Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Czterej pancerni i pies- temat ogólny

53 postów w tym temacie

Witam tematem mojego forum jest serial wyprodukowany w latach 60 powojennej polski opowiadający historię przyjażni oddania i walki przeciw niemcom.Bohaterami są Janek Grigorji Olgierd Gustaw i po smierci Olgierda Tomasz.Obecnie ten serial jest nie puszczany poniewaz nasz mądra władza zakazała puszczania tego serialu obecnie prawa wykupuje KINO POLSKA ale puscili 1 serie a teraz TVP nie chce dac im licencji na dalszą serie prosze w tym wątku wypowiadac sie na temat gego serialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 17:14, Neo97 napisał:

Witam tematem mojego forum jest serial wyprodukowany w latach 60 powojennej polski opowiadający
historię przyjażni oddania i walki przeciw niemcom.Bohaterami są Janek Grigorji Olgierd Gustaw
i po smierci Olgierda Tomasz.Obecnie ten serial jest nie puszczany poniewaz nasz mądra władza
zakazała puszczania tego serialu obecnie prawa wykupuje KINO POLSKA ale puscili 1 serie a teraz
TVP nie chce dac im licencji na dalszą serie prosze w tym wątku wypowiadac sie na temat gego
serialu

właśnie się z tobą zgadzam, lubie ten film, ale zastanowiało dlaczego KINO POLSKA zawiesiło emisję serialu zalediwe 8 odcinkach? Tak więc myśląc że nie mogli tak po prostu zawiesić emisji, ponieważ naraziliby się na ogromne straty w oglądalności kanału (pierwszy odcinek obejrzało 300 tys. ludzi)...... I tak na mrginesie TVP to oszusty bo sami nie puszczają a cofają autoryzacje komuś kto chce puścić ten serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czterej pancerni i pies" - ile razy leciał, a dawali go chyba co roku tak obowiązkowo siedzenie przed tv:) zreszta podobnie z "Janosikiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieciństwo upłyneło na tym serialu, dziadek był jego wielkim fanem , więc razem ogladaliśmy po 10 razy każdy odcinek... To były czasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co Wy? Chcecie się narazić władzy?!? Przecież ten film jest potepiony przez miłościwie nam panujących. Może ktoś z ABW czyta to forum, nie boich się?
..hmm..
..a mnie się tam nie podoba, komunistyczny i ma takie jakieś wewnętrzne fuj.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 18:19, HumanGhost napisał:

No co Wy? Chcecie się narazić władzy?!? Przecież ten film jest potepiony przez miłościwie nam
panujących. Może ktoś z ABW czyta to forum, nie boich się?
..hmm..
..a mnie się tam nie podoba, komunistyczny i ma takie jakieś wewnętrzne fuj.. ;-)

władza tu nic nie poradzi.......

Z danych gazety.pl wynika, że to szefcio TVP nie chce dać 13 pozostałych odcinków KINO POLSKA........
8 odcinków kino nabyło od dzisiejszego właściciela studia, które nakręciło szarika......
Ale to tylko 8 odcinków wersji kinowej......... A pozostałych 13 ma TVP. I na dodatek nie zamierza ich użyć w nowym kanale TVP FILM............................
Tak więc to nie wina abw, fbi i tym podobnych tylko naszej telewizji państwowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czterej pancerni zakazani, a Giertych narzuca nowe lektury ciekawe czy będzie na liście obowiązkowych, kinowa wersja " O dwóch takich co ukradli księżyc" czyli od złodzieja dzieciaka do prezydenta i premiera dziobaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Roman Edukator popełnił błąd zakazując emisji "Pancernych" w telewizji publicznej. Pomijając przekłamania, które oczywiście były w tym serialu, miał on jednak pewną wartość edukacyjną. Moja znajoma terminologię pancerną właśnie dzięki temu, że w młodości oglądała ten serial. Mówię wam, mogliście zobaczyć moją minę, kiedy ona nie wystraszyła się terminu "oporopowrotnik". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały serial!!! Dla ludzi którzy nie mieli zielonego pojęcia o historii i pałali miłością do Armii (zd)Radzieckiej. Kiedyś była debata na ten temat w jednym z wieczornych programów. Przekłamania są widoczne na każdym kroku. Wymazanie słowa Bóg z hasła "Bóg, honor, ojczyzna", ani słowa o Katyniu, gloryfikacja żołnierzy walczących w obronie II RP (ojciec Janka), a przecież każdy z nich kończył w najlepszym wypadku po wojnie w więzieniu. Ślub Janka z Marusią i Girgija (czy jak mu tam) z Lidką, jako symbol wielkiej miłości polsko-radzieckiej :D Z niczego tak się nie cieszyłem jak zawieszenie emisji tego serialu. Dziwię się trochę młodemu pokoleniu, aż tak jesteście podatni na manipulacje i kłamstwa, że za nimi tęsknicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 10:15, Corporal napisał:

Wspaniały serial!!!

Zlituj się, co to mało bzdurnych filmów i seriali leci w TV ?? Czasami same wiadomości to jedna wielka zgrywa. Obecnie Czterej Pancerni to po prostu sympatyczna "fikcja literacko-filmowa" której nikt specjalnie nie bierze na poważnie. To klasyk na którym wielu ludzi się wychowało i przynosi to rozkoszne poczucie nostalgii za czasami kiedy się dzieciakiem było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 10:15, Corporal napisał:

Dziwię się trochę młodemu pokoleniu,
aż tak jesteście podatni na manipulacje i kłamstwa, że za nimi tęsknicie?


Wyluzuj stary :) Kto ten serial ogląda z powodów ideowych? Ludzie traktują go w kategoriach czysto rozrywkowych. Nasi jeżdżą czołgami i tłuką niemiłosiernie Niemców. I właściwie tylko to się liczy.

Katyń??? W "Czterech Pancernych"??? Równie dobrze można by mieć pretensje, że w "Szeregowcu Ryanie" nie wspomniano o bohaterach z Dywizjonu 303. Przecież film dotyczy zupełnie czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 17:14, Neo97 napisał:

Witam tematem mojego forum jest serial wyprodukowany w latach 60 powojennej polski opowiadający
historię przyjażni oddania i walki przeciw niemcom.Bohaterami są Janek Grigorji Olgierd Gustaw
i po smierci Olgierda Tomasz.Obecnie ten serial jest nie puszczany poniewaz nasz mądra władza
zakazała puszczania tego serialu obecnie prawa wykupuje KINO POLSKA ale puscili 1 serie a teraz
TVP nie chce dac im licencji na dalszą serie prosze w tym wątku wypowiadac sie na temat gego
serialu


jeden z najczęściej ogladanych seriali tamtych lat. mnie osobiście jakoś nie powalił ale i tak jest lepszy od tych wszystkich psów z cywila :/ ale na gram raczej wielu fanów nie ma :/ (wniąskuje po ilości postów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 10:26, Anjinsan napisał:

Katyń??? W "Czterech Pancernych"??? Równie dobrze można by mieć pretensje, że w "Szeregowcu
Ryanie" nie wspomniano o bohaterach z Dywizjonu 303. Przecież film dotyczy zupełnie czegoś
innego.

W "Szeregowcu Ryanie" były ukazane walki we Francji. Dywizjon 303 brał chyba jedynie udział w walkach obronnych wysp brytyjskich. Naprawdę zdziwiłbym się gdybym zobaczył tam samoloty z insygniami naszego dywizjonu :) Niestety z tego co zauważyłem to ludzie, nie traktują Pancernych jako rozrywki, raczej biorą to na poważnie. Pamiętacie ostatni odcinek i przechwałki starego Czereśniaka, że ludzie zrobią go PPR-em!!!! Szkoda, że nie pokazali fizycznej eliminacji opozycji jak i żołnierzy Armii Krajowej. Już widzę jak Janek wali do nich z K-mu, a Gustlik ładauje odłamkowym! Ten serial był podobnie jak wszystkie inne z tamtego czasu pod kloszem ideowym i partyjnym i miał na celu indoktrynowanie społeczeństwa. Dostarczanie rozrywki nie było celem jego emisji, celem było zamydlenie oczu i pisanie swojej historii przez nomenklaturę partyjną. Sorry, ze biorę ten temat na poważnie, ale szczerze nienawidzę tego serialu i uważam, ze powinno się nakręcić poprawioną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, może faktycznie podałem niefortunny przykład. Chodziło mi o to, że Katyń ma się nijak do tematyki filmu. Nadal się będę upierał, że "Pancerni" to przede wszystkim rozrywka. Pamietam, że pierwszy raz go oglądałem mając ok 8-10 lat, i wierz mi, patrzałem z wypiekami na twarzy i rozdziawionymi ustami :) A że są tam ideologiczne wstawki w rodzaju przyjaźń polsko-radziecka? Cały ten okres był jedną wielką propagandą. Ideologiczne hasła były w filmach, na transparentach. plakatach i na pudełkach zapałek. Odrzuć tą ideologiczną papkę a otrzymasz sympatyczną opowieść o czterech chłopakach w czołgu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować