Zaloguj się, aby obserwować  
pro_evo2

Życie - Czy się kończy, czy da się zapobiec śmierci?

223 postów w tym temacie



Dnia 16.12.2006 o 19:08, PolishWerewolf napisał:

A pozatym, to to za życie, jeśli jest się ciągle samemu? Większość gwiazd/milionerów/etc jest
samotnych lub co chwila zmienia partnera. Chciałbyś tak żyć?


o wybacz ale napisalem ze mialby kochajaca rodzine:Pniezauwazyles racja sa skutki uboczne.
i wcale by sie nienudzilo czy ty wiesz ile mozna wzyciu rzeczy robic wybur jest monstrualny!chociaszby zostac kaskaderem ,potem aktorem, potem robic jeszcze cos innego!! ,potem sie opier!@#$ć , nastepnie zostac golfista i moglbym tak bez ustanku gadac ale niebede zasmiecal:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

o wybacz ale napisalem ze mialby kochajaca rodzine:P

Dobre układy w rodzinie nie oznaczają posiadania drugiej połówki.

Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

niezauwazyles

Powiedziałbym, że zinterpetowałem to inaczej.

Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

racja sa skutki uboczne.

I to one najczęściej przesądzają sprawę. Człowiek nie jest istotą doskonałą, pomimo ogromu wiedzy nie można wszystkiego wyeliminować.

Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

i wcale by sie nienudzilo czy ty wiesz ile mozna wzyciu rzeczy robic wybur jest monstrualny!

Nie wszyscy chcą robić wszystko. I racja, jest wiele możliwości. Jednak powiedział Ci to już Vaxinar, że wszystko z czasem się nudzi. Wszystko!

Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

chociaszby zostac kaskaderem ,potem aktorem, potem robic jeszcze cos innego!!

Wyobrażasz sobie być multimilionerem i grać w filmach, pracować jako pakowacz, gonić za rabusiami? Przecież jest tyle do roboty...

Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

,potem sie opier!@#$ć

Wiesz co jest najnudniejsze? Nic nie robienie właśnie. Nudzi się najszybciej, a najbardziej tego pragniemy.

Dnia 16.12.2006 o 19:14, rozkosz napisał:

, nastepnie zostac golfista i moglbym tak bez ustanku gadac ale niebede zasmiecal:P

Nie znam nudniejszego sportu od golfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze ja powiem jakie jest podsumowanie i skonczymy te dyskusje bo chyba macie racje i niebede sie juz dluzej klocil ale powiadam wam nieprzekonamy sie czy to jest nudne czy nie dopoki tego niesprobujemy:D
ps.golf wcale niejest nudny to bardzo przyjemna gra i podzadnym pozorem niejest NUDNA ale to ja tak uwazam pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 19:26, rozkosz napisał:

dobrze (...)

Szanuję Twoje zdanie, gdyż każdy posiada własne. Ja swoje przedstawiłem, i dla mnie takie życie byłoby nudne. Jak ktoś jest entuzjastą takiego życia, to nikt mu nie zabrania czekać na to. W końcu to Forum dyskusyjne, każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi na dany temat.

Dnia 16.12.2006 o 19:26, rozkosz napisał:

ps.(...)

Dotychczas każdy mój kontakt z tym sportem (nie grałem nigdy, zaznaczam od razu) kończył się niezbyt pochlebną na jego temat opinią. Jednak to jest już poza tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawianie sportu ,wydluża życie,ale nadmierne uprawianie sportu może powodować śmierć.
Np:Trening pilkarski,zawodnik dużo się "nalatal"i tu nagle atak serce i koniec żywotu,chodź wcześniej niemial żadnych chorum,dlaczego zaatakowalo z nienadzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Ziemi nie ma co liczyć na długowieczność, jest zbyt zanieczyszczona. Wg biblii kiedyś ludzie żyli kilkaset lat;

"3 Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. 5 Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł.
6 Gdy Set miał sto pięć lat, urodził mu się syn Enosz. 7 A po urodzeniu się Enosza żył osiemset siedem lat i miał synów oraz córki. 8 I umarł Set, przeżywszy ogółem dziewięćset dwanaście lat. "

I tak dalej... Zresztą kiedyś naukowcy obliczyli, że narządy ludzkie w odpowiednich warunkach byłyby zdolne pracować kilkaset lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 22:16, Luke Shadow napisał:

Na Ziemi nie ma co liczyć na długowieczność, jest zbyt zanieczyszczona. Wg biblii kiedyś ludzie
żyli kilkaset lat;

"3 Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz,
i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki.
5 Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł.
6 Gdy Set miał sto pięć lat, urodził mu się syn Enosz. 7 A po urodzeniu się Enosza żył osiemset
siedem lat i miał synów oraz córki. 8 I umarł Set, przeżywszy ogółem dziewięćset dwanaście
lat. "

I tak dalej... Zresztą kiedyś naukowcy obliczyli, że narządy ludzkie w odpowiednich warunkach
byłyby zdolne pracować kilkaset lat.



a to ciekawe zkat masz te teksty z bibli:D ciekawe czy jezeli bo moze adam i ewa zyli to czy funkcjonowali az 900lat!!hehe daje mi to domyslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 22:16, Luke Shadow napisał:

Zresztą kiedyś naukowcy obliczyli, że narządy ludzkie w odpowiednich warunkach
byłyby zdolne pracować kilkaset lat.


1. Czy to byli naukowcy amerykańscy? Bo jak tak to ja podejdę bardziej sceptycznie. Gdyż oni potrafią w jednej tydzień orzec, że kawa bardzo szkodzi na daną chorobę, a w następny, że jest nań lekiem.
2. A czy w teorii te warunki da się na Ziemi stowrzyć?
3. Mi tam długowieczność nie potrzebna, strasznie nudno by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 00:28, rozkosz napisał:

a to ciekawe zkat masz te teksty z bibli:D ciekawe czy jezeli bo moze adam i ewa zyli to czy
funkcjonowali az 900lat!!hehe daje mi to domyslenia


Trzeba być wierzącym, ja jestem święcie przekonany że żyli te 900 lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa interesujące linki, które moim zdaniem pasują do tego tematu.

=> Najpierw coś stricte o nieśmiertelności, a dokładnie próbach do jej uzyskania:
http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=51

=> A tutaj coś dla tych, którzy zastanawiają się nad tym, czy życie kończy się równo ze śmiercią:
http://www.nautilus.org.pl/wylatowo.php
[jeśli chodzi o tą stronę to po wejściu na nią najeździe myszką na ramkę znajdującą się po jej prawej stronie, konkretnie na napis "ŻYCIE PO ŚMIERCI", kliknijcie na niego, a następnie wybierzcie sobie jeden z podpunktów - osobiście polecam wam "Reinkarnację", w której przeczytałem większość z podanych artykułów, zresztą bardzo ciekawie napisanych, opierających się na autentycznych historiach i przez to dających do myślenia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 08:58, pro evo napisał:

Uprawianie sportu ,wydluża życie,ale nadmierne uprawianie sportu może powodować śmierć.


Słuszałem tylko jeden taki wypadek an boisku i do tego to był sędzia :D

Dnia 17.12.2006 o 08:58, pro evo napisał:

Np:Trening pilkarski,zawodnik dużo się "nalatal"i tu nagle atak serce i koniec żywotu,chodź
wcześniej niemial żadnych chorum,dlaczego zaatakowalo z nienadzka?

To prawda ze uprawianie sportu poprawia nasze zdrowie ale to jest jednym z wielu czynników które pomagają nam życ dłuzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 00:45, Vaxinar napisał:

1. Czy to byli naukowcy amerykańscy? Bo jak tak to ja podejdę bardziej sceptycznie. Gdyż oni
potrafią w jednej tydzień orzec, że kawa bardzo szkodzi na daną chorobę, a w następny, że jest
nań lekiem.


Nie jestem w stanie powiedzieć. ;/

Dnia 18.12.2006 o 00:45, Vaxinar napisał:

2. A czy w teorii te warunki da się na Ziemi stowrzyć?


Teraz Ziemia jest zbyt zanieczyszczona, więc są raczej marne szanse na odtworzenie takich warunków.

rozkosz

>a to ciekawe zkat masz te teksty z bibli:D ciekawe czy jezeli bo moze adam i ewa zyli to czy funkcjonowali az 900lat!!hehe daje mi to domyslenia


Stary testament, księga rodzaju. Zaczyna się od 5 rozdziału, pierwszego wersetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 12:30, Luke Shadow napisał:

Nie jestem w stanie powiedzieć. ;/

Więc nie byli to amerykańscy, bo jakby byli to by to zaznaczyli. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:45, pietreszczew napisał:

Moim zdaniem, po śmierci odradzamy się jako inna istota, np. karaczan lub inny człowiek.

Bardzo chciałbym usłyszeć jakieś argumenty dlaczego wierzysz w coś takiego jak reinkarnacja(bo chyba o to ci chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:45, pietreszczew napisał:

Moim zdaniem, po śmierci odradzamy się jako inna istota, np. karaczan lub inny człowiek.



właśnie,dlaczego??To moim zdaniem bzdura!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 18:11, pro evo napisał:

właśnie,dlaczego??To moim zdaniem bzdura!!!


A to czemu bzdura? To podstawa hinduizmu - reinkarnacja. Jak byłes dobry za obecnego życia to w następnym będziesz bogatszy/przystojniejszy/utalentowany/świętą krową (niepotrzebne skreślić). A jak byłeś zły to bedzie mrówką, karaluchem czy komarem. Według mnie całkiem logiczne.
Aczkolwiek problem pojawia sie kolejnego awansu w momencie degradu. No bo niby jak zarobić na awans będąc komarem? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 18:13, HumanGhost napisał:

No bo niby jak zarobić
na awans będąc komarem? ;-D

Banał. Pic krew jedynie złoczyńców i zbójców a dobrych ludzi zostawiac w spokoju :) Gorzej jakbys zostal kamieniem albo ziarnkiem piasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram twoją wypowiedź, mimo, że nie wyznaję hinduizmu.

Czasem człowiek (przynajmniej ja) pamięta jakieś dziwne rzeczy, ale jak przez mgłę...

Myślę, że to są wspomnienia z poprzedniego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować