Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

No, zarowno CDP jak i Obsidianowi powinno być po prostu cholernie WSTYD, że miłośnik gry odwala za nich ciężką robote.
Byle się do tego nie przyzwyczaili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-----------------------------------------------------------------
NEVERWINTER NIGHTS 2 FIX AUDIO-PL
-----------------------------------------------------------------

CO TO JEST?
Jest to poprawka usuwająca problemy z samplami audio związanymi z postaciami NPC w polskiej wersji Neverwinter Nights 2 .

INSTALACJA
Instalacja polega na pobraniu pliku i rozpakowaniu jego zawartości do głównego katalogu gry.

POPRAWKI
*Przywrócono brakujące głosy postaci kiedy to był tekst, a mówca milczał.

*Bevil i Ammie przemówili SWOIMI głosami! Nie ma już żadnego "straciłem czar", a szare krasnoludy nie wyją jak zarzynane dziewice.
Reszta postaci, czyli NPC kręcący się po miastach/wsiach, którzy nie mieli za wiele do powiedzenia, ale zawsze jakąś jedną linijkę na przywitanie rzucali, teraz również dostali swój głos.

*Inkantacje


KOMPATYBILNOŚĆ
Poprawka jest kompatybilne ze wszystkim obecnymi/przyszłymi łatkami do NWN2 PL.

USUWANIE
Polega na wejściu do głównego katalogu gry, przejściu do folderu OVERRIDE i usunięciu WSZYSTKICH plików z końcówką *.wav .


->POBIERZ ŁATKĘ
http://rapidshare.com/files/13700028/NWN2_FIX_AUDIO-PL.rar.html


JAK TO ZROBIŁEM
Przejrzałem ponad 16000 sampli tak z NWN2 jak i NWN - jak dobrze wiemy, twórcy wykorzystali część dźwięków z część pierwszej w tym także głosy dla mieszkańców miast, wiosek - przypadkowych przechodniów. CDP niestety zawaliło sprawę i nie umieściło tych plików tak jak to miało miejsce w NWN2 ENG.
Moja prac polegała na odszukaniu które to pliki i dodaniu ich do NWN2, co się udało.
Sprawa druga to ta tycząca się braku głosu, kiedy jest napis. Problem polegał na tym, że CDP nie skompresowało części plików do formatu mp3, pozostawiając pliki wav, a część z kolej prze konwertowano, ale nie zmieniono końcówki na wav. NWN2 wymaga pliku w formacie mp3, ze zmienionym rozszerzeniem na wav. Zatem, wyszukałem te pliki i poddałem je konwersji ze zmianą rozszerzenia.
Pracowałem na tą poprawką dwa dni, nie było łatwo, ale myślę że warto było się tak poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW, na liscie poprawek w patchu 1.04 jest "Localized versions of the NWN1 sounds used in the game have been added to their respective languages." Czyli czesc roboty, ktora wykonal slipcio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 14:41, Elwro napisał:

BTW, na liscie poprawek w patchu 1.04 jest "Localized versions of the NWN1 sounds used in the
game have been added to their respective languages." Czyli czesc roboty, ktora wykonal slipcio...


To milo z ich strony... co nie zmienia faktu, ze brak tych plikow w wersji pudelkowej swiadczy tylko o "profesjonalizmie" CDP - gra za 129 zł? Niezle CDP!

Osobiscie, to mam nadzieje, ze moja latka bedzie CALKOWICIE zbedna po ukazaniau sie latki 1.04, ale zanim ta sie ukaze to minie jeszcze z pol roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@slipcio: Imponująca robota! Może nawet odważę się zainstalować... ;] Milczące kwestie są jednym z bardziej irytujących błędów w polskiej wersji (może nie uniemożliwiają gry, ale częstotliwość z jaką się pojawiąją, jest nieprzyjemna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 18:50, Kris_bla napisał:

Wszystko fajnie, super etc... fanowskie patche i takie tam, ale gdzie jest patch 1.04??? Mial
byc i nadal sie nie pojawil ;-P Skad ja to znam...

Mi już się odechciewa o tym pisać, ile to już razy wyznaczano termin ukazania się patcha liczył ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:03, Kris_bla napisał:

Tego by nawet komp z NASA nie zliczyl ;-P A my mozemy tylko czekac :-/

Pewnie nawet HAL 9000 z Odysei kosmicznej by sobie nie poradził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:11, Tank25 napisał:

Pewnie nawet HAL 9000 z Odysei kosmicznej by sobie nie poradził :)


Tia ;-)

Niemniej jednak nawet ten komp, ani zaden inny nie pomoze w tej sytuacji... tu tylko Obsidian moze nam pomoc, a na to poki co nie ma chyba co liczyc :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:15, Bafometus napisał:

w poniedzialek CDP wcisnie nam nowego kita odnosnie patcha byle interes sie krecil.....


Pewnie powiedzia, ze w polowie tygodnia cos sie wyjasni... w piatek napisza, ze w poniedzialek... itp itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:19, Kris_bla napisał:

> w poniedzialek CDP wcisnie nam nowego kita odnosnie patcha byle interes sie krecil.....


Pewnie powiedzia, ze w polowie tygodnia cos sie wyjasni... w piatek napisza, ze w poniedzialek...
itp itd...

Teraz to już niema co obwiniać CDP, to obsydian opóźnia wydanie patcha. CDP dało ciała przy patchu oficjalnym 1.3 i olewaniu graczy przez długi czas nie udzielając żadnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chcą naprawić co się da, z tego co widziałem na forum Obsidian
ludzie narzekali na wiele nowych błędów związanych z betą patcha 1.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:32, maggit napisał:

Pewnie chcą naprawić co się da, z tego co widziałem na forum Obsidian
ludzie narzekali na wiele nowych błędów związanych z betą patcha 1.04.

Jedyne pocieszenie że powinniśmy dostać naszego patcha razem z resztą świata (przynajmniej mam nadzieję że tym razem CDP nic nie spartoliło po swojej stronie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować