Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

>
no tak jest odhaczona opcja że to się ma włączać ze startem windy. Ale tylko można to odhaczyc w zwykłym 2D i performance 3D. To mam się bawic w performance 3D rozumiem ?
Aha i jaka jest granica OC ? Jak moge sprawdzic czy nie przesadziłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:57, skubsa napisał:

>
no tak jest odhaczona opcja że to się ma włączać ze startem windy. Ale tylko można to
odhaczyc w zwykłym 2D i performance 3D. To mam się bawic w performance 3D rozumiem ?

Jeżeli chcesz mieś podwyższone zegary to tak.

Dnia 28.09.2008 o 12:57, skubsa napisał:

Aha i jaka jest granica OC ? Jak moge sprawdzic czy nie przesadziłem ?

Odpal jakąś wymagającą gierkę lub 3Dmarka na co najmniej 1h i się przekonasz. Dodatkowo sam program powinien mieć taki mini test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:05, DJ Danielus napisał:


Odpal jakąś wymagającą gierkę lub 3Dmarka na co najmniej 1h i się przekonasz. Dodatkowo
sam program powinien mieć taki mini test.

Co ma oznaczać " i sie przekonasz" ? Komp mi wyleci w powietrze :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:09, skubsa napisał:

Co ma oznaczać " i sie przekonasz" ? Komp mi wyleci w powietrze :P ?

Nie, po prostu jeśli grafika będzie się grzać to zobaczysz cętki lub artefakty.

Podkręcanie

* zwiększamy taktowanie małymi krokami
* zmieniamy na raz tylko jedną wielkość
* po każdym podkręceniu sprawdzamy, czy układ działa stabilnie


Niestabilna praca może objawiać się cętkami (przegrzana pamięć) lub artefaktami (przegrzany GPU).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:16, DJ Danielus napisał:

>

Ok rozumiem. Na początku podkręciłem Core clock o 30 i Memory Clock o 50 . Teraz mam tylko Memory clock o 50 zwiekszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:16, DJ Danielus napisał:


A co z wiatraczkiem ? Po podkręceniu karta miała 54 stopnie w akcji, 46 w spoczynku. Jak zwiększyłem siłę wiatraczka to temperatura spadła do 48 w akcji i 42 w spoczynku. Tylko nie wiem czy to czasem jakoś więcej prądu nie ciągnie, ja tam swój zasilacz lubie :P Tak więc czy to jest bezpieczne (zwiększanie siły wiatraczka) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie siły acz obrotów :) Wiatraczek tyle prądu ciągnie, że ja nie mogę - tyle co druga karta grafiki....

Nie no sobie jaja robię. Nie sądzę by brał więcej niż 5W, a i to jest wartość kosmiczna (zazwyczaj ciągną koło 0,2A czyli 2,4W).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no co ty!większość wentylów zawsze ciągnie 5W jest to wartość o tyle niedokładna,ponieważ jest zmienna,raz ciągnie 2,5W a raz 3W.Ale domyślnie większość producentów podaje 5W(dodam że 5W to maksymalny pobór)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z wentylatorami na grafice, ale wydaje mi się, że coś kręcisz.

Wystarczy spojrzeć na odpowiednią tabelkę (nawet bez wszystkich danych możemy sprawdzić ile ciągnie dany wentyl. Wiadomo, że silnik wentylatora jest zawsze na 12V. Dalej starczy tylko znać prąd znamionowy. A jak wiadomo:
moc (W) U*I a więc:
12V*I=P (W)

Z tego co oblukałem kilkanaście wentylatorów mają one prąd znamionowy w granicach 0,15-0,3A, a więc pobierają ok. 1,8-3,6W, naturalnie są też takie, których moc przekracza 5W, ale jest to znakomita mniejszość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 07:38, skubsa napisał:

Czyli rozumiem , że moge dać na 100 % ?

Jak tylko wolisz, bylebyś nie miał za wysokich temperatur oraz (jeśli chcesz) by Ci nie szumiało za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moja płyta główna to Asus P5LD2, a procesor Intel Celeron 3,3GhZ. Chciałem się zapytać do ilu mogę zwiększyć taktowanie procka, aby nie bawić się napięciem i zwiększać chłodzenia, no chyba że trzeba. Nie wiem jakie mam
chłodzenie bo nie wiem na co patrzeć, ale gdyby to było wymagane to mam EVEREST Ultimate i mogę podać ;]

Aha i czy mogę podkręcić tylko procka, bez ramu i wgl.? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 20:07, Xlol1 napisał:

Witam!

Moja płyta główna to Asus P5LD2, a procesor Intel Celeron 3,3GhZ. Chciałem się zapytać
do ilu mogę zwiększyć taktowanie procka, aby nie bawić się napięciem i zwiększać chłodzenia,
no chyba że trzeba. Nie wiem jakie mam
chłodzenie bo nie wiem na co patrzeć, ale gdyby to było wymagane to mam EVEREST Ultimate
i mogę podać ;]

W Evereście nie pisze, jakie masz chłodzenie. Ale skoro nie wiesz, to znaczy, że zwykłe, boxowe.
A co do samego podkręcania - jeżeli masz zwykłego Celerona, to w ogóle nie warto się w to bawić. Wydajność wzrośnie o jakieś 10%, za to pobór mocy i temperatura o jakieś 25-30%....Jak chcesz, to możesz zrobić te 3,5 GHz, ale da to minimalny wzrost wydajności.

Dnia 01.10.2008 o 20:07, Xlol1 napisał:

Aha i czy mogę podkręcić tylko procka, bez ramu i wgl.? Z góry dzięki

O ile masz płytę na chipsecie Nvidii, to możesz. Ale ty takiej nie masz, więc nie da rady. RAM też będzie się automatycznie podkręcał. Oczywiście możesz też ręcznie zmniejszyć jego taktowanie (np. z 800 MHZ do 667 MHz), a przy podkręcaniu procka stopniowo to 667 MHz będzie rosnąć do 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam piszę na tym temacie bo mam pytanie, czy ktoś ma płytkę M3A32 MPV Deluxe?? bo chciałbym podkręcic ramy ale nie chcę nieczego spalic :D z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:18, GringoG3 napisał:

Ktoś może wie na ile mogę wykręcić swoją kartę. Radeon HD 4850. Standard to 625/993
Ze standardowych chłodzeniem i kręcić do tzn bezpiecznej granicy

tego nikt nie wie próbuj co 5/10 mhz po jakis 50 mhz sprawdź 3dmarkiem06 jak się nie zawiesi jedziesz dalej i tak do skutku (hmm ten radeon strasznie się grzeje) dobrze by było jakbyś podał temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:23, wiedx1 napisał:

> Ze standardowych chłodzeniem i kręcić do tzn bezpiecznej granicy
tego nikt nie wie próbuj co 5/10 mhz po jakis 50 mhz sprawdź 3dmarkiem06 jak się nie
zawiesi jedziesz dalej i tak do skutku (hmm ten radeon strasznie się grzeje) dobrze by
było jakbyś podał temp.


Przy chodzeniu po necie 54''C. Po 3h grania w G3 tem. m/w 75''C
P.S. Podkręciłem obroty wiatraczka na karcie z 25% na 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:34, GringoG3 napisał:

> > Ze standardowych chłodzeniem i kręcić do tzn bezpiecznej granicy
> tego nikt nie wie próbuj co 5/10 mhz po jakis 50 mhz sprawdź 3dmarkiem06 jak się
nie
> zawiesi jedziesz dalej i tak do skutku (hmm ten radeon strasznie się grzeje) dobrze
by
> było jakbyś podał temp.

Przy chodzeniu po necie 54''C. Po 3h grania w G3 tem. m/w 75''C
P.S. Podkręciłem obroty wiatraczka na karcie z 25% na 40%

jak na ta karte to jest dobrze ;].
możesz kręcić jak chcesz.problemów na razie nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 21:34, GringoG3 napisał:


A czego nie dajesz na 100 % ? Jest coś czego nie wiem :P czy tylko nie chcesz mieć głosnego kompa ?
BTW. Rozumiem, że 50 stopni na karcie ( GeForce 7600 Gs ) to jest nawet dobra temperatura ? Moge kręcić dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować