Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Kulturystyka

292 postów w tym temacie

Przejrzałem z grubsza ten temat i widzę, że co najmniej kilka osób podchodziło do aerobicznej 6 weidera. Ja również pierwsze dwa dni mam już za sobą. Nie wiem jednak, czy wykonuję poprawnie 1 i 3 ćwiczenie. W instrukcji tego zestawu ćwiczeń jest informacja o ilości powtórzeń (początkowo 6, później wzrasta) na każde ćwiczenie. Pytanie brzmi: czy w ćwiczeniach 1 i 3 sześć powtórzeń dotyczy każdej nogi z osobna (co da w sumie 12 powtórzeń), czy po trzy powtórzenia (w sumie 6)?
Nie będąc tego pewny zdecydowałem się na pierwszy wariant (po 6 na każdą nogę), ale nie wiem, czy wydolę jak dojdzie do 24... ;)

Na różnych forach napotykałem sprzeczne informacje, więc chciałem się po prostu upewnić.

20120119093955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 09:21, zerohunter napisał:

To jakiś konkretny koleś, czy tylko takie jednorazowe zdjęcie?


Mountain Man, dość sławny wśród internetowych bodybuilderów. Ćwiczy w domu, wpieprza czekoladę i ma mega brodę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie techniki robienia brzuszków. Czy można je wykonywać z prostymi plecami? Po takich treningach czuję trochę plecy z tyłu i nie wiem czy jest to dobry znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 21:38, Pile napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie techniki robienia brzuszków. Czy można je wykonywać z prostymi
plecami? Po takich treningach czuję trochę plecy z tyłu i nie wiem czy jest to dobry
znak.


Nie jest dobry ;) dlatego gros ludzi robi spinanie, czyli leżysz płasko i starasz się podnieść do 1/4 za pomocą samego brzucha.

Przykłady:
http://www.youtube.com/watch?v=HE3V1m0dw5M&feature=relmfu
i
http://www.youtube.com/watch?v=wAaCxUXHu8M

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 21:38, Pile napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie techniki robienia brzuszków. Czy można je wykonywać z prostymi
plecami? Po takich treningach czuję trochę plecy z tyłu i nie wiem czy jest to dobry
znak.

I generalnie brzuszki są dobre ale nie jako podstawowe ćwiczenie a jedynie uzupełnienie na koniec treningu po innych ćwiczeniach, tych angażujących dolne partie brzucha np wznosy kolan lub nóg wisząc na drążku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie.
Dodam tylko że oczywiście nie robię samych brzuszków. Robię cały program treningowy a teraz z braku odpowiedniego sprzętu czekam z 3 już etapem na początek studiów. W międzyczasie robię ćwiczenia tylko na brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Trochę odświeżę temat ,może ktoś będzie umiał odpowiedzieć na moją prośbę ;). Więc ...
... Mam w chwili obecnej 17 lat , 65kg przy wzroście 175cm . Od około pół roku amatorsko trenuje kulturystkę (o ile można w moim przypadku tak to nazwać) ,biegam od 2 lat . Jakiś czas temu zamknięto moją szkolną siłownię ,która ma zostać przeniesiona na inny obiekt . Z racji tego że to długo trwa postanowiłem amatorsko poćwiczyć w domu. Pierw jak głupi zabrałem się za weidera ... po 19 dniu zrozumiałem swój błąd i zaprzestałem. Zająłem się robieniem pompek i robię je sobie od czasu do czasu (w tym momencie na raz machnę 70) .
Niedawno zamówiłem hantle ,które doszły mi z dniem wczorajszym . No i tu kieruje pytanie do lepiej ode mnie zorientowanych ludzi : jakie ćwiczenia polecanie dla amatora ? Wiem ,że najlepiej chodzić na siłownię i trenować każdą partię mięśni . Niestety teraz jestem jednak ograniczony jedynie do hantli i ew. własnego ciężaru ciała u mnie w domu. Jak tylko otworzą siłownię jako pierwszy idę ją zarezerwować . Dzięki temu że sporo biegam mam nieźle wyrzeźbione nogi więc przy cięższym treningu w górnych partiach ciała ,całość nie będzie wyglądała tak tragicznie . Jeśli takie informacje też pomogą ,raczej nie jestem najsilniej zbudowanym facetem w szkole. Na siłowni ograniczałem się do robienia serii (4x10) na chyba 40 ,albo 50kg . Na hantle ,które kupiłem mogę w tym momencie założyć obciążenie max. 10kg. Wiem że nie starczy mi to na długo ,ale przecież z biegiem czasu mogę obciążenie dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię drugi tydzień 6. Weidera. Po 10 powtórzeniach odnoszę wrażenie że to bardziej ćwiczenia na plecy niż na brzuch.. przy ostatnim ćwiczeniu ból mięśni pleców (dolnych partii) jest nie do zniesienia, natomiast brzuch czuję tak średnio. Robię coś źle czy tak ma być..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 01:36, Maurycy_69 napisał:

Robię drugi tydzień 6. Weidera. Po 10 powtórzeniach odnoszę wrażenie że to bardziej ćwiczenia
na plecy niż na brzuch.. przy ostatnim ćwiczeniu ból mięśni pleców (dolnych partii) jest
nie do zniesienia, natomiast brzuch czuję tak średnio. Robię coś źle czy tak ma być..?


Robisz zdecydowanie źle. Tam, gdzie mają pracować mięśnie brzucha, to tam właśnie angażujesz do pracy część lędźwiową pleców. Nie mam pojęcia, jak wytłumaczyć, jak ćwiczyć w tym przypadku brzuchem. Ale jeśli szybko problemu nie rozwiążesz, to nie kontynuuj ćwiczeń. W ten sposób możesz się nabawić niezłych problemów z plecami. Swoją drogą to na brzuch proponuję robienie ABS II. Całkiem fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować