Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 10:34, Crew 900 napisał:

A jakbym chciał dodatkowe chłodzenie do karty graficznej , to jak to jest ? Wymienia
się coś czy się dodaje ?

To zależy... Możesz dodać np radiatorki na pamięci (o ile nie masz), lub wymienić całe chłodzenie na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 16:25, Crew 900 napisał:

Da się podkręcić GeForce 9600 GT ZOTAC AMP! EDITION ?


AMP! Edition jest już firmowo podkręcona i to bardzo mocno. Ale te kilka MHz-ów powinieneś jeszcze wycisnąć. Zrobisz to za pomocą programu Riva Tuner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się edukowałem co do podkręcania procka i dowiedziałem się, że aby wycisnąć z procka więcej niż 3 Ghz, muszę mieć też pamięci takowane wyższymi zegarami niż 800 Mhz. Powiedzmy, że 3,8 Ghz by mi wystarczyło... do ilu Mhz powinienem podkręcić pamięci... i jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:23, Ćpunek01 napisał:

Trochę się edukowałem co do podkręcania procka i dowiedziałem się, że aby wycisnąć z
procka więcej niż 3 Ghz, muszę mieć też pamięci takowane wyższymi zegarami niż 800 Mhz.
Powiedzmy, że 3,8 Ghz by mi wystarczyło... do ilu Mhz powinienem podkręcić pamięci...
i jak??


Pamięci podkręcają się razem z procesorem. U mnie na E6700 @ 3,9 GHz pamięci chodziły już na bodajże 1100 MHz (ze standardowych 800).
PS Jaki procek? Bo do 3,8 GHz dochodzą niektóre E6700, E6750 i E8400. Inne bardzo rzadko osiągają takie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:34, MKrzyzanowski napisał:

Witam. Mam procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.21Ghz i mam pytanie:
Jak mocno można go podkręcić i przy pomocy jakich programów/metod?


Athlony X2 z reguły średnio się kręcą, ale myślę, że do 2,4 GHz da radę. Ale najpierw napisz jaką masz płytę główną i pamięci RAM, bez tego ciężko cokolwiek doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 17:27, ziptofaf napisał:

Pamięci podkręcają się razem z procesorem. U mnie na E6700 @ 3,9 GHz pamięci chodziły
już na bodajże 1100 MHz (ze standardowych 800).
PS Jaki procek? Bo do 3,8 GHz dochodzą niektóre E6700, E6750 i E8400. Inne bardzo rzadko
osiągają takie wyniki.

Mam właśnie E8400. Cóż... skoro tak się sprawy mają, dzisiaj zacznę zabawę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:41, Ćpunek01 napisał:

Mam właśnie E8400. Cóż... skoro tak się sprawy mają, dzisiaj zacznę zabawę. :)

Tylko, że jeśli posiadasz płytę budżetową (choć po procku widać, że raczej nie) to wątpię by pozwoliła na wiele. Po każdym podkręceniu zrób testy i sprawdź temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i moje szczęście do takich rzeczy... teraz piszę z innego kompa. :/

Pewnie coś źle zrobiłem, źle rozumiałem albo coś innego złego się stało. Otóż znalazłem FSB 1333 i z tego co zrozumiałem z CDA, zmieniłem to na 1555. Pewnie teraz wszyscy mnie wyśmieją, ale mi wcale nie jest wesoło ;/

Komp nie chce się włączyć. Tzn. słychać że chodzi, ale nie ma żadnych dźwięków a monitor jest wyłączony (tylko dioda miga - stan czuwania). Co się stało?!?!?! Co mogę zrobić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 18:18, Ćpunek01 napisał:

Pewnie coś źle zrobiłem, źle rozumiałem albo coś innego złego się stało. Otóż znalazłem
FSB 1333 i z tego co zrozumiałem z CDA, zmieniłem to na 1555. Pewnie teraz wszyscy mnie
wyśmieją, ale mi wcale nie jest wesoło ;/

Za dużo jak na jeden raz - rób to mniejszymi krokami.

Dnia 09.08.2008 o 18:18, Ćpunek01 napisał:

Komp nie chce się włączyć. Tzn. słychać że chodzi, ale nie ma żadnych dźwięków a monitor
jest wyłączony (tylko dioda miga - stan czuwania). Co się stało?!?!?! Co mogę zrobić?!

Na płycie powinna być zworka C-MOS zmień ją na kilka sekund, ew. wyjmij bateryjki też na kilkanaście sekund. Jeżeli tak zrobisz płyta obudzi się z fabrycznymi ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 18:38, DJ Danielus napisał:

Na płycie powinna być zworka C-MOS zmień ją na kilka sekund, ew. wyjmij bateryjki też
na kilkanaście sekund. Jeżeli tak zrobisz płyta obudzi się z fabrycznymi ustawieniami.

A gdzie ona jest i jak ją zmienić? Tzn. co muszę z nią zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 18:41, Ćpunek01 napisał:

A gdzie ona jest i jak ją zmienić? Tzn. co muszę z nią zrobić?

Jest na laminacie płyty, gdzie to Ci nie powiem, bo na każdej jest gdzie indziej. Po prostu musisz ją wyjąć, odczekać jakieś 30 sekund i włożyć tak jak była, ew. zworkami jak już mówiłem.

Rozmieszczenie tych elementów powinno/często jest niedaleko BIOSu płyty głównej, więcej info masz w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 18:18, Ćpunek01 napisał:

Ja i moje szczęście do takich rzeczy... teraz piszę z innego kompa. :/

Pewnie coś źle zrobiłem, źle rozumiałem albo coś innego złego się stało. Otóż znalazłem
FSB 1333 i z tego co zrozumiałem z CDA, zmieniłem to na 1555. Pewnie teraz wszyscy mnie
wyśmieją, ale mi wcale nie jest wesoło ;/

Od razu o 500 MHz podkręcasz!? Podkręca się o 30-50, a nie o 500...

Dnia 09.08.2008 o 18:18, Ćpunek01 napisał:

Komp nie chce się włączyć. Tzn. słychać że chodzi, ale nie ma żadnych dźwięków a monitor
jest wyłączony (tylko dioda miga - stan czuwania). Co się stało?!?!?! Co mogę zrobić?!

Pewnie nie wytrzymał RAM...Większość E8400 wytrzymuje nawet 3,8 GHz. Użyj zworki, tak jak napisał DJ Danielus. Ewentualnie zresetuj kompa kilka razy pod rząd (niektóre płyty główne uznają to jako polecenie resetu ustawień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, znalazłem na płycie napis CMOS niedaleko baterii (której nie mogę wyjąć :/ ) i z lewej strony 2 przyciski: power i reset. Nad CMOS coś niby jest, jeden drucik i drugie coś zakryte czymś niebieskim... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:34, Ćpunek01 napisał:

No dobra, znalazłem na płycie napis CMOS niedaleko baterii (której nie mogę wyjąć :/
) i z lewej strony 2 przyciski: power i reset. Nad CMOS coś niby jest, jeden drucik
i drugie coś zakryte czymś niebieskim... :/


Może wciśniesz przycisk reset? Podaj model płyty głównej, to doradzę konkretniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 20:35, ziptofaf napisał:

Może wciśniesz przycisk reset? Podaj model płyty głównej, to doradzę konkretniej.

Foxconn P35A-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:37, Ćpunek01 napisał:

Foxconn P35A-S

Ta płyta główna! Niedawno ją miałem...
Bodajże 18-20 stronie instrukcji masz opisane jak zresetować BIOS.
Ale mniej więcej to było tak:
Zworkę masz po lewej stronie baterii, taka niebieska. Usuwasz z niej takiego małego cosia (będzie na pinach 2 i 3) i wkładasz na piny 1 i 2. Czekasz 40 sekund i wsadzasz z powrotem na 2 i 3. I gotowe.
PS Rzecz jasna robisz to na wyłączonym kompie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować