Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

GamePady i Kierownice do gier - Temat ogólny

818 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2011 o 17:34, Radekl2 napisał:

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Zastanawiam mnie to, a nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi.
Czy ten pad Microsoftu do Xbox''a, bezprzewodowy i z kabelkiem ma tylko jedną wersję?
Tak patrzyłem na ceny- rzeczywiście na allegro można kupić już za 108zł- i chyba niczym
się nie różnią. Są kolory- biały i czarny, ale to tylko jedyna różnica? Pytam, bo jakbym
kupował to chciałbym dostać tego najnowszego :)
Więc podsumowując- ten pad dostępny jest tylko w jednej wersji- nie ma innych, z dodatkami/bez?

Jest chyba jakaś specjalna edycja ze srebrnym krzyżakiem (który można wysuwać), ale jest strasznie droga i nie ma wersji razem z odbiornikiem do PC, więc musiał byś kupić osobno. Oprócz tego wszystkie pady są takie same. Te czarne są nowsze jeśli chodzi o datę produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobra, dzięki za odpowiedź.
Finiszuję z sprawą padów, bo premiera FIFY 12 już blisko. Raczej na gram.pl zamówię i przyjdzie w jednej paczce, ale teraz jaki...
Napiszcie mi proszę, czy te dwa pady różnią się czymś oprócz ceny i braku kabelka w jednym?
http://www.gram.pl/sklep/sprzet/kontroler-microsoft-xbox-360-bezprzewodowy-czarny
http://www.gram.pl/sklep/x360/gamepad-microsoft-xbox-360-usb-dla-windows-czarny
Czy może są jakieś różnice w sterowaniu, odczuciach gry. Wyłączamy oczywiście to, że mamy kabel obok nogi.
Ogólnie siedzę blisko kompa. Nie mam warunków, żeby iść te kilka metrów od niego i dostałem w innym wątku radę, żeby kupić tego z kabelkiem. Różnica w cenie jest.
Ja pada kupuję (liczę na to) na kilka lat. Chcę, żeby grało się przyjemnie i nie było jakiś problemów. Kabel w ogóle mi nie przeszkadza, więc jeśli to jest jedyna różnica między nimi to biorę tego tańszego.
Proszę Was- fachowców o zdanie, bo ja z padami miałem mało wspólnego do teraz... Jest to zawsze jakiś wydatek i wolę być pewny w 100%.
Liczę na w miarę szybką odpowiedź, bo do piątku muszę wiedzieć co z tym robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 16:57, Radekl2 napisał:

To dobra, dzięki za odpowiedź.

Pad bezprzewodowy jest trochę cięższy niż przewodowy ze względu na baterie. Jak nie przeszkadza Ci kabel to weź przewodowy. Nie będziesz miał kłopotu z rozładowanymi bateriami. Zaletą posiadania odbiornika bezprzewodowego do PC jest to, że Twój kumpel może przyjść ze swoim padem bezprzewodowym od Xboksa i możecie sobie zagrać razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy logitech f710 zapewnia pełna kompatybilnosc z nowymi grami? Pytam bo z racji na wieloletnie użytkowanie Rumblepada II wolałbym nie przesiadac się na pada od xboxa. Przyzwyczajony jestem do takiego układu galek i krzyzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na pada od Xboxa. Jednak jest jedna rzecz która mnie martwi (albo zastanawia). W obydwu gałkach mam delikatne luzy, na kilka milimetrów ruszają się nie mając wpływu na przykład na skręt kół. Nie wiem, czy opłaca się z czymś takim biegać po reklamacje, może to jest normalna sprawa. Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skalibrować pada poprzez windowsowy Panel sterowania (Kontrolery gier bodajże). Jak to nic nie da (spróbuj kalibracji kilka razy, za pierwszym razem może nie "zaskoczyć"), to sprawdź pada na innym kompie, jeśli będzie to samo, to reklamacja, kilkumilimetrowe luzy to mogą być w tanich, nielicencjonowanych podróbkach, a nie w oryginalnym padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej kierownicy do gier typu rFactor. Zastanawiałem się nad Logitech Driving Force GT ale w tej kierownicy brakuje manatek do zmiany biegów;/ czy są jeszcze jakieś inne alternatywy w cenie do 500zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 20:01, BoloMaster napisał:

Szukam dobrej kierownicy do gier typu rFactor. Zastanawiałem się nad Logitech Driving
Force GT ale w tej kierownicy brakuje manatek do zmiany biegów;/ czy są jeszcze jakieś
inne alternatywy w cenie do 500zł?


DFGT ma takie małe przyciski imitujące te manetki. Możesz ew. zamówić takie coś: http://granturgismo.com/buypaddles.html albo próbować robić jakies DIY manetki tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Logitecha Driving Force GT, tylko czemu one są takie drogie? Ta kierownica ma już swoje "lata" a nówki na Allegro nadal chodzą po 499 czy nawet 649(!!!) zł. Tyle to ja nie chcę dać :(

@Up
EDIT: Od siebie moge dodać, że te przyciski są całkiem wygodne, bardziej niż mogłoby się zdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy pad z tych na rynku do 50zł? Szukałem na allegro, najlepsza alternatywa to PAD PC DUAL SHOCK USB PODWÓJNA WIBRACJA PS2, poza tym grałem na nim kilka lat u kumpla i jest niezawodny. Jakie macie zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś pad od xboxa 360 dołączyć do PC? Jakaś przejściówka (ale w padzie chyba nie ma żadnego wejścia z tego co pamiętam) czy coś innego? Może będę mieć okazje odkupienia właśnie takiego pada i nie będę musiał potem na allegro szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Proszę o pomoc w znalezieniu gamepada do laptopa. Najważniejsze kryteria jakie musi spełniać to:
Kompatybilność - chciałbym aby pad po prostu działał przy większości (najlepiej wszystkich) nowych gier tak aby nie trzeba było dodatkowo mapować przycisków. Przy swoim aktualnym gamepadzie (TRACER Proton Shot) spotykam się często z błędnym wykryciem przycisków a nie zawsze w grze da się te błędy poprawić. Idealna sytuacja to taka gdzie podłączam pada do gry i działa bez błędów.
Twarde spusty z tyłu gamepada - lubię pograć w samochodówki i dlatego najlepiej jakby spusty działały z dużym oporem tak abym mógł płynnie regulować gaz/hamulec.

Jeśli chodzi o cenę to nie stawiam żadnych warunków, chociaż najlepiej jakby nie była to kosmiczna suma. Zdaję sobie sprawę , że za dobry sprzęt trzeba zapłacić

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2012 o 00:23, Fimbulvinter napisał:

Czy to na pewno jest do PC? Nie jestem pewien bo jest w kategorii x360.


Mam takiego samego i na PC działa wyśmienicie :) dotąd nie miałem z żadną grą problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuj pada do Xboxa, oryginalnego od Microsoftu, bo te są najlepsze :) idealne rozmieszczenie analogów, nic nie skrzypi, nie niszczy się :D kolega wyżej zapodał linka do takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej kwestii - jak napisał pawbuk - pad MS od X360 lub kompatybilny (co prawda xinput jest totalnie ułomny w stosunku do DirectInput, ale cóż, MS usilnie i z powodzeniem promuje ten pierwszy standard). Przy czym "kompatybilny" nie oznacza jedynie "wyglądający jak pad od MS", takich padów jest cała masa, ich cechą charakterystyczną jest to, że nie są wykrywane jako pad MS (poza tym zwykle mają triggery na jednej osi, beznadziejną czułość analogów, często też przyciski oznaczone inaczej, niż na padzie MS). Kompatybilny jest np. ten Chillstream http://www.logitech.com/pl-pl/support/game-gear/292 (mam taki, niestety, chyba już go wycofano ze sprzedaży) czy np. Razer Onza (inaczej mówiąc - całkiem niezłym wyznacznikiem jest tu cena, pad za 20-30 zł na pewno nie będzie kompatybilny z padem MS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gram w NFSa Shift''a na kierownicy (logitech g25) Nie wiecie jak ustawić w tej grze skrzynie manualna w trybie H ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować