Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 15:40, mikolajmix napisał:

a w moich postach chodzi
o to że przecież te 2-3 dni was nie zbawią możecie poczekać żeby zagrać na multi

To nie zupełnie tak. Gra jest w dużym stopniu zależna od wersji gry na serwerach (w tym innych komputerach graczy poza Polską). Jeżeli zawsze byłoby tak, że każdy patch wersji polskiej jest spóźniony na przykład o jeden numerek, to polsi gracz de facto nie może zagrać nigdy na serwerach niepolskich, ani na serwerach utworzonych na komputerach użytkowników, którzy mają niepolską nowszą wersję.
A jeżeli nie można pograć nigdy, to tak jakby wersji multiplayer nie było.

W poprzednią odsłonę gry można było pograć sobie w wersji sieciowej tylko w niezbyt długich okresach przed wydaniem nowego patcha dla wersji angielskojęzycznej. Jakby tak dokładnie policzyć te okresy między wydaniem oryginalnych wersji patchy, a opóźnionej polskiej wersji patchy, to czas gry na sieci byłby krótszy o całe miesiące.
Inaczej mówiąc niestety definicja "multiplayera" w serii NWN de facto różni się dość znacznie od "gry wieloosobowej" istniejącej w polskich wersjach tej serii.
A jakby na to nie spojrzeć o sile tej gry decyduje głównie możliwość gry sieciowej, więc utrata funkcjonalności gry jest znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 16:44, drapichrust7 napisał:

A imię złego było CD-Projekt.
A liczbą jego była 1.03.

W nowym roku życzmy sobie patchy na czas.


Pacze pacze i paczy nie widze :]

Oh tak... miejmy nadzieję, że CD-Projekt jako założenie noworoczne weźmie sobie : "Będziemy robić pacze na czas, tak że będą paczyć paczyć i je widzieć ;)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 17:59, mikolajmix napisał:

a wiecie co się dzieje jak ktoś długi wobec graczy przekłada na następny rok....


Obudzi się z ręką w nocniku, ponieważ wszyscy będą ściągać/kupować piraty i mieć w nosie dystrybutora?

A tak na serio. Mogli by dać jakieś info: Łatka będzie w następnym dniu/tygodniu/miesiącu/roku/stuleciu*

*niepotrzebne skreślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 18:15, maniekk napisał:

> a wiecie co się dzieje jak ktoś długi wobec graczy przekłada na następny rok....

Obudzi się z ręką w nocniku, ponieważ wszyscy będą ściągać/kupować piraty i mieć w nosie dystrybutora?

A tak na serio. Mogli by dać jakieś info: Łatka będzie w następnym dniu/tygodniu/miesiącu/roku/stuleciu*

*niepotrzebne skreślić

Hmmm, jak tak dalej pójdzie to możemy spokojnie skreślić pierwsze 3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, newsy na gram.pl się pojawiają, więc ekipa nie do końca ma weekend. ;/ Najwidoczniej mają nas w d*pie skoro nawet nie raczą poinformować co z tym patchem. Olewają sobie bardziej niż ja w 1 liceum (heh, wspomnień czar xD)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest spisek :) CDP dało konkurs, który, między innymi, polegał na zaprojektowaniu obszaru w Toolsecie. Z tego co widać w postach i to nie tylko na gram, to sporo osób nie może nawet uruchomić edytora... Więc mało ludu wyśle obszary. Więc zostaną procki.Poczekają ażupłynie termin wysyłania prac i oddadzą patcha w ręce ludu. A ekipa CDP ma już go zainstalowanego, porobią spokojnie obszary i niektórzy, niespodzianka, wygrają. :)
Toolset ma sporo błędów, kilka razy myślałem, że zrezygnuje bo bez powodu się wywala. Ale jakoś dokończyłem scenerię. Niektórzy gramowicze pewnie zrezygnują z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 13:06, drapichrust7 napisał:

> Takie małe pytanie. Czy 1.03 pomaga na "ślepe zaułki" w fabule? Czytałem jego specyfikację

> ale nic takiego nie znalazłem:(

Proszę, o to pełny changelog patch''a 1.03:
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=530324&forum=109

Sry. za drugi post.

No jeśli fix " Shandra''s scenes late in Act 1" mi pomoże to jestem cały happy.

mikołajmix-->no i właśnie mam taki problem, że grać nie mogę ani SP ani MP. Nie jest to strrrraszny problem, ale na grę wydałem swoją ciężko zarobioną kasę. Spox, kupiłeś telewizor a, że mogłeś z niego korzystać tylko przez pierwszy tydzień to twój problem;) Nie jest tu winne CDP, tylko bezpośredni twórcy gry, a CDP siłą rzeczy jest nękane, bo decydując się na wydanie produktu w Polsce bierze na siebie część odpowiedzialności.
Mały pikuś jeśli pacz w ogóle zostanie zlokalizowany. Mam nadzieję, że tak będzie, bo widać jaka ilość osób ma problemy z grą. Sądzę, że gdyby nie było żadnych głosów na forum, to CDP po prostu zamknąłby rozdział nazwany NWN2 do czasu wydania dodatku, czy czegoś innego za co można ściągnąć kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się. Nikt nie nęka CDP za błędy w grze. Tylko za to, że sobie olewają tak wydanie patcha (na czasie) jak i opublikowanie JAKIEJKOLWIEK informacji na ten temat. Zresztą, CDP pozwala sobie na takie zagrywki bo nie ma żadnego konkurencyjnego wydawcy na sensownym poziomie. Gdyby się pojawiła jakaś konkurencja i CDP zaczęło by się koło tyłka palić to gry byłyby perfekcyjnie spolonizowanie a polskie patche by wychodziły jeszcze przed premierą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 19:30, VaRIaT napisał:

Wtrącę się. Nikt nie nęka CDP za błędy w grze. Tylko za to, że sobie olewają tak wydanie patcha
(na czasie) jak i opublikowanie JAKIEJKOLWIEK informacji na ten temat. Zresztą, CDP pozwala
sobie na takie zagrywki bo nie ma żadnego konkurencyjnego wydawcy na sensownym poziomie. Gdyby
się pojawiła jakaś konkurencja i CDP zaczęło by się koło tyłka palić to gry byłyby perfekcyjnie
spolonizowanie a polskie patche by wychodziły jeszcze przed premierą...


Ależ jest inny wydawca:) nazywa się Pirat i mieszka w każdym łączu internetowym, jak również na każdym większym targowisku. Jak tylko tak dalej pójdzie to będą sobie ludziska ściągać/kupować.
Jest tylko problem, że staliśmy się wygodni i chcemy wszystkiego po polsku, po prostu "No abla english".
Wróćmy do lat 80/90 ubiegłego stulecia :P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsza jest jedna rzecz ^^ Że jeśli ktoś z CDP siedzi na forum to nie da rady żeby wszedł do tego topicu, jesli już go przyłapiesz w innym i spytasz o coś co cie intryguje, ale nie ma żadnych informacji, to napisze, że on nie jest od tych spraw i trzeba czekać, aż wejdzie właściwa osoba ^^

Podsumowując, jestesmy skazaaaani na czekanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 20:42, SmokLares napisał:

czy można jeszcze znalezdzi gdzieś wersje kolekcjonerską lawful goods PL tej gry ??

Wiesz... jeśli Ci gra po sieci miła... kup sobie angielska wersje na allegro albo w jakimś sklepie zagranicznym który dostarcza do polski paczki. Za zwykłą edycje angielska zapłacisz mniej więcej tyle samo, a o ile przyjemniej będzie patchować. :) A Lawful good powinien być w sklepie gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patcha 1.03 najprawdopodobnie nie bedzie wcale.Bedzie patch 1.04 pl . (za miesiac ? , dwa ?)CDP nie pisze nic na ten temat zeby nie tracic potencjalnych klientow ktorych mogla by zrazic nieudolna polityka firmy do uaktualnien tejze gry i ciagla niemoznosc grania na "multi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej a w tym patchu to będą zmiany grania przed neta?? Bo te serwery obecnie są jakieś dziwne i wogóle taka opcja dołaczania do serwów jest zła wg. powinna być bardzo prosta a nie skomplikowana jaka dla mnie jest, powinno być tak jak na Battlenecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować