Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2010 o 11:31, Teokrata napisał:

nie ukrywam rowniez ze wole grac w RTSy bardziej innowacyjne niz archaiczne
gdyz trudniej wymislic cos nowego co jest dobre niz wykorzystac sprawdzone rozwiazania
dlatego sympatyzuje z DOW II i C&C 4 a krytykuje archaizacje takie jak SC 2

Bo SC2 w założeniu ma oferować klasyczny styl rozgrywki. Starcraft to nie Warcraft, więc tutaj nie ma bohaterów i ekwipunku w multi. Tutaj też w starciach uczestniczych większa liczba jednostek niż w W3 czy DoW2, które stawiają na walki mniejszych armii.
Poza tym archaiczność i prostota nauczenia się podstaw rozgrywki to akurat dla wielu zaleta. Z dużych tytułów SC2 to jedyny RTS w tym roku, który oferuje klasyczną budowę baz, więc ludzie, którzy lubią takie rozwiązania znajdą w nim coś dla siebie. Ulepszenia masz po części w kampanii - zdobywanie artefaktów i nowe technologię dzięki nim, zdobywanie dostępu do kolejnych jednostek i ulepszeń do nich.

Tymczasem DoWa 2 zabija brak aktywnego supportu. Patch raz na wiele miesięcy to za mało. Relic nie wywiązał się z obietnic częstych aktualizacji i poprawek do gry. W W3 do dzisiaj można zagrać bez problemu na automatchu drużynowym, tymczasem w DoW2 trzeba nieraz trochę sobie poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 14:30, Arcling napisał:

Poza tym archaiczność i prostota nauczenia się podstaw rozgrywki to akurat dla wielu
zaleta. Z dużych tytułów SC2 to jedyny RTS w tym roku, który oferuje klasyczną budowę
baz, więc ludzie, którzy lubią takie rozwiązania znajdą w nim coś dla siebie. Ulepszenia
masz po części w kampanii - zdobywanie artefaktów i nowe technologię dzięki nim, zdobywanie
dostępu do kolejnych jednostek i ulepszeń do nich.


był jeszcze Supreme Commander 2 ;-)))

nie zrozum mnie zle - ja rozumiem intencje Blizzarda z tym klasycznym stylem rozgrywki
ale o boahterow w multi to sie az prosilo, zwlaszcza, ze jest kilka barwnych postaci...

Dnia 31.07.2010 o 14:30, Arcling napisał:

Tymczasem DoWa 2 zabija brak aktywnego supportu. Patch raz na wiele miesięcy to za mało.
Relic nie wywiązał się z obietnic częstych aktualizacji i poprawek do gry. W W3 do dzisiaj
można zagrać bez problemu na automatchu drużynowym, tymczasem w DoW2 trzeba nieraz trochę
sobie poczekać...


IMHO aktualnie DOWa 2 zabija wywalenie zbyt wielu elementow z jedynki. Workerzy byli zbedni ale nie potrzebnie ograniczono ilosc wznoszonych struktur i ich wplyw na rozgrywke (a la Eldarowe Bramy, Orkowe Bannery czy posterunkow na punktach). Rozwoj tecznologiczny poprzez ulepszanie HQ tez mozna bylo rozbudowac i zróżnicować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 14:20, KrwawyMarcys napisał:

Chyba lepiej dobierać ekwipunek i rozwijać postacie między misjami niż oglądać reklamy
w telewizji, ale jak kto woli.


A co do Cholery ma wspólnego wargear do reklam...

YOU''RE A FAILTURE TROOOLLS TROOOOOOOOLS!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śledzę Waszą dyskusję na temat RTS-ów i chyba też wtrącę swoje 3 grosze. Grałem w różne , city-buildery (np. Anno, SimCity), cała seria Settlers, dzieła Blizzarda, DoW (podstawka), DoW2 (full), niektóre z serii C&C, CoH i inne.
Brałem udział w becie SC2 i zgadzam się, że w multi niewiele się zmieniło, ale czy to źle? Rynek RTS jest przynajmniej zróżnicowany dla lubiących oldschool jest SC2, i pewnie to 95% ludzi grających w multi SC2, każdy gra w to co lubi, Dow1 był innowacyjny, CoH był innowacyjny i przez to zdobyły rzesze fanów. Przed chwilą grałem i w CoH gra bardzo wiele osób, możliwe, że więcej niż DoW2. A jeśli o nim mowa, to choć lubię złożone gry, to w tygodniu kiedy jest dużo pracy DoW2 się świetnie nadaje, mecz na punkty trwa do pół godziny, gra jest na tyle prosta, że po miesiącu przerwy mogę spokojnie przysiąść i wygrać potyczkę. W SC2 odrzuca mnie "wyczynowość", jeżeli nie ma się kosmicznego (jak dla mnie) apm, to się przegrywa i już. DoW2 i CoH pozwalają na świetną grę drużynową z rożnymi wariantami (no DoW2 mniej, bywa schematyczny) kombinowaniem, taktyką. W SC2 często wygrywa ten kto szybciej zaleje przeciwnika ogromem jednostek. A co do wspominanego W3, to chyba nie wymaga komentarza, gra jest genialna, a najlepszy na to dowód to liczba aktywnych graczy mimo premiery 2002, dodatek 2003, wprowadzenie bohaterów w tym wypadku się sprawdziło świetnie, ale moim zdaniem świat fantasy też ma w tym swoją rolę ;) Mam nadzieję, że nikt mnie nie zbeszta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2010 o 00:14, damlon napisał:

Brałem udział w becie SC2 i zgadzam się, że w multi niewiele się zmieniło, ale czy to
źle? Rynek RTS jest przynajmniej zróżnicowany dla lubiących oldschool jest SC2, i pewnie
to 95% ludzi grających w multi SC2, każdy gra w to co lubi, Dow1 był innowacyjny, CoH
był innowacyjny i przez to zdobyły rzesze fanów. Przed chwilą grałem i w CoH gra bardzo
wiele osób, możliwe, że więcej niż DoW2. A jeśli o nim mowa, to choć lubię złożone gry,
to w tygodniu kiedy jest dużo pracy DoW2 się świetnie nadaje, mecz na punkty trwa do
pół godziny, gra jest na tyle prosta, że po miesiącu przerwy mogę spokojnie przysiąść
i wygrać potyczkę. W SC2 odrzuca mnie "wyczynowość", jeżeli nie ma się kosmicznego (jak
dla mnie) apm, to się przegrywa i już. DoW2 i CoH pozwalają na świetną grę drużynową
z rożnymi wariantami (no DoW2 mniej, bywa schematyczny) kombinowaniem, taktyką. W SC2
często wygrywa ten kto szybciej zaleje przeciwnika ogromem jednostek. A co do wspominanego
W3, to chyba nie wymaga komentarza, gra jest genialna, a najlepszy na to dowód to liczba
aktywnych graczy mimo premiery 2002, dodatek 2003, wprowadzenie bohaterów w tym wypadku
się sprawdziło świetnie, ale moim zdaniem świat fantasy też ma w tym swoją rolę ;) Mam
nadzieję, że nikt mnie nie zbeszta :P


ja Cie nie bede besztal choc straszny ze mnie troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocno zainteresowałem się tą gierką i mam kilka pytań .Czy gra wymaga jakiejś rejestracji internetowej ,ile ras (w podstawowej wersji ) jest do gry w multi i najważniejsze czy jeszcze jest trochę ludzi do grania przez neta czy wszyscy grają w SCII .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 09:10, Darnok_Rukia napisał:

Mocno zainteresowałem się tą gierką i mam kilka pytań .Czy gra wymaga jakiejś rejestracji
internetowej ,ile ras (w podstawowej wersji ) jest do gry w multi i najważniejsze czy
jeszcze jest trochę ludzi do grania przez neta czy wszyscy grają w SCII .


Gra instaluje się przez usługę Steam I potem możesz ją normalnie pobrać z neta tą usługą.
W podstawce masz 4 razy na multi. W dodatku dochodzi jedynie Chaos.
Jak mam chwile pogrywam dalej w Dow2.
SCII nie przekonał mnie do siebie ^^
Ale są gusta i guściki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwinę wypowiedź kolegi wyżej.

Dnia 02.08.2010 o 09:10, Darnok_Rukia napisał:

Czy gra wymaga jakiejś rejestracji

Oprócz steama, jeśli Cię to interesuje trzeba mieć konto na Games for Windows LIVE, jednak gra chyba nie jest do tego konta przypisana.

Dnia 02.08.2010 o 09:10, Darnok_Rukia napisał:

ile ras

...A są to Kosmiczni Marines, Tyranidzi, Eldarzy, Eldary, Eldarowie (nie wiem, które poprawnie) i oczywiście Orkowie.

Dnia 02.08.2010 o 09:10, Darnok_Rukia napisał:

jeszcze jest trochę ludzi do grania przez neta

Jeszcze sporo ludzi w to gra, zawsze znajdzie się ktoś do gry jak nie w normalnym meczu (ale i tak się znajdą) to w trybie Last Stand. Nie ma tam takich pustek jak w Demigodzie, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 09:24, Markush napisał:

Nie ma tam takich pustek jak w Demigodzie,


Dzięki za rozwinięcie :P
Szkoda że mało osób w Demigod siedzi ale sam się nie dziwie znowu mi się skopała opcja i nie da rady zniszczyć Twierdzy przeciwnika ;]

W DoW 2 tworzysz mapkę na grze nie rankingowej czekasz chwile i już masz Full ;P
Ale żeby porządnie pograć To potrzeba kogoś ogarniętego
Bo niekiedy jak gram z ludźmi to wychodzę z siebie i staje obok ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 09:29, MasterChiefGT napisał:

i nie da rady zniszczyć Twierdzy przeciwnika ;]

To podobno przez polską wersję gry... Dlatego przestałem w to grać :( Ale to nie o tym...

Dnia 02.08.2010 o 09:29, MasterChiefGT napisał:

W DoW 2 tworzysz mapkę na grze nie rankingowej czekasz chwile i już masz Full ;P

Mm nawet nie wiedziałem, że da się tworzyć mapy. To z tym WorldBuilderem całym? Może sie pobawię, i tak mi się nudzi.

Dnia 02.08.2010 o 09:29, MasterChiefGT napisał:

Bo niekiedy jak gram z ludźmi to wychodzę z siebie i staje obok ^^

Jakbyś zagrał ze mną to wyszedł byś z siebie ze 4 razy i zrobiłbyś "M-m-m-m-multifacepalm-palm, alm, m"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2010 o 09:37, Markush napisał:

Mm nawet nie wiedziałem, że da się tworzyć mapy. To z tym WorldBuilderem całym? Może
sie pobawię, i tak mi się nudzi.

Wiesz ja tam nie wiem jak jest z WB bo dopiero udało mi się go odpalić ^^ Chodziło mi bardziej o normalną rozgrywkę typu piszesz 3v3 i wybierasz mapkę :D

Dnia 02.08.2010 o 09:37, Markush napisał:

Jakbyś zagrał ze mną to wyszedł byś z siebie ze 4 razy i zrobiłbyś "M-m-m-m-multifacepalm-palm,
alm, m"


Grałem z takimi ludźmi że już niekiedy nowy gracz był lepszy od nich
Szczególnie na rankingach mam tego farta
Więc sobie je odpuściłem chyba że jakiś znajomy jest ON ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem z World Builde-rem a dokładnie nie mam pojęcia co mam zrobić żeby móc grać na własnych mapach. po skończeniu pracy nad mapą klikam "save as" i pliki zapisują mi się w folderze "maps" i gdy włączam Dow-a szukam mapy na liście i niemoge znaleźć...
Wiem ze tych map używa się tylko do gry przez sieć wiec przesłałem kumplowi pliki umieścił w folderze "maps" i nadal nie mogliśmy grać. Może robię coś źle wiec proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey
Szczerze mówiąc nie wiem jak ci pomóc nie dodawałem sobie żadnych mapek więc nie wiem jak to wygląda ^^
Możesz spróbować poszperać gdzieś na necie

Bo coś widzę że ciężko będzie tu o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 02.08.2010 o 22:06, MasterChiefGT napisał:

Możesz spróbować poszperać gdzieś na necie


Już szperałem ale ta stronka na której jest pewnie odpowiedź jest cała po angielsku a z angielskim u mnie cienko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 08:22, Tazownik napisał:

Już szperałem ale ta stronka na której jest pewnie odpowiedź jest cała po angielsku a
z angielskim u mnie cienko:/



Zawsze jest tłumacz ^^

A tak z innej beczki
Szukam kogoś z kim można by rankingi pociąć bo wbiłbym sobie 60 dla samego wyglądu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pytanko do posiadaczy.

Nabyłem DOWII w platynowej edycji i teraz się zastanawiam, czy to będzie działać przez Steam, przez GFWL czy może przez oba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 16:47, hallas napisał:

Nabyłem DOWII w platynowej edycji i teraz się zastanawiam, czy to będzie działać przez
Steam, przez GFWL czy może przez oba?


100% Steam. 100% GFWL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować