Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Przykre.... wydali przedwcześnie (akurat na święta wyszło żeby ludziska pokupowali) dziurawą jak sito grę i teraz każą nam czekać....kupili to niech się cieszą tym co mają bo my już swoje zarobiliśmy. Mocno zawiodlem sie na Obsidian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 11:29, Dowodca_Pawel napisał:

Ale piszę to trochę na czuja, bo nie wiem jak to wygląda po drugiej stronie. Ale z dwoja złego,
wolę 1.04 PL równo z premierą ( ;) ), niż już patcha 1.03 PL.


A ja bym chcial zeby wszystkie patche wychodzily w wersji PL rowno z wersja Eng...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 09:19, migem napisał:

> > W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace
nad
> patchem
> > 1,04, my(CDP) chcemy wydać odrazu patcha 1.04
>
> Z tego krótkiego zdania poprostu wynika, że bezczelnie kłamaliście pisząc, ze 1.03 tuż
tuż
> licząc naiwnie na to, że po rychłej premierze 1.04 wasi klienci - gracze zapomną o całej
sprawie


Masz chyba halucynacje, uspokoj sie i nie dawaj do pieca z tym bezczelnym kłamaniem, wątek
o teoriach spiskowych jest w inym miejscu tego forum. Dokładnie tak jest jak napisałem, czekaliśmy
na 1,03 kiedy dostalismy info ze w sumie za chwile bedzie 1,04, bazujac na takim info podejlsimy
decyzje poczekajmy do 1,04 bedziemy mili lepszego patcha jako pierwsi, niestety to chwile potrwalo
bardzo dlugo i teraz jestesmy z reka w nocniku bez patcha 1,03 i 1,04.

> > prace nad nim się bardzo bardzo przedłużają,
> > a my podobnie jak i wy musimy czekać na ich finisz, podjeliśmy decyzje że czekamy
na 1.04
> bo
> > z pierwszych estymacji wychodzilo ze szybko skoncza nad nim pracowac,
>
> O takiej decyzji powinniście poinformować ludzi - podjęliście decyzję o tym by kłamać
i teraz
> dopbra opinia o firmie należy do przeszłości.

Sorry ale to sa szybkie decyzje, a biznes to nie jest demokracja zeby zwolywac plenarne posiedzenia
i czekac na wiekszosc glosow, zreszta gdybym zdala na forum pytanie co wolicie poczekac chwilke
na nowego patcha 1.04 czy poczekac chwilke krocej i miec 1,03 to glosy by byly przynajniej
po polowie podzielone.

>
> > teraz okazuje sie ze
> > prace sie przedluzyly i stad stoimy w miejscu bez patcha 03 i bez 04. Przykro ze
musicie
> czekac
> > , ale nasz team lokalizacyjny dzien w dzien meczy o najnowsze inforacje. Wedle pierwotnego

>
> > planu patch mial byc juz gotowy na srode-czwartek, do piatku do 19:00 jeszcze go
nie bylo.
>
>
> i co teraz...??? - czekajcie aż będzie
> wiele osób kupiło nwn2 by grać w sieci - jak to wygląda bez patcha 1.03, jak się ma do
tego
> rękojmia? O co chodzi???

Pisałem czekamy aż Obsidian zrobi patcha w ktorejkolwiek wersji umozliwiajacej granie. O jakiej
rekojmi piszesz ?



Dla mnie po przeczytaniu tego potwierdziło się wszystko to co wcześniej napisałem. To jest biznes i właśnie dlatego oszukujecie a do tego kłamiecie. Oszukujecie ponieważ dajecie towar niezgodny z opisem a kłamiecie bo jak wcześniej kasa ważniejsza była od klienta to teraz jakoś to wytłumaczyć trzeba a że prawdy nie napiszecie ( że dla was ważniejsza kasa jak klienci) to musicie kłamać. Do tego odpowiedzi przez was zamieszczane są wręcz nasiąknięte łaską że ŁASKAWIE tu coś napiszecie. Wcześniej wspomniałem o polityce. Tak właśnie się teraz zachowujecie jak nasi politycy. Wciskacie ludziom kit i myślicie że „hołota” łyknie i jakoś to będzie a co mamy w kieszeni to mamy. Zwalacie na innych wiedząc przecież od początku jak się sprawa będzie miała z poprawkami bo takie sprawy w umowie uzgadnia się wcześniej. Firma wydająca produkt zobowiązuje się do tego aby był on zgodny z opisem. Jeśli tego nie zrobili to jest to niezgodne z prawem i łaski nie robili czym prędzej naprawiając ten błąd. Oczywiście jest to gdybanie gdyż wy po prostu dogadaliście się wcześniej z nimi bo jakoś „polaczkom” kit się wciśnie. A tym czasem wasze konto w banku rośnie a my grać nie możemy. I to jest właśnie biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 12:39, Snaga napisał:

A jak spatchowac gre angielskim patchem? Bo na tego od CDP nie ma co czekać


Byly jakies proby spatchowania do 1.03 na stronie KOTOR-a, ale ja to instalowalem i tylko tony bugow sie pojawily i nie dalo sie grac, wiec raczej sie nie da niestety :-/ (jesli masz Polska Wersje oczywiscie ;-P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam twoje komentarze i nie ukrywam, że pomimo ogromnego uznania dla CDP (ktoś w końcu wymyślił Gramisia) jestem bardzo niemiło zaskoczony.

Z tego, co mi się wydaje to Wam powinno zależeć na tym, by gracze dostali jaknajszybciej kolejne patche. Więc niezależnie od tego ile dni dzieliło 1.03 i 1.04 powinniście jaknajszybciej udostępnić pierwszy z możliwych patchy, a zaraz potem kolejny.

I tłumaczenie w tym momencie: Myśleliśmy, że... podchodzi pod przysłowie: Myślał indyk... dlatego, że jak sam napisałeś => jesteście z ręką w nocniku na dzień dzisiejszy.

Ja mam tylko jedno pytanie - czy jesteś w stanie podać wszystkim graczom w tym temacie jakikolwiek sensowny termin, którego jesteście w stanie dotrzymać?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 12:39, Snaga napisał:

A jak spatchowac gre angielskim patchem? Bo na tego od CDP nie ma co czekać

Ktos juz chyba w tym watku (albo w watku pomocy technicznej) chwalil sie, ze mu sie to udalo przy uzyciu jakiegos programu TLKEdit, ale nie mialem czasu ani wielkich checi, by to blizej zbadac... pewnie ludzie boja sie opisywac to na forum bo zaraz jakis opetaniec zacznie krzyczec iz to lamanie licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 12:50, Keroth napisał:

Czytam twoje komentarze i nie ukrywam, że pomimo ogromnego uznania dla CDP (ktoś w końcu wymyślił
Gramisia) jestem bardzo niemiło zaskoczony.

Z tego, co mi się wydaje to Wam powinno zależeć na tym, by gracze dostali jaknajszybciej kolejne
patche. Więc niezależnie od tego ile dni dzieliło 1.03 i 1.04 powinniście jaknajszybciej udostępnić
pierwszy z możliwych patchy, a zaraz potem kolejny.

I tłumaczenie w tym momencie: Myśleliśmy, że... podchodzi pod przysłowie: Myślał indyk... dlatego,
że jak sam napisałeś => jesteście z ręką w nocniku na dzień dzisiejszy.

Ja mam tylko jedno pytanie - czy jesteś w stanie podać wszystkim graczom w tym temacie jakikolwiek
sensowny termin, którego jesteście w stanie dotrzymać?



popieram w 100%
A co do terminu... niech go lepiej już nie podają... rozczarowanie będzie mniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 09:07, migem napisał:


> Wszystkie Posty


Albo jesteście przebrzydłymi oszustami albo nieporadnymi amatorami. Obie możliwości naraz wykluczam bo mam dobry dzień dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 13:13, zardzel napisał:

popieram w 100%
A co do terminu... niech go lepiej już nie podają... rozczarowanie będzie mniejsze...


Pewnie masz/macie racje, ale ja wolalbym zeby jednak termin jakis podali i go dotrzymali... chociaz chyba i tak nikt by nie uwierzyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzyc mozna raz, po odpowiednim pokajaniu się winnego można i drugi. A to co CDP tu zasuwa, to zupełnie tak, jak napisał Zuberuss, jakby jaśnie pan łaskę feudalnemu chłopinie - błagalnikowi robił. A to własnie my zrobiliśmy jasnie panu wydawcy łaskę, że grę kupiliśmy. No, ale u mnie łaskawy nastrój się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 14:02, Night Elf napisał:

> W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace nad
patchem

Dnia 20.01.2007 o 14:02, Night Elf napisał:




Przepraszam za offtop, ale wejdź na mojego gramsajta i napisz na moje GG jak możesz. Mam ważną sprawę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 10:46, ceSSar napisał:

Ja osobiscie wstydzilbym sie tak napisac do klintow BIZNES Ty wiesz co to jest biznes.......rece
opadaja


O ci dokladnie chodzi ? Czego sie tak mialbym wstydzic ? Napisalem jak wyglada sytuacja i co robimy dalej, bronie sie przed cala masa roznych zarzutow bo mam do tego prawo, a ty i tak na samym koncu zdzielisz mnie miedzy oczy palka pod tytulem - klient ma zawsze racje, wiec wstyd ze polemizujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 12:50, Keroth napisał:

Z tego, co mi się wydaje to Wam powinno zależeć na tym, by gracze dostali jaknajszybciej kolejne
patche. Więc niezależnie od tego ile dni dzieliło 1.03 i 1.04 powinniście jaknajszybciej udostępnić
pierwszy z możliwych patchy, a zaraz potem kolejny.


Niestety żaden ostatecznie nie jest gotowy ani 1.03 ani 1.04 tak wiec zgadzam sie jesli ktorykolwiek bylby gotowy automatycznie znalzby sie do sciagniecia dla klientow/graczy.

Dnia 21.01.2007 o 12:50, Keroth napisał:


I tłumaczenie w tym momencie: Myśleliśmy, że... podchodzi pod przysłowie: Myślał indyk... dlatego,
że jak sam napisałeś => jesteście z ręką w nocniku na dzień dzisiejszy.


Dnia 21.01.2007 o 12:50, Keroth napisał:


Ja mam tylko jedno pytanie - czy jesteś w stanie podać wszystkim graczom w tym temacie jakikolwiek
sensowny termin, którego jesteście w stanie dotrzymać?


Na dzien dzisiejszy wlasnie nie, stad nie ma zadnego oficjalnego info na stronach gram.pl, mam nadziejej ze w poniedzialek cos sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, Polacy jako pierwsi otrzymają patcha 1.04... taaa, ale znowu nie pogramy na zadnych serwerach bo reszta swiata bedzie miala patch 1.03 :P

BTW zadziwia mnie totalny brak wspolpracy meidzy CD Projekt, ludzmi z gram.pl a pomoca techniczna... Dlaczego wielmozny pan z CD Projekt nie odpowiada w oficjalnym watku pomocy technicznej? ? ? Tylko na "zwyklym" temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Krótko - mój post był trochę prowokacją - cieszę się, że skuteczną. Pewne techniczne sprawy, o których mówimy i piszemy wcale nie powinny interesować graczy - oni powinni mieć na czas patch umożliwiający lepszą rozgrywkę - bo o to chyba chodzi w tzw wsparciu technicznym... . Co do rękojmi - proszę mi powiedzieć, czy mając grą w wersji 1.02 mogę grać przez internet -jeśli tak to jak a jeśli nie - to jest niezgodne z opisem produktu na jego opakowaniu.

A ja jestem zdenerwowany, bo oczekując od połowy grudnia patcha 1.03 przerwałem ciąg gry. A teraz to nawet już zapomniałem w którym jej miejscu jestem. I to właśnie jest dla mnie problemem. Bo otrzymałem produkt, za który słono zapłaciłem, na który musiałem czekać dłużej niż szumnie zapowiadano - EK, a który okazał się niewiele warty. - To moje ryzyko - nie zawsze gra trafia w gusta klientów, choć do tej NWN2 zupełnie nie pasuje - jakakolwiek inna nazwa tylko nie NWN2. Ale to systematyczne rzucanie graczom kłód pod nogi to porpostu promocja piractwa. I nie interesuje mnie czy stoi za tym CD projekt czy Atari czy Obsidian. Gdybym miał pirata to siedziałbym cicho i pograłbym gdy łaskawie pojawią sie polskie poprawki.

A wy - zamiast się ze mną kłócić to powinniście przeprosić, i te przeprosiny powtarzać CODZIENNIE aż do ukazania się patcha. A następnym razem tak negocjować prawa do spolszczenia z firmami obcymi by to się nie powtarzało.
Najgorsze dla każdego człowieka to czuć się olanym - gdyby patcha 1.03 nie było - to wszyscy przeszliby nad tym do porządku dziennego, ale jeśli jest dla wersji en a nie ma dla naszej to już jest pewien problem - weźcie to na przyszłość pod uwagę - chyba, że umowy dot. spolszczeń brzmią - "dziękujemy za prawa, część zysków odpalimy, a na wsparcie liczymy gdy się zlitujecie".
Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 17:35, The-Darkest napisał:

Hehehe, Polacy jako pierwsi otrzymają patcha 1.04... taaa, ale znowu nie pogramy na zadnych
serwerach bo reszta swiata bedzie miala patch 1.03 :P


Wez nawet tak nie zartuj ;-P

Dnia 21.01.2007 o 17:35, The-Darkest napisał:

BTW zadziwia mnie totalny brak wspolpracy meidzy CD Projekt, ludzmi z gram.pl a pomoca techniczna...
Dlaczego wielmozny pan z CD Projekt nie odpowiada w oficjalnym watku pomocy technicznej? ?
? Tylko na "zwyklym" temacie?


Cieszmy sie, ze w ogole ktos, gdzies odpowiada... (w tym kraju osmego albo dziesiatego swiata to naprawe sukces)

BTW Ciekawe co tez ma sie zmienic w ten poniedzialek... moze wreszcie by patch wyszedl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 17:35, The-Darkest napisał:

BTW zadziwia mnie totalny brak wspolpracy meidzy CD Projekt, ludzmi z gram.pl a pomoca techniczna...
Dlaczego wielmozny pan z CD Projekt nie odpowiada w oficjalnym watku pomocy technicznej? ?
? Tylko na "zwyklym" temacie?


Bo odpowiada na zarzuty postawione w TYM temacie.
Poza tym migem jak widać jest z działu lokalizacji, a nie pomocy technicznej. Do tamtego tematu zaglądają osoby odpowiedzialne za pomoc techniczną. Dla mnie to logiczne :)
Co do zarzutów o współpracy. Według mnie każdy w firmie ma przydzielone zadanie i jego się trzyma, gdyby wszyscy zajmowali się wszystkim nic byśmy nie mieli.

Ciekaw jestem jak Obsidian zajmuje się tymi wszystkimi łatkami.
Wiem, że nie mogą sobie olać żadnych graczy, ale szkoda że wiedząc o dużym opóźnieniu 1.03PL, nie skupili się na nim, aby później w spokoju robić 1.04. Zawsze myślałem, że lepiej skończyć jedną rzecz, a dopiero później brać się za następną. Ale może się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować