Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Firmware 3.0 dla PSP już jest!

25 postów w tym temacie

Cóż, ja wprawdzie owej konsolki nie mam, ale rozumiem, że zmiany są dość ważne.PSP to obecnie najlepsza przenośna konsolka na rynku. Może kiedyś kupię sobie ją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy 3.0 zostanie złamane. A swoją drogą PSP zyskał bardzo dużo w moich oczach, nie podobało mi się że dawniej większa część tytułów to były po prostu porty z PS2. Ale jednak DS nadal lepiej się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 13:16, smigolx napisał:

kto bedzie grał w gry na psx jak kupi ps3, sony tak zwalliło ten pomyśł.


PSP jest przenośne czyli do grania w autobusie/pociągu/tramwaju, szkole/pracy, ogólnie wszędzie gdzie chcesz. Na konsoli sobie w domu grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbieram kasiorke. Na mikołajki moze juz uzbieram !!!(Mam 4 stowy, a w Empkiu kosztuje 770zl)Jak ktos chce dac dla mnie dotacje to konto podam na gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 13:17, Liqid napisał:

Cóż, ja wprawdzie owej konsolki nie mam, ale rozumiem, że zmiany są dość ważne.PSP to obecnie
najlepsza przenośna konsolka na rynku. Może kiedyś kupię sobie ją...


pod jakim wzgledem najlepsza? bo na pewno nie jesli chodzi o ilosc gier. same mozliwosci to nie wszystko. sprzedaz gier na psp jest poprostu zalosna - od wielu tygodnii w japonii jesli o sprzedaz gier idzie, kroluje DS. emulacja gier z psx''a miala dac psp drugie zycie, jak widac daje, ale kosztowne drugie zycie. jak na razie gry w japonii, bo tylko tam sa dostepne, kosztuja jedyne $17 sztuka, co wyglada smiesznie - $17 za gre sprzed 10ciu lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedynym sposobem na pogranie w gry ze starego poczciwego szaraka jest ich kupno przez internet to pomysł jest zupełnie chybiony. Co z grami za które 5-7 lat temu płaciło się po 200 zł za sztukę? Dlaczego teraz, by pograć w to samo, należy jeszcze raz płacić? Rozumiem gdyby to były remaki wymagające dostosowania na przenośną konsolkę (tak jak np Ridge Racer, Tekken czy Wipeout Pure), ale są to identyczne gry odpalane w trybie emulacji. Mimo, że PSP zdecydowanie bardziej mnie przekonuje niż NDS, to ta zagrywka Sony bardzo mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza? No więc :
- grafika [już na screenach widać, że ma ona ogromne możliwości, porównywalne do konsol stacjonarnych],
- możliwości [oglądanie filmów, odtwarzacz muzyki, połączenie z netem, multi...]
- wygląd [niewątpliwie wygląd konsolki też jest niezły]
- gry [ nie jest aż tak źle - wiele rozmaitych i fajowych gier - jak choćby LocoRoco, ciekawe może być też Pirates! na PSP].
- popularność [PSP jest popularniejsze od DS''a , może i w Japonii wygląda to różnie, ale poza Krajem Kwitnącej Wiśni świat też istnieje].

Może i nie mam PSP, ale trochę wiem na ten temat. I tak jak GBA:SP rywalizował z tą Nokią cośtam, tak teraz PSP rywalizuje z produktem Nintendo. I wg. mnie to ten pierwszy wygrywa. Ale mogę się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

- grafika [już na screenach widać, że ma ona ogromne możliwości, porównywalne do konsol stacjonarnych],


true, ale nie sama grafika czlowiek zyje.

Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

- możliwości [oglądanie filmów, odtwarzacz muzyki, połączenie z netem, multi...]


true, filmy i muza tak, ale nie po to sie kupuje przenosna konsolke zeby ogladac na niej filmy i sluchac muzy. muze moge sluchac z telefonu (sony ericsson of coz;-) lub playera irivera. a do ogladania filmow na takim ekranie nawet jak psp ma nikt mnie nie przekona. polaczenie z netem? ds tez moze. multi? ds tez moze i jesli chodzio support tytulow to takie mario cart wymiata, ze metroidzie nie wspomne.

Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

- wygląd [niewątpliwie wygląd konsolki też jest niezły]


czysty subiektywizmy stanowiacy minimalny % w calkowitej ocenie. ale ale - ds lite tez ma niezly wyglad.

Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

- gry [ nie jest aż tak źle - wiele rozmaitych i fajowych gier - jak choćby LocoRoco, ciekawe
może być też Pirates! na PSP].


wiele rozmaitych i fajowych gier... a pada Loco Roco... z platformowek jest tylko daxter - to juz gba wygrywa jesli idzie o ilosc tytulow;-)

Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

- popularność [PSP jest popularniejsze od DS''a , może i w Japonii wygląda to różnie, ale poza
Krajem Kwitnącej Wiśni świat też istnieje].


a ta popularnosc pokazuja wyniki sprzedazy konsol i gier - DS''a na swiecie sprzedalo sie zdrowo wiecej niz PSP. plus nie zapominaj, ze w USA GBA ciagle sprzedaje sie lepiej niz DS czy PSP.

Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

Może i nie mam PSP, ale trochę wiem na ten temat. I tak jak GBA:SP rywalizował z tą Nokią cośtam,
tak teraz PSP rywalizuje z produktem Nintendo. I wg. mnie to ten pierwszy wygrywa. Ale mogę
się mylić...


przez grzecznosc nie zaprzecze (Ale moge sie mylic...). ta nokia cos tam to bylo n-gage i byla totalnym niewypalem. na szczescie nokia wyluzowala i nie kopie juz lezacego, chociaz ostatnio sie odgrazali ze beda n-gage reaktywowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cienisław -> Twierdzenie, że na PSP jest mało fajnych gier, jest absurdalne. Tak było, ale rok temu. Teraz np. ze wspomnianych platformówek masz nie tylko Daxter i LocoRoco, ale i Ultimate Ghost and Goblins, Mega Man Power Up, Mega Man Maverick Hunter X, Asterix i Obelix, Tokobot, Death jr. 1 i 2, całe zastępy Ape Escape i wkrótce będzie wiele więcej m.in. nowy Rayman, Ratchet and Clank i Earthworm Jim. Te tytuły, które wymieniłem to tylko garstka tego, co jest wydawane na Zachodzie i w Japonii na PSP.

Inna sprawa, że dyskusje nad tym, czy PSP jest lepsze od DS, czy na odwrót są bezsensowne. Każdy wybiera sobie platformę taką, jaka mu odpowiada. Na jedną i na drugą są znakomite gry. Ja kupiłem PSP bo zależało mi na odtwarzaczu MP3 i filmów, natomiast gry produkowane na DS nie odpowiadają mi klimatem. Co nie oznacza, że DS jest słaby czy gorszy. Po prosu nie jest platformą dla mnie. Radzę do tego w ten sposób podchodzić i nie popadać w fanboizm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to tez jest czysty subiektywizm - zalezy kto jakiej rozrywki poszukuje. ug&g - piekny cover, duzo nowosci i wymagajaca rozgrywka. mega many nigdy mnie nie pociagaly. asterix i obelix zainteresowal mnie tylko na c64 i snesie, do tej pory nie spotkalem lepszego uzycia tych postaci. w reszte gier, a dokladniej ich pierwotne gralem na stacjonarnych platformach i nie ciagnie mnie do nieciekawej konwersji (vide price of persia - kiszke ubi odstawil).

wybor platformy to czysty subiektywizm. jednych pociagaja wasy snejka, a mnie mgs wogole nie rusza itd itd. ale jesli ktos pisze ze psp jest lepsze bo: i tu wylicza, to z checia staram sie nawiazac dyskusje i wykazac ze czesc argumentow jest nie na miejscu. nie jestem fanbojem, mam w domu konsole roznych firm, ale lubie rzeczowe dyskusje. co nie oznacza ze czasami moge nie miec racji - wszystkich gier na psp nie widzialem i raczej nie zobacze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Inna sprawa, że dyskusje nad tym, czy PSP jest lepsze od DS, czy na odwrót są bezsensowne. Każdy wybiera sobie platformę taką, jaka mu odpowiada.

Dlaczego bezsensowne? Ja choć nie mam ani jednej, ani drugiej zabawki chętnie czytam opinie na ich temat. DS i PSP to dwa przenośne urządzenia służące do grania. Nie widze więc powodu aby ich nie porównywać.
Możliwe, że nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze ale dyskusja niech trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 15:20, Liqid napisał:

- gry [ nie jest aż tak źle - wiele rozmaitych i fajowych gier - jak choćby LocoRoco, ciekawe
może być też Pirates! na PSP].


przypomina mi to ten filmik, jak gość starał się wymienić "wiele wspaniałych gier na macintosha"... wymienił bodajże jedną ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować