Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z WH40K: Dawn of War - Dark Crusade (dzień siódmy)

55 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2006 o 19:46, Gol Galad napisał:

myślałem, że to będzie wyglądać tak- "hmprhmprhmmrpgphmf" xD

No Necroni, przynajmniej niektórzy mogą mówić, no i pozostaje im telepatia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zdecydowanie najlepszy tekst. Nekroni, a raczej ich stwórcy to niesamowicie prastara rasa przy której Eldarzy to młodzieniaszki. Miło się zrobiło jak w tekście są wspominane czasy Warhammera Fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 20:00, Occulto napisał:

Tak, to zdecydowanie najlepszy tekst. Nekroni, a raczej ich stwórcy to niesamowicie prastara
rasa przy której Eldarzy to młodzieniaszki. Miło się zrobiło jak w tekście są wspominane czasy
Warhammera Fantasy.

Przykro mi, ale WH40K to nie przyszłość świata Warhammera - WH Fantasy dzieje się w zasadzie w zbliżonym czasie, na planecie tuż przy Oku Terroru - przynajmniej takie było stanowisko GW wiele lat temu, gdy temat wypłynął po raz pierwszy :) W najstarszych edycjach bitewniaka po stronie Chaosu byli czempioni z bronią energetyczną, miotaczami ognia, latający na cybernetycznych dyskach... (mam kilku takich na półce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 19:13, Lucas the Great napisał:

> Tak trochę na temat filmików :). Czy wiecię dokładnie kiedy wszystko będzie O.K? Wiem
, że
> postaracie się jak najszybciej usunąć problemy ale chciałem mieć pewność :).
Więc tak, po kolei:
- z filmikami ogólnie jest git, poza dwoma ostatnimi, które wpiąć w serwer może ktoś z Ekipy
gram.pl, czekamy na ich reakcję, ale rozumiemy, ze po ciężkim tygodniu w weekend mogą omijać
sieć.
Można je pobrać lub obejrzeć bezpośrednio za pomocą IE, które czai się w trzewiach każdego
systemu MS - problem z FF będzie analizowany, ale trudno w tej chwili powiedzieć kiedy będą
wyniki. Ogólnie wygląda to bardziej na problem Liska niż portalu.


Ja ściągnałem to za pomocą FF. Najpierw zapisz element docelowy jako (na obrazku strzałki) a potem jak sie wyświetliło żebym określił nazwę to dopisałem rozszerzenie .wmv i działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie Nightbringer był pierwszym, który zasmakował w innych C''tan''ach. Z tego co wyczytałem są dwie możliwości-albo bóstwo Eldarów podpuściło Outsidera do pożarcia innych C''tan (przez co oszalał) albo to Deceiver był pierwszym, który zaczął zjadać innych, by zwiększyć swą moc i namówił też do tego Nightbringera i Void Dragona, ale żaden z nich nie oszalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finneagan jest naprawdę wielki - kawał świetnego tekstu. Po takiej lekturze nic, tylko grać... BTW każdego dnia mam ochotę grać inną rasą - oczywiście po przeczytaniu kolejnego tekstu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chciałem sciągnąć filmik o Eldarach ale wywale mnie do strony głównej i nic się nie dzieje.Jak wsześniej sciągałem filmiki inych frakcj czegoś takiego nie było pomocy z góry thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykulik, ale moim zdaniem najciekawsze były teksty o Orkach i Chaosie, ewentualnie Gwardii Imperialnej. Siłą rzeczy były bardziej klimatyczne, to jest właśnie problem Nekronów. Są wyjątkowo mocni, ale nijak można się z nimi utożsamić... Odwaliłeś kawał dobrej roboty Finnegan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm naprawdę świetny. Jak dla mnie albo najlepszy, albo mający eqzeqwo (czy jak się to tam pisze) pierwsze miejsce z tekstem o Chaosie. Strasznie przyjemnie się go czytało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 22:29, Darth PeTeR napisał:

Mam pytanie chciałem sciągnąć filmik o Eldarach ale wywale mnie do strony głównej i nic się
nie dzieje.Jak wsześniej sciągałem filmiki inych frakcj czegoś takiego nie było pomocy z góry
thx:)

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14860&pid=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 20:08, Lucas the Great napisał:

> Tak, to zdecydowanie najlepszy tekst. Nekroni, a raczej ich stwórcy to niesamowicie prastara

> rasa przy której Eldarzy to młodzieniaszki. Miło się zrobiło jak w tekście są wspominane
czasy
> Warhammera Fantasy.
Przykro mi, ale WH40K to nie przyszłość świata Warhammera - WH Fantasy dzieje się w zasadzie
w zbliżonym czasie, na planecie tuż przy Oku Terroru - przynajmniej takie było stanowisko GW
wiele lat temu, gdy temat wypłynął po raz pierwszy :) W najstarszych edycjach bitewniaka po
stronie Chaosu byli czempioni z bronią energetyczną, miotaczami ognia, latający na cybernetycznych
dyskach... (mam kilku takich na półce)


A ja cały czas tak myślałem. Imperium to Kosmiczni Marines i Gwardia Imperialna. Elfy - Eldarzy, itp.
W tekście O Nekronach wspomniane są perypetie Prastarych ze spaczeniem czyli portale Slaanów, które po uszkodzeniu stały się bramą dla chaosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 22:49, Occulto napisał:

W tekście O Nekronach wspomniane są perypetie Prastarych ze spaczeniem czyli portale Slaanów,
które po uszkodzeniu stały się bramą dla chaosu.

Jak najbardziej - tylko upływ czasu w historii obu gier się nie zgadza do końca - ale tego AFAIK już GW nie wyjaśniło, za to można to roztrzaskać na logikę - czas blisko Oka Terroru płynie w innym tempie - w samym Oku przecież czas zakrzywia się już maksymalnie, w stopniu takim, że ci sami Chaos Space Marines atakują jednocześnie na rozmaitych odcinkach czasoprzestrzeni...
Niewątpliwie zarówno dla Slaanów, jak i dla Chaosu planeta, na której dzieje się WH Fantasy to bardzo ważne miejsce - pierwsi robili tam kluczowe eksperymenty z kreacją ras (jakby laboratorium genetyczne na potrzeby całej wojny), drudzy poświęcają wiele wysiłku w działania na pojedynczym globie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, skad wy to wszystko wiecie?

Znaczy tak: troche się interesowałem warhammerem i jesli mysle podstawa informacji jest White Dwarf czyz, prosze napiszcie skad bierzecie informacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 23:31, MalyJas napisał:

Znaczy tak: troche się interesowałem warhammerem i jesli mysle podstawa informacji jest White
Dwarf czyz, prosze napiszcie skad bierzecie informacje ?

Głównie White Dwarf, ale też teksty z rozmaitych podręczników rozmaitych edycji - moim pierwszym, rewelacyjnym źródłem wiedzy o Chaosie były na przykład "Realms of Chaos" (dwa tomy "Slaves to Darkness" i "The Lost and the Damned"), wydane jakieś piętnaście lat temu. Ogólnie, siedząc w temacie, grając i wymieniając ze znajomymi wiedzę o źródłach, przez kilkanaście lat zebrałem sporo wiedzy (po drodze zauważyłem, że GW zaczęło się samo w tym gubić, wraz z nadejściem nowych autorów :D )- dziś mnóstwo można znaleźć w sieci, oba światy są doskonale opisane na Wikipedii, nie trzeba aż tyle zachodu, by zdobyć wiedzę, co za czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować