• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Po rozmowie z wilkiem w Neverwinter nie pojawia mi się lokacja Zwierciadło niebios. Jest jakiś sposób żeby to naprawić , to zadanie nie pojawiło mi się nawet w aktywnych questach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2006 o 09:40, Kocis1524 napisał:

> Musisz znalezc zaginiony patrol, pochodz po tej wschodniej krypcie jeszcze, powinienes
znalezc
> 2 zywych ludzi i 1 zabitego (razem 3) wtedy tann mowi ze wystarczy mu tego i sam wraca,
pozdro.

Gdy zagaduje do pierwszego żołnierza to gra mi tego nie zalicza i nie wiem co robić :/ ??



a poszukaj reszty i na koncu wroc do tego co nie chce gadac, albo najpierw znajdz dowodzacego a dopiero pozniej biegaj i gadaj z zolnierzami. Co do Tanna hmmm mzoe sprobuj go jakos przesunac czy cos, zapisz gre wczytaj ponownie, sprouj pomajstrowac prawym przyciskiem mzoe pojawi sie menu rozwijane i wtedy pogadaj, ja czasem zauwazylem ze jest tak ze wogole nie reaguje kursor musze wcisnac pauze i wylaczyc, a wlasnie mzoe podczas pauzy sprobuj kliknac na niego do gadania...hmmm kombinuj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedz na pytanie dotyczace Tanna :

Problem w tym, że akurat w tym queście buga żadnego nie ma (no poza tym, że jest malusieńki z wydarzeniami, które powinny po sobie następować).

Po wybiciu wszystkich nieumarłych na cmentarzu, wchodzimy do krypty po prawej stronie (czyli tam, gdzie znaduje się tylko jedno wejście). Metodycznie przetrząsamy kryptę, oczyszczając ją z niemilców, aż dochodzimy do końca duzego hallu, korytarze na wprost i po lewej stronie są zagrodzone kratami. Wchodzimy więc do pomieszczenia po prawej stronie zabijamy shadow priesta i rozmawiamy z kapitanem Tannem. Ten nam mówi, że oprócz niego w krypcie znalazło się trzech jego żołnierzy i przyłącza się do nas.

Teraz pociągamy za dźwignię i podnosimy kraty. Najpierw (wychodząc z krypty) kierujemy się prosto przed siebie i voila po wybiciu kilku kolejnych niemilców, uratowaliśmy pierwszego żołnierza. Cofamy się i skręcamy w lewo, w drugi poprzednio niedostępny korytarz. W pierwszej sali znajdujemy otoczone przez kilku truposzy zwłoki drugiego podwładnego Tanna. No cóż, nie wszystkim można pomóc.

Posuwamy się dalej korytarzem, rozbrajając Neeshką pułapki, po lewej stronie znajduje się wąski (i wyposażony w dwie kolejne pułapki) korytarz, w którym znajduje się ostatni z żołnierzy.

Możemy więc wyjść z krypty i wracać z Tannem do fortu. Dobrze zrobimy jeśli przedtem odpoczniemy.


Quest działa bez problemu po spatchowaniu do jakiejkolwiek wersji (1.01, 1.02, bety 1.03). Obawiam się, że to raczej wina spiraconej wersji.

-cytat jednego gracza z pewnej strony jesli urazilem czy cos to sorki (to nie plagiat) pomagac sobie trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2006 o 13:56, djdinho napisał:

a poszukaj reszty i na koncu wroc do tego co nie chce gadac, albo najpierw znajdz dowodzacego
a dopiero pozniej biegaj i gadaj z zolnierzami. Co do Tanna hmmm mzoe sprobuj go jakos przesunac
czy cos, zapisz gre wczytaj ponownie, sprouj pomajstrowac prawym przyciskiem mzoe pojawi sie


Wczytałem od nowa i zacząłem od innego żołnierza i juz wszystko OK ale Tanna jak nie ruszę tak nie ruszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kocis1524 znalazłem to w necie dzięki temu Tann przyłącza się do ciebie.No tak ale co dalej to nie wiem.Nieraz jak mu wydasz komende to pójdzie za tobą.Znalazłem 3 żołnierzy a on przestał za mną chodzić.Trzeba pokombinować.Jak komuś się uda przejść niech napisze.

Dla tych którzy maja problem z przyłączeniem komandora Tanna w misji na cmentarzu.
można go przyłączyc recznie wpisujac po naciśnieciu tyldy:
DebugMode 1
partyadd 5982

a po wypełnieniu zadania
DebugMode 0
partyremove 5982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

PawełR - przydatna rzecz, pewnie sie przyda dla innych ja proponuje jakis oddzielny temat na forum zrobic wlasnie z podpisem cos tego typu "Jesli Tann nie hcce sie przylaczyc to wejdz tu", a teraz ktos mi powie jak sprzedac wszystko za jednym zamachem? ilu bohaterow mozna miec maksymalnie w druzynie? bo raz mam 4 teraz 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Gdy włączam NW2 przez moment mam czarny ekran i po chwili pojawia się okienko błędu z taką treścią: "The Directx SDK has been detected. Please make sure that the retail version of direct3d runtime is selected before running neverwinter nights 2". Rozumiem treść, ale nie mogę rozwiązać problemu. Dla informacji mój sprzęt:
Windows XP Home
Pentium 4 3.0Ghz
1GB ram
GeForce 6600GT 128mb(Najnowsze sterowniki)
DirectX 9.0c(prosto z płyty ;])
Z góry, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2006 o 18:34, Mar14 napisał:

Mam problem. Gdy włączam NW2 przez moment mam czarny ekran i po chwili pojawia się okienko
błędu z taką treścią: "The Directx SDK has been detected. Please make sure that the retail
version of direct3d runtime is selected before running neverwinter nights 2". Rozumiem treść,
ale nie mogę rozwiązać problemu. Dla informacji mój sprzęt:
Windows XP Home
Pentium 4 3.0Ghz
1GB ram
GeForce 6600GT 128mb(Najnowsze sterowniki)
DirectX 9.0c(prosto z płyty ;])
Z góry, dzięki.


Witam.
Hmm a próbowałeś ściągnąć najnowszy DX (december update) ze strony microsoftu? W wersji nie dla deweloperów. Jeśli to nie pomoże, to o ile pamiętam są narzędzia dzięki którym da się usunąć DirectX z komputera i potem próbować wgrać najnowszy lub ten z płyty.
Możliwe, że kiedyś miałeś zainstalowany DX w wersji SDK i zostały jakieś śmieci, a gra je wykrywa i wywala takie okno.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki za odp ale mam kolejny problem, wpisalem ta liczbe wlozylem oba klucze do drzwi i kiedy klikam na drzwi pojawia sie okienko z opisem (takie samo jak do podania tych cyfr) i mam tylko opcje "Nie rob nic" klikam i nic sie nie dzieje i tak wkolko...co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

boze :p pokielbasilo mi sie, wszystko wporzadku, poprostu tyle razy kombinowalem z tymi cyframi ze ginalem i odtworzylem sejwa z przed zabrania klucza z kominka, zdziwilem sie wlasnie keidy spojrzalem na neigo a tam ogien haha :) thnx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Zainstalowałem grę NWN2
wpisałem poprawny klucz

gra po starcie zatrzymuje się (czarny ekran z kursorem myszki) i stoi tak, że trzeba zrestartować maszynę, nie pomaga wyjście do Windy. Na 100% grę poprawnie zainstalowałem 2 razy i wpisywałem dobrze klucz
Czasami (raz na 10 razy) gra się odpali po 6-10 minutach.

Sprzęt.
P4 3GHz
1GB RAM
Nvidia GF6800GT

Proszę o jaką kolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2006 o 00:34, Śpiący napisał:

A ja mam taki problem, jakoś na samym początku gry, po tym jak wyciągam ten srebrny okruch
z ruin, wracam do wioski, dostaje to zadanie udania się do neverwinter, gadam sobie z ludźmi,
dostaje itemy od nich i decyduje sie ruszyć. Ide więc do krańca lokacji, otwiera się mapa świata,
wybieram karczmę pod płaczącą wierzbą czy jak ona się nazywa, klikam podróż no i... po chwili
cofa mnie do spowrotem do wioski, ale teraz gra nie reaguje na myszkę, chodzić mogę WSADem,
ale to też troche szwankuje i pozostaje mi tylko zrobienie alt+F4 :/ próbowałem reinstalować
grę i zaczynać od nowa, ale nic z tego :(

Ja miałem ten sam problem i pomogło mi zainstalowanie "łaty" , wiec automatyczna aktualizacja i grasz dalej:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się