Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Przyszłość gram.pl

161 postów w tym temacie

Witam!

Rozważania o Przeszłości były przy okazji Urodzin...
Rozważania o Teraźniejszości mamy w Oficjalnym Wątku Technicznych i paru innych tematach :) .
Ja zaś chciałbym zastanowić się nad tym, co na gram.pl się dopiero pojawi. Trudno zakwalifikować do tego temat z Propozycjami. Aczkolwiek jedno z drugim całkiem mocno się łączy. Dlaczego?

W ww. Temacie padło wiele stwierdzeń, co też nam zostanie kiedyś zaserwowane (choćby Wizytówki czy Coś-Jeszcze-Lepszego). Mówiło się o tym już dawno, z rok temu. Niestety, aktualizacje "ustąpiły" :( . I o ile ze wspominanych rzeczy niewiele nadeszło, to pojawiły się przecież zupełnie nowe: Kolektyw, usprawnienia w Sklepie, Awatary itd.. Choć te ostatnie były zapowiadane. Osobną sprawą jest choćby "Petycja o wprowadzenie podziału statusów": widać duże zainteresowanie takowym pomysłem, choć w Propozycjach napisano, że takie coś nie nastąpi.

Redakcja podsycała także atmosferę swego rodzaju "przeciekami". Mam na myśli "I jeszcze jedno..." na Urodziny czy Tajemniczy Projekt, do którego werbowano ludzi na Forum. Projekt, za zdradzenie którego tajemnicy groziły wysokie kary a język trzeba trzymać za zębami na czas (niemal) nieograniczony. Teraz ani o "screenie z nożyczkami", ani o Projekciku nic nie słychać.

Przypomnijmy jeszcze sprawę Czatu, która z niewiadomych (dla mnie) powodów kompletnie przycichła. Było kilka tur testów, przez jakiś czas na Czacie można się było spotykać (byli tam ludzie). Teraz zainteresowanie przygasło, nie wiadomo, co dalej... Ostatni znak od Sol: http://www.gram.pl/upl/forum/2006_3/20060901124420.jpg .

Identycznie jest z czymś, o czym zapewne wielu "młodszych" Forumowiczów kompletnie nie ma pojęcia: o skinach Forum. Miał miejsce Konkurs ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2107&u=528), lecz po obiecywanych rezultatach (miała zostać nawiązana współpraca ze zwycięzcami, po dopieszczeniu ich projektów miały one zostać wprowadzone). I nic. GhostHuman odświeżył temacik-i nic.

Pytanie najważniejsze: czy na Święta zostanie nam zaserwowany prezent w postaci "Paczki z Ulepszeniami" :) ? Czy nie byłoby świetnie, gdyby naraz otrzymać wszystko? Wizytówki, skiny, tajemnicze "narzędzia" (np. Nożyczki :P ) itd.?

Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zarzuce linkiem do pewnego posta, ktorego kiedys udalo mi sie odnalezc: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5806&u=1 . Ciekawe skad info o nazwie przyszlych wizytowek ? Moze to ktos z CDP staral sie cos przemycic i nie wyszlo ? ;-)
Co do nozyczek, juz o tym pisalem, chodzi o ciecie kosztow, przed Swietami kogos zwolnia ;D
Skiny pamietam, pamietam tez ciekawy owieczkowy projekt Piotrka, szkoda ze ostatecznie nic z tego nie wyszlo.
A co do terminu swiatecznego - obiecywano (no moze obiecywano to za duze slowo) nam kiedys wizy na swieta. Tyle, ze ubiegloroczne. Nic z tego nie wyszlo, moze wypali w tym roku ? :)
I na koniec - brakuje mi bardzo, tego co bylo obecne za czasow cdp.info - roznych przeciekow, "gier" z forumowiczami, gdy dawano nam do rozwiazania, hmm, zagadki ? Jak przy okazji startu Bialego Kruka na przyklad. (wlasnie co z nim ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:17, Szympek napisał:

Ja bym chciał aby na święta był konkurs bombkowy jak rok temu.


zgadzam się z tobą. Ten konkurs zmusił mnie do siedzenia na gram.pl przez cały czas kiedy byłem w domu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:17, Szympek napisał:

Ja bym chciał aby na święta był konkurs bombkowy jak rok temu.


Jako iż byłem nieobecny podczas ubiegłych świąt może ktoś mi wyjaśni na czym polegał ten konkurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:17, LifaR napisał:

To ja zarzuce linkiem do pewnego posta, ktorego kiedys udalo mi sie odnalezc: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5806&u=1


ja.gram.pl tez mnie zastanawaialo http://img155.imageshack.us/img155/1961/jagramam6.jpg :)

Dnia 26.11.2006 o 13:17, LifaR napisał:

Jak przy okazji startu Bialego Kruka na przyklad. (wlasnie co z nim ?)


Zmarl tak samo jak upGRAde :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:36, Markus89 napisał:

> Ja bym chciał aby na święta był konkurs bombkowy jak rok temu.

Jako iż byłem nieobecny podczas ubiegłych świąt może ktoś mi wyjaśni na czym polegał ten konkurs?


co jakiś czas na ekranie pojawiała ci się bombka (co kilka godzin chyba) i wtedy mogles wygrać np. AoE III za polowe ceny... czy jakos tak to bylo .... byly tez wPLN itp... jednym slowem za czas spedzony na stronie dostawales cos od gramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:40, syriusz.b napisał:

jednym slowem za czas spedzony na stronie dostawales cos od gramu


Na ogół nerwicy, ale były też wyjątki od reguły, ja po tygodniu trafiłem bombke z Ground Control 2 :/ Biorac pod uwage, ze niektorzy dostawali Age of Empires, Diablosy itp. to marna nagroda mi sie trafila, chociaz lepsza od 10 wpln ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:40, syriusz.b napisał:

co jakiś czas na ekranie pojawiała ci się bombka (co kilka godzin chyba) i wtedy mogles wygrać
np. AoE III za polowe ceny... czy jakos tak to bylo .... byly tez wPLN itp... jednym slowem
za czas spedzony na stronie dostawales cos od gramu


Niezupełnie tak. Wedle informacji udzielanych przez CDP: to, czy pojawi Ci się bombka było całkowicie losowe: ilość czasu spędzanego na Forum podobno nie miała mieć wpływu. Dziennie można było zyskać jedną Bombkę, za nie zaś: nagrody wszelakie. Ja dostałem tylko 10 wPLN. Choć (nie dając wiary CDP ;) ) szukałem ich na okrągło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:43, Mistic napisał:

> jednym slowem za czas spedzony na stronie dostawales cos od gramu

Na ogół nerwicy, ale były też wyjątki od reguły, ja po tygodniu trafiłem bombke z Ground Control
2 :/ Biorac pod uwage, ze niektorzy dostawali Age of Empires, Diablosy itp. to marna nagroda
mi sie trafila, chociaz lepsza od 10 wpln ;-)


ja dostałem "upust" na gre (do wyboru było 6: Empire Earth 2, AoE III, Dungeon Siege 2, Codename Panzers Faza 2, SWAT 4 i 6 nie pamietam..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:17, LifaR napisał:

Ciekawe skad info o nazwie przyszlych wizytowek ? Moze to ktos z CDP staral sie cos przemycic
i nie wyszlo ? ;-)

Po prawo, na górze strony:
Zalogowano jako ...
Moje konto / Zaloguj

Klikasz na Moje konto i tam pod Twoim nickiem, a obok avatara jest napisane Moje konto ja.gram.pl Na pewno stąd to wziął.

A co do przyszłości, to sam się zastanawiałem czy na święta dostaniemy prezent pod choinkę z obiecanymi skórkami, wizytówkami, itd. Ale o "nożyczkach" nie słyszałem. O co chodzi? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2006 o 13:45, MonkOfWar napisał:


Niezupełnie tak. Wedle informacji udzielanych przez CDP: to, czy pojawi Ci się bombka było
całkowicie losowe: ilość czasu spędzanego na Forum podobno nie miała mieć wpływu. Dziennie
można było zyskać jedną Bombkę, za nie zaś: nagrody wszelakie. Ja dostałem tylko 10 wPLN. Choć
(nie dając wiary CDP ;) ) szukałem ich na okrągło.


no ale chodzi mi o to, że tak to było reklamowane, że przekaz był jasny: Siedzieć, czekać aż sie pojawi... :p o to mi chodzilo ... mi sie pojawila przypadkiem, bo akurat myslalem, że jak bede duzo postow pisal to sie pojawi, zaczalem pisac tam gdzie normalnie bym sie nie odzywal i sie pojawila... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:53, Sephirath napisał:

Ja bym chciał, żeby gram.pl się trochę... zdigartowało :)

1) WIZYTÓWKI!
2) Personalizacja profilu, nie tylko av
3) Własne prace :)


1,2 pasuje, ale 3 jakoś do mnie nie przemawia... moze jeszcze 4. Fotka.gram.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem, ze ogladalnosc gram niebezpiecznie rosnie, a fakt, ze serwis coraz bardziej oddala sie od CDP moze sprawic, ze niedlugo bedziemy tu mieli pelnowymiarowy serwis growy :). Oczywiscie tylko taka teoria ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:57, MonkOfWar napisał:

> Ale o "nożyczkach" nie słyszałem. O co chodzi? O_o

http://www.gram.pl/news.asp?id=2658

Już myślałem, że nie znajdę... Dawniej w "Rocznicowym Dniu Konkursowym" było wszystko: zdjęcia,
informacje na bieżąco itd.. Teraz to pousuwali. Ale znalazłem ;> .


tam jest tlo jakies strony z nowym themem ... czy skinem jak kto woli ... moze chodzi o to ze kazdy dostosuje do swoich potrzeb strone... zmieni kolory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie... zrobiłbym tutaj dział do zamieszczania własnych recenzji, opowiadań itp. W końcu gram.pl popiera kulturę nie? :)

Poza tym fajnie jakby powstały takie zmodyfikowane chatroomy do sesji RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:43, Mistic napisał:

Na ogół nerwicy, ale były też wyjątki od reguły, ja po tygodniu trafiłem bombke z Ground Control
2 :/ Biorac pod uwage, ze niektorzy dostawali Age of Empires, Diablosy itp. to marna nagroda
mi sie trafila,


Ciesz sie ciesz. Bralem udzial w konkursach na gram.pl, cdprojekt.info, cdprojekt.com.pl i nic ;(
Ale spoko, teraz w konkursie NXK sie odkuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 14:08, Sephirath napisał:

Nie... zrobiłbym tutaj dział do zamieszczania własnych recenzji, opowiadań itp. W końcu gram.pl
popiera kulturę nie? :)

Poza tym fajnie jakby powstały takie zmodyfikowane chatroomy do sesji RPG :)


ta i wtedy od razu SpamerS ZonE ... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować