Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2012 o 22:39, Crew_900 napisał:

> > > Oglądam wiadomości i słyszę, "4 fotoradary na jednym skrzyżowaniu"
> > /.../
> >
> Za opony też sypią się mandaty ? bo do dziś jeszcze nie wymieniłem

Tak są i chyba od 2011 roku...

hah ;D ! jakoś od miesiąca im się nie udaje ... ale nie oszukujmy się co do policji bardziej są przydatni chyba w łapaniu 15 latków z trawką taka jest prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Polsce prawo na szczescie tej kwestii nie reguluje i za brak opon zimowych mandatu nie ma.

Co do reszty kwestii to racja, armia nierobow i socjal kosztuje, wiec skads trzeba pieniadze brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować straż miejską. Ci to są w ogóle nie potrzebni, sobie dostali uprawnienia do foto radarów i nabijają kasę dla siebie.


Ano racja, jeszcze nie ma mandatów za koła. sorry

Dopiero jak dyskusja na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Populistyczne pieprzenie.

Straż Miejska i fotoradary są tylko ze względu na $, $ a i jeszcze $.

Wpływ z nich idzie do kasy miasta.
Spójrzmy prawdzie w oczy - samorządy nie mają pieniędzy. Rząd nie ma pieniędzy... ludzie powoli zaczynają nie mieć pieniędzy.

Jest totalny burdel komunikacji samorząd - rząd.
Nie ma jasnego podziału na co dostają pieniądze, na co nie - co leży w ich zakresie co nie ( idealny przykład to drogi ).
Przez co dochodzi do kuriozalnych sytuacji jak brak pieniędzy na remont / naprawę / pensję dla oświaty etc...

Ba, powiem więcej : młodzi ludzie wyjeżdżają z małych miast ( sam jestem tego najlepszym przykładem ), żeby się ,,samorealizować" , zabawić, studiować etc... - mały odsetek z nich wraca do ,,dziur".

Mniej ludzi = mniej pieniędzy... zobaczymy jak daleko to zajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 22:44, kuba9876543210 napisał:

Akurat w Polsce prawo na szczescie tej kwestii nie reguluje i za brak opon zimowych mandatu
nie ma.


Czemu na szczęście? Nie ma dnia żebym nie widział idioty w samochodzie na letnich oponach, który ślizga się jak na lodowisku, albo nie może podjechać pod lekką górkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 21:42, kerkas napisał:

Madant możesz też dostać za brudne szyby i nieodśnieżony samochód a w drodze jest regulacja

Jazda z brudną szybą niczym nie różni się od jazdy na bani: masz ograniczone pole widzenia;)

Dnia 18.12.2012 o 21:42, kerkas napisał:

aby karać za brak opon zimowych plus nowy rodzaj parkometrów, policja doszła do słusznego
wniosku że zamiast ganiać bandytów, złodziei, morderców zapoluje na kierowców ryzko mniejsze
a wpływy do budżetu policyjnego większe.

Porównaj ile ofiar mają na koncie gangsterzy a ile kierowcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 10:29, rob006 napisał:

Czemu na szczęście? Nie ma dnia żebym nie widział idioty w samochodzie na letnich oponach,
który ślizga się jak na lodowisku, albo nie może podjechać pod lekką górkę...


Jakby opony zimowe sprawiały że kierowcy od razu są lepsi za kółkiem.
Zresztą Ci którzy mają letnie opony jeżdżą ostrożniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:17, zadymek napisał:

> Madant możesz też dostać za brudne szyby i nieodśnieżony samochód a w drodze jest
regulacja
Jazda z brudną szybą niczym nie różni się od jazdy na bani: masz ograniczone pole widzenia;)


Bzdura, w obecnych warunkach pogodowych chlapa plus piasek i sól szybę mam non stop brudną mimo używania płynu do szyb i wycieraczek, po prostu się wolniej jedzie i tyle.

Dnia 19.12.2012 o 16:17, zadymek napisał:

> aby karać za brak opon zimowych plus nowy rodzaj parkometrów, policja doszła do
słusznego
> wniosku że zamiast ganiać bandytów, złodziei, morderców zapoluje na kierowców ryzko
mniejsze
> a wpływy do budżetu policyjnego większe.
Porównaj ile ofiar mają na koncie gangsterzy a ile kierowcy...


Nie gadaj bzdur,
Niezależnie od tego, na ile fotoradary poprawiają bezpieczeństwo, są jednocześnie świetnym narzędziem do zarabiania pieniędzy. I mają być jeszcze lepszym. Ministerstwo Finansów przewiduje, że przyszłoroczne wpływy do państwowej kasy z tytułu mandatów mają wynieść 1,5 mld złotych.

Ps. A tak przez ciekawość jeździsz samochodem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:37, kerkas napisał:

Jakby opony zimowe sprawiały że kierowcy od razu są lepsi za kółkiem.

Od braku opon zimowych też lepsi nie są, więc jak chcesz zrekompensować ok 2-krotnie dłuższą drogę hamowania na oponach letnich? Ostrożna jazda? Już pomijając fakt ile w tym prawdy, to co ci to da jak masz podjazd albo zjazd?
http://www.youtube.com/watch?v=rhZCyQ3emQg&feature=player_embedded

Dnia 19.12.2012 o 16:37, kerkas napisał:

Zresztą Ci którzy mają letnie opony jeżdżą ostrożniej.

A ci z niesprawnymi hamulcami jeżdżą najostrożniej. Wnioski? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:46, rob006 napisał:

> Jakby opony zimowe sprawiały że kierowcy od razu są lepsi za kółkiem.
Od braku opon zimowych też lepsi nie są, więc jak chcesz zrekompensować ok 2-krotnie
dłuższą drogę hamowania na oponach letnich? Ostrożna jazda? Już pomijając fakt ile w
tym prawdy, to co ci to da jak masz podjazd albo zjazd?
http://www.youtube.com/watch?v=rhZCyQ3emQg&feature=player_embedded


Tak się składa że poprzednie lata przejeździłem w zimie na letnich oponach, w poślizg nie wpadłem, wypadku nie spowodowałem po prostu musiałem 2 razy ostrożniejszy niż kierowcy na oponach zimowych.

Dnia 19.12.2012 o 16:46, rob006 napisał:

> Zresztą Ci którzy mają letnie opony jeżdżą ostrożniej.
A ci z niesprawnymi hamulcami jeżdżą najostrożniej. Wnioski? ;]


Bzdura, niesprawne hamulce a letnie opony to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umie jezdzic, bo np. mysli, ze zima jezdzi sie tak samo/podobnie to tylko kwestia czasu az dojdzie do wniosku, ze musi troche zmienic podejscie do jazdy... albo opony. Nie dosc Ci regulacji? Sa to kolejne koszty i ograniczenia wolnosci (ktorej juz jest bardzo malo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:45, kerkas napisał:

Bzdura, w obecnych warunkach pogodowych chlapa plus piasek i sól szybę mam non stop brudną
mimo używania płynu do szyb i wycieraczek, po prostu się wolniej jedzie i tyle.

W takim razie jestem pewien, że drogówka przyjmie twoje wyjaśnienia ze zrozumieniem i nie dostaniesz mandatu...

Dnia 19.12.2012 o 16:45, kerkas napisał:

Nie gadaj bzdur,

Znowu lejesz wodę? Pisałem o liczbie ofiar a nie o radarach. Na drogach ginie nieporównanie więcej osób niż w wyniku tzw działalności przestępczej, więc dlaczego policja nie miała by im poświęcać należytej uwagi?

Dnia 19.12.2012 o 16:45, kerkas napisał:

Ps. A tak przez ciekawość jeździsz samochodem ?

Nie prowadzę, jeśli o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:51, kerkas napisał:

Tak się składa że poprzednie lata przejeździłem w zimie na letnich oponach, w poślizg
nie wpadłem, wypadku nie spowodowałem po prostu musiałem 2 razy ostrożniejszy niż kierowcy
na oponach zimowych.

A wujek Władek zawsze przejeżdża na czerwonym świetle, i też nigdy nie miał wypadku. On to musi być dopiero ostrożny...

Dnia 19.12.2012 o 16:51, kerkas napisał:

Bzdura, niesprawne hamulce a letnie opony to nie to samo.

Czemu? Ja nie mówię o hamulcach, które wcale nie działają, tylko takie które działają słabo. Tak samo wydłużają drogę hamowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:53, kuba9876543210 napisał:

Jak nie umie jezdzic, bo np. mysli, ze zima jezdzi sie tak samo/podobnie to tylko kwestia
czasu az dojdzie do wniosku, ze musi troche zmienic podejscie do jazdy... albo opony.

Mówicie tak jakby opony zimowe pozwalały jeździć tak jak latem. Tak czy siak musisz jeździć ostrożniej i wolniej, tylko że wtedy górnym limitem na zaśnieżonej drodze nie jest 20 km/h.

Dnia 19.12.2012 o 16:53, kuba9876543210 napisał:

Nie dosc Ci regulacji? Sa to kolejne koszty i ograniczenia wolnosci (ktorej juz jest
bardzo malo).

Regulacje regulacjami, ale mam porównanie jaka jest różnica pomiędzy oponami letnimi i zimowymi. Zbyt wiele osób ma ograniczoną wyobraźnię i myśli że zaoszczędzi 200 zł rocznie jak przez zimę będzie jeździła 2 razy wolniej. Nie zdają sobie wtedy sprawy, że tworzą większe zagrożenie niż gdyby jeździli normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:55, zadymek napisał:

> Ps. A tak przez ciekawość jeździsz samochodem ?
Nie prowadzę, jeśli o to chodzi.


To wszytko tłumaczy otóż Ci którzy nie posiadają samochodów uważają właścicieli samochodów za "burżujów".
Skoro więc "burżuj" ma samochód to niech płaci domiary, podatki itd. itp. za jego posiadanie.
Oczywiście nikt nie patrzy na to że dla większości Polaków samochód to w 99% narzędzie pracy, masz Polaku gablotę to płać co raz większy haracz za to że po pierwsze go masz , po drugie że go używasz, po trzecie za eksploatację (np. cena paliwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 17:14, rob006 napisał:

A wujek Władek zawsze przejeżdża na czerwonym świetle, i też nigdy nie miał wypadku.
On to musi być dopiero ostrożny...


Debilny "argument", powtarzam opony zimowe nie zwalniają z myślenia, po drugie mając zimówki też możesz wpaść w poślizg, po trzecie najwięcej wypadków powodują właśnie Ci to mają wypasione bryki bo uważają że dobry wóż załatwia wszytko.

Dnia 19.12.2012 o 17:14, rob006 napisał:

Czemu? Ja nie mówię o hamulcach, które wcale nie działają, tylko takie które działają
słabo. Tak samo wydłużają drogę hamowania.


Słabe lub niesprawne hamulce to śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 17:23, rob006 napisał:

Regulacje regulacjami, ale mam porównanie jaka jest różnica pomiędzy oponami letnimi
i zimowymi. Zbyt wiele osób ma ograniczoną wyobraźnię i myśli że zaoszczędzi 200 zł rocznie
jak przez zimę będzie jeździła 2 razy wolniej. Nie zdają sobie wtedy sprawy, że tworzą
większe zagrożenie niż gdyby jeździli normalnie...


Jakie 200zł ? cztery zimówki to obecnie koszt 500zł wiem bo kupiłem w tym roku do Dacii Logan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 16:55, zadymek napisał:

Porównaj ile ofiar mają na koncie gangsterzy a ile kierowcy...

Wybacz, że tak wprost, ale to jedno z najgłupszych porównań jakie tu widziałem. Jaki procent społeczeństwa to tzw. "gangsterzy" a jaki to kierowcy? Co ma piernik do wiatraka?

To porównanie brudnej przedniej szyby z jazdą na haju też mocne... jest "identyko".

Dnia 19.12.2012 o 16:55, zadymek napisał:

Na drogach ginie nieporównanie więcej osób niż w wyniku tzw działalności przestępczej, więc dlaczego policja > nie miała by im poświęcać należytej uwagi?


Idąc Twoimi porównaniami: W wyniku chorób serca ginie nieporównywalnie więcej osób niż na drogach, więc czemu im policja nie miałaby poświęcać uwagi? Otóż policji nie obchodzi śmierć, zgony czy ich liczba jako taka. Raczej to w jakich okolicznościach do niej doszło, a precyzując: czy poprzez pogwałcenie prawa. Tak się składa, że nie każda śmierć na drodze to efekt powyższego, natomiast morderstwo (wracamy do gangsterów) chyba tak.

Więc co to wszystko ma do stwierdzenia Kerkasa: Madant możesz też dostać za brudne szyby i nieodśnieżony samochód a w drodze jest regulacja aby karać za brak opon zimowych plus nowy rodzaj parkometrów od którego zaczęła się ta dyskusja? To chyba kurczę nie to samo? Opony zimowe bez wątpienia są ważne, tylko obawiam się jakimi kryteriami będzie kierować się straż miejska i policja wystawiając takie mandaty i bój się, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo otrzymasz karę, za brak czapki w zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się