Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2006 o 14:25, HumanGhost napisał:

Frekwencja do południa - 14,60%. Buahaha.. śmiech an sali. ;-)


Po sumie pewnie więcej ludzi poszło głosować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 14:39, Yarr napisał:

Po sumie pewnie więcej ludzi poszło głosować ;P


Hehehe też prawda. W końcu po południu jest większa frekwencja. Ale jakoś nie chce mi sie wierzyć w przewidywania przed wyborcze, ze pójdzie nawet 60% społeczeństwa. Stawiałbym raczej na jakieś 35%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja odbiegnę od wyborczego tematu: http://wiadomosci.onet.pl/1432319,12,item.html
Szczerze mówiąc nie myślałem, że do tego dojdzie. Unia, organizacja o charakterze gospodarczym ma mieć swoje własne siły zbrojne? Pod przywództwem Polski? A do tego zaskakuje mnie obecność Niemiec wśród tych państw. Chyba podczas ostatniej wizyty Kaczki w kraju za Odrą Niemcy śmiali się z pomysłu utworzenia armii europejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Słyszeliście historię wizyty naszego premiera i prezydenta w Wielkiej Brytani ?
Premier Kaczyński i Prezydent Kaczyńscy pojechali do Wlk. Bryt. na wizytę - premier akurat w tym samym czasie miał spotkanie z Królową oraz pewnie posiedzenia. Więc brat naszego prezydenta poszedł na te posiedzenie, a prezydent spotkał się z Królową. Pisali o tym w gazetach - Prezydent Polski w dwóch różnych miejscach jednocześnie. xD

PS. Pisze to z pamięci, z tego co słyszałem w radiu

a ja pokaże naszego prezydenta - Darth Kaczora
\/ \/ \/ \/
\/ \/ \/ \/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:10, gaax napisał:

A ja odbiegnę od wyborczego tematu: http://wiadomosci.onet.pl/1432319,12,item.html
Szczerze mówiąc nie myślałem, że do tego dojdzie. Unia, organizacja o charakterze gospodarczym
ma mieć swoje własne siły zbrojne? Pod przywództwem Polski? A do tego zaskakuje mnie obecność
Niemiec wśród tych państw. Chyba podczas ostatniej wizyty Kaczki w kraju za Odrą Niemcy śmiali
się z pomysłu utworzenia armii europejskiej.


Co jest złego w tym pomyśle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 15:51, HumanGhost napisał:

Hehehe też prawda. W końcu po południu jest większa frekwencja. Ale jakoś nie chce mi sie wierzyć w przewidywania przed wyborcze, ze pójdzie nawet 60% społeczeństwa. Stawiałbym raczej na jakieś 35%.

Ktoś obstawiał 60%? ;|
Ręce opadają. U mnie w domu frekwencja 100% (ja mobilizowałem, ale każdy głosował na inną partię ;> ). Tyle, że na karcie gdzie zaznaczają obecność, na całej stronie tylko my się odhaczyliśmy. Szkoda, że jest takie nastawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:31, Vaxinar napisał:

Co jest złego w tym pomyśle ?


Złego, nic. Nie oceniam. Jestem tylko głęboko zaskoczony. A jaki wpływ będzie miała zmiana charakteru Unii z gospodarczej na gospodarczo-militarną to się okaże, ale obawiam się że może się to stać przedmiotem kolejnych sporów w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:33, walgierz napisał:

Szkoda, że jest takie nastawienie.


Większośc ludzi mówi, że kogokolwiekby nie wybrać i tak będzie źle, więc po co iść. Jak odeprzeć taki zarzut ktoś niech powie. Albo, że wszyscy politycy to złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:43, Vaxinar napisał:

Większośc ludzi mówi, że kogokolwiekby nie wybrać i tak będzie źle, więc po co iść. Jak odeprzeć taki zarzut ktoś niech powie. Albo, że wszyscy politycy to złodzieje.

A po co odpierać?
Każda bestia swój rozum ma. Niech się każdy swoim rozsądkiem kieruje. Jk mu się nie chce wybierać to niech wybierają za niego inni. Tylko wtedy zęby w ścianę i ani słówka narzekania. Miałeś szansę. Nie zagłosowałeś czyli masz gdzieś kto będzie rządził. Oto moja filozofia. I nie tylko moja jak obserwuję wypowiedzi w tym wątku.
A w to że wszyscy politycy to złodzieje, nie wierzę. Rachunek prawdopodobieństwa zaprzecza uogólnieniom :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:49, walgierz napisał:

Tylko wtedy zęby w ścianę i ani słówka narzekania.


1. Tacy ludzie właśnie najwięcej narzekają...
2. "Mój jeden głos i tak nic nie zmieni, nie ma na kogo głosować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już coś powstanie to unijna policja, która będzie niezależna od policji poszczególnych krajów. Będzie jej przyświęcała hasło mówiące o tym, że każdego Czeka Kara [stąd nazwa tej policji będzie brzmieć w skrócie CzeKa] ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:53, Vaxinar napisał:

1. Tacy ludzie właśnie najwięcej narzekają...
2. "Mój jeden głos i tak nic nie zmieni, nie ma na kogo głosować"


Kolejny dowód na to, że demokracja to kiepski system.
1. Powinno się im wyrywać języki - wtedy głównie by jęczeli :P
2. Ale jeśli każdy wyjdzie z takiego założenia, to nie będzie wyborów ;P Nie ma na kogo? A zainteresowałeś się kandydatami? Co możesz o nich powiedzieć - jakie mają poglądy, co chcą zmienić itp.? Jeśli masz politykę gdzieś, to przynajmniej spytaj kogoś mądrzejszego - może on Ci doradzi :D [punkt drugi nie jest do Ciebie tylko do tego kto tak bredzi].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:45, Yarr napisał:

Kolejny dowód na to, że demokracja to kiepski system.
1. Powinno się im wyrywać języki - wtedy głównie by jęczeli :P

Tylko, że prosiłbym o naprawdę sensowna odpowiedź, ponieważ niestety często spotykam się z takimi "argumentami" i nie za bardzo wiem jak odpierać, a chciałbym. :(

Dnia 12.11.2006 o 17:45, Yarr napisał:

2. Ale jeśli każdy wyjdzie z takiego założenia, to nie będzie wyborów ;P Nie ma na kogo? A
zainteresowałeś się kandydatami? Co możesz o nich powiedzieć - jakie mają poglądy, co chcą
zmienić itp.? Jeśli masz politykę gdzieś, to przynajmniej spytaj kogoś mądrzejszego - może
on Ci doradzi :D [punkt drugi nie jest do Ciebie tylko do tego kto tak bredzi].

Dobrze, że nadmieniłeś, bo tu mnie dziwiło, że pisałeś w drugiej osobie. Co do kandydatów - tak, sam się zainteresowałem i wierz mi, że mnie - za przeproszeniem - ch** strzela, że jestem u progu pełnoletności właśnie teraz. Akurat po wyborach będę miał 18.
I wciąż niestety nie mam odpowiedzi na jedno zagadnienie. Że każdy polityk to złodziej. Można się interesować jakie mają poglądy i tak dalej, ale co z tego skoro poglądy może mieć dobre a po wyborach ich nie zrealizuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. To po kolei.
Jak zapewne wiesz jestem przeciwnikiem demokracji. W przeciwieństwie jednak do wielu jej zwolenników chodzę na głosowania. Chcę jej po prostu dać szansę [jak przysłowiowej blondynce]. Niestety - kiepski to ustrój, który od 17 lat nie może sobie poradzić z wejściem w życie.
Prawda jest taka, że ludzie nie potrzebują demokracji. Potrzebują jednostki, która będzie podejmować sensowne decyzje i rządu, który owe decyzje będzie sprawnie realizował. Właśnie dlatego frekwencja w wyborach jest tak niska - większość nie ma złudzeń, że wybrany zostanie człowiek sensowny. Raz poszli do wyborów, zagłosowali na takiego Millera, a potem afery i się zniechęcili. Typowy słomiany zapał. Ale ja ich rozumię - jestem przecież przeciwnikiem tego systemu :D
Głosuję na JKM [z zupełnie innych pobudek niż KrzysztofMarek], ale to nie jest istotne. Ważne jest to, że ja dostrzegam sens w tym co JKM głosi. Masa ludzi, którzy olewają wybory stwierdza: "Polityk x to pajac/złodziej/cwaniak/oszust" i nie idą w ogóle do wyborów. Takim stawianiem sprawy robią pajaców z siebie. W dodatku dokonują w przypadku niektórych polityków niesprawiedliwej oceny, bo przez to, że nie głosują nigdy nie sprawdzą czy polityk x jest czy nie jest gołosłowny. A ja chcę to sprawdzić. Dlatego wiem jaki program ma mój kandydat [ciekawe czy Ci, którzy olewają wybory znają jakikolwiek program jakiegokolwiek kandydata ;P].
Wiem już czego się spodziewać po Borowskim, czy Gronkiewicz-Waltz. Marcinkiewicz jest sympatyczny, ale polityk nie ma być sympatyczny tylko skuteczny. Wprawdzie tych polityków sprawdzili za mnie inni, ale ja już swoją wiedzę dzięki temu mam :D
A teraz kwestia zupełnie inna. Każdy kto mieszka w tym kraju i jest jego obywatelem ma prawo głosować [jeśli jest pełnoletni itp.]. Kiedy odda głos, ma również prawo narzekać [np. "wybrałem tego palanta, a on w aferę się wplątał", albo "wiedziałem na kogo nie głosować, złodzieje cholerni!"]. Jeśli głosu nie odda - czyli rezygnuje ze swojego prawa, to nie ma również prawa narzekać. Rezygnując z wyboru zgadza się w pełni z tym kto zostanie wybrany niezależnie od tego czy to będzie geniusz ekonomiczny czy psychopatyczny komuch, który go wpakuje do obozu pracy.
I na koniec - demokracja nie polega na wyborze: zagłosuję/nie zagłosuję tylko na wyborze zagłosuję na x/y/lub z.
Jeśli ktoś ma zbyt ciasną mózgownicę, żeby pojąć ten prosty fakt, to żadne szkoły mu nie pomogą - szkoda czasu i pieniędzy. Lepiej od razu dać łopatę do ręki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:22, Yarr napisał:

Jak zapewne wiesz jestem przeciwnikiem demokracji. W przeciwieństwie jednak do wielu jej zwolenników
chodzę na głosowania. Chcę jej po prostu dać szansę [jak przysłowiowej blondynce]. Niestety
- kiepski to ustrój, który od 17 lat nie może sobie poradzić z wejściem w życie.

Jesteś monarchistą ? Fakt dobry to ustrój - moim zdaniem. Ale jaką preferujesz ? Konstytucyjną ?
Bo z tego co tu czytam to jesteś za monarchią, ale jaką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:37, Vaxinar napisał:

Bo z tego co tu czytam to jesteś za monarchią, ale jaką ?


Widzisz i absolutna i konstytucyjna ma tak zwane "zady i walety" ;P Z jednej strony monarcha może regulować wszystko i reagować tam, gdzie nie przewidziano różnych rzeczy, a z drugiej strony prawo ogranicza go by nie posuwał się za daleko. Wydaje mi się, że prawdziwego męża stanu ani jedno nie zepsuje, ani drugie zbytnio nie zwiąże [o ile konstytucja byłaby naprawdę sensowna, a nie np. kompromisowa].
Kiedy w końcu będziemy mieli w Polsce monarchę, to wtedy będziemy się zastanawiać ;P Żartuję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:42, Yarr napisał:

Widzisz i absolutna i konstytucyjna ma tak zwane "zady i walety" ;P

Jak każdy ustrój. Pytałem jaki by Tobie odpowiadał, skoro nie demokracja, a właściwie republika ?

Dnia 12.11.2006 o 18:42, Yarr napisał:

Kiedy w końcu będziemy mieli w Polsce monarchę, to wtedy będziemy się zastanawiać ;P Żartuję ;D

Przecież mamy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:46, Vaxinar napisał:

JPytałem jaki by Tobie odpowiadał, skoro nie demokracja, a właściwie republika
?


Albo system prezydencki, dwupartyjny w stylu USA [tylko, że społeczeństwo nie dojrzało do takich zmian], albo [i to bardziej] system monarchii konstytucyjnej - czyli król i rząd działające w oparciu o konstytucję. Sądzę też, że dosyć dobrym rozwiązaniem byłaby najpierw [na okres 15 lat] dyktatura jakaś, żeby zrobić porządek :)

Dnia 12.11.2006 o 18:46, Vaxinar napisał:

Przecież mamy. :D


Tia... Król Maciuś I zawrócił Ci w głowie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:53, Yarr napisał:

system monarchii konstytucyjnej

No akurat wiem co to jest, wyobraź sobie. :P
Szczerze Ci powiem, że też podoba mi się ten system już od dość dawna, ale król mimo wszsystko tylko funkcje reprezentacyjne, żadnej władzy. TO raczej wada.

Dnia 12.11.2006 o 18:53, Yarr napisał:

Tia... Król Maciuś I zawrócił Ci w głowie ;P

Nie czytałem, nie całe.
Poza tym nie rozumiem co masz na myśli :P To jakaś aluzja ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:33, walgierz napisał:

Ktoś obstawiał 60%? ;|


No ba! Media trąbiły o sondażach w których deklarowało pójście na głosowanie 40 kilka procent a wachał się ponad 20%, więc liczono, ze bedzie nawet 60%.

Vaxinar&Yarr -->> A ja jestem zwolennikiem arystokracji konstytucyjnej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się