Zaloguj się, aby obserwować  
LordMara

Góry Polskie

46 postów w tym temacie

Chciałbym się dowiedzieć kto kocha góry i co wiem. Może mógłby polecić jakieś miejsce gdzie można pojechać, specjał który można spróbować, trasę turystyczną lub w zimie jakieś fajne stoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 16:57, Bumara napisał:

Chciałbym się dowiedzieć kto kocha góry i co wiem. Może mógłby polecić jakieś miejsce gdzie można pojechać, specjał który
można spróbować, trasę turystyczną lub w zimie jakieś fajne stoki.



Szkalarską porębę polecam, szczególnie Śnieżkę. (nie za wysoka ale wejść jest trudno raz się zgubiliśmy to około 7 godz.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym roku w Pieninach (konkretnie Sromowce Wyżne - przy granicy ze Słowacją). Można sobie pochodzić po górach, pozwiedzać zamki, wybrać się na spływ Dunajcem, odpocząć od zgiełku miasta. Żałuję, że miałem krótki urlop, bo ładna pogoda zaczęła się dopiero pod koniec pobytu. W przyszłym roku też góry w planach, ale urlop koniecznie 2-tygodniowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może większosc uzna Zakopane za miejsce przereklamowane ale naprawde tam jest pięknie.
Byłem tam kilkanaście razy i z każdym razem coraz lepiej. W miasteczku panuje wspaniała atmosfera.
Można poznac wiele miłych ludzi przy tym podziwiając piękne widoki naokoło. Zwłaszcza patrząc w kierunku Kasprowego Wierchu i Giewontu podążąjac w kierunku tych szczytów. Na Morskie Oko polecam iśc pieszo, a nie konno bo tylko strata kasy a można wiecej zobaczyc dotknąc itp. Na Gubałówce polecam pojeździc sobie w sankach rynnowych :] Tu wiele kasy jak byłem mały traciłem :P A i kiedys z powodu dużej prędkości bym wyleciał na takim ostrym zakręcie :D Ogólnie jest co robic i można się wszędzie udac, a dla posiadaczy mniejszego budżetu są pod Zakopanem małe tanie i naprawde fajne miejscowości do noclegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń niezłe lokum jest Bukowina Tatrzańska. Jest dość blisko do Zakopanem oraz szlaków turystycznyych. Jeśli chodzi o jedzenie polecam Restauracje Pstrong Górski w Zakopanem, a w Bukowinie T. Karczme u Wróbla.

Z tras narciarskich najlepsza jest Kotelnica Białczańska, lub nowa stacja w Małem Ciche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim Beskid Sądecki, szczególnie Dolinę PopraęNiemcowej, Przehyby, Suchej Doliny. Są tam liczne schroniska, szersg wyciągów narciarskich, pyszne wody mineralne i pensjonaty , ośrodki wczasowe. Bardzo ciekawa jest wycieczka dolina Popradu rozpoczynając od Starego Sącz, gdzie Poprad wpływa do Dunajca, przez Barcice, Rytro(z ruinami zamku), Młodów, Piwnicznę(początek tras turystycznych, przejscie graniczne do Słowacji), Wierchomlę(wyciągi narciarski), Żegiestów, Muszyna, Krynica i drugą droga do Nowego Sącza. Warto tam pojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 16:57, Bumara napisał:

Chciałbym się dowiedzieć kto kocha góry i co wiem. Może mógłby polecić jakieś miejsce gdzie można pojechać, specjał który
można spróbować, trasę turystyczną lub w zimie jakieś fajne stoki.

polecam iść na giewont,albo,nie pamietam dokladnie tej góry na jakiś tam Wierch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 19:41, pajson napisał:

> Chciałbym się dowiedzieć kto kocha góry i co wiem. Może mógłby polecić jakieś miejsce gdzie można pojechać, specjał
który
> można spróbować, trasę turystyczną lub w zimie jakieś fajne stoki.
polecam iść na giewont,albo,nie pamietam
dokladnie tej góry na jakiś tam Wierch

Nie chodzi przypadkiem o Czerwony Wiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Beskidy. Bardzo fajnie jest w Ustroniu i w Wiśle. Jest fajnie, ładnie, zielono (latem). Na razie byłem tylko na dwóch górach - Czantoria i Równica.

***

W ferie pojechałbym na jakiś obóz nauczyć sie jeździć na nartach albo snowboardzie. Chyba gdzieś w okolice Zakopanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsce to wiele juz tutaj nie wymyślę, polecam Białkę Tatrzańską. Ja jednak na nartach jeżdzę już całkiem nieźle, więc kotelnicy nie polecam. Dla mnie w Polsce liczą się trzy stoki: Nosal(z samej góry, co sie będę na ośle łączki pchał)-dość wymagający, aczkolwiek krótki Kasprowy Wierch-kocioł gąsienicowy- nowa kolejka, robiona przez firme co mój starszy pracuje, trasa może nie jakaś piękna, ale dość przyjemna, miejsca mi może być trudna. I jeszcze kocioł goryczkowy na Kasprowym. Piękna nartostrada, wspaniałe widoki. Szczególnie wtedy gdy mgła opada, i zza stoków wychodzi słońce... W porywach dochodzi 4 stok=Gubalówka, nawet fajna, tylko mam do niej wstręt, bo tam pierwszy raz narty zapiąłem i 10 minut później miałem złamaną nogę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem kilka razy w Zakopanym i raz w Szklarskiej Porębie. W obydwu miejscach po górach
chodzi się bardzo fajnie, chodz kilka tras pod Zakopanym przewyzsza te z Szklarskiej Poreby.
Co roku jezdze na narty z rodzina do Krynicy. Niedaleko jest piekny kompleks Jaworzyna Krynicka,
2000 metrow glownego zjazdu, piekna czarna trasa i doskonale warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tamten temat jest może dziwine zatytułowany, ale odnosi się do tego samego problemu. Mianowicie do turystyki górskiej. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1490&u=134 Tutaj jest link do niego.

A tak już żeby nie było za dużego offtopu. Mając rodziców przewodników, można sobie pozwolić na dogłębne zwiedzanie gór. Mimo, że mieszkam w bezpośrednim pobliżu Karkonoszy, to i tak za najpiękniejsze Polskie góry uważam Bieszczady. Byłem tam ze 4-5 razy w życiu. Góry te są piękne po prostu. Połoniny, gołe szczyty. Może nie imponują wysokością, jednak piękna im nie można zaprzeczyć w żaden sposób. Takie jest bynajmniej moje zdanie. Wielu zapewne ma inne. Ale cóż, każdy może mieć własne.

Drugie piękne pasmo to oczywiście Beskidy. Żywiecki, Sądecki. Babia Góra i te rejony. Zwłaszcza jak się wchodzi po ciemku, przy słabej widoczności, czekając na zaćmienie Słońca. Efekt jest świetny.

A Karkonosze? Cóż. Góry jak góry. Strome miejscami, miejscami łagodne. Nie należą do gór, które stawiają wielkie wyzwanie. Zależy też jeszcze oczywiście od rejonu. Śnieżka? Podejście łatwe. Nawet zimą przy oblodzonym całkowicie podejściu bez sprzętu jakiegokolwiek. Nie sprawia to problemu.

A czemu tak mało ludzi chodzi? Praktycznie to coraz to mniej. A przyczyna? Lenistwo. I zasada. Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam blisko sudetów do Śnieżki mam blisko są to super góry najfajniej mi sie tu chodzi zapraszam wszystkich do Karpacza z którego jest bardzo blisko na Śnieżkę która jest wizytówką Sudetów. Ogólnie lubie góry gdyż gdyby nie one to ziemia byłaby dziwna a góry urozmaicają ja troszkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Aż dziwne, że tu jeszcze GeoT''a nie było :)
Ja lubię polskie góry i najbardziej mi sie podobało w Karkonoszach, w okolicach Szklarskiej Poręby :)
Góry nie za wysokie, a bardzo urokliwe i fajne do łażenia, podobnie jak Gorce i Pieniny, chociaż tam więcej pól i łąk z tego co pamiętam, a mniej lasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem dwa lata z rzędu na wakacjach w pieninach(krościenko, szczawnica) i było super. miasteczka te nie są duże, blisko jest na słowacje oraz na 3 korony i sokolice. można zwiedzic takze czerwony klasztor po stronie słowackiej.polecam wszystkim którzy jeszcze w pieninach nie byli bo warto sie tam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 19:26, Budo napisał:

Aż dziwne, że tu jeszcze GeoT''a nie było :)


Nie było bo do Jasnej Niepodległej dopiero ten wątek zobaczyłem ;))

Dla turystów-amatorów polecam w Tatrach jako punkt wypadowy hotel-schronisko Kalatówki. Warunki hotelowe a ceny jak w zwykłych schroniskach - uczniowie i studenci (mnie już to niestety nie dotyczy) mogą liczyć na dodatkowe zniżki :)
Z tego miejsca macie dostęp do wszystkich praktycznie najpiękniejszych miejsc:
Giewont, Kasprowy, Świnica-Zawrat a nawet Orla, łatwo się przebić przez Ornak do Doliny Kościeliskiej, skoczyć do Murowańca, do Zakopca też niedaleko i zawsze jeszcze przed zmrokiem zdążycie wrócić spowrotem do hotelu (ja tak zaczynałem przygodę z górami :).
Żyć nie umierać.

Ps. naprawdę warto co jakiś czas ruszyć **** i zamiast wolne dni spędzić przy kompie poszlajać się po górkach. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować