Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Witam chciałbym podkręcić procesor intel core quad q9400 2,6 GHz na chłodzeniu boksowym czy da się na takim chłodzeniu podkręcić do 3,0 Ghz oraz jak to zrobić najprościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Niedługo stanę się nabywcą używanego procesora Intel Core2Duo E4600 2,40 GHz, gdyż kolega wymienia swój na lepszy a ten zwyczajnie mi odda. Aktualnie mam Celeron D 341 2,93 GHz.

- Przy tym celeronie temperatura w spokoju waha się między 33-35, zaś w stresie 43-46. Sprawdzałem to za pomocą programu Speedfan. Temperaturę w stresie mierzyłem poprzez włączenie Prime95 na 10 minut, w między czasie włączyłem również 2 filmiki 720p na yt, a przyznam szczerze, nawet przy włączeniu jednego - film zamienia się w pokaz slajdów. W Speedfanie ustawiłem obroty wiatraka procesora na 50%, gdyż przy 100% chodzi jak pralka. Na maksymalnej szybkości wiatraka obroty wahają się pomiędzy 3900 a 4000 RPM a oszczędzam na tym nie więcej niż 2-3 stopnie. Chłodzenie jak na zdjęciu, zwykły, niewielki radiator i wiatrak.

- Rok temu spalił mi się zasilacz, miałem jakiegoś słabego Modecoma. Poprosiłem Ojca aby mi kupił gdzieś 400-600W w miarę dobrej cenie, ale przyszedł mi do domu z czymś takim, jak pokazane na zdjęciu. Przyznam szczerze, że trochę się zdziwiłem, gdyż waży jakieś 2kg, czyli sporo, a służy mi doskonale. Udało mi się pod niego nawet podłączyć 3 dyski i napęd.

- Na dzień dzisiejszy mam kartę graficzną GeForce 7600GT z chłodzeniem pasywnym, lecz od tego samego kolegi mam dostać też Gainward GeForce 8600GT z chłodzeniem aktywnym.

- Ram: 2x Corsair VS1GB400C3 DDR po 1gb.

- Płyta główna: ASRock 775Twins-HDTV

Otóż ciekawy jestem, czy udałoby mi się podkręcić nowy procek do 3,0Ghz? Ściągnąłem już Everesta, CPU-Z, Speedfana i Prime95, więc jak dostanę nowy sprzęt, to będę mógł zaczynać. Jest tylko jeden problem, w ogóle się w tym nie łapie, nie wiem jak zwiększać mnożniki czy jak to obliczać, jak to jest z napięciem itp, najzwyczajniej nie umiem podkręcać, więc liczę na waszą pomoc.

20110223165913

20110223165921

20110223165925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pangu cooling king :)))))

Fajnego masz kumpla :)

OC musisz sie sam nauczyc.
Jak dostaniesz procesor i karte, zmontujesz to do kupy, to najpierw naucz sie czytac i ustawiac bios plyty glownej.
Potem zacznij powoli robic OC, ale w pierwszej kolejnosci wyczysc radiator na chlodzeniu procesora, bo masz tam sporo kurzu.
Przy okazji zmiany procesora, zmiem paste thermoprzewodzaca na procesorze.
Wystarczy AS5, STG1/2, MX 2/3/4 lub inna pasta.

W internecie jest sporo poradnikow jak podkrecac procesory.
Bedziesz musial sie wlasnie nimi posilic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, komputer już nie pierwszy złożyłem, procesor też nie raz wymieniałem. Zazwyczaj staram się stworzyć coś z niczego więc eksperymentuję głównie na starych częściach, reperując komputery znajomym. Szczerze mówiąc to, że niektóre nowe karty graficzne wymagają własnego zasilania jest dla mnie... nie wiem nawet jakie słowo tu wstawić, zwyczajnie jestem w szoku.
W razie jakiś problemów związanych z podkręcaniem będę się zwracał w tym temacie. Poradników na temat podkręcania jest od groma, widać będę musiał poszukać odpowiedniego, a przede wszystkim muszę znaleźć jakiś manual do mojej płyty głównej.

Widzę też, że wspomniałeś o zasilaczu, powiedz mi szczerze co słyszałeś na jego temat? A może po prostu się z niego wyśmiewasz? Nie martw się, mam tak samo ; )
Tak czy tak, dziękuję : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 19:11, DuuDFat napisał:


Widzę też, że wspomniałeś o zasilaczu, powiedz mi szczerze co słyszałeś na jego temat?
A może po prostu się z niego wyśmiewasz? Nie martw się, mam tak samo ; )
Tak czy tak, dziękuję : )


Nic nie slyszalem na temat tego zasilacza.
Za to jego nazwa poprawila mi humor :)))

Opis mowi, ze ma 350 wat na lini 12 volt.
Jezeli to fakt, to ujdzie w tloku.
Jezeli nie, to sie sam o tym jako pierwszy przekonasz.

Ludzie z reguly trzymaja sie sprawdzonych produktow, dla tego taka orientalna nazwa mnie rozbawila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam procesor z odblokowanym mnożnikiem (Black Edition ph 2 x4 940 , 3ghz) . Czy żeby podkręcić go , gdzieś tak do 3,4 będą musiał zmieniać napięcie w biosie ? Czy da się podkręcić ten procesor jakimś programem odpalanym w windowsie czy wszystkie operacje wykonuje się w biosie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 14:51, Net_com napisał:

żeby podkręcić go , gdzieś tak do 3,4 będą musiał zmieniać napięcie w biosie ?


IMO nie, ale kazda sztuka jest inna

Dnia 06.03.2011 o 14:51, Net_com napisał:

Czy da się podkręcić ten procesor jakimś programem odpalanym w windowsie czy wszystkie operacje
wykonuje się w biosie ?


Sa rozne programy, ale poza szczegolnymi przypadkami (np. system sie nie bootuje przy ekstremalnych ustawieniach i tylko z poziomu windowsa mozna zmienic jakies ustawienie, zeby pobic jakis rekord :P), zawsze najlepiej jest robic wszystko z poziomu BIOSu. Przejrzyj sobie ten poradnik co Ci przed chwila zalinkowalem w poprzednim watku:

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,0

Pokombinuj, pobaw sie, dopiero jak bedziesz mial jakies konkretne problemy, to przyjdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 08:13, Mafioso_PL napisał:

Jak jeszcze można testować stabilność 4-rdzeniowca? Prime95 mam za sobą, są jeszcze jakieś
programy/sposoby?


Jak prime przechodzi, to jest w porzadku.
Mozna jeszcze sie polakomic o sprawdzenie maxymalnej temperatury procesora, uruchamiajac test:

http://www.youwatched.com/datajay/linx(0.64).7z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałbym podkręcić swój procesor
Intel Pentium Dual Core E5200+
Zasilacz 500W
GeForce GTX 460
4GB Ram DDR3

Proszę o pomoc - jak podkręcić - programem czy BIOSem i jak?
Googlowałem trochę, fakt, kilka tematów było, ale żaden mi nie pomógł, więc liczę na gramowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę zasilacza. To pierwsza sprawa. Druga sprawa - tu masz mniej więcej opisane co i jak:
http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow
Przeczytaj wszystko, jeśli chodzi o Twoją platformę, to szczególnie powinna Cię interesować zakładka "OC S775". Ogólnie wszystko rób bardzo powoli, a po każdym mini-podkręceniu sprawdzaj temperatury. Wtedy wszystko powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym podkręcić procka Intel core 2 quad CPU 2.4 GHz (4CPUs)
Mam zasilacz 400w firmy Modecom i płytę główna penryn1600SLI-110db

Liczę na pomoc kolegów (bądź koleżanek :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem podkręcić swojego Athlona II 640. Na wstępie podam swoje podzespoły i podkreślam iż jestem w tych sprawach laikiem. Chce się od was upewnić czy wszystko zrobiłem dobrze.

Płyta: ASUS M4A77TD PRO
Zasilacz: BeQuiet 530W Pure Power

Fabrycznie ten CPU ma 3.0GHz na jajku. Jak na razie wykręciłem go na 3,5 GHz. Dodaję screena i proszę o odpowiedź czy czegoś przypadkiem nie ustawiłem źle :) z góry dziękuję

20110510215227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy overlocking procka poprawi mi dużo szybkość wykonywanych procesów? Chodzi o to że mój DAW z VST muzycznymi tnie się na niektórych projach przez dużą ilość urządzeń użytych. Chce to zmniejszyć, ponieważ nie mam jak odsłuchać nawet, bo się tnie ścieżka dźwiękowa ;/

PS: Dodam, że mój procek to - Intel E3400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:08, T-Tronix napisał:

Czy overlocking procka poprawi mi dużo szybkość wykonywanych procesów? Chodzi o to że
mój DAW z VST muzycznymi tnie się na niektórych projach przez dużą ilość urządzeń użytych.
Chce to zmniejszyć, ponieważ nie mam jak odsłuchać nawet, bo się tnie ścieżka dźwiękowa
PS: Dodam, że mój procek to - Intel E3400

E4300 jak już, bo nie widziałem E3400
Poprawi się po OC, bo wtyczki lubią korzystać z procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam komputer w domu od 12 lat i jeszcze nigdy go nie podkrecalem. moje pytanie po co to ? skoro ten rzekomy overclocking podnosi wydajnosc sprzetu to dlaczego nie jest on odrazu podkrecany przy sprzedazy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:29, Malevyn napisał:

ja mam komputer w domu od 12 lat i jeszcze nigdy go nie podkrecalem. moje pytanie po
co to ? skoro ten rzekomy overclocking podnosi wydajnosc sprzetu to dlaczego nie jest
on odrazu podkrecany przy sprzedazy ??

Po to, by wprowadzać nowe wersje sprzętu po "OC" wynoszącym 10-30 mhz na rdzeniu i pamięci na grafie?
A poza tym, w wypadku np pamięci trzeba samemu wsio ustawiać, timingi etc[ale tutaj mowa już o nico bardziej ekstremalnym oc...].
No i kwestia nie tyle spalenia co skrócenia żywotności sprzętu, ale to i tak nie ma większego znaczenia, jesli robimy OC np z 3 na 3.3 ghz.
No i trza w miarę dobre chłodzonko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować