Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2010 o 12:09, Witcher1990 napisał:

Odpowiedzi JKM po prostu powalają mnie z nóg, skąd się urwał ten człowiek?

Źle postawione pytanie. Skąd ty się urwałeś skro masz takie same poglądy jak Lepper;o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:09, Witcher1990 napisał:

Odpowiedzi JKM po prostu powalają mnie z nóg, skąd się urwał ten człowiek?


A które konkretnie? Mnie tam w większości pasują.
A co do Leppera - gada dobrze, ale nie wiadomo czy szczerze. Nigdy nie dorwał się za bardzo do poważnej funkcji więc nie wiem do czego jest zdolny. Chociaż moja matka mówi że powinien się wstydzić że startuje na taki urząd, to uważam że przez lata bardzo się zmienił na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po jakiego grzyba robić testy polityczne w przypadku wyborów prezydenckich. Mają one jakiś ewentualny sens tylko w wypadku kandydatów partii mających jakiekolwiek szanse na samodzielne lub większościowe rządzenie, czyli w tym wypadku kandydatów PiS i PO.
W każdym innym wypadku nie ma to najmniejszego sensu bo uprawnienia prezydenta sprowadzają się do weta, podpisywanie laurek ambasadorom i marudzenia na różnych imprezach typu święta narodowe i stypy. A zapomniałem o uprawnieniu jakim jest wypuszczanie z więzień prawomocnie skazanych przestępców (bo skazanych osób z naprawdę wielkimi zasługami dla kraju to jest mniej niż promil).

Tak czy inaczej karmi się Polaków kompletnymi bzdurami. Obecnie stawką tych wyborów jest albo przedłużenie prezydentury Lecha Kaczyńskiego w osobie Jarkacza i zakończenie reformowania Polski na najbliższe 5-10 lat (tego reformowania, które jeszcze wcale się nie zaczęło - głównie dzięki Kaczyńskiemu), albo zakończenie rozdzierania Polski przez koalicje, które powinny nazywać się po prostu oszustwami politycznymi.
Tak czy inaczej jeżeli jakimś cudem Kaczyński wygra z Komorowskim, to będzie to kolejny modelowy wręcz przykład głupoty politycznej tego narodu jako całości, a dla wielu ludzi kolejny silny sygnał do emigracji na stałe.
Wybór kogo innego na prezydenta jest obecnie nieprawdopodobny i na granicy błędu statystycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:55, Galadin napisał:

> Odpowiedzi JKM po prostu powalają mnie z nóg, skąd się urwał ten człowiek?

A które konkretnie? Mnie tam w większości pasują.
A co do Leppera - gada dobrze, ale nie wiadomo czy szczerze. Nigdy nie dorwał się za
bardzo do poważnej funkcji więc nie wiem do czego jest zdolny. Chociaż moja matka mówi
że powinien się wstydzić że startuje na taki urząd, to uważam że przez lata bardzo się
zmienił na plus.

On odpowiada bardzo krótko nie argumentując swoich wypowiedzi jak robią to inni politycy. No i jego wygląd to też kwestia dyskusyjna.
In_The_End
A co to ma do rzeczy? Poza tym to Lepper sobie może gadać i na pewno nie mam takich samych poglądów jak on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabierajmy więc dowody emerytom bo to oni głosują na Jarka;)
Rola prezydenta jest zdecydowania ważniejsza niż można by to wnosić z Twojej wypowiedzi. To weto może wiele zdziałać, poza tym ma prawo inicjatywy ustawodawczej, reprezentuje Polskę w świecie, uzgadnia umowy, działa w Radzie Europejskiej itp.
A najlepszym przykładem na to jak ważna jest ta osoba w kraju widać po ostatniej tragedii w Smoleńsku. Wszędzie chaos i nieład, który tylko wykorzystuje Kaczyński i jemu podobni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 13:47, Olamagato napisał:

Tak czy inaczej jeżeli jakimś cudem Kaczyński wygra z Komorowskim, to będzie to kolejny
modelowy wręcz przykład głupoty politycznej tego narodu jako całości, a dla wielu ludzi
kolejny silny sygnał do emigracji na stałe.


Jakie są gwarancje że PO + Komorowski jak prezydent w ogóle coś zreformują? Wierzysz w te bajki? Będzie totalna stagnacja i powolne zgadzanie się na wszystko co nam wciśnie UE. Oni nic nie ruszą bo właśnie większość ich elektoratu to grupy którym nie zależy na jakichkolwiek zmianach albo nie chcą rządów PISu.

*********************
Zginął kolejny nasz żołnierz w Afganistanie. Zastanawiam się czy jeszcze dzisiaj Tusk i PO będą mówić o jak najszybszym powrocie całego kontyngentu.
Mam pytanko - może ktoś rozpisać jakie mamy mniej więcej korzyści z udziału w wojnach w Iraku i Afganie? Zwłaszcza finansowe mnie interesują. Czy może raczej...jesteśmy na minusie bo musieliśmy dopłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:55, Galadin napisał:

> Odpowiedzi JKM po prostu powalają mnie z nóg, skąd się urwał ten człowiek?

A które konkretnie? Mnie tam w większości pasują.
A co do Leppera - gada dobrze, ale nie wiadomo czy szczerze. Nigdy nie dorwał się za
bardzo do poważnej funkcji


Był Wicepremierem i Marszałekiem sejmu w rządzie pis-u (z obu funkcji bardzo szybko usunięty) wszyscy wiedzą do czego jest zdolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 12:38, In_The_End napisał:

> Odpowiedzi JKM po prostu powalają mnie z nóg, skąd się urwał ten człowiek?
Źle postawione pytanie. Skąd ty się urwałeś skro masz takie same poglądy jak Lepper;o?


Ta sonda jest niemiarodajna poza tym na niektóre pytanie odpowiadałem nie mam zdania gdyż odpowiedź tak lub nie nie odzwierciedlała moich poglądów na tę sprawę.
Np. czy Polska powinna żądać rekompensaty za wycofanie się Stanów Zjednoczonych za wycofanie się z tarczy antyrakietowej ? gdybym mógł wybrałbym odpowiedź nie wiem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 15:22, kerkas napisał:

wszyscy wiedzą do czego jest zdolny.

Taa ... będzie robił to co robi od lat czyli ciągnął ten cały "wózek" w swoją stronę, naciągał ludzi wciskając im cuda na kiju wyciągając przy okazji ich pieniądze i wykrzykiwał te swoje populistyczne hasełka. Lepper to cwany lis który wzbogacił się na biednych ludziach do których sam niegdyś należał i tyle. A te wszystkie afery i przestępstwa jakie ma na koncie + ogólny że tak powiem ''wizerunek'' a''la "jak można zgwałcić prostytutkę?" plasuje go gdzieś gdzieś na dnie tzw polskiej sceny politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 15:33, Tyler_D napisał:

> wszyscy wiedzą do czego jest zdolny.
Taa ... będzie robił to co robi od lat czyli ciągnął ten cały "wózek" w swoją stronę,
naciągał ludzi wciskając im cuda na kiju wyciągając przy okazji ich pieniądze i wykrzykiwał

/.../

Przekonujesz przekonanego to @Galadin miał wątpliwości w stosunku do Leppera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czy każdy przeciętny człowiek jakiego mijasz na ulicy to nieudacznik, tylko dlatego, że nie był premierem nigdy? Bez jaj, jakby się Korwin nie liczył, to byś o nim nawet nie słyszał, tymczasem internet aż od niego huczy. Nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy jak Twoje, albo Olamagato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 14:19, Galadin napisał:

Jakie są gwarancje że PO + Komorowski jak prezydent w ogóle coś zreformują? Wierzysz
w te bajki? Będzie totalna stagnacja i powolne zgadzanie się na wszystko co nam wciśnie
UE. Oni nic nie ruszą bo właśnie większość ich elektoratu to grupy którym nie zależy
na jakichkolwiek zmianach albo nie chcą rządów PISu.


Exactly - dlatego też największą tragedią polityczną tego kraju ostatnich lat (a także dowodem małości większości polityków) jest fiasko PO-PiSu. PiSiaki mają cojones by przeprowadzić kilka niezbędnych reform systemowych nie patrząc na sondaże (aczkolwiek nie wszystkich, socjalisty takie jak oni raczej nie tknęliby patologii w służbie zdrowia i emeryturach), co nie zawsze jednak jest dobre. Z kolei PO wprowadza tylko to, co właśnie w sondażach jest poparte, nie mając odwagi wyjść przeciwko tłumom. Efekt? Ów kraj sobie dryfuje.

Można narzekać na wiele innych państw, że klasa polityczna to jedna i ta sama banda nierobów i skorumpowanych chłystków, niezależnie od strony Europy. Można narzekać, że opinia publiczna to tak naprawdę podatna na manipulacje tłuszcza, a cały ów system to tak naprawdę pajdokracja. Jednakże w niektórych krajach COŚ się dzieje, nie zawsze korzystnie ale COŚ: czy to Niemcy, czy Brytole, czy Czesi, czy bogowie raczą wiedzieć kto jeszcze. Tylko Rzecz jakże Pospolita sobie płynie leciutko, gdzie tam akurat ją prądy historii zaniosą...

...więc sygnał do emigracji nie słabnie

Dnia 15.06.2010 o 14:19, Galadin napisał:

*********************
Zginął kolejny nasz żołnierz w Afganistanie. Zastanawiam się czy jeszcze dzisiaj Tusk
i PO będą mówić o jak najszybszym powrocie całego kontyngentu.


A nawet o "strategii wyjścia z NATO" :> (próbuję sobie wyobrazić, ile wieczorów by ten tekst wałkowano w "Szkle", gdyby padło to z ust Kaczyńskiego)

Dnia 15.06.2010 o 14:19, Galadin napisał:

Mam pytanko - może ktoś rozpisać jakie mamy mniej więcej korzyści z udziału w wojnach
w Iraku i Afganie? Zwłaszcza finansowe mnie interesują. Czy może raczej...jesteśmy na
minusie bo musieliśmy dopłacić?


Bardziej to można by rozważać w kategoriach dyplomatycznych, zysków i strat na arenie międzynarodowej. Mniej finansowo, bo - zwłaszcza przy takiej okazji - wygląda to troszkę tak, jakbyć próbował wycenić ludzkie życie i oszacować, czy gra jest warta świeczki :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 15:53, Budo napisał:

Czy każdy przeciętny człowiek jakiego mijasz na ulicy to nieudacznik, tylko dlatego,
że nie był premierem nigdy?

Oni nigdy nie planowali i nie próbowali zostawać premierami/prezydentami/posłami

Dnia 15.06.2010 o 15:53, Budo napisał:

Bez jaj, jakby się Korwin nie liczył, to byś o nim nawet
nie słyszał, tymczasem internet aż od niego huczy. Nie zgadzam się z takim postawieniem
sprawy jak Twoje, albo Olamagato.

Więc co takiego on osiągnął ?? Jakie ustawy wprowadził ?? Jakie wprowadził zmiany do Polskiego prawa, ekonomii i czego tam jeszcze. Ile razy jego partia/on sam byli w parlamencie/rządzie, jakie rewolucyjne zmiany wprowadziła. Nie twierdzę że jest Nieudacznikiem Ogólnie, twierdzę że jest Nieudacznikiem jako POLITYK, Polityk to ktoś kto zdobywa władzę, namawia ludzi by mu ją dali i potem z tej władzy korzysta i wprowadza zmiany. Korwin-Mikke tego nie osiągnął co czyni go Politykiem Nieudacznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... dziwny ten test. Lepper u mnie na pierwszym miejscu (70,51%), a tuz za nim Korwin-Mikke (69,23%).
Powinien ten test byc dokladniejszy. np. w tym tescie: http://www.moral-politics.com/ otrzymany wynik (Democratic Capitalism) byl duzo blizszy prawdy :)

P.S. http://www.test-wyborczy.pl/wyniki.php
szkoda, ze tylko tutaj widac, ze Korwin-Mikke moglby miec jakies szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie zgadzam się i tyle. Takim twierdzeniem nagradzasz po prostu populizm i konformizm, a ganisz nonkonformizm i stałe zasady. Mamy po prostu inne definicje polityka nieudacznika. Na fali takich poglądów z polityków pokroju Kaczyńskiego robi się bohaterów i patriotów. Ciekawe co sądzisz o Tusku, którego rząd to fail za failem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:11, Budo napisał:

Nie zgadzam się i tyle. Takim twierdzeniem nagradzasz po prostu populizm i konformizm,
a ganisz nonkonformizm i stałe zasady. Mamy po prostu inne definicje polityka nieudacznika.
Na fali takich poglądów z polityków pokroju Kaczyńskiego robi się bohaterów i patriotów.
Ciekawe co sądzisz o Tusku, którego rząd to fail za failem.

Niech Korwin-Mikke zdobędzie władze i zmieni Polskę, wtedy cofnę wszystko co powiedziałem. Polityk który nie jest w stanie zdobyć władzy to nie polityk. Polityk to człowiek który wpływa na kraj, który rządzi, który dokonuje zmian. Polityk który tylko siedzi i gada, a nie jest w stanie nic osiągnąć w Polityce to nie polityk. Wychwalając jego marzenia ideały etc. to tak jak wtedy gdy Obamie dali Nobla na Poczet Przyszłych Osiągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:34, Daelor napisał:

77% na Korwina, czyli tak, jak zamierzałem głosować.
czy jeżeli popieram Korwina, to muszę kupić sobie kostium pajaca?

Wystarczy muszka i obecność w czwartek o 18:00 na Placu Zamkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 06:37, kerkas napisał:

Sorry ale to zrobił Kaczyński to świętokradztwo i tym sam pokazał że ma w czterech literach
osoby święte , nie widzę w tym nic śmiesznego.

Znaczy, że to on wydał tą widokówkę? Cóż, na fundamentalistę (Idż pod prąd wg wiki ) mi nie wygląda, ale nawet jak na katolickiego fundamentalistę było by to przegięcie, zero szacunku do własnej wiary, nietypowe dla katoli a co dopiero ekstremistów głoszących przywiązanie do "wartości". Może ktoś sobie jaja z niego robił?

Dnia 15.06.2010 o 06:37, kerkas napisał:

Powiedział bym więcej PANIE BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ toć za takie draństwo
powinien Kaczyńskiego powalić grom z jasnego nieba.

To akurat częsta reakcja na obraz polityki w Polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się