Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sid Meier o konsolach nowej generacji

63 postów w tym temacie

Himura masz rację :P

Co do Sida - podejrzewam, że Civ 1 na PSP byłby fajnym strzałem... Tak samo jak CIV 5 (a raczej CiV) na XboXa 360... W końcu analog to prawie jak "kot" (myszka na lewej stronie :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:14, zygzaak napisał:


A wymienne podzespoły w konsolach to raczej kwestia czasu. Poza tym - co za różnica, czy wymieniam
komputer, czy konsolę raz na rok? :P Inna sprawa, że niedługo trzeba będzie dokupić nie tylko
sam pad, ale przyciski do niego, do konsoli napęd, do telewizora osobne kable. Wyjdzie cena
konsoli + 300%cena konsoli. :P

>
Dawno większych głupot nie czytałem...
Konsole co najwyżej mogą upodobnić się do pc - wiadomo - multimedia (muzyka, filmy) + inne bajery, wymiana hdd na wiekszy by na nim trzymać w/w multimedia, ew. jakieś dema, dodatki, itd....
Zamknięta architektura stanowi tak naprawdę najważniejszy powód dlaczego ludzie wybierają konsole - wygodna obsługa i dopracowane gry, głównie pod względem animacji. Raczej nie zanosi się by w tej materii coś się zmieniło - konsola ma zawsze pozostać konsolą, przynajmniej w swej podstawowej funkcji - dostarczać świetnych gier, a reszta to dodatek i tam producenci mogą sobie eksperymentować do woli.
Wychylając zielonego leszka o mało się nie zadławiłem gdy doszedłem do "kupowania przycisków do pada" - mogłeś dać przynajmniej ostrzeżenie przed nagłym wybuchem śmiechu, ale i tak ci dziękuję za poprawienie humoru na wieczór - thx !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... moim zdaniem ta "zamknięta architektura" jest plusem a zarazem minusem konsol. Im więcej, dajmy na ten przykład PS2 miało latek tym częściej twórcy gier "maskowali" "słabość" sprzętu chociażby jakimiś mgłami czy innym okrojeniem przestrzeni do renderingu z którym leciwe już podzespoły nie dawały rady. Przecież już przy GTA:VC można było natrafić na denerwujące szarpanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]A wymienne podzespoły w konsolach to raczej kwestia czasu.[/quote]
Buahahahahahahahah

[quote] Poza tym - co za różnica, czy wymieniam komputer, czy konsolę raz na rok? :P[/quote]

Z tego co mi wiadomo przecietne zycie konsoli to jakies 5 - 6 lat.

[quote] Inna sprawa, że niedługo trzeba będzie dokupić nie tylko sam pad, ale przyciski do niego, do konsoli napęd, do telewizora osobne kable.
[/quote]

Mam nadzieje ze naprawde zartowales z tymi przeyciskami bo jesli nie to ja nie mam nic do dodania.....:/ Naped do konsoli? Z wyjatkiem hddvd do xboxa 360, ktory zreszta nie jest potrzebny do gier tylko do odtwarzania filmow nie spotyka sie obecnie takich pomyslow... Kable sa zawsze w zestawie...

[qoute]
Wyjdzie cena konsoli + 300%cena konsoli. :P
[/qoute]

Jak narazie nie bylem narazony na zadne dodatkowe wydatki zwiazane z konsola(oprocz gier oczywiscie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


"Jasne, szczególnie te najlepsze, jak HL 1 i 2, F.E.A.R., CoD 1 i 2 itd. Dalej wymieniać? "

Wszystkie sa na konsolach. A teraz ja pare wymienie: Cod3, Resistance:FoM, Halo 2, Gears of War !!!!(wiem ze nie fpp ale strzelanina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacje zawsze były świetnie dopracowane i ze sterowaniem nigdy nie było problemu, a to nie RTS. W jedynke np. można było grać na klawiaturze bez myszki i to bardzo sprawnie po przyzwyczajeniu. Myśle, że można dać kolejną wersje przystosowaną pod pada, choć z myszką na pewno byłoby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle by tylko na Steama nie wrzucali cywilizacji. Steam jest najgłupszym pomysłem na jaki się ziomkom z Valve udało wpaść. Raz- pożera niepotrzebnie zasoby komputera. Dwa- jest strasznie denerwujący: wiecznie się wiesza, chodzi wolno, a jak nie ma połączenia z netem to zaraz musi to obwieszczać wszem i wobec. Trzy- pożera przepustowość (niewiele ale jednak). Cztery- tak zabugowana aplikacja na pewno posiada luki w zabezpieczeniach (a w dodatku korzysta z IE do wyświetlania www), w dodatku przesyła nie zawsze jasne informacje do Valve (lubicie spyware/adware ? tu macie to w 2in1 !).
Ciekawi mnie jedno. Jak EA, Atari, Microsoft i jeszcze kilka firm wypuści swoje "cudowne" programy- targowiska to będę musiał mieć 10 aplikacji w trayu ? Łatwiej i dużo prościej byłoby po prostu zrobić coś podobnego w formie zwykłej tradycyjnej strony internetowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku, jeżeli nadal będą robić świetne gry. Ja sobie konsolowymi wersjami i tak głowy zaprzątać nie będę.
Natomiast te niektóre ich pomysły mnie przerażają, konkretnie to ten z wypuszczaniem Civ w epizodach... Mam nadzieję, że Sid się rozmyśli co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, te przyciski miały być metaforą - zobaczycie, skoro już można dokupić dyski, napędy i tym podobne (a ludzie to kupują), to niedługo w ramach operacji "trzepanie kasy" będzie coraz więcej takich rzeczy. Wszystko ewoluuje w kierunku bytu doskonałego - PeCeta. :P

> Wszystkie sa na konsolach. A teraz ja pare wymienie: Cod3, Resistance:FoM, Halo 2, Gears of War !!!!(wiem ze > nie fpp ale strzelanina)

Ależ ja nie twierdzę, że nie ma ich na konsolach. To była odpowiedź na argument "wszystkie dobre FPSy są najpierw na konsolach, potem są konwertowane na PeCety". Czytaj cały post, włącznie z cytatami.

Zanim zacznę dalej bawić - ludzie, czy wy WSZYSTKO bierzecie dosłownie? Kable do telewizorów, przyciski itd. były IRONIĄ.

> Buahahahahahahahah

Nie opanowałem jeszcze tego dalekoafrykańskiego dialektu, żeby móc się w nim porozumiewać. Mów więc po polsku.

> Wyjdzie cena konsoli + 300%cena konsoli. :P

i

>Jak narazie nie bylem narazony na zadne dodatkowe wydatki zwiazane z konsola(oprocz gier >oczywiscie).

Ciekawy przeskok - z czasu przyszłego do przeszłego. :P Mówimy o przyszłości konsol.

>[...] głównie pod względem animacji

Tak, to zasługa zamkniętej architektury. Oczywiście...

> konsola ma zawsze pozostać konsolą

Pobożne życzenie. Niestety, nie Ty o tym decydujesz - tylko producenci. BTW. PS3 będzie wyposażona w Linuxa. Skąd my to znamy? ;)

> dziękuję za poprawienie humoru na wieczór - thx !

Nie ma sprawy. Ty jednak zepsułeś moją optymistyczną wizję ludzkości - czytających ze zrozumieniem, nie zawsze dosłownie. Ah, niewiedza to najlepsza rzecz na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że te dodatkowe przyciski się przydadzą, właśnie do strategii (dopisał bym też crpg ale sztuka ich tworzenia zanikła w ubiegłym wieku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc i chwala Sidowi! Chyba dzieki niemu zostalem takim zapalonym graczem a nocy i dni spedzonych z Civilization I i II, Railroad Tycoon czy Pirates przy ukochanym Commodore 64 nie bede zalowal nigdy :]

pozdro
Gwal - m.p.k.

ps. "Co to jest Atari?? - Panie, ja nie jestem rolnikiem!" hehe :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ zigzak
"> Wszystkie sa na konsolach. A teraz ja pare wymienie: Cod3, Resistance:FoM, Halo 2, Gears of War !!!!(wiem >ze nie fpp ale strzelanina)

>Ależ ja nie twierdzę, że nie ma ich na konsolach. To była odpowiedź na argument "wszystkie dobre FPSy są >najpierw na konsolach, potem są konwertowane na PeCety". Czytaj cały post, włącznie z cytatami."

Ja tez radze czytac ze zrozumieniem. Otoz nie napisalem ze wszystkie dobre fpsy wychodza najpierw na konsole tylko ze WiELE, jak widac jest roznica....

>
> Buahahahahahahahah

>Nie opanowałem jeszcze tego dalekoafrykańskiego dialektu, żeby móc się w nim porozumiewać. Mów więc po >polsku.

Juz spiesze z tlumaczeniem: Pieprzysz glupoty jakich malo, nie bylo i nie bedzie wymiennych podzespolow w konsolach.

>>Jak narazie nie bylem narazony na zadne dodatkowe wydatki zwiazane z konsola(oprocz gier >oczywiscie).

>Ciekawy przeskok - z czasu przyszłego do przeszłego. :P Mówimy o przyszłości konsol.

Zeby bylo jasne. Rowniez w przyszlosci nie widze jak narazie potrzeby kupna jakichs dodatkowych akcesoriow.

>
>[...] głównie pod względem animacji

>Tak, to zasługa zamkniętej architektury. Oczywiście...

Jak najbardziej. Zasluga zamknietej architektury oraz dopracowania kodu pod katem tylko jednej konfiguracji sprzetowej.

>Ty jednak zepsułeś moją optymistyczną wizję ludzkości - czytających ze zrozumieniem, nie zawsze dosłownie. Ah, niewiedza to najlepsza rzecz na świecie.

To tak samo jak ty moja :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa...brak modernizacji w Konsoli, ludzie czy wy jesteście już ślepi, aż tak przyćmione oczka macie?
Już nie długo będziecie modernizować konsolki, nie bedzię to ofc przymusowe ale pozwoli wam to na lepszy komfort gry np. Nowy napęd do x360 itd...Rynek konsowowy jest nafaszerowany różnymi upgrade-ami a nie długą stanie się i tak że "TRZEBA" będzie wymienić laser z konsoli bo sie wam popsije po 2 latkach. Tak miałem z 2 konsolami, tak mieli moi kumple konsolowcy. Gry po 300 zł, heh śmiechu warte. Co z tego że konsole są tanie, jeśli popatrzyć na takiego gracza pro, który przechodzi po 5 gier tygodniowo, to nie robi to dużej różnicy. Na PC gry wychodzą najczęściej po 100-130 zł. to już daje mnóstwo kasy na "modernizacje sprzętu" Wspomnieć również należy ty iż nowy next-gen aby pokazał pełnie swych możliwości potrzebuje HDTV najlepiej 1080p. prawda? A wiadomo taki TV nie jest za tani...21 cali 6 tysięcy?. Ofc ceny spadną, ale ceny sprzętu komputerowego również a monitor do kompa oferujący taką rozdzielczość kosztuje grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 08:55, michnikeoe16 napisał:

Taaa...brak modernizacji w Konsoli, ludzie czy wy jesteście już ślepi, aż tak przyćmione oczka
macie?
Już nie długo będziecie modernizować konsolki, nie bedzię to ofc przymusowe ale pozwoli
wam to na lepszy komfort gry np. Nowy napęd do x360 itd...Rynek konsowowy jest nafaszerowany
różnymi upgrade-ami a nie długą stanie się i tak że "TRZEBA" będzie wymienić laser z konsoli
bo sie wam popsije po 2 latkach. Tak miałem z 2 konsolami, tak mieli moi kumple konsolowcy.
Gry po 300 zł, heh śmiechu warte. Co z tego że konsole są tanie, jeśli popatrzyć na takiego
gracza pro, który przechodzi po 5 gier tygodniowo, to nie robi to dużej różnicy. Na PC gry
wychodzą najczęściej po 100-130 zł. to już daje mnóstwo kasy na "modernizacje sprzętu" Wspomnieć
również należy ty iż nowy next-gen aby pokazał pełnie swych możliwości potrzebuje HDTV najlepiej
1080p. prawda? A wiadomo taki TV nie jest za tani...21 cali 6 tysięcy?. Ofc ceny spadną, ale
ceny sprzętu komputerowego również a monitor do kompa oferujący taką rozdzielczość kosztuje
grosze...


czlowieczku przestan takie glupoty pisac bo zal serce sciska.
1. do konsol nie ma ZADNYCH przymusowych upgradeow. to ze za doplata mozesz sobie dokupic akcesoria naped do ogladania filmow hddvd albo kierownice nie ma nic wspolnego z koniecznoscia ciaglej wymiany i ulepszania pcta aby gry chcialy dzalac na wzglednie akceptowalnym poziomie. sa to akcesoria zbedne do dzialania i na dzialanie nie wplywajace - a nie widze sensu aby powiekszac cene konsoli o 200 dolarow zeby kazdy gracz dostal "darmowa" kierownice ktora wykorzysta w kilku grach.

2. gry po 300 zlotych to nie wiem gdzie widziales poza swoimi snami i cena flight simulatora na pc :D. nie majace nawet roku gry na x360 mozna kupic po 90 zlotych w sklepach!!! nowe tytuly bez problemu mozna zamowic przez internet za 120-140 zlotych z dostawa do Polski (gears of war, viva pinata, rainbow six vegas, call of duty 3...).

3. do obecnej generacji konsol (najblizsze 5-6 lat) telewizor 1080p jest calkowicie zbedny bo gier obslugujacych taka rozdzielczosc nie ma prawie wcale, a zeby rozdzielczosc taka dala lepszy efekt od 720p musisz dysponowac ekranem o przekatnej 40 cali minimum. wracajac do cen - dobry hdtv 32 cale 720p/1080i kosztuje 3000 zlotych. masz moze taki monitor do komputera? powatpiewam. a takze i to jest to calkowicie opcjonalny wydatek, bo konsole mozna podpiac pod monitor komputerowy i na nim grac w rozdzielczosci hd.

4. nie wiem co za konsole miales ze co 2 lata psul ci sie laser, ale po pierwsze tak samo zepsuc ci sie moze procek czy zasilacz w pc. po drugie sadzac po banialukach jakie wypisujesz (gry po 300 zlotych??) to konsoli nie miales zadnej, wzglednie zmodowanego ps2 ktory oryginalna gre widzial tylko na ulotce dolaczonej do pudelka ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gry po 300 zł, heh śmiechu warte.

Nie wiem gdzies ty sie uchowal... Jeszcze nie spotkalem sie z tak drogimi grami na konsole, nie liczac edycji kolekcjonerskich ktore i tak mozna nabyc o wiele taniej. Jak narazie najdrozsza gra jaka nabylem jest Oblivion wlasnie w wydaniu kolekcjonerskim za jakies 150zl na aukcji... W sklepach ceny gier na x360 wachaja sie od 100 do 200 zl nie wiem skad wiec te 300zl wytrzasneles....wyobraznia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wspomnieć
> również należy ty iż nowy next-gen aby pokazał pełnie swych możliwości potrzebuje HDTV najlepiej
> 1080p. prawda? A wiadomo taki TV nie jest za tani...21 cali 6 tysięcy?.


nie zapominaj o tym ze telewizora uzywasz nie tylko do grania ale rowniez do ogladania programow telewizyjnych oraz filmow na dvd, a w przyszlosci rowniez hddvd oraz bluray. 1080p nie jest potrzebny zeby pokazac co potrafia nextgeny, w zupelnosci wystarcza 720p, ktore sa obecnie dostepne w naprawde przystepnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować