Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Każdy może tworzyć gry

64 postów w tym temacie

-> Na strefatg.pl news wisi już kilka miesięcy. ;)

Tak, ale tamten mówi o becie tego programu, a teraz dostępna jest już wersja 1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy pomysł, bo może to ułatwi wreszcie wybicie się niektórym zdolnym ludziom, którzy w normalnych warunkach nie są w stanie pokazać, co tak naprawdę rodzi się w ich wyobraźni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze ten program utrze nosa wiekszosci graczy, ktorzy mowia, ze sie ktos nie postaral i zrobil to na odwal. przekonaja sie, ze nie jest tak latwo tworzyc swoje wlasne pomysly i nie da sie wszystkiego wykonac w wirtualnym swiecie lub spostrzega, ze ich pomysly byly do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu tworzyłem gierki w The Games Factory i nie szło mi źle. Mam zamiar wypróbować chociaż te natrzędzia, bo nigdy nie robiłem gier w 3D :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

->mysle, ze ten program utrze nosa wiekszosci graczy, ktorzy mowia, ze sie ktos nie postaral i zrobil to na odwal. przekonaja sie, ze nie jest tak latwo tworzyc swoje wlasne pomysly i nie da sie wszystkiego wykonac w wirtualnym swiecie lub spostrzega, ze ich pomysly byly do bani.

Ja uważam odwrotnie, i dla mnie nie ma rzeczy nie mozliwych, a już robiłem własną grafe w scenie 3D i musze ci przyznać że jest ciężko:D ale wszsytko się da zrobić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby tylko ten program był po Polsku!!! No cóż poczekamy... zobaczymy czy wkrótce wyjdzie wersja PL??? ściągne sobie ten program i może kiedyś coś zmajstruje ale narazie nie!!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie program a framework podobnie jak .NET czyli trzeba znać komendy itp. Obecie firma GarageGames tworzy edytor do XNA, od dziś dostępna jest open beta, na razie jednak TorqueX, bo tak to się zwie, obsługuje tylko 2D. Więcej informacji na www.garagegames.com.

Co do robienia gier. Miałem przyjemność pracować ponad 1.5 roku w firmie robiącą dość znaną grę z Chrome w tytule. I powiem szczerze - to bardzo, bardzo ciężki chlebek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat kiedyś napisał dla mnie taki mały toolset do animnacji postaci do gier, niestety, nie byłem w stanie go obsłużyć... Wtedy rozpoczęła się moja przygoda z tworzeniem gier, ale nie jako programista... W zacisznym kącie cichego mieszkanka rodzi się projekt :> ... A potem będzie taka gra, że klękajcie narody :D ... Może niektórym takie narzędzia M$ się przydadzą... Mnie nie, przynajmniej narazie nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zainstalowałem Visual C++ 2005 Express Edition. Uruchamiam instalator XNA Game Studio i pisze
że mam zainstalować Visuala, podczas gdy go mam. Po czym wyłącza się instalator. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 15:03, KrzysiekP napisał:

Mam mały problem. Zainstalowałem Visual C++ 2005 Express Edition. Uruchamiam instalator XNA
Game Studio i pisze
że mam zainstalować Visuala, podczas gdy go mam. Po czym wyłącza się instalator. Co robić?


Po prostu popełniłeś fatalny błąd. Nie instaluje się Visual C++ 2005 Express Edition, a jedynie Visual C# 2005 Express Edition. W tym tkwi Twój problem.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszyscy możemy tworzyć gry ;) Może się tym sam zainteresuję :P Chęć zrobienia własnego projektu mnie przewyższa, a więc też chyba to ściągnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować