Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Tu wiele zdziała RAM. Zależy z jaką szyną pracuje procesor, jeżeli 100MHz to powinieneś dojechać do 133MHz, jeżeli z tą drugą wartością to wszystko zależy wyłącznie od RAMu... Czy dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:10, kubeq24 napisał:

Gdzie się podkręca? W Biosie?


Może jeszcze podkręcać programem ClockGen ale raczej tego nie polecam,bo do biosu i tak bedziesz musial wejsc obnizyc HT itd.Jak masz Gigabyte(płyta główna)to jestes w domu,bo posiadają one włąśny program do podkręcania,tak jak poweidzial to DJ Danielus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 20:56, Vanmati napisał:

> Gdzie się podkręca? W Biosie?

Może jeszcze podkręcać programem ClockGen ale raczej tego nie polecam,bo do biosu i tak
bedziesz musial wejsc obnizyc HT itd.Jak masz Gigabyte(płyta główna)to jestes w domu,bo
posiadają one włąśny program do podkręcania,tak jak poweidzial to DJ Danielus


Napisałem jaką mam płyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 21:06, kubeq24 napisał:

Napisałem jaką mam płyte.


Sory nie zauwazylem poprzedniego postu,zobacz na stronie producenta,moze mają takie narzędzia,a jak nie to klasyczny sposób przez BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Athlon w CPUz:

Name: AMD Athlon XP
Code name: Palomino
Package: Socket A (462)
Technology: 0.18 um
Core Voltage: 1.776v

Core Speed 1095.8Mhz
Multipler: x11.0
Bus Speed: 99.6 mhz
Rated FSB: 199.2 mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Asus P5Q Pro, P45, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core2
Karta Graficzna: Radeon HD4870 Palit 512MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 [ew. zmiana na PC]
Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit)
Pamięci: DDR2 4096MB 800MHz Geil Ultra (2x 2048MB) CL4

Żadnych dodatkowych wiatraczków ani pasywnych chłodzeń.

1. Płyta się nadaje do amatorskiego O/C?
2. Procesor - ponoć na standardowym chłodzeniu stabilnie działa nawet na @4GHz. Czy chociaż na 3.75 będzie pozwalała płyta?
3. Pamięci i karta - czy da się tu coś zrobić?:P Tylko nic skomplikowanego, jeśli będzie trza z napięciem kombinować to ja z góry dziękuję ^^

To tyle :) Ktoś mnie uświadomi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:32, Piciambeer napisał:

Płyta główna: Asus P5Q Pro, P45, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core2
Karta Graficzna: Radeon HD4870 Palit 512MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 [ew. zmiana na PC]
Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3.00 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit)
Pamięci: DDR2 4096MB 800MHz Geil Ultra (2x 2048MB) CL4

Żadnych dodatkowych wiatraczków ani pasywnych chłodzeń.

1. Płyta się nadaje do amatorskiego O/C?

Jak najbardziej. Tylko tak się zastanawiam, po co ci płyta z CrossFire, skoro bierzesz tylko jedną kartę graficzną...

Dnia 31.08.2008 o 14:32, Piciambeer napisał:

2. Procesor - ponoć na standardowym chłodzeniu stabilnie działa nawet na @4GHz. Czy chociaż
na 3.75 będzie pozwalała płyta?

3,75 - tak. 4 GHz - różnie bywa...

Dnia 31.08.2008 o 14:32, Piciambeer napisał:

3. Pamięci i karta - czy da się tu coś zrobić?:P Tylko nic skomplikowanego, jeśli będzie
trza z napięciem kombinować to ja z góry dziękuję ^^


Pamięci - one krecą się razem z procesorem. Więc pewnie niewielka zmiana napięcia będzie niezbędna, jeżeli chcesz podkręcić procek do więcej niż 3,8 GHz (pamięci 800 MHZ przy takim O/C procka osiągają ok. 1000 MHz)
Karta - pamięci w niej kręcą się do 4,2 GHz, jak trafisz na dobrą sztukę. Żadna zmiana napięcia nie jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:44, ziptofaf napisał:

Jak najbardziej. Tylko tak się zastanawiam, po co ci płyta z CrossFire, skoro bierzesz
tylko jedną kartę graficzną...

To jest zgodne z CF? =D Nie miałem pojęcia ;) Zestaw kupuje na Gralu, więc może jest tam tańsza płyta, równie dobra, ale nie na CF? O ile zgodność z tą technologią zwiększa w ogóle cenę ;)

Dnia 31.08.2008 o 14:44, ziptofaf napisał:

3,75 - tak. 4 GHz - różnie bywa...

To i tak gitara ;)

Dnia 31.08.2008 o 14:44, ziptofaf napisał:

Pamięci - one krecą się razem z procesorem. Więc pewnie niewielka zmiana napięcia będzie
niezbędna, jeżeli chcesz podkręcić procek do więcej niż 3,8 GHz (pamięci 800 MHZ przy
takim O/C procka osiągają ok. 1000 MHz)

Nie, to poprzestanę na 3.75 raczej... To będzie "mój pierwszy raz" [a mam 16 lat! Ale mi wstyyyyyd ;D], więc z napięciem nie będę się bawił.

Dnia 31.08.2008 o 14:44, ziptofaf napisał:

Karta - pamięci w niej kręcą się do 4,2 GHz, jak trafisz na dobrą sztukę. Żadna zmiana
napięcia nie jest potrzebna.

Aha. A standardowe chłodzenie Palita zniesie 4.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym podkręcić swojego procka. Mam Core2Duo 2.13GHz E6420. Co jest mi do tego potrzebne, jak to zrobić i do ilu mogę go podkręcić? Jeśli możecie to poproszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść do BIOSu i znaleźć odpowiednią opcję (od zmiany FSB); potrzebne Ci w miarę dobre chłodzenie (na BOXie też coś wykrzeszesz); myślę, że spokojnie zrobisz 2800-3000Mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 14:50, Piciambeer napisał:

> Jak najbardziej. Tylko tak się zastanawiam, po co ci płyta z CrossFire, skoro bierzesz

> tylko jedną kartę graficzną...
To jest zgodne z CF? =D Nie miałem pojęcia ;) Zestaw kupuje na Gralu, więc może jest
tam tańsza płyta, równie dobra, ale nie na CF? O ile zgodność z tą technologią zwiększa
w ogóle cenę ;)
> 3,75 - tak. 4 GHz - różnie bywa...
To i tak gitara ;)
> Pamięci - one krecą się razem z procesorem. Więc pewnie niewielka zmiana napięcia
będzie
> niezbędna, jeżeli chcesz podkręcić procek do więcej niż 3,8 GHz (pamięci 800 MHZ
przy
> takim O/C procka osiągają ok. 1000 MHz)

> Nie, to poprzestanę na 3.75 raczej... To będzie "mój pierwszy raz" [a mam 16 lat! Ale

Dnia 31.08.2008 o 14:50, Piciambeer napisał:

mi wstyyyyyd ;D], więc z napięciem nie będę się bawił.
> Karta - pamięci w niej kręcą się do 4,2 GHz, jak trafisz na dobrą sztukę. Żadna
zmiana
> napięcia nie jest potrzebna.

> Aha. A standardowe chłodzenie Palita zniesie 4.2?
Ja mam 17lat i też procka kręciłem pierwszy raz na tym kompie. Gdy osiągnęłem stabilne 3,6 to nie mogłem się powstarzymać by dobić do 4ghz, i tak wyszło że zmieniłem napięcia i wszystko działa jak należy.
Podkręcanie referencyjnego radka to chyba nie jest najlepszy pomysł, bo i tak karty się straszliwie nagrzewają a co dopiero po o/c. Bez dobrego chłodzenia nie ma co da to mały zysk wydajności a duże ryzyko zepsucia czegoś(Nie podkręcona karta dochodzi do 9x''C w zależności jakie ma się chłodzenie w obudowie.U mnie mają po 83''C ale zanim wyrwałem dodatkowe śledzie(bo system jest 2 slotowy a ja miałem tylko po 1 śledziu z tyłu wyrwanym) karty osiągały nawet 93''C.

A teraz pytanko odemnie. Czy te 2.1V na pamięciach to nie jest za dużo przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 08:03, Solstheim napisał:

A teraz pytanko ode mnie. Czy te 2.1V na pamięciach to nie jest za dużo przypadkiem?


Nie. Wiele kości ma takie napięcia standardowo (choćby GeIL Ultra). 2,1V to jeszcze nie tak dużo, z tym, że lepiej mieć pamięci z radiatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 08:59, ziptofaf napisał:

> A teraz pytanko ode mnie. Czy te 2.1V na pamięciach to nie jest za dużo przypadkiem?


Nie. Wiele kości ma takie napięcia standardowo (choćby GeIL Ultra). 2,1V to jeszcze nie
tak dużo, z tym, że lepiej mieć pamięci z radiatorami.


Ja mam Geil ultra, i mają one radiatory, pytalem się bo gdy w zakladce Voltage mialem AUTO, to ramy chodzily na 1.8V, a płyta główna pokazywała że 2.1V to już jest dośc wysokie napięcie. Wolałem się upewnić ale skoro tak a i wujek google tak radzi to wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 10:36, DJ Danielus napisał:

Napięcia staraj się ustawiać na sztywno - nie zawsze płyta dopiera je odpowiednio (dla
pamięci) przez co słabiej pracują (zmniejsza się ich wydajność).

Aktualnie mam tryb "Manual" w biosie i wszystko to co wiem ustawiam sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój (nowy) PC:
C2D E8400 + boxowe chłodzenie
Asus P5Q Pro
Gigabyte GF GTX 260 896MB (448bit)
GeiL Dual Ultra 2x2GB 800MHz CL4
be-quiet! DarkPower 550W
CoolerMaster Centurion 590 (2 wentylatory - 1 przód, 1 tył)

1. O ile mogę podkręcić procesor, bez bawienia się napięciami?
2. Jakie programy przydadzą się do testowania podkręconego procka?
3. Jak podkręcić RAM? :P
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

EDIT: Jeszcze jedno. Procesor lepiej podkręcać przez BIOS czy programem pod Windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować