Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

GamePady i Kierownice do gier - Temat ogólny

818 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2011 o 08:56, Karanthir666 napisał:

Może ktoś podać model jakiejś dobrej kierownicy do PC w przystępnej cenie? Nie za 1700
zł, bo takową znalazłem.

Do 400 zeta polecam, LOGITECH MOMO Racing Force, jej cena waha się od 300 do 400 złotych naprawdę dobry oraz godny polecenia sprzęt w dobrej cenie, natomiast alternatywą jest Logitech Driving Force GT również świetna choć cena jest nieco wyższa ok 450 złotych
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Test_kierownicy_Logitech_Driving_Force_GT-3178.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 09:39, DarkWolf_PL napisał:

Do 400 zeta polecam, LOGITECH MOMO Racing Force, jej cena waha się od 300 do 400 złotych
naprawdę dobry oraz godny polecenia sprzęt w dobrej cenie, natomiast alternatywą jest
Logitech Driving Force GT również świetna choć cena jest nieco wyższa ok 450 złotych

Może kiedyś. Teraz Logitech Driving Force GT kosztuje od 400. Tak więc wybrałem tę kierę. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na padach, dlatego chciałbym spytać, czy znajdę jakiś w miarę dobry pad do 100 zł? Wiadomo, dwie analogowe gałki i te sprawy, nie musi być prześliczny, byle by był rozpoznawany w grach. I dostępny w empiku, media markt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kierownicę Manta MM626 Compressor Supreme 4 Monza mam z nią problem otóż pedały są odczytywane jako przyciski a nie jako oś y mógł by mi ktoś pomóc ustawić je w tryb analogowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko.

Otóż ostatnio kupiłem sobie takie oto dziadostwo:
http://www.media-tech.pl/page.php?do=details&pid=1713&kid=3

Jestem świadom, że jest to zabaweczka która jakością wykonania nie grzeszy, ale potrzebowałem pada na zabój i to był jedyny, który nie pochodził od jakiejś totalnie no-name''owej firmy.

Pytanie moje jest takie... czy ma ktoś ten oto przyrząd i mógłby mi powiedzieć jak długo będę w stanie się nacieszyć tym czymś? Poprzedni pad potrzymał ok. pół roku, po czym uszkodził się jeden z drążków analogowych.
W tym modelu akurat mam dziwne wrażenie, że czeka mnie to dużo szybciej, jako że przycisk w gałce wydaje jakiś taki...hm.. niepewny klik, jakby miał zaraz pęknąć. Ale to może być tylko moje wrażenie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem pada i w moje oczy wpadły 4 różne.
Logitech F310
Logitech Rumble F510
Logitech Wireless F710
Microsoft Xbox 360 Controller

F310 jest z nich wszystkich chyba najtańsza, zawiera sporo różnych rzeczy, ale, o ile zrozumiałem, nie ma wibracji.
F510 różni się od F310 tym, że ma wygodniejsze uchwyty i dwa silniczki do wibracji.
F710 różni się od F510 tym, że jest bezprzewodowy.
O padzie do Xboxa słyszałem od dobrego znajomego, że jest bardzo fajny i to mi wystarcza za polecenie.

Zasadniczo mam tutaj do was parę pytań. Powyższe niusy to jedyne, co udało mi się wyszperać. Czy pady Logitecha różnią się między sobą jeszcze czymś? Jak myślicie, lepszym wyjściem byłby ten pad do Xboxa czy np. F510 albo F310? Czy warto dopłacać za bezprzewodowość? Który wy byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Speed-Link 6555 360 style? http://www.agito.pl/akcesoria-pc-dla-graczy/speed-link-sl-6555-360-style-gamepad-czarny.2076.326249.html
Czytam że to dobry pad, za niską cenę, i w sumie bym go wziął, ale czy będzie rozpoznawalny w grach? Miałem z tym problem przy mojej kierownicy, przez co w niektóre samochodówki granie na niej mogę sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dyszek, a może i więcej, możesz kupić na allegro przewodowy pad od Xboxa 360. To będzie najlepsze wyjście, bo w przypadku tego pada trzeba używać emulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedyny słuszny pad do PC to ten od Xboksa 360z kablem lub wersja bezprzewodowa z odbiornikiem do PC (Drugi pad może już działać z tym samym odbiornikiem). Co więcej IMO ten pad powinien być dla każdego gracza pozycją obowiązkową jak dobra myszka czy karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy w nowych grach z analogową prawą gałką, osie x i y są odwrócone tzn: oś y kontroluje ruchy horyzontalne a oś x ruchy w górę i w dół. W programie emulującym kontroler x360 dzieje się to samo a w sterownikach pada nie można nic z tym zrobić.
W związku z czym mam pytanie czy istnieje możliwość rozwiązania tego problemu i zaznaczam że rada kupna pada x360 nie jest rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do diaska granie na klawiaturze w Wings of Prey to samobójstwo dla palców, dlatego mam pytanie jaki gamepad nadawałby się do tego typu gry jak i na przykład Devil May Cry.

Czy tak jak napisał byverter że pad od xklocka to jedyny słuszny wybór do PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 20:41, twardy90 napisał:

Czy tak jak napisał byverter że pad od xklocka to jedyny słuszny wybór do PC?

Może jeszcze najnowsza wersja Logitech Rumblepad, ale cena podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić pada, przewodowego, najprawdopodobniej będzie to ten od X360 albo ten nowy od Razera (chyba też bazowany na tym od X360)


Są jakieś wyraźne różnice między nimi, po za ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąs kierownice do 100 - 120 zł żebym mógł zrobić pełne 360 stopni (większość tanich robi tylko 180) oraz w miarę tanie pedały gazu i hamowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem pada do PC i chyba kupię teggo od xboxa, bo chyba nic lepszego w normalnej cenie nie znajdę, ale
Widziałem inne pady wyglądające jak ten od microsoftu (z logiem xboxa) wyglądające tak samo
Są to np razer onza, saitek cyborg v5, razer onza tournament
Są one trochę droższe, czym się różnią od oryginalnego pada, czy warto dołożyć te 20-40zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pad Razera jest pokryty materiałem antypoślizgowym, ma podświetlane przyciski Y X A B, do tego chodzą one znacznie szybciej (podobnie jak kliknięcie myszką - nie trzeba czekać na powrót przycisku) Droższa wersja - Tournament - umożliwia regulację oporu jaki stawia gałka analogowa przy jej przechylaniu. Natomiast z rzeczy ważniejszych - przeprojektowany jest krzyżak, który w wersji standardowej Microsoftu jest B E Z N A D Z I E J N Y, oraz dodano dwa dodatkowe przyciski wielofunkcyjne nad spustami. CO takiego ma Saitek - nie wiem, sprawdź sobie i zastanów się sam czy warto dopłacać dla takich bajerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować