Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Ateizm

6335 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 18:51, Budo napisał:

Nie jestem tylko pewien jak jest z wyrzuceniem prochów do morza.

Problem polega na tym, że wg polskiego prawa ciało człowieka po zgonie staje się własnością państwa. Na dodatek bez względu na to ciało obejmują przepisy sanitarne i antyepidemiologiczne. Ma to z jednej strony ten plus, że pozornie łatwiej wykonać transplantację organów od zmarłego, ale z drugiej ten minus, że formalnie nie da się wykonać żadnej woli testamentowej zmarłego co do jego własnych szczątków, ani tym bardziej woli rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:59, Olamagato napisał:

> Nie jestem tylko pewien jak jest z wyrzuceniem prochów do morza.
Problem polega na tym, że wg polskiego prawa ciało człowieka po zgonie staje się własnością
państwa.


Problem polega na tym, że przepisy nie są tu jasne i nie wiem jaka jest wykładnia. Trochę to brzmi dramatycznie, ale zamierzam zadzwonić do krematorium i się dowiedzieć xD

Za wikipedią:
"Rozsypywanie prochów zmarłych w Polsce jest nielegalne[1]. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz.U. 1959 nr 11 poz. 62), zmarłego można pochować jedynie na cmentarzu, w katakumbach lub w szczególnych wypadkach, gdy zgon nastąpił podczas rejsu - zatopić w morzu, natomiast prochy osoby skremowanej mogą być pochowane na cmentarzu, lub wsypane do morza. W 2005 r. przygotowywane były przynajmniej trzy projekty nowej ustawy o cmentarzach.[2]. Obecnie nie jest dopuszczalne w Polsce rozsypywanie prochów osoby zmarłej, czy to na "polach pamięci" usytuowanych na cmentarzach, czy poza nimi, oraz przechowywanie urny z prochami w innym miejscu niż na cmentarzu (czy to w niszy urnowej, pochowanej w grobie urnowym, czy przypochowanej do tradycyjnego grobu). Nie jest uregulowana jeszcze kwestia tworzenia biżuterii z prochów osoby zmarłej, jednak z formalnego punktu widzenia, zgodnie z polskim ustawodawstwem zwłoki ludzkie mogą być pogrzebane na cmentarzu, zatopione w morzu, lub skremowane i pochowane na cmentarzu lub zatopione w morzu - jest to zamknięty katalog, który nie zawiera chociażby przetwarzania ich na syntetyczne kamienie szlachetne, lub noszenia ich jako biżuterii."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:03, Budo napisał:

jest to zamknięty katalog, który nie zawiera chociażby przetwarzania
ich na syntetyczne kamienie szlachetne, lub noszenia ich jako biżuterii."

Tak wiem, ale kluczowym terminem jest tu sformułowanie "zwłoki ludzkie". Prochu ze spalonych zwłok nie da się już zidentyfikować jako ludzkich. Nie mają nawet DNA, które możnaby zidentyfikować jako ludzkie. Te przepisy są sprzeczne same ze sobą. Nadregulacja to bardzo szkodliwe prawo.
Ciekawe kiedy wreszcie powstanie ustawa, której jedyną treścią będzie likwidacja kolejnych numerów zbędnych ustaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:01, ThimGrim napisał:

Ale prochy są rozumiane jako ciało? :-\

Nie wiadomo bo z logicznego punktu widzenia polskie prawo, to w większości zwykły bełkot bez żadnego sensu. Ale co się dziwić jak jest to mieszanka prawa komunistycznego PRL z nonsensami posłów III RP, którzy nie bardzo rozumieli co czynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 01:22, GuitarHero napisał:

To jest dopiero młehehehe:

Biblia to gówno prawda:
http://www.youtube.com/watch?v=5UVt9KbCYzM

Kocham takie filmiki! ^______^

Już to kiedyś widziałem.Świetny filmik.
Ciekawym filmikiem jest jeszcze Zeitgeist.Wiadomo nie można we wszystko wierzyć , ale żeby dowiedzieć się co nieco to warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 13:42, R3clus3 napisał:

> To jest dopiero młehehehe:
>
> Biblia to gówno prawda:
> http://www.youtube.com/watch?v=5UVt9KbCYzM
>
> Kocham takie filmiki! ^______^
Już to kiedyś widziałem.Świetny filmik.
Ciekawym filmikiem jest jeszcze Zeitgeist.Wiadomo nie można we wszystko wierzyć , ale
żeby dowiedzieć się co nieco to warto obejrzeć.


Ja polecam Religulous, ludzie wierzacy jeszcze nigdy nie byli az tak zabawni.
Trailer- http://www.youtube.com/watch?v=eZpREDn4NFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:14, Rethas napisał:

http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Wiadomosc/3869/
Jeszcze nigdy ateizm nie był tak sprzeczny z naturą! Hehe. To tak a propos twojego ględzenia,
że ateizm jest naturalny.

Nie powinienes przypadkiem poczekac, az twoja rewelacja zyska troche na wiarygodnosci?
Radze czytac swoje wlasne "artykuly" zanim podasz do nich linka ;)
"Jeśli będą przekonujące, staną się wyzwaniem dla badaczy".
I co to za bzdura- "Ludzie rodzą się z przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiarą w Boga"? Nikt sie z takim czyms nie rodzi, "wiedze" o bogu zdobywa po tym jak sie narodzil. I dlaczego maja rodzic sie tylko z wiara? Dlaczego nie rodza sie z nabywana przez pokolenia wiedza? Oj ciekawe co na tym tym zjezdzie zaszlo. Biorac pod uwage, ze link jest do "zapowiedzi", a nie tego co zaszlo w trakcie zjazdu sadze, ze ktos zaliczyl mala klape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:53, SoundWave napisał:

> http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Wiadomosc/3869/
> Jeszcze nigdy ateizm nie był tak sprzeczny z naturą! Hehe. To tak a propos twojego
ględzenia, że ateizm jest naturalny.
Nie powinienes przypadkiem poczekac, az twoja rewelacja zyska troche na wiarygodnosci?

Tak sięzastanawiam własnie: skąd on wziął to ględzenie, że ateizm jest naturalny, i co to hipotetyczne ględzenie miałoby znaczyć?

Dnia 22.09.2009 o 17:53, SoundWave napisał:

Radze czytac swoje wlasne "artykuly" zanim podasz do nich linka ;)

No tak, nawet nie zauważył,ze jest to owoc jakiś "ustaleń" a nie badań, innymui słowy ktoś na coś wpadł podczas golenia, zaprawę inspirujące:)

Dnia 22.09.2009 o 17:53, SoundWave napisał:

"Jeśli będą przekonujące, staną się wyzwaniem dla badaczy".
I co to za bzdura- "Ludzie rodzą się z przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiarą w
Boga"? Nikt sie z takim czyms nie rodzi, "wiedze" o bogu zdobywa po tym jak sie narodzil.
I dlaczego maja rodzic sie tylko z wiara? Dlaczego nie rodza sie z nabywana przez pokolenia
wiedza? Oj ciekawe co na tym tym zjezdzie zaszlo. Biorac pod uwage, ze link jest do "zapowiedzi",

To jeszcze nic, sa tacy co twierdzą, że to wiara rodzi się w ludziach:)

Dnia 22.09.2009 o 17:53, SoundWave napisał:

a nie tego co zaszlo w trakcie zjazdu sadze, ze ktos zaliczyl mala klape.

Uważaj, bo ciebie też przeklnie a co gorsza z błędem:)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=22399

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 18:28, zadymek napisał:

Tak sięzastanawiam własnie: skąd on wziął to ględzenie, że ateizm jest naturalny, i co
to hipotetyczne ględzenie miałoby znaczyć?


Pytaj się soundiego, waćpan. On twierdził kiedyś, że ateizm jest naturalny, bo każdy rodzi się ateuszem i inne takie. Poszukaj posta, może gdzieś to znajdziesz.

Dnia 22.09.2009 o 18:28, zadymek napisał:

Uważaj, bo ciebie też przeklnie a co gorsza z błędem:)


I gdzie tu błąd widzi waść? Poza tym radzę przyjrzeć się swoim własnym postom. Jak na ironię, każdy, kto wytyka błąd ortograficzny/typograficzny/jakikolwiek inny, w tym samym poście robi jakąś literówkę czy strzela ortografa, że Mickiewicz w grobie się przewraca, hehe.

Ach tak, zjadłem literkę. Ale to nic w obliczu odpowiadania na twojego posta, gdy jest w większości zakreślony na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2009 o 18:37, Rethas napisał:


Pytaj się soundiego, waćpan. On twierdził kiedyś, że ateizm jest naturalny, bo każdy
rodzi się ateuszem i inne takie. Poszukaj posta, może gdzieś to znajdziesz.

A jak bylo z toba? Urodziles sie, zatarles lapki i spytales "no dobra, gdzie jest najbliszy kosciol bo musze pomodlic sie do jahwika?" czy moze najpierw przedstawiono ci koncept boga? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 18:37, Rethas napisał:

> Tak sięzastanawiam własnie: skąd on wziął to ględzenie, że ateizm jest naturalny,
i co to hipotetyczne ględzenie miałoby znaczyć?
Pytaj się soundiego, waćpan. On twierdził kiedyś, że ateizm jest naturalny, bo każdy
rodzi się ateuszem i inne takie. Poszukaj posta, może gdzieś to znajdziesz.

A nie? Pisać, że ktoś rodzi się z poglądami to jak lansować teorię o pamięci genetycznej :głembokie sf, wierz mi.
A poza tym, jeśli rodzimy się z wiarą, to ja jestem zaprzeczeniem tej reguły:)

Dnia 22.09.2009 o 18:37, Rethas napisał:

> Uważaj, bo ciebie też przeklnie a co gorsza z błędem:)
I gdzie tu błąd widzi waść? Poza tym radzę przyjrzeć się swoim własnym postom. Jak na
ironię, każdy, kto wytyka błąd ortograficzny/typograficzny/jakikolwiek inny, w tym samym
poście robi jakąś literówkę czy strzela ortografa, że Mickiewicz w grobie się przewraca,
hehe.

Ależ, to było tylko takie wtrącenie. O wiele większym failem była ta twoja "klątwa", takich rzeczy sprawdzanie pisowni nie wykrywa:)

Dnia 22.09.2009 o 18:37, Rethas napisał:

Ach tak, zjadłem literkę. Ale to nic w obliczu odpowiadania na twojego posta, gdy jest
w większości zakreślony na czerwono.

"Szczęściaż", u mnie moduł sprawdzania pisowni nie działa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 19:42, SoundWave napisał:

> To pierwsze, hehe.
A czemu zaraz po urodzeniu nie udales sie czcic jednego jedynego Allaha?

A wiecie, to całe skojarzenie wiary z dzieckiem, jest w tym pewien sens. Nie bez powodu mówi się "naiwny jak dziecko":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować