Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2007 o 18:55, Scrapek napisał:

A ja ponawiam moją propozycję skomponowania listu otwartego do jakiegoś pisma branżowego (z
prośbą o opisanie na łamach tego czasopisma jak zostaliśmy przez CD Projekt potraktowani) i
zebrania pod tym listem podpisów wszystkich sfrustrowanych i oszukanych nabywców NWN2.

Jestem za, podpisze napewno. Poza tym uwarzam że trzeba jakoś przestrzec innych potencjalnych nabywców.
Napisać można do CDA mam nadzieję że oni się tym zajmą, lub poprostu napiszmy do Action Redaction działu
w/w pisma. Jak kilkaset maili dostaną to napewno któryś zamieszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeden mail z kilkuset podpisami to lepszy pomysł niż kilkaset maili. Postaram się coś skrobnąć dzisiaj, może jutro. Wy też coś napiszcie i wybierzemy najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:12, Tank25 napisał:

> A ja ponawiam moją propozycję skomponowania listu otwartego do jakiegoś pisma branżowego
(z
> prośbą o opisanie na łamach tego czasopisma jak zostaliśmy przez CD Projekt potraktowani)
i
> zebrania pod tym listem podpisów wszystkich sfrustrowanych i oszukanych nabywców NWN2.

Jestem za, podpisze napewno. Poza tym uwarzam że trzeba jakoś przestrzec innych potencjalnych
nabywców.
Napisać można do CDA mam nadzieję że oni się tym zajmą, lub poprostu napiszmy do Action Redaction
działu
w/w pisma. Jak kilkaset maili dostaną to napewno któryś zamieszczą.


Podpiszę się nawet 10x jak będzie trzeba... Dawno nie czułem się tak nabity w butelkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich sfrustrowanych i wściekłych zaistniałą sytuacją proszę o przesłanie na mój adres e-mail (tank25@o2.pl) swoich podstawowych danych włącznie z tym jaką wersję gry mają. Jak się zbierze wystarczająca ilość "podpisów" wystosuje pismo do CDA z prośbą o interwencję. Razem jesteśmy siłą i na pohybel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:12, Tank25 napisał:

> A ja ponawiam moją propozycję skomponowania listu otwartego do jakiegoś pisma branżowego [...]
Jestem za, podpisze napewno. Poza tym uwarzam że trzeba jakoś przestrzec innych potencjalnych
nabywców.


Ja również się chętnie podpiszę

Dnia 19.01.2007 o 19:12, Tank25 napisał:

Napisać można do CDA mam nadzieję że oni się tym zajmą, lub poprostu napiszmy do Action Redaction
działu
w/w pisma. Jak kilkaset maili dostaną to napewno któryś zamieszczą.


Tu bym nie liczył na cud. Jak napisałem e-maila do CD-Action w "szczytowym okresie błędów i wypaczeń" dotyczących HOMMV (a sytuacja była bardzo podobna jak z NWN2) z pytaniem, jakim cudem gra w wersji polskiej dostała taką rewelacyjną recenzję bez najmniejszego zwrócenia uwagi na błędy w tłumaczeniu, bugi i brak patchy to mi Smuggler odpisał (za co Mu chwała - CDProjekt takich praktyk nie uskutecznia), że nic takiego nie zauważył(!) A przypomnę chociażby, że nie działały niektóre filmiki, czego ciężko nie zauważyć, jeśli się w grę grało...

Trudno im się dziwić zresztą (i tutaj nie szydzę! - takie są realia) - ciężko jest wytoczyć ciężkie działa przeciwko firmie, która daje co miesiąc kilka pełnostronnicowych reklam i kolorową wkładkę, a do tego jest jednym z zaledwie 2 dystrybutorów (drugim jest Cenega, EA nie liczę) publikujących światowe nowości na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował inaczej. Założyć stronkę z umieszczonym i listem i możliwością podpisywania się (można to zrobić nawet na jakimś darmowym skrypcie systemu newsów z komentarzami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta firma się utrzymuje z nas, podejrzewam że CDP sprzedało kilka tysięcy egzemplarzy NWN2 i teraz ma kilka tysięcy zawiedzionych klientów, jak inni podobnie jak ja zaprzestaną kupować gry na gram.pl to CDP dostanie po kieszeni i to porządnie. Ja już nie dbam o te wirtualne pieniądze wolę sobie kupić grę u innego sprzedawcy niewiele drożej w wersji angielskiej i mieć spokój. Współczuje tylko tym którzy nie znają angielskiego im pozostaje tylko oficjalny dystrybutor w Polsce lub fajowskie spolszczenia na które niestety trzeba długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 11:35, Scrapek napisał:

Nie zgadzam się. Taki np. PiS, który zawsze kit wciskał, jak wyszła afera z taśmami z pokoju
Beger zaczął wciskać jeszcze większy kit i ludzie to kupili, a CDP podkulił ogon i liczy, że
jakoś przeczeka.


Prawda, ale weź pod uwagę, że:
1. W tym momencie większego kitu już CDP wcisnąć nie może, bo nie obniżą nam wersji z 1.02 do 1.00, najgorsze co mogą zrobić to olać w ogóle wydawanie patchy, widać zresztą po wpisach, że sporo ludzi tutaj się tego naprawdę obawia i spodziewa. Ja osobiście kupiłem tę grę ze względu na singla, bo byłem wyposzczony jeśli chodzi o RPG, i po wydaniu 1.03, bez którego ledwo da się grać mogą sobie wydawcy paść i zniknąć...

2. CDP są w pozycji prawie-że-monopolisty i i tak ludzie kupią ich oszukańczy szmelc (pardon, oczywiście chodziło mi o "w pełni profesjonalne polskie wersje językowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:52, Scrapek napisał:

A ja bym proponował inaczej. Założyć stronkę z umieszczonym i listem i możliwością podpisywania
się (można to zrobić nawet na jakimś darmowym skrypcie systemu newsów z komentarzami).

Jak znajdziesz kogoś kto się tym zajmie to rzeczywiście byłoby lepiej, ale ja niestety na tym się nie znam (nigdy tego nie robiłem).
P.s. Z niecierpliwością czekam na ocenę wersj NWN2 PL w CDA jestem ciekawy co napiszą. Mogę się założyć że będzie 9/10 lub 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch jest oczywiscie potrzebny do multi, ale nie przeginajcie w druga strone - bez 1.03 w singla spokojnie da sie grac. Wiem, bo zuzylem na to naprawde wiele godzin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:52, Scrapek napisał:

A ja bym proponował inaczej. Założyć stronkę z umieszczonym i listem i możliwością podpisywania
się (można to zrobić nawet na jakimś darmowym skrypcie systemu newsów z komentarzami).


może to i dobry pomysł...ktoś założy nowy temat i wszyscy będą się podpisywać:) tylko żeby moderatorzy tego nie zablokowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 20:16, Elwro napisał:

Patch jest oczywiscie potrzebny do multi, ale nie przeginajcie w druga strone - bez 1.03 w
singla spokojnie da sie grac. Wiem, bo zuzylem na to naprawde wiele godzin :-)

Nie do końca... utknąłem w fabule pod koniec I aktu, bo skrypt nie załapał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:39, Tank25 napisał:

Wszystkich sfrustrowanych i wściekłych zaistniałą sytuacją proszę o przesłanie na mój adres
e-mail (tank25@o2.pl) swoich podstawowych danych włącznie z tym jaką wersję gry mają. Jak się
zbierze wystarczająca ilość "podpisów" wystosuje pismo do CDA z prośbą o interwencję. Razem
jesteśmy siłą i na pohybel :)


Po pierwsze: co rozumiesz przez podstawowe dane...
Po drugie: uważam, że uderzanie do CD-A jest pomysłem co najmniej nietrafionym. Powszechnie wiadomo, że ta gazeta jest na garnuszku CDP... Zresztą zwróćcie uwagę, że gry wydawane przez CDP, są tak wychwalane pod niebiosa. Przykład? Kompletnie niegrywalny Gothic 3 w CDA okrzyknięty "the best of the best of the best" i wogóle och i ach (rozmach, wielki świat, fabuła etc.), a tylko na końcu wspomniane "gra ma kilka niedoróbek technicznych"... Przykładów moge podać dziesiątki...

Także CDA nie jest najlepszym celem naszej petycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 20:55, Elwro napisał:

Gothic 3 jest jak najbardziej grywalny... przestancie widziec wszedzie spisek...


Może z tym kompletnie niegrywalny to przegiąłem, ale "błąd na błędzie błędem pogania" a "gra ma kilka niedoróbek technicznych" to chyba duża różnica? Gdzie Rzym, gdzie Krym? Panowie.... To nie spisek, to po prostu układ tych obu firm... Jeżeli ktoś tego nie widzi, to chyba ślepy jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł szczytny, ale wydaje mi się że niewiele to zmieni. Sytuacja z NWN1 była taka sama, patche (a było ich dużo) zawsze wychodziły z opóźnieniem, czasem dużo większym niż teraz gdy czekamy na wersję 1.03/1.04. Z wersją 1.02 da się grać, ale np. jeśli ktoś gra bohaterem używającym łuku (bo ma takie widzimisie) to dość szybko zauważy że np. atut wielokrotny strzał (dokładnie nie pamiętam nazwy) nie działa. Jest to jeden z wielu drobnych bugów który z pewnością nie każdy zauważy, a psuje on radość z gry. Tak więć bardzo bym chciał grać na wersji 1.03/1.04 ale niestety nie mogę. Nie winię tu Cdprojektu, wierzę że patch''a w końcu wydadzą, choćby dlatego że na 100% do NWN2 powstaną dodatki których dystrybutorem też będzie CDP. Ta gra będzie żyła przez kilka następnych lat, tak samo jak NWN1 i CDP na pewno jest tego świadomy i nie zostawi tylu klientów na lodzie. Jednak to nie oczekiwanie na patcha mnie irytuje, co jakość spolszczenia gry. Nie mam zastrzeżeń co do doboru głosów do postaci, Khelgar, Neeshka, Elanee, właściwie wszystkie mi się podobają. Chodzi o coś innego - o dobrze wszystkim znane brakujące kwestie dialogowe czy choćby glos Bevila i czarodziejki na samym początku gry. To nie jest jakiś niuans jak ten który podałem na początku posta. Każdy kto grał w tę grę dłużej niż godzinę zauważy to niedociągnięcie. Przecież wystarczyło żeby ktokolwiek zagrał w spolszczoną wersję gry przed wypuszczeniem jej do sprzedaży.

Czemu CDP tego nie zrobił? Nikt nie przetestował spolszczenia gry przed wytłoczeniem płyt?

Mam nadzieję że błędy w spolszczeniu zostaną usunięte, czy to w jakiejś oficjalnej łatce do gry czy to jakimś plikiem od CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie Gothic-a 3 i NWN2 bo to dwie zupełnie rożne sytuacje. W G3 błędy są tylko i wyłącznie z winy twórców i CDP nic tu nie zawinił, ponieważ niema na to łatki a w NWN są błędy, które naprawia patch tyle tylko ze patch-a niema [identyczna sytuacja jak z NWN1 patch-e dostajemy na długo po innych krajach…] co już jest wina CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem zamiaru porównywać G3 do NWN2... Podałem przykład G3, żeby pokazać układ między CDP a CDA. A takich gier-przykładów jest naprawdę dużo...Już chociażby umieszczanie wkładki CDProjektowej w CD-Action daje dużo do myślenia!
PS: Doskonale rozumiem na czym polega problem i w G3 i w NWN2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować