• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zaczynam tracić nadzieje na patch :( czy kiedykolwiek się doczekamy.Połowa lutego i nic.....ja osobiście przestałam grać w NWN2 i czekam na patch...wiem dcprojekt nic nie może bo producent się obrazi.Prawda jest jednak taka że my jako gracze możemy do nich napisać ( do producenta) co sądzimy o takim traktowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Patcha się pewnie doczekamy. Kiedyś... Ja się bardziej boję, że będzie on poprawiał jakieś bzdurki zamiast rzeczy najważniejsze... A co do listu... Cyniczny się zrobiłem z wiekiem i nie sądzę aby to miało wpływ na cokolwiek. W najlepszym razie przyjdzie odpowiedź, że "robimy co możemy";/ Tym niemniej firma wydająca betę do sklepów i udająca, że wszystko jest oki sama wystawia sobie opinię.

I znalazłem jeszcze jeden babolek - zauważyliście, że efekty światła z np. pierścieni są aktywne tylko wtedy gdy aktywna jest dana postać? No tak, w sumie się czepiam, w końcu programiśći dołożyli wszelkich starań aby reszta elementów działała jak należy...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2007 o 20:01, ChrisBgnr napisał:

Nie no polonizacją AŻ taka zła nie jest;] Jest po prostu niedorobiona jak sama gra;] Tym niemniej
muszę przyznać, że z przyjemnością usłyszałem głosy panów Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa
Kowalewskiego, któych darzę dużą sympatią... Reszta głosów także podłożona jest bardzo fajnie/przyzwoicie. /ciach


Moim zdaniem jest tragiczna, bo niedorobiona i dziurawa jak ser szwajcarski do tego mnostwo bykow i kretynskich tlumaczen atutow oraz brak zgodnosci z NWN1 w nazwach... No po prostu dno

A co do "super mega hiper ultra gwiazd" jak P. Fronczewski etc... to uwazam to za kolejna porazke... o ilez przyjemniej by sie gralo jakby byli to nieznani i niekojarzacy sie z Panem Kleksem czy kims innym aktorzy ;-P

Ale coz... CD-Projekt zawsze lecial na "gwiazdeczki" i nic tego nie zmieni... Szkoda...

P.S. A dobrego patcha, to pewnie i za pol roku nie bedzie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.02.2007 o 06:25, Kris_bla napisał:

Moim zdaniem jest tragiczna, bo niedorobiona i dziurawa jak ser szwajcarski do tego
mnostwo bykow i kretynskich tlumaczen atutow oraz brak zgodnosci z NWN1 w nazwach... No po
prostu dno

A co do "super mega hiper ultra gwiazd" jak P. Fronczewski etc... to uwazam to za kolejna porazke...
o ilez przyjemniej by sie gralo jakby byli to nieznani i niekojarzacy sie z Panem Kleksem czy
kims innym aktorzy ;-P

Ale coz... CD-Projekt zawsze lecial na "gwiazdeczki" i nic tego nie zmieni... Szkoda...

P.S. A dobrego patcha, to pewnie i za pol roku nie bedzie :-/



jeszcze "Pan Kleks" w roli paladyna ujdzie, ale ta pelna entuzjazmu wypowiedz goscia z dziewiatki (scenka po nalocie w magazynie) ... o piwie i dziewkach sluzebnych tonem skazanego na conajmniej kilkuletnia grzywne za unikanie podatkow :>, nawet gdybym byl zawodowym pijakiem to chyba bym nie skorzytsal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2007 o 11:40, dTb napisał:

jeszcze "Pan Kleks" w roli paladyna ujdzie, /ciach


A mnie to w ogole nie pasuje i denerwuje :-/ i nic nie poradze... Piotr Fronczewski jest bardzo dobrym aktorem, ale do roli paladyna mnie osobiscie nie pasuje i tyle :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2007 o 06:25, Kris_bla napisał:

Ale coz... CD-Projekt zawsze lecial na "gwiazdeczki" i nic tego nie zmieni... Szkoda...

P.S. A dobrego patcha, to pewnie i za pol roku nie bedzie :-/


1) Pisanie o niektórych polskich aktorach "gwiazdeczki" i to jeszcze w cudzysłowiu... Hmm... No ale to jest kwestia gustu także polemizować nie będę...
2) Patche... Wczoraj wyczytałem, że do jedynki wyszło ich 68... I teraz nie wiem czy się mam zahibernować do około trzydziestego patcha (wtedy powinno być juz oki), czy co? Jakieś propozycje?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2007 o 14:31, ChrisBgnr napisał:

1) Pisanie o niektórych polskich aktorach "gwiazdeczki" i to jeszcze w cudzysłowiu... Hmm...
No ale to jest kwestia gustu także polemizować nie będę...


Nie chodzi o to, ze Oni sa zlymi aktorami, bo tak nie jest... tylko chodzi o to, ze CDP chce tym sposobem zyskac sobie popularnosc/rozglos/wiekszy zysk, bo takie nazwiska przyciagaja uwage, a czy sama gra przez to jest lepsza... szczerze watpie ;-P Stad nazwa "gwiazdeczki", bo to sa takie gwiazdy, ktore maja przykluc uwage i tyle... Ale czy mozna winic jakakolwiek firme, ze chce zarobic? A ze kosztem jakosci (IMO) to juz inna sprawa...

Dnia 12.02.2007 o 14:31, ChrisBgnr napisał:

2) Patche... Wczoraj wyczytałem, że do jedynki wyszło ich 68... I teraz nie wiem czy się mam
zahibernować do około trzydziestego patcha (wtedy powinno być juz oki), czy co? Jakieś propozycje?;]


Oj nie przejmuj sie, Obsidian nie wyda 30 patchy, bo chyba jakby zsumowac wszystkie patche, do wszystkich ich gier to nie byloby 30 ;-P Takze mysle, ze na 1.08-1.20 sie skonczy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanko:
Pojawia mi się taki komunikat :Nie można podłączyć się do żadnego serwera. Przyczyna leży prawdopodobie w ustawieniach routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam Athlona Barton 3200+, GF 6600GT i 1,25 RAM-u. Gierka chodzi płynnie, nawet w dosyć wysokich detalach (szczególnie po zainstalowaniu patcha), ale co jakiś czas wywala do Windows-a. Z początku myślałem, że przesadziłem z ustawieniami, ale okazuje się, że to samo dzieje się przy ustawieniach na minimum. POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2007 o 23:20, ChrisBgnr napisał:

I znalazłem jeszcze jeden babolek - zauważyliście, że efekty światła z np. pierścieni są aktywne
tylko wtedy gdy aktywna jest dana postać?


Mówisz teraz o wersji wyższej niż 1.02? Bo w 1.02 jest opcja w ustawieniach graficznych dotycząca źródeł światła (czy wszystkie postacie mają świecić czy tylko aktywne itd.). Swoją drogą gra ma poważniejsze *ekhm*przymusowi toważysze*ekhm* błędy, których przypuszczam patch żaden nie poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wykonalem misje dla krasnoludow w gorach, zdobylem rekawice zelaznej piesci i nagle moi towarzysze przestali za mna chodzic. WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2007 o 13:54, Fum4R napisał:

Wykonalem misje dla krasnoludow w gorach, zdobylem rekawice zelaznej piesci i nagle moi towarzysze
przestali za mna chodzic. WTF?


Po pierwsze sprawdź, czy już ktoś nie miał wcześniej tego problemu (odpowiedź: Tak, każdy)
Po drugie sprawdź, czy nie ma odpowiedzi w FAQ (odpowiedź: Tak, jest)
Po trzecie zrób to co robisz, kiedy ktokolwiek przestaje za Tobą iść (odpowiedź: Zawołaj ich)

Jeśli nie wiesz jak, sprawdź w instrukcji.
Nie uważam nawet, że drużyna przestająca podążać za graczem to bug. Może ich nogi bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2007 o 10:26, bozia napisał:

> I znalazłem jeszcze jeden babolek - zauważyliście, że efekty światła z np. pierścieni
są aktywne
> tylko wtedy gdy aktywna jest dana postać?

Mówisz teraz o wersji wyższej niż 1.02? Bo w 1.02 jest opcja w ustawieniach graficznych dotycząca
źródeł światła (czy wszystkie postacie mają świecić czy tylko aktywne itd.). Swoją drogą gra
ma poważniejsze *ekhm*przymusowi toważysze*ekhm* błędy, których przypuszczam patch żaden
nie poprawi...


Ja bym do tych błędów, których raczej nic naprawi (przynajmniej w oficjalnej opcji patchy) dodał jeszcze animacje. Oczywiście mam świadomość, że postać na niższych poziomach ma mniejszą ilość ataków, ale w NWN 1 było to inteligentnie zamarkowane animacją ruchu postaci. Tutaj za cholerę nie mogę się przyzwyczaić do tej nienaturalności, kiedy postać po wykonaniu akcji staje jak kołek i czeka na swoją kolej (podobnie z rozbrajaniem pułapek czy innymi sytuacjami). Do tego forma animacji (szczególnie walki) jak dla mnie tragiczna, postać używająca dwóch broni bardziej mi przypomina jazdę figurową z tymi piruetami niż rzeczywistą walkę. Ponadto interfejs, to chyba syndrom gdy inna ekipa robi sequel i koniecznie chce pokazać, że zrobi inaczej i będzie lepiej. Ale żeby zmieniać tak idealny, prosty intuicyjny i bardzo wygodny w obsłudze (szczególnie w kontekście multiplayera) interfejs. Jak dla mnie porażka i raczej refleksja dla Obsidiana, że może lepiej niech wracają do KotORa, ale niech już nie robią KotORa z NWNa, bo to trochę inna bajka.
Pozostaje tylko nadzieja, że przynajmniej część z tego co zawalili programiści (oj, dużo tego) nadrobi społeczność NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2007 o 10:26, bozia napisał:

Mówisz teraz o wersji wyższej niż 1.02? Bo w 1.02 jest opcja w ustawieniach graficznych dotycząca
źródeł światła (czy wszystkie postacie mają świecić czy tylko aktywne itd.).


Mam wersję 1.04 i praktycznie wszystko na maxa - i jest jak opisałem... A przy okazji opcji - WTF puste pole z opcjami?? (załączony obrazek)

Pio S - interfejs skopany?? VETO!! To jedna z niewielu rzeczy których się (prawie) nie czepiam - to ten z jedynki doprowadzał mnie do częstej irytacji;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do animacji, to może masz rację. Choć ja tam się nie czepiam, bo to za bardzo efektu nie psuje. Gdyby się grało jednym bohaterem (jak w jedynce), wówczas byłoby to widoczne, ale jeśli jest ich więcej, ujdzie w tłumie.
Co do interfejsu się już nie zgodzę. Po pierwsze, nie wiem, w czym on aż tak różni się od jedynki. Poprawia też wiele niedociągnięć poprzednika, wprowadzająć na przykład doskonałe menu szybkiego czarowania i zmieniając menu kontekstowe (w starym kołowym nigdy nie wiedziałem, gdzie co jest - tak więc z niego nie korzystałem)

Dnia 13.02.2007 o 17:31, Pio S napisał:

Pozostaje tylko nadzieja, że przynajmniej część z tego co zawalili programiści (oj, dużo tego) nadrobi społeczność NWN.

Mała poprawka: nie wytykasz błędów programistów, ale grafików oraz projektantów, ale rozumiem - skrót myślowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdecydowałem się jednak tu opisać mój problem bo to chyba błąd gry. Otóż zgodnie z instrukcją mnich na lvl 1 dostaje Rozpłatanie za free. To samo piszę w opisie atutu Rozpłatanie. Mimo tych opisów tej zdolności się nie otrzymuje. Gdzie jest błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm jeżeli jest jak mówisz to oczywiście jest to błąd gry... Kolejny... A paczyk z najnowszym hotfixem 870 poprawia m.in. cieniowanie trawy! HURA!!! Normalnie przez tą trawę to się grać nie dało... Ufff... Stanęli na wysokości zadania chłopaki - jutro sobie ściągnę z oficjlanej strony ten "pliczek", przeinstaluję grę i będę się cieszył super trawą! YEAH:D Oki koniec z sarkazmem i ironią na dzisiaj;] Jeszcze tylko mały konkurs - znajdź na załączonym obrazku buga:D

20070214004222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Błąd jest w tym, że w orginalnym D&D mnisi nie dostają tego atutu za darmo,
natomiast opis pochodzi z NWN1, bo z tego co pamietam, tam mnich dostawal
ten atut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oj czepiasz sie szczegolow... pomylilo sie chlopakom i juz ;-P Wielkie mecyje ;-P

Dodam tez cos od siebie, tak... ot dla zabawy ;-P Zeby uwidocznic Potege Pelnej Polskiej Wersji Jezykowej...

Czysta polszczyzna, nawet Tolkien by sie nie powstydzil... a i sam "mistrz" Lozinski by tego lepiej nie przetlumaczyl... oddana jest cala glebia angielskiej wersji tego tekstu... zgadzacie sie?

20070214064117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się