Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

C&C 3 na Xbox 360?

70 postów w tym temacie

to takie dziwne. czy gry RTS na PS3\PS2 Xbox\360 sprawdzaja sie ? jak sie w to gra ? no nic, wydaje mi sie, ze to zwykle odcinanie kuponow ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RTSy na X360 i w ogóle na konsole to żówno, grałem w Battle for Middle Earth w Empiku (wersja Premium + telewiror HDTV). Nie dość, że grafika wygląda jak na moim kompie (teraz jest wart z 2000zł, no może niecałe) to jeszcze sterowanie to koszmar. KONSOLE DO DOMU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myszka + klawiatura to najlepszy zestaw do strategii, czy ktoś sobie w ogóle wyobraża granie w Starcrafta na joypadzie?
Age of Empires 2 też było na ps2, i jakoś nie słyszałem, żeby zdobyło większy rozgłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 10:44, 12k12 napisał:

czy ktoś sobie w ogóle wyobraża granie w Starcrafta na joypadzie?


ja, grałem na Nintendo 64 :) i wiesz co ci powiem? mnie osobiście bardziej podobało się granie na padzie na konsolce (na chwilę zapomnijmy, że starcraft miał na potrzeby N64 lekko zmodyfikowaną grafikę ;) ) niż granie na PC... osobiście uważam że model obłożenia pada N64 idealnie sprawdza się w strategiach, włącznie z przyciskiem pozwalającym na szybkie zaznaczenie wszystkich jednostek walczących, a będących w polu widzenia, innym przyciskiem zmieniało się konkretne oddziały, był przycisk "globalne menu budowy i jednostek" etc. a wszystko tak przemyślane, że odruchowo zapamiętywałeś co jest gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 10:35, sathorn1 napisał:

RTSy na X360 i w ogóle na konsole to żówno, grałem w Battle for Middle Earth w Empiku (wersja
Premium + telewiror HDTV). Nie dość, że grafika wygląda jak na moim kompie (teraz jest wart
z 2000zł, no może niecałe) to jeszcze sterowanie to koszmar. KONSOLE DO DOMU!


wiesz... jesli grales w ta w/w gre dajmy te max 20min. to w jakim stopniu mogles opanowac sterowanie ?? przeciez napewno jak pierwszy raz zalaczyles sobie RTS''a na PC to tez byles zielony co do sterowania, co trzeba uzywac zeby poruszyc jednostke, zeby zbudowac jakas dajmy na to fabryke... granie w RTS''a na padzie jest mozliwe, choc po 5 min. operowania na nim nie obczaisz wszystkich rzeczy ktore on oferuje. Trzeba troche pograc wiecej :). Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś co prawda wspominał o super intuicyjnym "interfejsie" do BFME 2 na X-Pudło, ale ja szczerze mówiąc jakoś tego nie kupuję : / (chyba ze do pada dodawaliby odrazu mysz microsoftu :D).
Przeciez nie mamy możliwości ani sensownego zarządzania grupami (nawet nie wiem, czy można w ogóle tworzyć grupy :O), ani porządnego micro zarządzania, ani jakichkolwiek skrótów klawiaturowych, ani nic :O Taka rozgrywka musi być uboga jak cholera : / (i zapewne w pelni zautomatyzowana : /).
A nie wspomnę o tym, ze beginnerzy mieliby zapewne problemy nawet z namierzaniem jednostek kursorem ...

Nie ma się co oszukiwać: konsole są przeznaczone raczej do różnorakich tandetnych platformówek, mordobić, samochodówek, gier sportowych i innych zręcznościowych IMO badziewi (jak ja nie lubię gier zręcznościwoych : /). A nawet większość tzw. pseudo-cRPGów na konsole jest uproszczona do maximum granic banału (niemal jak film).

A C&C 3 będzie wydane na konsoli, ponieważ EA jako firma, to IMO zakała i wstyd dla całego rynku giercowego i zawsze idzie tylko na kasę !!! To tylko dlatego chcą wydać takiego znanego RTSa na inne platformy (TYLKO dla kasy !!!).
Jezu, jak ja nienawidzę tej firmy ... wszystko, za co się biorą zamienia się zwykle w serial brazylijski : /
EA mówimy wspólnie 3xNIE :DD
A C&C 3 kupię tylko i wyłącznie ze względu na tradycję i wspomnienia wiązane z tą RTSową sagą :) Szkoda , ze EA musi maczać w tym wszystkim palce : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie jak ja. Co do wersji na X360 to również nie jestem przekonamy. Chyba, że do konsol zrobią specjalne myszki i klawiatury ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że istnieją firmy które nie są nastawione na zarobek? bo ja o takich coś nie słyszałem..... jakaś fundacja to jeszcze ale firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że akurat EA jest w tym absolutnym mistrzem.Wystarczy popatrzeć na politykę dotyczącą kolejnych FIF, n-tych dodatków do Simsow (a już The Sims 3 w drodze...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle... domorośli gracze z blaszaków.. Sam miałem PC i tydzień temu zmieniłem go na XBOX-a i powiem że gra się równie dobrze jak na PC i pad w tym nie przeszkadza. Wytarczy się przyzwyczaić (tak jak kiedyś ludzie psioczyli na trackballe). A co do grafiki w Battle for Middle Earth ta gra jest tylko czystą konwersją z PC. Poczekaj na Hallo Wars..

Z reszta ogólnie konosle to przyszłość, ilosć ludzi grających na konosloach poza polska na zachodzie i w USA jest tak wielka ze gry uciekaja z rynku PC. Polska jak widac opiera sie zmianom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie lub nie ale analogi w padzie od X`a dają rade, nie wyobrażam już sobie grać np. w wyścigi lub piłkę na klawie, w FPS`ach też sprawdza się świetnie, jeśli chodzi o RTS`y to nie wiem, nie kupowałem 360`tki dla tego typu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re KHRoN a starczy ci na tym padzie przycisków żeby je sobie np pod nie samodzielnie przygotowane grupy podpiąć? pozatym jest jeszcze kwestia staroci (dobra gra nie starzeje się nigdy) a kompatybilność wsteczna konsol jest dość kiepska nawet co nowsze wersje tej samej konsoli potrafią nie współpracować z grami działającymi na starszej, premierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2006 o 11:19, feyd.pl napisał:

Z reszta ogólnie konosle to przyszłość, ilosć ludzi grających na konosloach poza polska na
zachodzie i w USA jest tak wielka ze gry uciekaja z rynku PC. Polska jak widac opiera sie zmianom


Spokojnie, gdzie ci się tak spieszy do tej przyszłości ??
Póki co rynek ''giercowy'' na PC ma się bardzo dobrze i nic jako takie nie zapowiada, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.
Zresztą podobne teksty były gloszone przy premierze PS 2 itd., także zapewniem cię, ze Polska wcale nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sig. widzę że nie wiele o tym wiesz, więc się nie wypowiadaj, na konsolach jest bardzo dobra kompatybilność wsteczna, nie działają pojedyncze tytuły i to tylko na początku życia nowego sprzętu dopóki nie dopracują emulatora, na takim np. PS3 działają gry zarówno z PSX jak i PS2, również na PSP możesz pograć w tytuły z PSX`a, po za tym zapewniam Cię że mało kto kupuje nową konsole dla starych gier. a jeśli już chce w nie zagrać to wyciąga z szafy swój stary sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta PRAWDZIWY GRACZ powinien miec PC i konsole :)
To taakie proste:))

Pozdrawiam

gamertag : WSCIEKLY region US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 11:19, feyd.pl napisał:

Jak zwykle... domorośli gracze z blaszaków.. Sam miałem PC i tydzień temu zmieniłem go na XBOX-a
i powiem że gra się równie dobrze jak na PC i pad w tym nie przeszkadza. Wytarczy się przyzwyczaić
(tak jak kiedyś ludzie psioczyli na trackballe).


Tak, jak juz nie będę przypominał co sie dzieje, kiedy ktoś grający na PC powie "W PES na klawiaturze gra się równie dobrze jak na padzie. Wystarczy się przyzwyczaić". Spokojnie, jestem juz przyzwyczajony że pewne argumenty działają tylko w jedną stronę....

Dnia 17.11.2006 o 11:19, feyd.pl napisał:

A co do grafiki w Battle for Middle Earth
ta gra jest tylko czystą konwersją z PC. Poczekaj na Hallo Wars..


Po cholerę czekać na Halo Wars, skoro już teraz na PC można grać w MTW 2 czy Compny of Heroes. A przecież zbliża się Supreme Commander.

Dnia 17.11.2006 o 11:19, feyd.pl napisał:

Z reszta ogólnie konosle to przyszłość, ilosć ludzi grających na konosloach poza polska na
zachodzie i w USA jest tak wielka ze gry uciekaja z rynku PC. Polska jak widac opiera sie zmianom


To samo mówiono 5 lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym wypieraniem pc przez konsole jest tak samo jak z lcd lepszymi od crt. dużo szumu, a potem będzie tym razem sie nie udało, ale za to następna, właśnie przygotowywana generacja zmiecie was z rynku (po jej wejściu na rynek cykl się powtórzy czyli masa pustych frazesów a potem straszenie właśnie przygotowanym produktem). Póki co gry na pc są, i ze względu choćby na open source raczej z rynku nie znikną. Pozatym przy konsolach pewnie byłby ten problem że ta gra jest na tą, tamta na inną i w rezultacie trzeba by specjalnie dokupiony do grania tv (bo na tym co już jest przecież wiadomości, stupid szhow, telenowela itd) przynajmniej 6 konsolami obstawić, oraz obrabować bank żeby mieć na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować