Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Kulturystyka

292 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2010 o 19:03, Daelor napisał:

ja bym na jego miejscu wstrzymał się ze wszelkiego rodzaju odżywkami i spalaczami, a
jechał na sucho jak najdłużej. zrzuci trochę sadła aerobami, wypoci wodę i jak ogarnie
dietę to będzie mógł się zabrać za robienie mięśni w miejsce tłuszczu :)

a, i polecam forum atleci.pl, dużo znających się na rzeczy ludzi, jak przekopie parę
tematów o redukcji to będzie lepiej sprawę ogarniał - zarówno to, co chce osiągnąć, jak
i to, co osiągnąć będzie mógł.


Kto to wie:) na każdego działa coś innego i można by spróbować miesiąc na sucho i miesiąc z dodatkami i zobaczyć co z tego wyjdzie:)
Swoją drogą chciałbym ważyć 93 kilo, brakuje mi 6 kg :( ale muszę się za sadełko na brzuchu wziąść. To niestety efekt braku umiaru w chęci przybierania na wadze:(
Może spróbuję termogenika plus białko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

93kg mięśni a 93kg w sporej częśći tłuszczu... Delikatna różnica. xD
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy siłownia w mojej sytuacji to dobre rozwiązanie? Czy nie lepiej narazie poświęcić ten czas na bieganie albo rower i dopiero po spaleniu tego, co trzeba iść na pakernię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 21:04, j4c3k_z02 napisał:

93kg mięśni a 93kg w sporej częśći tłuszczu... Delikatna różnica. xD
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy siłownia w mojej sytuacji to dobre rozwiązanie? Czy nie
lepiej narazie poświęcić ten czas na bieganie albo rower i dopiero po spaleniu tego,
co trzeba iść na pakernię ?

E tam ;) podobno kobiety lubią facetów z lekką tuszą ;)
Możesz spróbować tego i tego po trochu, albo na siłownię przyjść wcześniej i pójść na rower stacjonarny lub bieżnię i chodzić na początek, a nie biegać ;) potem trochę ćwiczeń tzw. podstawowych i powinno dać efekt.
Zresztą jak pójdziesz na siłownię, to instruktor/trener może Ci jakiś plan treningu rozpisać na podstawie podstawowych danych i celów które sobie wytyczysz:)

Tutaj masz przykład diety:

http://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html

U mnie sytuacja wygląda odwrotnie, ja raczej potrzebuję wagi a nie ją zrzucać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 21:04, j4c3k_z02 napisał:

93kg mięśni a 93kg w sporej częśći tłuszczu... Delikatna różnica. xD
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy siłownia w mojej sytuacji to dobre rozwiązanie? Czy nie
lepiej narazie poświęcić ten czas na bieganie albo rower i dopiero po spaleniu tego,
co trzeba iść na pakernię ?

Zapomniałem dodać, że powinieneś też dodać jakieś witaminy i minerały do tego, a jeśli nie to spróbuj z żeń-szeniem, daje niezłego kopa jeśli chodzi o wydolnośc organizmu.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mogli zaproponować mi jakiś trening dla początkującego. Wiem, że w internecie wszystko jest ale tam jest tyle tych programów, że już sam nie wiem co wybrać. Posiadam ławeczkę z prasą do nóg, sztangą i sztangielkami.
Ważę 88kg przy wzroście 187 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku ćwiczeń brałem ledwo na klatę 60 kg. Po trzech miesiącach regularnych ćwiczeń, biorę 70. Trochę wolno mi to idzie... I tutaj pytanie do was. Kreatyna czy białko ? Zależy mi bardziej na wydajności mięśni i sile. Zastanawiam się nad odżywką jakąś ale nie znam się na tym :(. Mam 16 lat, 184 cm wzrostu, 73 kg wagi. Co polecacie ? Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze białko to suplement diety, uzupełnienie jeśli w ciągu dnia nie możesz zjeść odpowiedniej ilości białka z normalnego żarcia. Kreatyna to odżywka, dwie zupełnie różne rzeczy. Trzy miesiące to bardzo krótki staż i Twoje 10kg w sile to i tak sporo. Kreatynę odradzam na tym etapie nic Ci nie da, możesz mi wierzyć bo sam chyba po roku stwierdziłem że to już czas, wziąłem, wydałem kasę i gówno mi dało. Bierz się za kreta dopiero jak naprawdę nie będzie Ci wchodziło, póki krótko trenujesz to będzie ładnie szło. A w białko można zainwestować, tylko nie liczyć na cuda bo to pomoże, ale same mięśnie nie urosną :)

Poczytaj tutaj, bo masa osób przed Tobą miała już te dylematy :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&u=2947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odesłano mnie do tego wątku, więc pytam ;)
Czy posiada ktoś może jakiś zestaw ćwiczeń na wyrobienie rzeźby ciała? Chciałbym dodać że mam 15lat, wzrost ok. 175cm, waga ok. 75kg. Dotychczas na mięśnie ćwiczyłem 6 Weidera. Od paru miesięcy ćwicze brazylisjkie jiu-jistu z elemantami krav magi i muay thai ;) Oczywiście mam dostęp minimum 2 razy w tygodniu do siłowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 lat, 175 cm wzrostu i ok 75kg? Zakładam że masz nadwagę, bo nie napisałeś żebyś ćwiczył jakoś porządnie na siłowni więc mięśnie to nie są. Domyślam się też że planujesz rzeźbić mięśnie z tłuszczu tak? Bo na to z Twojej wypowiedzi wychodzi. Polecałbym najpierw redukcję, bo trochę tłuszczu do zrzucenia jest, potem trening na masę (mięśniową) i dopiero rzeźba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc, wlasnie znalazlem ten temat, 6-tke weidera i wzialem sie do roboty.Po pierwszym cwiczeniu nasunelo mi sie pytanie czy podczas cwiczenia podnosic tylko barki, czy cale plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było w zaokroglęniu ;)
Dokładnie waga 73kg a wzrost na oko.. Wprawdzie miałem kiedyś problemy z nadwagą, tyle że ja jak ćwicze na siłowni to na siłe i dlatego pytam teraz bo chce właśnie to rozbić i chodzi o mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mówię, polecam najpierw redukcję do ok. 68 (sam poczujesz że jest dobrze) potem masę uważając na węgle żeby nie obrosnąć i dopiero rzeźbę, na razie nie ma z czego rzeźbić. Nie wiem jak wyglądasz, ale z doświadczenia i różnych tabel, waga dla chłopaka 17 lat 175cm powinna być ok. 67kg oczywiście każdy ma różną budowę, jedni ćwiczą na siłce drudzy nie więc zależy, ale skoro robiłeś na siłę nei masę to myślę że jednak trochę tłuszczu masz :) Sam się kiedyś oszukiwałem że jest dobrze, a miałem troszeczkę tłuszczyku, zacząłem trening i dietę na masę i było jeszcze gorzej i musiałem naprawiać. Więc nie ma co się oszukiwać i wszystko po kolei robić tak żeby końcowy efekt był jak najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po mnie nie widać nic od względem tłuszczu czy coś, nawet jak zdejme podkoszulke, ale jednak z to 5kg nadwagi jest ;)
I tu się pojawia pytanie.. Masz może zestaw ćwiczeń żeby schudnąć/zrzucić masę? Bo chodziło mi o to żeby ciut mój brzuch tylko że źle to na początku ująłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&u=2983
Ogólnie w powyższym wątku więcej Ci pomogą niż w kulturystyce, bo tu się prawie nikt nie udziela. Na spalenie tłuszczu polecam aeroby, a najlepiej interwały, czyli biegaj, biegaj i biegaj :) Do tego możesz ćwiczyć na siłce i przede wszystkim dieta! Ogranicz węgle i tłuszcze, więcej mięsa gotowanego albo pieczonego i szybko zrzucisz co niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wam (mam 176cm i 69 kg) od paru miesięcy średnio co 2-3 dni ćwiczę mięśnie rąk oraz brzuszki, osttanio kupiłem sobie ( OLIMP KREATYNA Creatine Mega Caps ) na razie 60 tabletek , zamierzam brać 2 rano i 2 po ćwiczeniach

ostatnio zainteresowałem się też (OLIMP GAIN BOLIC 6000), dodatkowo od jakiegoś czasu uważam na to co jem i starma się codziennie jeść twaróg, jogurty naturalne, płatki owsiane.

Co byście jeszcze mi polecali aby "pomóc" mieśnią się rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cwicze od 2 lat, a od miesiaca cwicze w taki sposob:
1 dzien - klata, triceps
2 dzien - plecy biceps
3 dzien - bary nogi
4 dzien - odpoczynek
5 dzien - odpoczynek
wszystko niezalezne od dni tygodnia, w dodatku codziennie cwicze brzuch.
mam 173 cm wzrostu, 72 kg wagi <:(> a moje wymiary to 37cm w bicepsie (na pompce 38,5), 106 cm klata...
nigdy nie bralem zadnych odzywek, zawsze na sucho, ale przyrosty juz sie robia znikome, wiec zamierzam zaczac brac kreatyne z tauryna i zastanawiam sie nad hmb, ale slyszalem ze efekty sa po dluugim czasie brania... wiec co moglbym dolozyc do kreatyny i tauryny, jako jakis spalacz tluszczu?? a moze cos na pobudzenie? zastanawialem sie nad kofeina w tabletkach, ale zbija bialko z organizmu, a przy kreatynie nie pije sie nawet kawy ani energy drinkow, wiec raczej odpada... co polecacie?? co powiecie o tym planie treningowym?? doradzcie mi jakies suple, ktore daja dobre trwale przyrosty, no i oczywiscie w miare szybkie... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję czegoś boksowania, polecacie gruszkę czy worek treningowy? Mam około 65 kilo, do góry raczej nie pójdę, ze względu na moją lekkoatletyczną sylwetkę. Ćwiczę na hantlach po 10 kilo, chciałbym zrobić krok do przodu, zwłaszcza, że "strzał w mordę" nigdy nie był moją mocna stroną ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacznę od tego, że dopiero zaczynam przygodę z ćwiczeniami. Posiadam ławeczkę pod sztangę z modlitewnikiem i wyciągiem, gryfy, ławeczkę do brzuszków, hantle. Tu się pojawia moje pytanie, czy do tego zestawu zamawiać jakieś odżywki i suple? Jeśli tak to co Gainer, białko serwatkowe, BCAA, Kreta, wszystko na raz? Dodam, że mam 185 cm i 78 kg wagi. A może wystarczy sama dobra dieta? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz fajne, sprzęt też dobry - dieta to podstawa, jeżeli będzie dobrze ułożona to dopóki będziesz miał rezultaty nie musisz dodawać supli (ew. jeżeli będziesz miał trudności z zapewnieniem odpowiedniej ilości węglowodanów/białka, możesz robić szejki itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować