówkę...chociaż z drugiej strony widać, że chłopaki mają poczucie humoru, to może się podobać.

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Sam widzisz jak silnie są w Polakach emocje a rozum schodzi na plan drugi.
Natomiast Ci którzy mogli by coś zrobić mówią to nie dla mnie , nie jestem godny , trzeba
przeczekać (jak szczur w norze)

Szczury to mądre zwierzątka.

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Po prostu demokracja nie jest systemem dla ludzi leniwych a Polacy chyba tacy są skoro
frekwencja wyborcza wynosi około 40%.

A więc leniwi są ci, którzy nie mają ulubionego kandydata i nie idą na kompromis pomiędzy większym a mniejszym(sprawa iluzoryczna) złem?

Dnia 14.06.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Ps. Także stwierdzenie że Polacy są głupi jest naprawdę dużym uproszczeniem.

Teraz mi to mówi:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:59, Galadin napisał:

> właściwie to ciekawe dlaczego nie zaprosili go do publicznej debaty- hmmm... ;]

> o wait mógłby po raz kolejny z resztą powiedzieć coś co na ręke czerwonym nie jest...

Gorzej, po prostu ośmieszyłby i zmiażdżył całą tą czwórkę.
Ja nie muszę się zgadzać w 100% z jego poglądami na różne sprawy, ale przynajmniej to
jest jedyny gość który mi mówi że powinienem dostawać całą kasę za pracę i robić z nią
co chcę, inwestować jak chcę a nie przez całe życie oddawać państwu które mi odda dużo
mniej tego po latach, a nie wiadomo czy ja w ogóle dożyję w takim tempie jak się zapowiada.
Hasła wielkiej czwórki może i ładne - chcemy dla Polski dobrze - ale co gdy nie będą
wiedzieli skąd wziąć kasę i wiek emerytalny będzie wzrastał o 2 lata co 5 lat? :/

dokładnie, a to jest facet który mówi "jeśli jesteś na tyle głupi by ćpać to tylko ty jesteś temu winny i ty poniesiesz kare, ale masz do tego prawo bo jesteś WOLNYM człowiekiem" i o ile do mnie takie coś trafia, to do większości ludzi raczej nie ;/
pozatym jak mówie TVP skutecznie działa ze swoją propagandą, i czasami zdarza mi się zapytać znajomych na kogo głosują to odpowiedź zwykle pada komorowski/kaczyński i nie dlatego że mają jakiś program lepszy czy coś(nawet z punktu widzenia tych osób) o nie, nawet nie wiedzą co i jak, wydaje mi sie że to jest spowodowane zwyczajnie "tego pokazują więc ja na tego zagłosuje ewentualnie, ja się na tym nie znam, pozatym co to za różnica..." a jak mówiłem JKM pokażą raz na ruski rok w świetle "dziwaka z 1% poparcia" (dziwne że w internecie JKM wydaje mi sie cieszy się znaaaacznie lepszym poparciem niż starają się nam to ukazać TVP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:16, Budo napisał:

Nie określaj nieudacznikiem kogoś, kogo motywów, ani sposobów nie rozumiesz

Motywy rozumiem, sposoby widzę.

Dnia 14.06.2010 o 16:16, Budo napisał:

Poza tym jkm to nie tylko polityk, więc słowo nieudacznik wobec bogatego, znanego
gościa, ojca rodziny jest trochę chybione.

Napisałem o nim "nieudacznik" w kontekście polityka. I mimo, że wiele z jego poglądów szanuję lub wręcz moje identyczne, to jako polityk zasłużył na włosienicę. Nabijanie negatywnego elektoratu liberałom (wszelkiej maści) jest niczym innym jak robieniem we własne gniazdo. I brak wyczucia co do ludzi nie tylko nie jest okolicznością łagodzącą, ale wręcz dyskwalifikuje go jako polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nonkonformista = nieudacznik?
Nie zmienia zdania, ma metody i zasady, których się trzyma. Fakt, że niektóre z jego pomysłów są szalone nie czyni go nieudacznikiem. To chyba po prostu uparty marzyciel, którego stać na niepoddawanie się trendom i mainstreamowym metodom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 23:01, Budo napisał:

Nie zmienia zdania, ma metody i zasady, których się trzyma. Fakt, że niektóre z jego
pomysłów są szalone nie czyni go nieudacznikiem. To chyba po prostu uparty marzyciel,
którego stać na niepoddawanie się trendom i mainstreamowym metodom.

Czyli nieudacznik. Wybacz Budo, ale Polityka to Wojna, tam albo zwyciężasz albo jedzą cię sępy. Jeśli JKM nie może zdobyć poparcia i zdziałać czegoś w polityce to znaczy że się nie liczy. Wiem brzmi to nieprzyjemnie ^^; Po prostu polityków ocenia się za osiągnięcia, a nie za marzenia. Każdy może sobie marzyć i obiecywać że gdyby to on był Bossem w Polsce to bylibyśmy najpotężniejszą i najlepszą nacją na świecie, ale jeśli nie jest w stanie przekonać do siebie ludzi i osiągnąć tego co obiecuje... cóż przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dla odmiany zamieszczę tu logiczny tekst z blogu JKM:

"Według wszechmocnych „ośrodków badania opinii publicznej” Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski mają pewny awans do drugiej tury.

W takim razie oddanie na nich swojego głosu jest jego całkowitym zmarnowaniem. Należy go wykorzystać do wskazania, jaki Kandydat naprawdę nam się podoba."


Zaś dla wahających się, czy pójść na wybory lub zdecydowanych to zrobić, którzy nie wyrobili sobie jeszcze opinii, na kogo zagłosować jest ten test:

http://www.test-wyborczy.pl/sprawdz.php

Mam ponad 80% zbieżności w poglądach z kandydatem, na którego oddam głos. Obaj faworyci drugiej tury to ponad 50% niezgodności z moimi odpowiedziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.06.2010 o 18:09, zadymek napisał:

> Tragedia Smoleńska jest BEZWZGLĘDNIE WYKORZYSTYWANA PRZEZ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Czy bezwzględnie to bym się kłócił -bo niby jak miałbyś to wykazać: JarKacz powinien
publicznie wrzasnąć: nie współczujcie mi, patrzcie na mój program, nadal jestem złym
kandydatem na prezydenta!"?

/.../

Dnia 14.06.2010 o 18:09, zadymek napisał:

> Na odwrocie napis: "przebrała się miarka, głosuję na Jarka". Taką widokówkę autorstwa

> redakcji pisma "Idż pod prąd" można było wczoraj dostać na pl. Piłsudskiego w Warszawie

> na mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki (na innych widnieją premier i marszałek

> Sejmu wystylizowani na rosyjskich sprzedawczyków)...
No to mamy fail ekipy Jarka, wujek Bronek miał Bartoszewskiego i Wajdę, Jarek ma widokówkę...chociaż
z drugiej strony widać, że chłopaki mają poczucie humoru, to może się podobać.


Sorry ale to zrobił Kaczyński to świętokradztwo i tym sam pokazał że ma w czterech literach osoby święte , nie widzę w tym nic śmiesznego.
Powiedział bym więcej PANIE BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ toć za takie draństwo powinien Kaczyńskiego powalić grom z jasnego nieba.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 00:46, Treant napisał:

http://www.test-wyborczy.pl/sprawdz.php
Mam ponad 80% zbieżności w poglądach z kandydatem, na którego oddam głos. Obaj faworyci
drugiej tury to ponad 50% niezgodności z moimi odpowiedziami.


Świetny test i genialnie że można zobaczyć te statystyki po teście, czyli kto deklarował na kogo głosować a potem wychodzi zupełnie inny kandydat.
Wyszło szydło z worka - na szarym końcu u mnie po równo - Ziętek i...Komorowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 11:00, NintendoPassion napisał:

Również zrobiłem sobie ten test. Efekt? :/


To pochwal się jaki potworek wyszedł z pudełka? :)

****************************************
Wywiad z Kornelem Morawieckim:
http://wybory.wp.pl/kat,1025913,wid,12365752,wiadomosc.html

Bardzo lubię Kornela, ale widać że to człowiek starej daty. Dzisiejsi politycy po prostu by go zadusili i zagłuszyli.
Za to uważam że jako jeden z niewielu kandydatów ma swój wyróżniający się wdzięk i urok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 11:24, Galadin napisał:

> Również zrobiłem sobie ten test. Efekt? :/

To pochwal się jaki potworek wyszedł z pudełka? :)

****************************************
Wywiad z Kornelem Morawieckim:
http://wybory.wp.pl/kat,1025913,wid,12365752,wiadomosc.html

Bardzo lubię Kornela, ale widać że to człowiek starej daty. Dzisiejsi politycy po prostu
by go zadusili i zagłuszyli.
Za to uważam że jako jeden z niewielu kandydatów ma swój wyróżniający się wdzięk i urok.
:)


Może nie napiszę wyniku, bo wstyd, ale potwierdza on moją tezę. Otóż osoby, które nie mieszkają w Polsce nie powinny absolutnie zabierać głosu. Wszystko wygląda inaczej gdy słuchasz co dzieje się w kraju z mediów, a inaczej gdy tutaj mieszkasz.
Zawsze byłem przeciwny wielkim patriotom Polonusom którzy z zacięciem wypowiadają się o kraju, a w nim nie żyją. Kilkanaście lat życia poza krajem kompletnie nie przygotowało mnie do zabierania głosu. Chociaż jest to mój obywatelski obowiązek, to głosy takich ludzi (np. Ja) mogą narobić więcej złego niż dobrego.

Można wręcz powiedzieć "Takiś mądry, to dlaczego nie mieszkasz w kraju?" (ale to inna historia). Brak wiedzy na temat sytuacji politycznej w kraju wręcz odbiera mi prawo rzetelnego i zrozumiałego głosu.

Mówię krytycznie o sobie, ale z całą pewnością można to przylepić do większości Polonii mieszkającej na stałe poza granicami kraju. Oj nic tylko nabieram wody w usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha u mnie najwięcej ma Lepper
Andrzej Lepper 87,84%
Marek Jurek 86,49%
Jarosław Kaczyński 85,14%
Waldemar Pawlak 79,73%
Bronisław Komorowski 74,32%
Kornel Morawiecki 71,62%
Grzegorz Napieralski 71,62%
Janusz Korwin-Mikke 66,22%
Bogusław Ziętek 60,81%
Andrzej Olechowski 52,7%
Odpowiedzi JKM po prostu powalają mnie z nóg, skąd się urwał ten człowiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się